Menü ≡

Saalbach - Hinterglemm síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 1047, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.08.30. 14:38
(Üzenetazonosító: 195777)
Stani Hozzászólások: 5051
Regisztrált: 2003.11.03.
89 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tavaly januárjában pár órával naplemente előtt felmentünk a Ritzensee fölött magasodó kis dombra. A tó nyáron kedvelt szabad strand, télen a jégkorisok lepik el és körülötte fut a sífutópálya is.

Erről a kis magaslatról nagyszerű kilátás nyílik a környező hegyvilágra; Leoganger Steinberge, Steinernes Meer, Hochkönig. Dél felé fordulva a Magas-Tauern hegyei zárják a horizontot.

Pár fotó is készült: http://sielok.hu/fotoalbum/ausztria-tel-2017-januar/kep/1/
Feladó:  szedrikFérfi
Dátum: 2017.05.29. 21:22
(Üzenetazonosító: 195630)
szedrik Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2015.01.13.

Sziasztok

Szállást keresnék .
Saalbach-Hinterglemmben érdekelne olcsó szállás .
Sajnos aki idáig intézte kinn nekem a szállás évekig,most cserben hagyot :(
Julius 3-8.-áig lennénk 2 fő.
Magánszállás elönybem (olcsóságuk miat)

Aki tud segiteni,kérem segitsen !

Köszönetel , András
szedrik78@gmail.com
Feladó:  VityóFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2017.03.08. 13:56
(Üzenetazonosító: 194835)
Vityó Hozzászólások: 138
Regisztrált: 2005.10.06.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Képek Nimahunak...
IMG-3933.JPG IMG-3934.JPG IMG-3935.JPG IMG-3945.JPG
h i r d e t é s

Feladó:  apaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.07. 14:30
(Üzenetazonosító: 194811)
apa Hozzászólások: 112
Regisztrált: 2008.01.14.
6 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azt nem írtad, hogy honnan..., akkor biztos budapesti vagy, mint az ország lakosságának 20 %-a.
A többieknek evidens, hogy írjuk a kiindulási helyet is :)

Onnan egyébként Salzburg felé.

Mi a Balaton mellől Graz-Scladming felé megyünk.
Előzmény: (Freddy76 194804)
Feladó:  sipiattilaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.03.07. 10:38
(Üzenetazonosító: 194806)
sipiattila Hozzászólások: 89
Regisztrált: 2008.09.22.
34 síterepet értékelt

Szia,
én jellemzően Salzburg, Lofer úton mentem ide az elmúlt években. Leogangig erre mennék.
Szerintem erre kicsit gyorsabb, bár sok az IGL korlátozás.
Figyelni kell, hogy ne az autópálya átkelőn akarj átmenni Németországba, hanem a régi úton. Itt folyamatosak a dugók a migrációs nyomás miatti ellenőrzések miatt.
Üdv: Sipi.
Előzmény: (Freddy76 194804)
Feladó:  Freddy76FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.07. 09:02
(Üzenetazonosító: 194804)
Freddy76 Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2016.02.14.

