Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sporten sílécek

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2016.01.28. 15:53
Üdv!
Az AHV 05 sl-nek mennyi lehet az ára? Egyáltalán forgalmazza valaki Budapesten?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.03.08. 18:59
Bár láthatóan eldöntötted, hogy veszel egy ilyen sít, de azért:

Én kipróbálnék egy szinte ismeretlen márkát, de főleg az adott lécet, mielőtt megvenném.
Lehet jó is, lehet rossz is, ez egy nagy lutri.

"de a miközben bérgyártásban dolgoztak, csak ragadt rájuk valami"
Lehet, de nem biztos. Az ilyen bedolgozó üzemek szinte mindig az alacsonyabb kategóriás síket gyártják a "nagy" neveknek.
Volt nekem is szinte noname sím olyan gyárból, akik a Fischernek gyártottak be. Nem volt rossz léc, de felejthető.

"Nemtudom minőségben és ár-érték arányban mennyire térhet el a "nagy" márkák hasonló típusú léceitől"
Szinte biztosan eltér. Csodák sajnos nincsnek a sígyártásban sem. Persze ettől még lehetnek feltörekvő márkák, akik egy ideig kicsit olcsóbbak a nagyoknál, néha akad ilyen is.

"az én tudásszintemen nemhiszem hogy ez most számítana még, akár jobb, akár nem"
Pedig nagyon sokat számít, hogy milyen sível mész.


"már csak abban kérnék segítséget hogy melyik két léc közül válasszak"
A linkeken csak képeket látok, leírást nem, de egy így is biztos: nem famagos sít nem veszünk meg! Ez alap.
És 170 centis testmagassághoz a 150-es sí rövid, egy 160-165 körüli lenne a jó. (normál "pályasíből" persze)
Előzmény: (Seki 181884)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.03.08. 18:46
Nekem van egy Sporten lécem, épp ma vettem észre a pincében! :-) Pár éve hoztam el egy síszervíz elől, oda volt kitámasztva, és azt mondták, bátran vigyem el, legalább eltűnik onnan.
Elhoztam, mert a kötés rajta még jó lehet egy tanulósíre. A lécet annyira nem vettem szemügyre... :-)

Amúgy az weboldaluk szimpatikus, meg a leírás a szerkezetről sem rossz, de olvastunk már annyi csudát, hogy tudjuk, egy sít ki kell próbálni, akkor derül ki a lényeg...
Előzmény: (gaboca 181881)
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
2015.03.08. 15:32
Elfeljtettem a rádiuszokat a sílécekhez:
Így vannak megadva:

150 cm-es: 11/11,7
158 cm-es: 12,4/13,2
Mindkét lécnél.Ezeket a per jeleket nem nagyon értem... :(
A rádiusz az nem egy fix érték? Vagy függ a bedőlés szögétől is?
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
2015.03.08. 15:25
Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Tényleg kevésbé ismert a márka, az egyszer biztos(talán eddig csak belpiacos volt) de a miközben bérgyártásban dolgoztak, csak ragadt rájuk valami :)

Lehet hogy kiváló minőséget gyártanak, csak még kevesen tudják. /Az ABBA tagjai is 1969-ben már énekelgettek együtt, mégis csak sok év múlva lettek híresek és ismertek, pedig azelőtt is megvolt ugyanaz a tehetség és tudás/

Nemtudom minőségben és ár-érték arányban mennyire térhet el a "nagy" márkák hasonló típusú léceitől, de az én tudásszintemen nemhiszem hogy ez most számítana még, akár jobb, akár nem. Sajnos emiatt nem is fogok tudni olyan nagyon hiteles beszámolót írni majd, de mindenképp leírom a tapasztalatimat ha meglesz és kipróbáltam. Majd kölcsönadom a síelős barátomnak is, Ő már profi, majd megírom az Ő tapasztalatait is.

No mindegy, úgy döntöttem bevállalom a márkát, már csak abban kérnék segítséget hogy melyik két léc közül válasszak:

http://www.sporten.cz/img/ProductImg/14/455/COBALT%20green%20B.jpg

Amelyik üzletben kinéztem ott csak 150 cm-es van ebből (nemtudom rendelni tud-e másik méretet), 45.000 ft teljesen újonnan, 2 év garanciával, kötéssel együtt.

A másik léc pedig ez:

http://www.boatpark.cz/images/700/11109.jpg

Ebből van 150 és 158 cm-es is az üzletben, 60.000 ft szintén újonnan, 2 év garanciával, kötéssel együtt. Ja és famagvas, a másik meg nem. Nemtudom ez számít-e valamit, úgy hallottam hogy a famagvas "jobb" de részletesebben már nem tudták részemre kifejteni hogy miért.

