Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Hoch-Ybrig
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2015.03.08. 17:51
Sziasztok,

Ma Hoch-Ybrigen síeltem. Ez a síterep Schwyz kantonban található(az a kanton amelynek a nevében csak mássalhangzók vannak), később pedig az állam is ebből a kantonból vette a nevét. Ez egy kisebb síterep amelynek a sípályái 1000 és 1800 méter között találhatók. Mivel itt még nem jártam megnéztem, hogy juthatok el ide. A Google.map három féle útvonalat javasolt a GPS pedig egy negyediket. Schwyz felé mentem majd irány a hegyek. Olyan úton mentem felfelé, hogy néhol két kocsi nem fért el egymás mellett. Sejtettem, hogy 1000 méter felett lehetek mert 1,5 méteres hófal között vitt az út. Egyszer csak azt látom, hogy az Ibergeregg hágó tetején vagyok ami 1400 méter. Ekkor szerettem volna megérteni a GPS logikáját 400 méterről felvisz 1400-ra majd le 1000 méterre. Szerintem az északi részről könnyebben lehetett volna megközelíteni a síterepet, persze később könnyű okosnak lenni. Az út nagyon szép volt csak hát semmit nem lehetett látni mert akkor volt a hó a hirtelen kanyarban pedig bárki jöhetett veled szemben. Szerencsére akkor senki nem jött. Végül is megérkeztem Oberiberg Laucheren nevű parkolóba. Első meglepetés, hogy itt nem kellett fizetni, legalább is én nem láttam erre utaló táblákat. Mi van ezek betegek, mondom magamban? Máshol mindenhol fizetni kell a sípályánál a parkolásért Svájcban, legalább is ahol eddig voltam. A jegypénztárnál sokan álltak sorban, hétvége volt a sok zürichi meg a helyi ide jött síelni. Engem ez nem érintett mivel ma is sítúrázni voltam. Reggel a hó nagyon jó volt, még meg volt fagyva 11 óra után eléggé kásásodott. A 10-es és a 9-es pályákon mentem fel. Van itt szánkópálya is. A tetőn sok túrázóval találkoztam a legtöbben az Ibergeregg hágótól indultak 1400 méterről és végig erdei úton haladva feljöttek 1700 méterre. Szép lehet az a rész is, majd valamikor kipróbálom. Sok családos volt ezen a síterepen, láttam néhány jó kék pályát. 11 óra után a hó eléggé olvadt, mondjuk onnan is lehet látni, hogy tavasz van, hogy az Ibergeregg hágót ma sok kerékpáros megmászta. Véleményem szerint csendes kis nyugodt ez a hely. Teszek fel pár képet.
A 10-es pálya alja
Háttérben Oberiberg
Lankás kék pálya ez a 9-es
Csendes, nyugodt hely, nem sokan jöttek erre fele
Ez már a 10-es pálya
10-es pálya völgy felé
P1250836.JPG
Spirstock közelében
A völgyben Vierwaldstättersee előtte pedig Brunnen látható
A Spirstock teteje 1771m-en
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.