Szerintetek merre érdemes menni Saalbachba (Leogangban leszünk, egész pontosan)? Két éve Schladmingon keresztül mentünk oda-vissza, most viszont mindegyik útvonaltervező Salzburg felé javasolja.
Dátum: 2017.02.26. 20:12
(Üzenetazonosító: 194620)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Nimahu,
Ne haragudj, de az igazság érdekében meg kell, hogy hazudtoljalak. Csak azért, mert ha valaki olvassa a beszámolódat, akár el is mehet a kedve Saalbachba utazni, pedig azért nem ilyen drámai a helyzet.
Igen, sajnos az idei február nem hozta azt amit általában szokott, és igen, sajnos volt olyan, hogy plusz fokok voltak és így hó helyett eső esett, de ez nem ennek a rendszernek a sajátossága, sajnos sok-sok terep megszenvedte ezt idén (is).
A február Ausztria szerte zsúfolt, az iskolai siszünetek miatt, ami rengeteg családot vonz a sípályákra.
Én azért tudtam különösebb sorbanállás nélkül is csúszni. Persze nem a legpopulárisabb felvonóknál mint a 12er vagy a Westgipfel, de azért lehet találni nem agyonzsúfolt pályákat is.
Azt viszont nem tudom, hogy honnan veszed, hogy decemberben még nincs itt hó, mert ez nem feltétlenül igaz. Ha igaz lenne, nem nyitottak volna ki korábban a felvonók, mint ahogy azt előre tervezték. Arról meg hogy a szezon hogy zárul, majd a szezonzárást követően vélekedjünk. (csak az érdekesség kedvéért; kedd éjjelre kb. 20cm havazást jeleznek előre a csúcsra)
Azt azért jó tudni, hogy a február nem éppen annak javasolt akit zavar ha sok emberrel kell osztoznia a pályákon és a felvonókon. ;)
Viszont szerintem egy 270km-es rendszeren lehet találni kellemes pályákat.
Előzmény: (Nimahu 194030)
Feladó:  fenyesgyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.19. 10:53
(Üzenetazonosító: 194302)
fenyesgy Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2015.02.03.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Sziasztok,

Mi január 25-30 között mentünk megint Saalfeldenbe szállásra, hogy Saalbachban síeljünk. Négy sínapunk volt, ami alatt az időjárás nagyon a kegyébe fogadott mivel előtte több mint egy hétig havazott, de mikor mi megérkeztünk már végig szikrázó napsütés volt :). Ha jól tudom, akkor inverziónak hívják ha a völgyben hidegebb van mint fent a hegyen. Na ebből mi kaptunk egy nagyon komoly ízelítőt, mert reggelente -19°C volt, fent a hegyen pedig -2-0°C volt. Az első reggel mikor kifizettem a bérleteket, azt hittem, hogy odafagyok a pulthoz, de a kasszás hölgy nagyon rendesen nyugtatott minket, hogy fent már nagyon jó lesz. Ez abszolút így is lett, mert a hóviszonyok a négy napos ragyogó napsütés miatt életünk síelése volt :).
Az apartmanunk Saalfeldenben volt picit távolabb a várostól, de nagyon szép, modern lakásokat kaptunk, tökéletese felszerelve, rengeteg hellyel (8 emberre egy 70 és egy 100m2-s apartman), nagyon kedvező áron (125€/fő/5 éjszaka, takarítással, adóval).
