Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2016.07.17. 22:33
Ma az Oberaargleccseren túráztam. Ez Bern kantonban található. Az előző heti túrához képest a családdal indultam, felmentünk a Grimselpassra, majd onnan a Panoramastrasse Oberaar nevű útra.Az út érdekessége, hogy csak egy sávos és minden egész órában lehet felmenni illetve félkor lehet visszafele indulni. 2300 méterre érkeztünk ahol egy víztározó volt az Oberaar gleccser vizét itt fogták fel. Itt szuper parkoló volt, egy óra sétára volt az Oberaar gleccser alja. Nyugis út még a család is simán vette az akadályt. Igen ám de engem érdekelt a gleccser megbeszéltem a feleségemmel, hogy felmegyek amíg a hóval találkozok (olyan 50m szintkülönbségnek saccoltam, valóságban ez 300m volt és mondtam egy max két órán belül visszajövök). Persze ebből 4 óra lett mert előbb 2300 méterről felmentem 2600-ra ahonnan a gleccser kezdődött, ott meg a kíváncsiság vonzott, elég jól vettem a szintkülönbséget és felmentem a tetőig. Addig sem volt meleg de ahogy a jégre léptem minta 5-10C hűlt volna a hőmérséklet(a légkondit itt turbó módra kapcsolták, 2600 méter felett összefüggő hóréteg volt. Végül felmentem a gleccserre, 4 óra volt az oda vissza út 3250 méteren az Oberaljochütte a csúcs (lásd http://www.oberaarjochhuette.ch/ ). Megérte a fáradtságot, fent láttam a Matterhornt, mellette a Dofourspiztet(Svájc legmagsabb hegye 4634m), Monte Rosa, stb.. A hütténél levő túravezetőt megkérdeztem a mellettem levő hegyekről(szeretem pontosan tudni mi látok), nagyjából kitaláltam melyik hegy merre van. Mellettem volt a Finsteraarhorn(4272m) attól nyugatra a következő völgyben az Aletsch gleccser. Lefele meg felfele menet is sok túrázóval találkoztam, nekem ez a gleccser nem tűnt annyira veszélyesnek. Mindegyik túrázó ki volt kötve(egymáshoz képest) szegecses cipővel mentek fel, én meg rövinadrág polóban mentem felfele. Néztek is rám, hogy ki ez az őrült:) Túléltem a gleccsert csodálatos képeket láttam, ezt így nem lehet elmesélni, látni kell (minden másra meg ott van a Master card :)
út a gleccser felé
2450m-től már kezdőtött az igazi gleccser, itt még még sárral keveredett
más túrázók is voltak
útban felfelé, kék ég minden felé
3000m környékén
Oberaljochütte 3250 méteren
balra Dufourspitze Svájc legmagasabb hegye mellette a Matterhorn
Finsteraarhorn(4272m)
középen Európa legtöbbet fényképezett hegye (Matterhorn)
P1320807.JPG
onnan jöttem fel 900m szintkülönbség
kék ég minden fele
ott voltam, elől Oberaarsee érdekessége, hogy piszkos mert a közetből a víz kimossa valamilyen fémet
Grimsee 2100 méteren
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.