Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Golte
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Wellness-hotel a Golte síterep centrumában, közvetlenül a kabinos lift felső állomásánál
ÜZENETEK (66)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2023.12.30. 15:02
Sajnos nincs hó!
Egy itteni dolgozó szerint 15-re tervezik a nyitást. Az új felvonókat szerintem még nem adták át, látszólag készen van. Az egész még egy építési területre hasonlít, a kocsik a pályán parkolnalnak, stb. Majd a hó mindent szépen betakar...
Előzmény: (WAndrea 217167)
20231228-104916.jpg
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2023.01.10. 08:52
Kedves Tamás,
az adatokat a síterep szolgáltatja, szerintünk rendben van.

***frissítés:
a jelzett pálya km eltérést időközben korrigáltuk, köszönjük az észrevételt!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2023.01.09. 18:17
Határozottan jobban néz most ki! 😉
Kíváncsi vagyok mennyire segít ez most rajtuk rövidtávon, mert 3-ig eső esett, az előrejelzés szerint meg még egy darabig nem lesznek mínuszok éjjel sem (ma talán). Még nem fognak tudni ágyúzni szerintem. De ne így legyen!
Előzmény: (TZoli 217154)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2023.01.09. 16:37
Most nézd meg a webcamerát :)
Előzmény: (vasssy 217140)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2023.01.09. 12:48
Azok az adatok/infók jelennek meg az oldalon, amit a síterep szolgáltat.
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2023.01.09. 11:20
Kedves admin, Leírást-adatokat érdemes egyeztetni!
@wandrea
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2023.01.09. 08:17
Ma már ki sem nyitnak...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2023.01.08. 23:41
Január 5-én csúszkáltunk itt, utazásunk harmadik, befejező napján. Itt volt ugyan pályaszállásunk, de mivel csupán a Hoteltől induló 2 ülőlift működött 1-1 pályával, ezért az első nap még útközben Roglán álltunk meg síelni, ott több pályát sikerült üzemben tartaniuk. A középső napon inkább pihentünk és elmentünk a tengerpartra kirándulni, oda szebb időt mondtak... :-)
Tisztában vagyok vele, hogy ez az időszak nem a leghógazdagabb a szezonban, de mivel december közepén még volt hó bőven és hóágyúik is vannak, az itteni szállást hagytuk meg, a roglait lemondtuk.
A terep előzetesen nagyon szimpatikus volt, odaérve azonban nem győzött meg minket a hozzáállásuk. A decemberi havazásokkor láthatóan több pályát elkezdtek felkészíteni, de úgy tűnt, mintha ezzel megelégedtek volna és arra számítottak, hogy a elég hideg lesz, megmarad a hó, nem kell ágyúzniuk. Tudom, most sok oka lehet annak, hogy spórolnak az ágyúzással, de Rogla esete is mutatja, hogy lehetett ilyen magasságban hatékonyan sípályát üzemeltetni ebben az időszakban is.
Reggel először a kétüléses melletti piros pályát nyitották meg, a háromüléses liftet a kék pályával csak később, amikor már sokan szenvedtek a piros alsó összeszűkülésénél a földfoltokkal és a buckákkal. A kék közepén is volt egy hosszú szűk balkanyar, az fél1-1-re összetúrt kásává változott és általában tele volt a havon fekvő kezdőkkel, mert az oktatók nem tudták máshova vinni őket. Nem irigyeltem őket (sem az oktatókat, sem a tanulókat), nehéz helyzetben voltak.
Pár kör erejéig még visszatértünk a pirosra, aztán 2 előtt befejeztük a csúszást. Az idő szép volt, a terep is nagyon kellemes hangulatú, továbbra is tetszik nekünk. Biztos jövünk még amikor lesz hó! :-)

https://sielok.hu/fotoalbum/golte-2023-01-05/galeria/

A közölt információik szerint 4 felvonó működik. Ez csak akkor jön ki, ha beleszámítják a gyerekterülethez tartozó varázsszőnyeget és a kabinost ami mellet nincs pálya. De így végülis tényleg kijön a 4. :-)
Gargamel
8 élménybeszámolót írt
8
6 éve tag
2022.01.02. 09:03
Kedves István!
Köszönöm. Közben én is írtam e-mailt, válaszoltak, hogy a szálloda recepcióján kérhetem a tesztet. Visszaírtam, hogy akkor hogyan lehet feljutni teszt nélkül, arra már nem jött válasz.
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2022.01.01. 15:38
Megkérdeztem:
A teszt fent a Hotel recepcióján van
A lenti állomáson nincs
Egy kicsit furcsa, mert akkor a lanovkával hogy jössz fel, válasz "védekezni kell", hát ezzel nem sokra mentünk....
A bérlet érdekes módon most nem fényképes!
Idefent rengeteg az autó, nincs hely parkolni, egy napra érdemesebb lentről a lanovkával
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2021.12.31. 19:55
Fent a hegyen szerintem nincs , nem láttam.
Holnap megkérdezem, hogy az alsó állomáson van-e?
Napközben volt ellenőrzés a felvonóknál, de a maszkot nem kérték!
Előzmény: (Gargamel 213843)
Gargamel
8 élménybeszámolót írt
8
6 éve tag
2021.12.31. 10:12
Van a pálya mellett tesztelési lehetőség?
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2021.12.30. 21:40
Csodálatos idő volt ma, az enyhülés ellenére minden pálya üzemelt és egészen a źárásig jók is voltak (kivétel a Smrekovec alsó része 12 után)
Nem voltak sokan, 5-6 perces max. sorakozás. Remélhetőleg a következő enyhébb napokat átvészelik valahogy és egy jó szezon összejöhet!
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2021.12.20. 09:41
De jó lehetett!
Mi 29-én megyünk 4 napra, ha a Covid helyzet is engedi!
Azért azt a maszkos dolgot nem tudom elképzelni, hogyan működik a felvonóknál (kesztyű, sisak, szemüveg, szb.) !?
Előzmény: (admin3 213440)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2021.12.19. 17:52
Szlovéniai körutazásunk második állomása ma Goltén folytatódott. Az itteniek szerint is rég volt már ilyen ''erős kezdés", december elejétől temérdek hó esett és ez a pályák minőségén is meglátszik: a hó annak ellenére, hogy puha, a legtöbb pályán még délutánra is tükörsima maradt. Valószínűleg az adventi hétvégének köszönhető az, hogy hétvégéhez mérten kevesen voltak, a lifteknél legtöbbször semennyit, "rossz" esetben 2 percet kellett várni. A csodás napsütéses időjárásnak köszönhetően egészen a Triglav csúcsáig el lehetett látni.