Két napon Leogangban mentünk (~15 perc), egy napot Hinterglemmben (~25 perc), egy napot Vorderglemmbe (~20 perc) autóval. A parkolással sehol nem volt gond, bár mi 9 órára mindig kiértünk, de a csapat másik felének is volt még mindig helye, annak ellenére, hogy ők 10-11 között értek ki.
Kedvenceink a leogangi és a vorderglemmi pályák voltak, a második napon mentünk a pályarendszer bal oldalára, de sajnos ott elég jegesek voltak a pályák, így azok nem jöttek be annyira :(.
Pár pálya és infó a teljesség igénye nélkül:
92-93: Elején nagy letörés, utána 93-ig (Steinbergbahn) középső állomásig nagyon lapos, így mi párszor csak a középállomásig mentünk fel. Utána viszont zseniálisan jó pálya a meredekebb kékek közül. Nagy kedvenc volt, egyik barátunk egymás után 6-szor lement rajta, pedig ~6km hosszú a két pálya együtt.
83-84: Rövid pálya, de nagyon széles. Három részre tagolódik és középsőn soha senki nem volt, így figyelve, hogy egymásnak adjunk teret, nagyon lehetett csapatni, olyan hosszú íveket lehet csinálni, amit kevés helyen engedhet meg az ember. Egy hátránya van, hogy az alján öt pálya fut össze és rengetegen nem figyelnek, ha valaki picivel az ilyen nagyon lapos szakaszokon.
61-61a: A legutolsó csúszásunk volt itt, ketten jöttünk le, ő boardozik, én síelek. Élveztük nagyon, bár ő egyszer esett egyet, de szerintem abszolút nem nehezebb mint pl. kék 93-s.
Viszont kezdő ne vállalja be, főleg a nap végén, mert buckás tud lenni és az alján egy 90°-s kanyarnál beszűkül.
56-57-58: A hideg miatt idén nagyon jó volt, itt is volt olyan rész pénteken ahol mi hárman voltunk csak :).
52: Szép, hosszú átvezető pálya, viszont érdemes figyelni, hogy a Bernkogelbahn-hoz gyalogolni kell.
46: Tavaly utáltam ezt a pályát, mert sokan voltak és olvadt az alja. Idén vasárnap mentünk át, brutál tömeg lent a felvonónál, de hihetetlen sebességgel megy a felvonó, és 3 percnél soha nem álltunk többet. Utána pedig a pálya maga volt a mennyország. A tömeg elment tovább felfele, alig voltak, tökéletes állapotban a hó (még ratrak nyom is volt :). Életem legjobb csúszása volt, ha most rágondolok még mindig elmosolyodok :). Viszont délre már nagyon le tud romlani ennek a pályának az állapota, annyira központi helyen van!
19-20-22-25: Szép, jó pályák, meredekebb kékek. Ide hárman mentünk át, a feleségem és a barátom imádták, de sajnos én pont picit rosszul lettem, így nem tudtam élvezni :(.
17-18: Tavaly nem járunk erre, idén megnéztük és szerintem elég annyit mondani róla, hogy kb. 5-ször egymás után lementünk.
11-11a: Na ezt nem élveztem, mert idén nagyon jeges volt :(.
Fieberbrunn még most is kimarad, de tuti, hogy jövünk még ide :).
Ha jó az időjárás, akkor szerintem ez továbbra is az egyik legjobb síterep Ausztriában :).
Feladó:  TervezőFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.02.12. 14:10
(Üzenetazonosító: 194037)
Tervező Hozzászólások: 36
Regisztrált: 2015.02.08.
BEMUTATKOZÁS

