Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2016.07.10. 06:56
Tegnap a Grosser Mythen túráztam. A turista könyvben azt írja "zum innerschweizer Matterhorn". A hegy Schwyz kantonban található, a túrám kiindulópontja is ebben a városban volt. A hegyet könnyű megtalálni mert Schwyz 480 méteren fekszik mellette pedig egy 1898m-es magas hegy található ami a Grosser Mythen. Svájcban is nyár van egy ideje, mikor elindultam reggel felfele napos részen érzetem, hogy ma jobban befűtöttek mint máskor. Szerencsére 600 méter felett erdőben vezetett az út, így kellemesebb volt a felfelé menetel. 1400 méter felett pedig éreztem a "légkondi" is működik. 4.5 órát írtak a könyvben a 7km-es távra illetve 1400m szintkülönbségre. Holzeggig (1405m) felvonó is vezet, onnan kezdődik a legmeredekebb rész, nagyon vékony úton kell megtenni az utolsó 500 méter szintkülönbséget. Innen már elég sokan voltak lévén, hogy a többség eddig felvonóval jött. Itt nagyon oda kell figyelni mert egy rossz lépés és melletted a 4-500 méteres szakadék. Mikor a csúcsra érsz minden fáradtságot kárpótol a kép ami eléd tárul: itt látható a Lauerzersee, Zugersee, Vierwaldstattersee, Agerisee, sőt még a Züricherersee egy része is. Dél felé pedig a 3-4000 méteres hegyek. Felfele három óra alatt sikerült feljutnom, nagyon kiszívott az utolsó 500 méter szint illetve a meleg. Lefele jövet láttam az emberek arcán nem volt őszinte a mosolyuk. Mikor 15 óra körül az autóhoz értem 33C volt árnyékban. Ma már simán visszamennék a hegyre, de csak hajnali 5-ös indulással.
Lauerzersee, balra Vierwaldstattersee, középen hátul a Rigi
P1320513.JPG
Itt még kb. 7-800m volt a szintkülönbség a csúcsig
Holzegg 1405m-en
az utolsó 500m szint
Kleiner Mythen
a felfelé út
P1320538.JPG
P1320540.JPG
a csodálatos panoráma
hátul Schwyz város
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.