Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Brandnertal
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.11.20. 20:32
Ma Brandnertal síterepen voltunk. Ez a síterep tegnap nyitott három lifttel, illetve három pályával. Sokat hezitáltam hova menjek síelni, vagy menjek-e egyáltalán. Ugyanis múlt hétvégén sok hó hullott akkor a hóhatár olyan 7-800 méteren volt, szerdától felmelegedés és eső jött.
A sok hó ami lehullott az alsóbb részeken el is ment. Szombaton lehűlés jött, a völgyben esett az eső 1200 méter felett állítólag havazott. Vasárnapra szép időt ígértek. Közép Svájcból indultam, reggel 1C volt kint gondoltam ez jó jel biztos a sípályán az éjjel megfagy a hó. Ahogy a Rajna völgyébe érkeztem a kinti hőmérséklet 15C mutatott (reggel 7:00-kor).
Síelni készültem, nem Copacabanara indultam hanem a hegyekbe. (A környéken itt a Rajna völgyben közvetlenül 2500 méteres hegyek találhatók, ezért sokalltam novemberben a 15C-t). Ha azt hiszitek ezt még nem lehet fokozni akkor tévedtek: délután ugyanott a völgyben 18C mutatott az autó hőmérője. Mindez a főnnek köszönhető. 1000 méter alatt nem is volt hó. Szerencsére Brandnertalba érve 6C volt a völgyben. Ma nagyon erős szél volt, szerencsére a liftek működtek. Brandnertal egy zsákutca falu az osztrák-liechtenstein-svájci hármashatár közelében az osztrák részen. Nem nagy síterep, reggel mikor megérkeztünk alig két autóval találkoztunk a parkolóban. Síelni ma 1400 és 1800 méter között lehetett az 1,2 illetve 3-as pályákon.
Hütték még nincsenek nyitva, legtöbb aki ma kint volt helyi osztrák, családok akik hozzák a 3-4 éves gyereküket tanítani. Jól lehetett síelni, hó lehetne még több, szerintem max. 40 cm a hó vastagsága. Bemelegítésnek jó volt, a gyerekek is élvezték. Dél körül nagyon meleg lett, ekkor a helyiek hazamentek ebédeli a pályák üresek lettek. Nem mintha zavart volna az a 40-50 ember aki addig ott volt. Napos időnk volt ma de végig egy vékony fátyolfelhő volt a nap előtt. Sok túraútvonalat láttam, néhány snowboardos próbált freereidolni, néhol a füvön kötöttek ki. Szerintem jó volt, olyan egynapos síterep ez a hely Voralberg tartományban. Persze ha azt veszem, hogy 20km-es körben itt található Silvreta Montafon, Ischgl, Sankt Anton, Lech Zürs, Davos akkor ez a síterep nem hasonlítható össze a többivel. Ma a célnak megfelelt ez a hely.
P1350455.JPG
1800 m-en
P1350442.JPG
P1350444.JPG
P1350449.JPG
P1350450.JPG
P1350459.JPG
P1350461.JPG
P1350463.JPG
P1350467.JPG
P1350472.JPG
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.