Ne add fel ! 27 éve járok ide, idén januárban kiváló pályák, 1 nap kissé köd, 5 nap napsütés volt. Persze, ki kell fogni. A február, szünidős gyerekekkel katasztrófa, az biztos. De sajnos volt már olyan is, pedig kb. 20 évvel ezelőtt, hogy febr. 18-án 12 fok meleg volt 2000 m-en.
Szóval összegezve, ez alatt a hosszú idő alatt kb. 3 év volt "necces" (meleg, eső stb) a többi igen jó volt. A felmelegedés persze látszik, 27 évvel ezelőtt két hóágyú volt az egész pályarendszeren, aztán az 1991-es VB-re lett havasítva 2 pálya, és mégis kitartott a szezon áprilisig.
"Mi tehetünk róla" napokban olvastam egy riportban, Magyarország felett naponta kb 15000 repülő megy át. És a többi szutyok...
Előzmény: (Nimahu 194030)
Feladó:  NimahuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.12. 11:48
(Üzenetazonosító: 194030)
Nimahu Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2010.12.10.
12 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
2017 január 30-február 9 közt töltöttünk 11 sínapot Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn sípályáin. Vegyes érzésekben, kellemes és kellemetlen emlékekben volt részünk. Kezdem a kellemetlenebb dolgokkal. Sajnos már csak marketing szöveg, hogy ideális hóviszonyok várnak mindenkit egy adott síterepen november végétől április közepéig. Napjainkban az alacsonyabban (2000 m alatt)fekvő síterepek nem hóbíztosak, így Saalbach - Hinterglemm sem az. Volt ugyan egy kevés hó, de meleg is. Február eleje a völgyben +10 fokos hőmérsékletekkel rukkolt elő, a hegyen is +4 +5 fokok repkedtek. Mivel szinte minden pályát érint napsütés a nap különböző szakaszában, így nagyjából mindenhol kezdődtek a bajok. 11-12 órára a pályákon hatalmas buckák voltak, a tövükben meg jég vagy fű, esetleg földdarabok. 2 napig 1700 m alatt eső esett, felette havazott. A pályákon elkeseredett, elázott emberek százai próbáltak "örülni" a szabadságuknak. Sokan közülük viszont a símentősök segítségére szorultak mindenféle sérülésekkel. Ilyenkor inkább vizisínek kellett volna nevezni a sízést.
A pályákat éjjel/reggel nem tapossák, csak a zárás után. Így az éjjel hullt hóban, napközben még egy óra sem kell a nyitástól és ismét lehet kerülgetni a buckákat.
11 nap alatt kifogtunk 3 nap olyan ködös időt, hogy a pályákat keresgélni kellett. A látótávolság 3-4 méter volt.
A pályarendszer legjobb része a Zwölferkogel-ről induló 15-ös és a 13a pályák. A 13a-t viszont a 11 napból 2 délután tudtam használni, a többi idő alatt zárva tartották a hivatalos sícsapatoknak.
S tán a legkellemetlenebb dolog a hatalmas tömeg a pályákon. Sokszor léc lécet érve kanyarogtunk lefele a keskenyebb részeken. Volt eset, mikor 25-30 percet kellett várakozni a Zwölferkogelbahn indulójánál vagy a Streuböden alján. Iyenkor a középállomásnál lehetetlen volt a beszállás.
S akkor a kellemesebb emlékek. A pályarendszer hatalmas és jól kigondolt. Mindenki talál magának megfelelő hegyet ahol csúszhat. Az 1-es fekete pálya kiválló, de helyenként nagyon jeges. A 15-ös úgyszintén. Mindezek ellenére kivállóan lehet rajtuk ereszkedni, ha mellőzhetjük a hirtelen kitérőket, megállásokat. A Schatbergről induló 6-os és 6a pályák helyenként elérik a 100 m szélességet is, meredekségük kiválló itt tömeg esetén is jól lehet élvezni a csúszást, kivéve két elkeskenyülő pályarészen. A hely, a táj nagyon szép, mikor napos idő volt, kiválló panorámák tárultak elénk.
Összegezve, a 11 nap alatt bejártunk nagyjából minden pályát, a legjobban a 15,13, 13a, 12, 6-os és 1-es pályák tetszettek. A 13a-n sikerült megdöntenem személzes sebességrekordomat, elérve a 112 km/h-t. Mindezek ellenére többet nem fogunk visszamenni erre a síterepre, egyrészt a tömeg miatt, másrészt a kiszámíthatatlan időjárás és hóviszonyok miatt. Decemberben még nincs hó, január végén viszont helyenként a pályákon már nincs.
