Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2017.08.12. 23:16
Ma az Oeschinenseen túráztunk. Az érdekesség, hogy reggel szakadt az eső ami kb. folyamatos két napja Svájcban. Megnéztem az SRF-en a wetterpanorámát és kb. 100km-re tőlünk napsütéses idő volt. Közép Svájcban volt az eső a Thunerseetől nyugatra meg a Furka hágótól délre sütött a nap. Kanderstegre mentünk amely Bern kantonban található. Kandesteg egy zsákutca falu minden irányba hegyek veszik körül, itt lehet vonattál Wallisba menni. Kandersteg 1100 méteren fekszik, innen felvonó vezet Oeschinenseere, mi ezt gyalog tettük meg. Oeschinensee 1500 méter felett helyezkedik el. Itt elég sokan voltak, mivel a legtöbben felvonóval jöttek fel. A kinézett túraútvonal 14km-es volt 700m szintkülönbséggel. Nem is értettem miért fekete jelzésű volt mivel távolságra sem szintkülönbségre nem volt nagy. Igazából a túra közben értettem meg miért fekete: a tavat körbe lehet kerülni 3 óra alatt, a keleti részén magas hegyek veszi körül, ösvényt nehezen tudtak találni a sziklafalban, 300 méteres szakadék van az egyik oldalon, egy rossz lépés ott és annyi volt. Ezért fekete jelzésű ez az út. A hegyeket friss hó borította, 2200 métertől a héten itt havazott. A tó csodálatos a színek ahogy fentről látszott nagyon jól nézett ki. A tó körül kevesen túráztak, velem tartott a kisebbik lányom is aki hősiesen végigment az útvonalon. Jó kis túra volt a végére elfáradtunk. Teszek fel pár képet.
friss hó a hegyeken
a völgyben Kandersteg
Oeschinensee
P8120089.JPG
P8120091.JPG
P8120101.JPG
olajfolt a vízen :) Nem csak a felhő
P8120134.JPG
P8120143.JPG
P8120148.JPG
P8120153.JPG
szivárvány
P8120161.JPG
esik az eső. Ez nem igaz, csak a szikláról csepeg a víz
P8120179.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.