Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Davos

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Davos
2015.02.15. 20:00
Ma egy kisebb síterepen voltam amely a davosi sírégióhoz tartozik, de igazából külön álló részt képez nincs összekötve Davos-Klostersel. A sípálya alja Klosterből indul a síterep neve pedig Madrisa. Madrisa a parsenni résszel szemben van a völgy másik oldalán, a sípályák déli fekvésűek. Csak részben síeltem itt mivel az utazás célja a sítúrázás volt. Olyan helyet kerestem ahol kis pályarendszer van és nincsenek sokan. Madrisa ennek tökéletesen megfelelt. Összesen 8 db liftje van a síterpenek: egy kabinos, egy két üléses és a többi 6 db pedig csákányos. Szerintem jó hely, igaz ár-érték arányban Davos-Klosters jobb. A liftek elég régiek, a két üléses lehet vagy 40 éves és nagyon lassan megy. Aki egy olyan helyre vágyik ahol nincs nagy tömeg annak ez a síterep tökéletesen megfelel. Ma én a 8,9,10-es pályákat próbáltam ki. Van egy 12-es nevű pálya amit nem kezeltek ezt nevezték ki freeride útvonalnak. A 10-es pályán mentem fel amit feketének jelölnek, szerintem az alja kék, 1600m felett pedig lehet piros, de semmi képen nem fekete. Túrázásra nekem tökéletesen megfelelt a hely, fél kilenc körül indultam a völgyből a 10-es "fekete" pályán 10 óra körül találkoztam az első síelővel aki akkor jött le. A nap fél tíztől kezdett besütni a völgybe akkor értem kb. 1600 méterre. A táj csodálatos volt, mögöttem a davosi csúcsok előttem pedig a 2826m-es Madrisahorn, mögötte pedig Voralberg. 2000 méter felett egyre több hegyet lehetett látni a környékről ahogy fokozatosan emelkedtem. Voltak más túrázók is rajtam kívül de nem sokan. A hegyállomás 2602 méteren van, a hegytetőn eléggé fújt a szél de nem volt vészes. A hegytetőről nagyon sok freeride útvonalat láttam (többek közt erre volt a 12-es pálya is), egy ideig mentem még tovább a hegygerinc mellett, aztán hirtelen egy szakadék volt előttem. Néhányan ott lecsúsztak, akkor azt hittem, hogy az osztrák-svájci határon vagyok, de később a térképet megnézve rájöttem, hogy a Rätschenjoch és Madrisahorn közötti gerincúton vagyok. A határ onnan kb. 4-500 méterre volt. Lefele egy jót síeltem, több mint 1500 méter szintkülönbséggel. Nekem tetszett ez a hely, túrázni még biztos visszamegyek ide.
Innen idultam
a 10-es fekete pálya
kis gát, szemben a hegy másik oldala már Ausztria
ekkor sütött be a nap először a völgybe
azért el lehetett férni a pályán
másik túrázó ez már a piros 9-en
onnan a völgyből indultam, Klosters. Dél felé jól látszik, hogy felhős az idő ott elvileg havazik
Nem zárattam le a sípályákat
Szép idő volt
11 órakor még látszott a ratrak nyom
Oda kell feljutni
Madrisa horn
Az üveghegyek
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.