DSC-1095.JPG DSC-0634.JPG DSC-2316.JPG DSC-2314.JPG DSC-2363.JPG DSC-2367.JPG DSC-0902.JPG DSC-1137.JPG 2.jpg 1.jpg
Feladó:  gorogrobFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.05. 18:21
(Üzenetazonosító: 193777)
gorogrob Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2014.12.30.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Saalbachban töltöttem 6 napot egy nagyobb társasággal. (jan.29- febr.3)
A 6 sínapból egy olyan nap volt, amikor az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk. Fontos megjegyeznem, hogy nem síeletem az összes pályán (nem is volt célom) ill. az alább leírt dolgok a személyes véleményemet jelenítik meg.
Vasárnap és hétfő kifogástalan időjárás és hóviszonyok. Az előző heti erős mínuszok megtették a hatásukat és a pályák kitartottak szinte egész nap. Onnantól viszont a napközbeni erős plusz fokok (volt olyan, hogy a völgyben +10 fok) rontották a pályák állapotát. Többször előfordult, hogy szinte a lentebbi részeken már vizes, összeállt hóban kellett síelni. A délutánra szinte minden pályán megjelentek a buckák. A nem napos részeken (Schattberg, Westgipfel, Zwölfer) a pályák kicsit tovább kitartottak. Kedden pl.: Eső és havas eső keveréke a lentebbi részen, fentebb hóesés. Ázott emberek a sílifteken. Szörnyű volt. Látótávolság és élvezeti faktor szinte nulla. A napot csak a nagyon elvetemültek síelték végig  Nagyon sok embert láttam pl. a Schattberg-i felvonón visszafelé jönni, én is többször a lefelé jövő liftben ültem. Többször próbáltam esélyt adni magamnak is, de 15 óra körül végleg feladtam.
Szerda, csütörtök és péntek ismét szép időjárással telt, de a korábban említett erős plusz fokok hatásait lehetett érezni és látni is. Azt biztosan tudom állítani, hogy nincs annyi hó, mint amit a bergfex ír. A Hochalm 6er és a Spieleck 6er alatt többször láttam olyan pályarészeket ahol konkrétan a föld látszik. Ezenkívül a terep más részein is elvétve voltak ilyen állapotok. Azt azért el lehet mondani, hogy pályamunkások mindent megtesznek, hogy kiváló körülményeket teremtsenek, de ők is hozott anyagból dolgoznak. Volt olyan nap amikor, hajnal 4ig esett kezdetben inkább eső, majd hó és ők reggel 8ig megpróbálták előkészíteni a pályákat. Először azt hittük mindent ratrakoltak, de később kiderült, csak a frekventáltabb pályákra koncetráltak, vagy csak arra jutott idő. Összességében elmondható, hogy ezen a héten a jellemző a következő volt: reggel még kifagyott és nagyon kemény pályák, majd a napos oldalon hamarabbi romlás és buckásodás, e mellé magas plusz fokok. 2000m-en 1-2 fok azért melegnek számít szerintem a völgyben 7-10 fok.
Én 3 éve síeltem itt legutóbb. Azóta megjelent néhány újdonság. Számomra volt újdonság, hangsúlyoznám! Pl.: A Bernkogelre már beülős megy és nem a hosszú lassú csákányos, ez azért kényelmesebb. Vagy a Westgipfelről lecsúszva már nem kell botozni a Zwölfer felé. Ezért építettek egy 100m-es felvonót. Vagy a teljes Fieberbrunn-i rész. Ezekről olvastam, de most volt alkalmam élőben is megtapasztalni. Egy kis hiányérzet ill. fejlesztési lehetőség lehetne. Sajnos ha valaki a térképre messziről néz rá azt hiheti, hogy a Westgipfelbahntól egyenes az út egész a Schönleiten liftig. (7 – 4 – 2b) Sajnos ez nem így van! Nincs direkt kapcsolat a 4 és a 2b között. Vagy felvonózol és utána 2b vagy botozol a 4esről egy keveset, hogy becsatlakozz a 2b-be. Szerintem ez nem jelentene akkora ráfordítást, nem tudom miért nem csinálták ezt meg eddig…
IMG-20170201-153254.jpg IMG-20170202-133724.jpg IMG-20170202-093649.jpg IMG-20170129-083447.jpg
Dátum: 2016.11.12. 12:03
(Üzenetazonosító: 190150)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

