Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Alpine boardhoz kemény bakancs! Hol lehet olyat kapni, ami egy kezdőnek is jó?

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.11.13. 12:43
Ha mindenképen alpinozni akarsz és kötés nélkül veszel deszkát, írj és összerakunk egy kötést neked :-) Van egy halom maradékom.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.04. 23:45
Hát, esetleg még ez jöhet szóba, freecarve flex, de azért nem annyira, mint a sárga. Tartanék tőle, hogy túl kemény. Cserébe van méret: http://www.carversparadise.com/product_info.php?products_id=1528
Szerintem érdemes Sümit, azaz Sümegi Pétert keresned innen a fórumról, ha oktatóra van szükséged. Nem ismerem személyesen, de a nevét szerintem mindenki tudja. Na ő biztosan meg tud tanítani alpinozni aránylag kevés kudarcélménnyel.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.11.04. 08:12
Igen közben látom, hogy nincs kis méret és az árát is emelték. Egyébként kb 1hét alatt jött meg. Itthon a TandT forgalmaz csupán alpint ha jól tudom, menj be hozzájuk próbálgatni de náluk sincs minden tipus.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
ski worshipper
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.11.04. 00:35
Alpinnal próbálkoznék mindenképpen,ezt már eldöntöttem. :) Azért köszönöm a tanácsokat tényleg. :) Igen,síben carvingozni szeretek. :) Veszek mindenféle protektort,azzal fogok megtanulni deszkázni,szóval valószínűleg annyi kék-zöld folt nem lesz majd rajtam talán. :D
A sárga bakancs szállítási ideje még érdekelne,ha megtudhatnám az infót,illetve,hogy hogyan legyek biztos benne,hogy jó lesz a méret. :) Feles a lábam meg lesz benne ugye speciális talpbetét,amit a síbakancsomban is hordok illetve ugye a sízokni is elég vastag,szóval nem egyszerű próba nélkül találomra rendelni. :/ Pláne,hogy 27 cm-es talphosszal van a legkisebb,amit lehet rendelni,ha jól látom.Valószínű nekem ez mindenhogyan nagy lesz,mivel ez férfi.Mondjuk simán felvenném,ha méretben jó lenne. :D Tényleg nem lenne rossz egy nőiben,ráadásul,ha kék vagy fehér lenne. :D
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.11.03. 18:50
Imádom az alpint de én is azt mondom, hogy az alapokat puha cuccal szerezd meg. Hidd el nem hiányzik neked az a sok kék folt.:-)
Ha megvan egy jó alap, arra lehet majd épitkezni az alpinhoz. Megéri a küzdelem, más dimenzóba lép át vele az ember :-)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.03. 16:51
Szerintem kemény bakiból nem is tudsz olyat venni, amit haladóként ne tudnál használni, ebben igazán kezdő szint nincs. A ló másik oldala közelebb van, a nagyon kemény baki, amiben olyan szép, szögletes, robotszerű lesz a mozgásod... :D
Itthon? Sok jó tippem nincs, esetleg próbált meg a T and T régi boltjában: Budapest XII, Szent Orbán tér 6
Viszont továbbra sem ajánlom az alpint kezdésnek. Persze puha cuccról is idő kell átállni, mert elég nagy különbség van a két mozgás között, de meg lehet találni még a régi videókat, amikor magyar síoktatók küzdöttek az alpin cuccal, pedig ők már láttak havat előtte. Jó oktatót is nehéz találni, mivel a magyar oktatók nagy része sosem alpinozott.
Nem,az alpin nem jobb, de határozottan más. Egy dolog áll tőle nagyon távol: a sokoldalúság. Kezelt pályán szépen lehet csapatni vele, de méretes buckák között már komoly munkát igényel. Ha a síben a carving a szerelmed, akkor az alpin jó választás.
ski worshipper
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.11.03. 16:16
Először is köszönöm,hogy írtatok! :) Igazából teljesen kezdő vagyok az egész snowboardozást illetően,viszont azt hallottam,hogy az alpine jobb,ha kezelt pályán akarsz csúszni,én pedig csak ott fogok.Ezért úgy döntöttem,hogy alapból azon kezdenék is,még,ha az elején kicsit nehezebb is lesz esetleg.Mindenképpen új bakancsot szeretnék,mivel van egy elég komoly bokasüllyedésem,így szeretném,ha a lehető legjobban egy megfelelő talpbetét mellett az én lábamra "igazodna" a bakancs.Ezért is írtam,hogy olyat szeretnék,amit majd esetleg haladóként is még simán tudok használni.Köszönöm azt a linket arról a sárga bakancsról,rendelnék is talán,ha más színben lenne esetleg. :) Bár még így is fontolóra veszem lehet.
Egyébként mennyi idő alatt jön meg vajon,ha esetleg rendelnék?
Itthon nem lehet akkor ilyet kapni sehol?
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.11.03. 11:19
alap in-tec kötést tudok adni ingyen ha Bp-i vagy. Nem postáznék.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.11.03. 11:17
Ha használt bakit vennél és jó a külső héj, innen tudsz belső cipőt rendelni.
http://www.carversparadise.com/index.php?cPath=142
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.03. 10:57
Mit értesz az alatt, hogy kezdőnek? Kezdő boardosnak, vagy kezdő alpinosnak? Mert, ha nem boardozol, az alpint kezdésnek nem ajánlom.
Ha alpinozni kezdesz, a willhabent ajánlom, sok öregebb baki kerül fel, pl Raichle 123/124/125, Blax Tony, bár a Blax bakik a korral szépen puhulnak így a komolyabb modelleket is be lehet vállalni.
A Burtont kerülném, mivel a szabvány Intec sarkat nem fogadja, márpedig egy Intec kötés igen komfortos dolog, a nyózvanhatodik becsatolásnál már te is így fogod érezni :D
ski worshipper
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.11.03. 07:01
Viszont olyat szeretnék,ami lehetőség szerint még akkor is jó lesz,ha már haladó leszek.Nem tudom hol lehetne ilyet nézni,segítene valaki légyszi? :)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.