Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2016.10.16. 22:09
Ma Engelberg környékén túráztam a Surenenpassra(2291m) gyalogoltam fel. Ősz van aki nem tudná "még nyílnak a völgyben a kerti virágok, ..., már hó takará el a bérci tetőt" csak, hogy a klasszikus Petőfi verset idézzem. Reggel a völgyben tejföl köd max. látótávolság 200 méter az úton. Ahogy a Viervaldstattersee déli részére érek e köd eltűnik és ragyogó napsütés fogad.(sehogy sem jó eddig a ködtől nem láttam az utat most a naptól nem látok hiszem a szemembe süt és vakít :)). Engelbergtől kezdem a túrát amely település 1000m tengerszinten fekszik és Obwalden katonban található. Ez a település egy igazi zsákutca falu(kisváros) ugyanis tovább sehova nem lehet menni mert a 3000 méteres hegyek veszik körül (pl. a Titlis gleccser). Mikor Engelbergbe érkeztem 5C volt a hőmérséklet,nem volt valami nagy meleg.A nap valahol besütött a völgybe valahol nem. A mai napomat keretbe foglalhatom ugyanis indulásnál egy paplanernős mellettem 2m-el szállt le. Igaz én a leszálló pálya mellett mentem felfele az úton, ott még a nap nem sütött be a völgybe, a paplanernős nem akart a fűre szállni hiszen az vizes volt így az útra szállt le ( a frászt hozta rám) és szépen letette az ernyőt az útra ami nem volt vizes. Ugyanitt este egy másik paplanernős ugyanezt megcsinálta, akkor már nem kaptam szívinfarktust. Nem olyan vészes, ha fel vagy rá készülve, tök csend van a tehenek kolompolnak, semmi sem zavar egyszer csak valaki két méterrel melletted landol. Tetszett is a repülésük el is döntöttem,hogy én is kipróbálnám de rájöttem nem nekem való mert én kitenném a reggelit nagyon hamar. Szóval nem voltak sokan útközben, néhány turista, paplanernős meg bicajos. Bicajozni én is szeretek, hegyen is de ez amit ezek csináltak nekem sok: ez nem mountainbike, vagy nem az a mountaibike amit otthon annak árulnak. Láttam már igazit Leogangban, amivel downlhillezenk: 1400 métertől megszűnt a bicajút ez tábla jelezte. Igaz ezeket nem érdekelte, amikor annyira meredek volt a hátukon vitték a bicajt felfele. Szóval ezek a bicajosok feljöttek a Surensenpassra is. Néhol olyan volt mint a 10 emeletes lépcsőház lépcsője. Ezek ott lejöttek. Nem az én világom, én szeretek bicajozni még terepen is de lépcsőkön lejönni az már nekem sok. A táj az csodálatos volt, Engelberg mellett megfigyeltem a Titlis geleccseren a csákányos felvonót, most nem ment mert nincs még nyitva a felvonó. 1400 méterig hideg volt mert nem sütött be a nap, utána pedig olyan meleg volt, hogy rövidnadrág pólóban simán el lehetett lenni. A Surenenpass hágó 2290 méteren található, ott nem sok mindent láttam mert a környező hegyek takartak. Mivel úgy éreztem, hogy még van erőm és, hogy este is tudjak aludni és legyen elég szintkülönbség erre a napra felmentem a hágó melleti hegycsúcs 2500 méteréig. Onnan szépen látszott a Reuss völgye a Vierwaldstattersee eleje (amit Urnerseenek neveznek), lászott az autópálya ami Luzern a másik fele pedig Schwyz felé megy. Jó idővolt nem tudom hány fok lehetett (a meteorológusok azt mondták 2000m-en 12C lesz ma) én ma nem fáztam. Napoztam is nem égtem le, ez már az októberi nap nincs annyira ereje. Teszek fel pár képet.
"Reggel mikor kinéztem és láttam, de sajnos szembe sütött a nap"
Ott fennt van a csákányos a Titlis gleccseren
a Titlis gleccser északi része
a völgybe még 11 órakor sem sütött be a nap
napsütésben hátul a Titlis gleccser
vízesés a láthatáron
 "már hó takará el a bérci tetőt"
mint a Marlboro country reklámban olyan a táj
A hágón
hófolttal is találkoztam 2400 méteren
kelet felé
"Sziklás hegység"
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.