https://www.facebook.com/SaalbachHinterglemm/videos/vb.13525...
Dátum: 2016.11.06. 16:44
(Üzenetazonosító: 189995)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kezdődik!
IMG-3571.JPG IMG-3591.JPG IMG-3558.JPG
Feladó:  fenyesgyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.11.06. 16:25
(Üzenetazonosító: 189994)
fenyesgy Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2015.02.03.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok,

Egy megkésett beszámoló (2016.03.11-15-ról):

Ha egy rövid mondattal kell összefoglalnom, hogy milyen a Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn síterep (azon kívül, hogy lassan kitalálhatnának egy rövidebb nevet :), akkor csak annyit mondok, hogy: (majdnem) Tökéletes :)! (Nagyon sok zárójelben és nagyon pici betűkkel a "majdnem")
Mióta megszerettem a síelést, azóta szemeztem ezzel a tereppel és bár eredetileg a március 15-i síeléshez a Hochkönig terepet néztük ki, végül sikerült a Maishofenben apartmant találni, így számomra nem volt kérdés, hogy onnan már csak a saalbachi terepre mehetünk :).
Az kiutazás teljesen eseménytelenül telt szép időben, három kocsival mentünk kilencen. Egy meglepő van az útban, hogy a leggyorsabb út Németországon keresztül vezet, de mivel a németeknél még nincs útdíj és az EU miatt határ sincs, így ez igazából semmit nem számít.
A szállásunk nagyon szép és modern volt, elsőre nem is hittük el, hogy ~20€/fő/éjszaka csak az ára.
Beköltözés után persze rögtön indult a tervezgetés, hogy reggel hol kezdjünk, mert egy ekkora terepen ez már komoly döntés :). A szálláson kapott tájékoztatókból tudatosult mindenkiben végleg az egyik hátránya a terepnek, miszerint egy napijegy 52€, amitől drágább Ausztriában csak Kitzbühel.
Végül döntésre jutottunk és első reggel Hinterglemm leghátuljába mentünk ahol először a napos oldalon a 42-s Hochalmbahnnal mentünk fel.
Sajnos az első napon nagy köd volt ~1500m felett, de szerettünk volna minden percet kihasználni, így a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy elindulunk Saalbach felé. Sajnos ezekről a pályákról nem tudom elmondani, hogy mennyire voltak szépek, mivel a ködtől kb. 1 méterre látunk, de érzésre kellemesek voltak a pályák :). Saalbach felett feladtuk a küzdelmet a köddel és úgy döntöttünk, hogy leereszkedünk a köd alá, így elindultunk a 46-s pályán.
Általánosságban elmondható, hogy majdnem minden kék pálya széles és kellemes leejtésű, valamint minden pályát tökéletesre gyúrnak a nap elejére. Viszont a meleg miatt déltől a felvonók középső állomásaitól már nagyon kásás volt a hó, így méretes buckákat építettünk, amin aztán nem volt egyszerű a közlekedés :(.
Közben a társaság későn kelő fele is megérkezett, akik sokkal ügyesebben a másik oldalt választották, így megkaptuk az infót, hogy a hó minősége ott sokkal jobb. Át is mentünk a 11-12-s pályára amit már nagyon élveztünk, így az első nap a nehéz kezdett ellenére szépen zárult.
Másnapra a köd eltűnt és úgy döntöttünk, hogy a második és harmadik napon Vorderglemmből indulunk. Elsőre meglepő volt, hogy Schönleitbahn bár kabinos, de állni kell benne, de legalább kipróbáltunk ilyet is :). Most olvastam, hogy idéntől már rendes ülős kabinos lesz, sajnálhatja aki kihagyta ezt az élményt :).
Itt aztán csúszkáltunk mindenfelé:
62-64: itt vigyázni kell mert az alján egybefut a pirossal és jó meredek az utolsó 20 méter.
81-83-85: Rövid, de zseniálisan jó, széles pályák. Egy kisebb hadsereg elférne rajtuk, volt olyan, hogy csak néztem a tetőről, ahogy mennek az emberek, mert annyira tetszett a pálya. Itt vagy 10-szer lecsúsztunk minden irányból.
88-90-92-93: A Leoganba vezető pályák. Legjobban nekem a kreischberg - muraui kék pályákra emlékeztettek, hosszúak, tényleg kékek, tökéletes leejtés, imádtam őket :). Egy dologra érdemes vigyázni, hogy a 90-s alja, annyira lapos a végén, hogy könnyen botozni kell, ami a kásás hóban nem volt egyszerű, így ha valaki már haladó, akkor a piros 89 felé elkanyarodni.
56-57-58: Jó pályák, de sajnos itt is a felvonó alsó részénél már kásásodott a hó, így picit nehézkes volt.
51: Leverekedtük magunkat az aljára, bár szerencsére a tömeg inkább az 52-n volt, így ennek az alja még egészen rendben volt.
Utána kis séta a 1a felvonóhoz, mert meg akartuk nézni a Schattberg Ost részt is. A felvonó végig az 1-s pálya fölött megy és láttuk, hogy itt csak az menjen, akinek tényleg nagyon jó a sítudása, mert a fekete, alsó rész még felvonóból is brutálisnak nézett ki :).
2a-4-4a: Egyszerűen gyönyörű, pazar kilátás, kiváló pályák, lassú felvonó (Limberg 3-s) :) ezt is imádtuk.
2b: Hát erre nehéz mit mondani, mert mint pálya nem rossz, bár az alja egyértelműen piros és nem kék, de sajnos délután 2-re értünk ide és életünk egyik legnagyobb szenvedése volt. Az alján az olvadó hó miatt derékig értek a buckák, volt olyan, hogy az egyik térdem már a mellem magasságában volt. Voltak olyanok akik a legrosszabb részen inkább lecsatoltak és gyalog mentek, hát nekik volt igazuk :).
A három nap alatt ezeket a helyeket tudtuk bejárni, de annyira megtetszett a pályarendszer, hogy 2017 január végére már meg is szerveztük ide a síelést, mert ettől jobb pályarendszeren még nem síeltünk. Hatalmas, de körbejárható, parkolással soha nem volt gond, profi, tökéletesen karbantartott, minden nehézségi fokkal rendelkező pályák, kiváló liftrendszer, gyönyörű panoráma...
Dátum: 2016.11.03. 20:55
(Üzenetazonosító: 189970)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Éééééés, tadaáááám! Nincs több gyaloglás! ;)
https://www.facebook.com/SaalbachHinterglemm/photos/pcb.1015...
Feladó:  Admin DFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2016.09.28. 10:29
(Üzenetazonosító: 189592)
Admin D Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2015.08.10.
15 síterepet értékelt