Ugyanezekben a színekben van az eladónak amiket belinkeltem, de léteznek más színekben is a típusok, ahogy mondtam arra még nem kérdeztem rá hogy tud-e rendelni más méretben vagy színben.

Egyébként 171cm vagyok, jelenleg pedig életem első lécét sanyargatom, egy 4 éve használtan vásárolt 150cm-es rossignol carving lécet, rádiusza 15. Úgy olvastam hogy aki már kicsivel jobban síel és biztosan áll a lécen, annak már nem feltétlenül kell 20 centivel rövidebb síléc, lehet magasabb is, testmagasság mínusz 10-15 cm. Plusz lehet erőssebb carving hatású (kisebb rádiusz).

Nagyon szépen köszönöm az eddigi és a leendő segítséget is!
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2015.03.08. 12:25
Tálén az elmúlt években síelt egy cseh fickó Sporten léccel, jól síelő ember, a léc is jó kiállású volt, én életemben ezt az egy darabot láttam.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2015.03.08. 11:52
Helló Seki!

A nevet ismerem, de túl sokat nem tudok róla. Ami sántít az alábbi leírásban:
- Lehet hogy ők is gyártottak üvegszálas lécet 1964-ben, de elsőnek nem hiszem, ugyanis a Rossignol Strato volt az első sorozatban gyártott üvegszálas síléc (amit már 1961 óta fejlesztettek):
https://www.skiinghistory.org/history/100-years-rossignol
Én is úgy tudom hogy főleg bérgyártással foglakoznak a sportmultiknak (Decathlon, Intersport, Hervis), de nem hallottam róla hogy a nagy gyártóknak készítenének síket: az Explosiv léceket Chepelare-ben, Bulgáriában gyártják, Rossignol és Head lécen még nem olvastam "Made In Czech Republic" feliratot (ellenben Romania, Ukraine és Bulgaria feliratot igen, persze csak az olcsóbb- és gyerek léceken).
Ettől függetlenül lehetnek jó léceik, csak akkor miért nem hallottunk róluk.

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Seki 181857)
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
2015.03.07. 22:06
Jó hogy indult egy ilyen topic. Sílécvásárlás előtt vagyok, és magam is rátaláltam interneten ezekre a lécekre, és ebben is gondolkozok. Még én se hallottam erről a márkáról, de annak örülök hogy jókat hallok róla.

Nagyon erős kezdő (haladó?) vagyok és túl sokat nem tervezek új lécre költeni egyelőre, pláne hogy szép kártya szabadidő alszámlás keretből fog menni, és egész jó árakat találtam ennél a márkánál, jókat is írnak róla, bár azt nemtudom ellenőrizni hogy igaz-e:

"A cseh felföldön már több mint 110 éves múltja van a sílécgyártásnak. Abban az időben a sílécek kis műhelyekben, kézi gyártással készültek, így minden pár síléc vitathatatlanul egyedi és eredeti volt.

A Sporten síléc 1896-ban jelent meg a piacon.

1962-ben itt készült az első üvegszálas síléc a világon.

Azóta sok minden változott a Sporten gyár életében, de ami a kezdetektől fogva állandó:

- a helyi emberek szaktudása

- a természet szeretete és

-a SÍ!

A Sporten cég szaktudását más cégek is nagyra tartják, elismerésképpen a Sporten gyártja bérmunkában az alábbi cégek síléceit is ( a teljesség igénye nélkül):

-Decathlon, Explosiv, HEAD, Rossignol."

Ha ezek igazak akkor tényleg nem lehet gagyi a márka, inkább csak kevésbé ismert. Esetleg a sielok.hu-s szakértők tudnának valami információval szolgálni erről a márkáról?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2015.02.03. 13:28
Szlovákiában síeltünk Snowland-en. Hétvégén volt egy Sporten ( http://www.sporten.cz ) síteszt. Korábban nem hallottam még erről a márkáról. A 2 kemény versenylécüket próbáltam AHV 06 GS és AHV 06 SL. Nekem nagyon tetszettek, az én szintemen úgy viselkedtek, ahogy kell. A fiam a gyerek léceiket próbálta (GANGSTER JR, X-FIGHTER JR), neki is tetszett. Az meglepett, hogy milyen sokféle lécet gyártanak, de eddig még nem is hallottam róluk. Az csak a hab volt a tortán, hogy a lelkes tesztelgetésért még egy egész jó baseball sapkát is kaptunk ajándékba. :-)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.