Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mátrába, de hova???

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.22. 19:41
Mi is voltunk mindkét helyen, végül Kékestetőnél maradtunk. A pálya igazán jó, nagy a változás a két évvel ezelőtti állapotokhoz képest.
Mindig végig tudtuk síelni a teljes pályát, este pedig tényleg nincs tömeg. Pestről másfél-két óra alatt megjártuk.
Szóval kellemes meglepetés volt.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.02.22. 08:01
Hétvégén mindkét sípályát kipróbáltuk: szombat este Mátraszentistvánban, vasárnap délelőtt pedig Kékestetőn síeltünk.
Hazai viszonylatban mindkét hely kiemelkedő: odafigyelnek a pálya gondozására és a szolgáltatások szinvonalára. Nem volt tömeg sem, bár Mátraszentistvánban a nagy érdeklődés miatt már korlátozzák a napközben kiadott bérletek számát. Kékestetőn annyi buszt állítottak be a forgalomba, hogy ne kelljen 5 percnél többet várakozni és tényleg nem is kellett. Persze nagyon elkelne már egy ülőlift, ahogy sokan mondogatták, mert a buszozás nem az igazi.
A pályákon nem volt kő, hiszen most leesett egy méternyi hó, a teljes pályaszakasz kiválóan sízhető volt.
Az idő is kedvezett, szélcsend volt, és épp annyira volt csak hideg, hogy ne olvadjon. A következő hetekben még biztosan kitart a hó, így aki még nem próbálta, most induljon el a Mátrába síelni. Mivel Kékes és Mátraszentistván nincsenek messze egymástól (autóval kb. 20 perc), érdemes mindkét terepet beiktatni a programba. A zenés esti sízést se hagyjátok ki!
Cirmi
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.01. 09:37
Úgy látszik a hétvégén mindenki Mátraszentistvánra ment. Annyi pozitív hírrel tudok szolgálni, hogy Kékesen vasárnap nem kellett 3 percnél többet várni a buszra. A pályán sokan voltak, de 1 napot csuszkálni jó,nyilván nem lehet Kékest összehasonlítani Zell Am See-vel vagy bármely osztrák, olasz sítereppel.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.31. 22:31
nem is fogok (kiv. ha arra voisz az utam,pl rokonlátogatás, bár akkor már Bánkút közelebb lenne..), mert én abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy az osztrák síterepek 50 perc alatt elérhetőek innen.
mous
21 élménybeszámolót írt
21
20 éve tag
2005.01.31. 19:17
A hétvégi sorbanállás valóban utálatos, de amúgy Mátraszentistván nagyon csábító hely. Ha még több felvonójuk lesz, vagy más magyar terepen is lehet síelni biztos jobb lesz vmivel.
Törekednek rá, h ne legyen 20percnél hosszabb a várakozás, ezért limitált a jegyeladás, - persze ennek is lesz hátránya ha későn érkezel!
Amíg ez marad "a magyar sípálya" hétvégére nem érdemes felkerekedni!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.31. 18:00
én szerintem már akkor se, elég volt a dalosi élményekből, ami nem megy azt nem is kell erőltetni; szaharába sem érdemes strandot építeni.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.01.31. 09:57
Ezért szoktam én hétköznap menni a magyar síterepekre... Én sem bírom a sorbanállást.
chris10
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.30. 20:02
Sziasztok!

Mi ma voltuunk Mátraszentistvánon! Már az elején elment a kedvem az egésztől! A parkolás még hagyján! Jegyvásárlás: emberünk elöl hőbörög, reklamál, anyázik! Visszaadják neki a lóvét, ingyen síelhet egész nap! Megveszem a jegyet, amikor már tudom, hogy 45 perc a tárcsás, 20 perc a csákányos várakozás! Elég ciki ennyi pénzért 2 óra alatt 3-szor lecsúszni, pláne hogy tök rövid a 3,4,5,-ös pálya! Előző nap Liptovsky Jan-on voltunk! Összehasonlíthatatlan! Csak 2 pálya, de hosszú, várakozás max 5 perc! Inkább oda, mint még egyszer a "síparkba"
Üdv mindenkinek
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.30. 15:11
Köszi mindenkinek. Kipróbáltuk...a pályák nagyon jók...lettek volna de a tömeg az hatalmas volt. 2 óra alatt 3-at tudtam csúszni a többi a felvonóra várás volt. Egyébként gyönyörű volt fenn a havas erdőben sétálni.
luucyyfeer
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.01.26. 19:33
MátraSzentistvánba! Nagyon jól meg van csinálva. Bár amikor én voltam, akkor még csak egy pálya ment, de most már megy két hosszú pálya is, meg egy másik felvonó is. A csákányoshoz tartozó pálya meg pont jó gyerekeknek. Szállást azt nem tudok, mert a közelben lakom, kb 30 km-re tőle, de a https://www.sipark.hu-n vannak leírva szállás lehetőségek.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.25. 19:28
Köszi a felvilágosítást majd megnézzük azt is ...igaz most Mátraszentistvánra vagyok kíváncsi azt elfelejtettem odaírni.
Bár a Kékes topik kicsit elvette a kedvem tőle.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.01.25. 09:11
Kékestetőn a Hegycsúcs hotel pályaszállás. A matracentrum.hu oldalon a Szolgáltatások menüpontban van róla információ.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.25. 06:31
Segítséget kérnék, megnéznénk az új magyar síterepet, de melyik településen keressünk szállást? tud-e valaki "pályaszállást " hogy ne kelljen kocsizni minden nap. De az se baj csak közel legyen... Ja és ha valamelyik Szállásról jó ill. rossz tapasztalat van azt is szívesen venném. ( két gyerekkel mennénk)
Előre is köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.