A síterep oldalán található egy "Oktatók" link, erre kattintva elérhető az adatbázisunk.
Ez a síterepen elérhető magyar oktatók listája:
http://sielok.hu/sioktatas/sioktatok/siterep/saalbach/
Előzmény: (Freddy76 189577)
Dátum: 2016.09.27. 19:07
(Üzenetazonosító: 189588)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia, megírom a számát privátban.
Előzmény: (Freddy76 189583)
Dátum: 2016.09.27. 10:25
(Üzenetazonosító: 189583)

Szia,

Tanultak itthon műanyagon, egész ügyesek, de a hegyen keresztül nem indulnék el velük. Nem pályaszállásunk lesz, mindenképpen autóznunk kell. A leogangi völgyállomás kb. tíz perc, Saalbach kb. fél óra - ha nincs más, akkor legfeljebb átautózunk.
Előzmény: (Vityó 189582)
Dátum: 2016.09.27. 08:25
(Üzenetazonosító: 189582)
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia,
A saalbachi oldalon van egy akit tudok ajánlani, de akkor hozzá át kell csúsznotok. Egyáltalán nem tudnak síelni a srácok?
Előzmény: (Freddy76 189577)
Dátum: 2016.09.26. 13:31
(Üzenetazonosító: 189577)

Sziasztok,

Erre a terepre tervezzük a síelésünket, a szállásunk Leogang-hoz lesz közel. Tudna segíteni valaki abban, hogy itt elérhető magyar nyelvű síoktató? Gyerekeket kellene oktatni, egy 6,5 és egy 7,5 évest biztosan, de lehet, hogy lenne egy harmadik is.

Köszi, Gábor

következőutolsó laponként: összesen 1047, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
h i r d e t é s
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 124 vendég és 10 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...