Covid infók: lent a kabinosnál mindenkinek "lecsippantották" az oltási kártyáját, vagy a tesztjét, fent a hegyen gyakorlatilag már senki nem kért semmit és a maszkhordás is eléggé "fakultatív" volt.
Pályaszállások Goltén
Kabinos lift hoz fel a síterepre
Tükörsima pályák
Szikrázó napsütés volt az egész síterepen
IMG-6821.JPG
IMG-6823.JPG
IMG-6825.JPG
IMG-6827.JPG
IMG-6832.JPG
IMG-6833.JPG
IMG-6834.JPG
Pályaszállás: Hotel Golte
Pihenés síelés utána a Hotel Golte wellness részlegében
IMG-6808.JPG
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2020.03.04. 16:48
Szerencsére azért nem ilyen rossz a helyzet:

- egy normális időjárású szezonban azért messze jobbak a hóviszonyok és a viszonylag magas elhelyezkedésnek köszönhetően is tartósan megmarad a hó, az előző 2 szezonban az 1-2 méteres hóvastagságok sem voltak ritkák: https://sielok.hu/holap/golte/archivum/

- ha rövidebb a tél, akkor a nyári szezon hosszabb, tavaly októberben - köszönhetően az akkori melegnek - soha nem látott mennyiségű vendég látogatta a helyet. És az elmúlt években sokat fektettek a nyári turizmusba is: kerékpár/e-bike pályák, "zipline" canopy átcsúszópálya, valamint mászófal is épült.

(Igen, van köztük drónos kép is :) )
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2020.03.04. 14:40
Irtó jó lehetett!
Remek képek, persze gondolom drónnal!
Kb. 25 éve járunk ide, legutóbb Szilveszterkor voltunk. Az utóbbi években egyre kevesebben vannak, szerintem rövidesen csődbe fognak jutni:(
Reméljük, még lesz egy-két jó szezon addig!!!
Előzmény: (admin3 208839)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2020.03.04. 12:04
Golte - a "privát" síterepünk

Március 1. és 3. között felkerestük Golte síterepét, ami életre szóló élmény marad! A völgyben már zöld a fű és tombol a kora tavasz, de ahogy felért a kabinos lift az 1400 méteres állomásra, egyből szakadó hó várt minket, ami meg is alapozta a következő két napra a kellő hómennyiséget a pályákon! Sajnos az idei síszezonban messze átlagon aluli időjárási viszonyok voltak jellemzőek nem csak Goltéra, hanem közel az összes szlovén síterepre, amin ha átmenetileg is, de az elmúlt napok havazásai azért segítettek. Hétfőn és kedden egy igazi téli mesevilág fogadott minket napsütéssel, havas fenyőfákkal és szinte nulla emberrel a pályákon.

Az egész Hotel Goltéban hozzávetőlegesen 20, míg a síterepen kb. 40 fővel kellett "osztoznunk" köszönhetően a rengeteg visszamondás miatt (főként a horvát vendégek részéről), amit a koronavírus pánik okozott. Ez persze nekünk kapóra jött, még soha nem volt szerencsénk ilyen üres helyen síelnünk, szinte "VIP" vendégekként érezhettük magunkat a nyugalom szigetén. Bárkivel is beszéltünk az országban, nem érződik, hogy bármilyen szinten is pánikhelyzet lenne, a boltok teljesen fel vannak töltve, az emberek vidámak és remélik, hogy mielőbb visszatérnek a turisták.

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/golte-marcius-2020/galeria/
DJI-0478.JPG
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2019.12.20. 12:55
December 16-17-én hétfőn és kedden 2-2 órát síeltünk a szlovéniai Goltén. Sajnos az egész Európát elért felmelegedés itt is megtette a hatását, de egy piros és egy kék pályán sikerült úgy megkezelni a havat, hogy egész jól lehetett síelni. Az időjárás lehetett volna szebb, sajnos a meleg ellenére napsütés nem jutott, ezért szép képeket sem tudtam lőni. Egy ülőszékes lift + egy varázsszőnyeg működött, mindez 15 euróért volt elérhető, előszezoni áron. Alig voltak a pályán, így folyamatosan tudtunk csúszkálni. A Hotel Golte a felhők felett ideális hely, este dolgozni is hatékonyan tudtam a szupergyors wifivel.

Rövid beszámoló és képek:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/golte-karacsony-elott/
golte-montazs.jpg
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2018.02.05. 19:09
Igen, a Morava felé vezető kékekre gondoltam, a Lahovnica is csak egy csöppet szélesebb. Ratrakolják azokat is, simábbak voltak, mint a nagy kék pálya.
A Morava tetejéről vissza lehet csúszni a három-személyeshez, de egy kicsit dolgozni kell érte, elég lapos, illetve egy helyen le is kell csatolni, mert keresztezi a szállodához vezető út.
Előzmény: (Hellász 198939)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.