Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatóval könnyebb!

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fred
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2008.02.26. 14:04
Nem teljesen ide tartozik, de itt látok tapasztalt hozzászólókat, akik talán tudnak segíteni.
Középhaladó szinten síelek, ennek megfelelő léccel (Elan S10), bottal, nem igazán carvingolva, inkább hagyományosabb technikával. Szombaton megyek Lachtalba, ahol ugyebár széles piros pályák vannak. A gond, hogy előző szombaton eltörtem a kisujjam, elég komolyan (szilánkosra, műtét, acéllemez, öt csavar, gipsz). Szóval botot fogni nem tudok, a sebészem szerint óvatosan síelhetek, de az esést mellőzzem:) Mit lenne érdemes tenni? Béreljek egy "puha" carving lécet, és lassan gyakorolgassam ezt a technikát, esetleg oktatóval?
Ha valaki esetleg azt tanácsolná, hogy inkább csak pihenjek: félek, hogy nem fog menni...
Makadu
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.16. 20:43
Kedves segítőim!

Megkésve bár, de nagyon köszönöm hozzászólásaitokat, nagyon fontos volt, lelkesített. 3 napos síelésben volt részem nemrég az új léccel (Metron 11) a fekete-erdői Feldbergen. Minden, amit tudtam, órákon belül ismét visszatért, enyhe képzavarral úgy is mondhatnám: kézben volt a léc. Minden úgy történik, ahogy írtad, Laci, és most már eszem ágában sincs túladni a szerkón. Húsvétkor újabb 4 napnak nézek elébe a Dachstein-nél (Ramsau), s már alig várom. Azután majd jövőre. Még egyszer köszönöm nektek a segítséget, jó síelést az idény további részében!!!

Kristóf
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.12.11. 22:55
Kristóf!
Esetleg ha 90-100 kilót súrolod, akkor már az első hét után hasznát veheted, mert a kevésbé profi léc nem azt csinálja majd, amit a 90-100 kg akar. Tapasztalat...:)
Persze első hétre valami könnyebbet ajánlanék ez esetben is:)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.12.02. 07:38
Szervusz kedves Kristóf!

20 éves síoktatói praxisom alatt számtalanszor megtapasztaltam, hogy hagyományos léccel "vért izzadva" és évek alatt tudtak a tanulók igazán jelentősnek mondható fejlődést elérni. A carvingsí előtti időkben nagyrészt a versenyzők kiváltsága volt (versenyzői előképzettségre volt szükség) egy magasfokúnak mondható, (minden terepen használható) sítudás elérése.

Amióta a carving sí létezik, ez teljesen megváltozott. Nap mint nap tapasztalom, hogy amatőr síelők akár napok alatt akkorát fejlődnek, mely néhány évvel ezelőtt teljesen elképzelhetetlen volt.

Minden alkalommal azonban, amikor ezt tapasztalom, a tanuló egy magas igényeket kielégítő léccel megy. Gyenge kommersz carving léccel is lehet többet produkálni mint a hagyományossal, de igazi áttörő fejlődést, csak olyan felszereléssel lehet elérni, mely tudásban (akár jelentősen) feletted áll. Az ilyen léchez lehet felnőni, hozzáfejlődni. Az ilyen léc tudja megadni számodra az "aha" érzést. A Metronod egy ilyen léc. Örülj neki, el ne add.

Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a léc csak az egyik fele a dolgoknak. A másik felének a fejedben kell lakoznia. És az igazi fejlődéshez nélkülözhetetlenek a képzett oktatótól származó instrukciók. Azt értem ez alatt, hogy a képzett oktató nem a levegőbe beszél, nem használhatatlan általánosságokkal traktálja a tanulót, hanem világosan, érthetően elmondja és megmutatja, hogy mit, mikor, hogyan, és miért kell "megcsinálni" ahhoz, hogy az ösztönös sízésből továbblépjünk a tudatos, fejből vezérelt mozgás irányába. Ez jelenti ugyanis az igazi előrelépést.

Üdvözöllek a "Metron klubban" és maradok síelős barátsággal:
Makadu
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.01. 23:27
Kedves listatagok! Újrakezdő sízőként vásároltam nemrég egy alig használt Metron 11-es lécet, meglepetésszerűen és a carving-lécekről szerzett előzetes ismeretek nélkül. Nem tudtam otthagyni 140 euróért egy börzén. 162 cm, én 172 vagyok, és mondanom se kell, nem volt választék (asszem egyébként is ezt vettem volna, a -20 cm-t sokallom). Ami most utólag foglalkoztat, hogy némi tájékozódás után megtudtam, hogy a 11-es léc igazából profiknak való a keménysége miatt, és nem tudom, mennyiben fog ez ténylegesen befolyásolni, amikor felcsatolom. Carving léc még nem volt a lábamon, 15 éve síeltem utoljára és még hagyományos léccel tanultam. Tehát valszeg ahhoz fogok viszonyítani, már amennyire emlékezem rá! Elég gyorsan tanulok, tehát feltételezem, hogy egy hét alatt komoly haladást érek el. Szóval szerintetek így is kialakulhat szerelem, vagy valószínűbb, hogy csalódom majd a lécemben (illetve a léc miatt magamban vagy az élményben)? (van valaki, aki 140-ért megvenné tőlem). És még: elég-e a -10 cm a testmagassághoz képest?
Köszi: Kristóf
lacos
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.11.28. 18:23
Sziasztok.
Köszi a tanácsokat de nekem megfelel ez a léc is.
Voltunk síelni,először volt a lábamon a léc nagyon jólment ezzel a mérettel .Lehet hogy a léc miatt?
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2007.11.27. 13:43
Lacos!
Inkább bérelj egy megfelelő lécet. max 3-4 ezer forint egy napra, és garantáltan nem utálod ,meg a síelést.

M.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.11.26. 20:08
Érdemes először pont-kártyát venni. Erről minden lehúzáskor levonásra kerül az éppen használt felvonó díja. A megmaradt pontokat felhasználhatod legközelebb, vagy liftezhettek vele többen is. A tanulópályán biztos, hogy nem annyi pont vonódik le, mint egy hosszabbon, kabinos, vagy beülős felvonóval.(Én mikor először deszkáztam, 3x mentem föl a hegyre a drága napijeggyel...)
lacos
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.11.26. 16:43
Köszi a segitséget mindenkinek.Én azért megpróbálom ezzel,/sajnos csak a magam kárán tanulok/ mert egyenlöre ez van.
Helyileg mit ajánlanátok,ahol elkolbászolhatnék magamnak minden bérlet nélkül.
Köszi.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.11.26. 15:00
Lacos, hallgass Stanira és ültess diófát... :-)
Én 175 cm magas vagyok, annak idején tudatlanul, ill. a régi nem carving lécekre érvényes "szabály" szerint kalkulálva 180-as carvingléccel kezdtem, de aztán szép lassan okosabb és tapasztaltabb lettem, és átálltam a számomra ideális 160 cm-re. A különbség nem csekély, és nem csak cm-ben kifejezve...Az új lécem ugyan 162 cm, de ez azért van, mert a Metron B5i csak 152, 162, és 172 cm hosszban létezik. Neked sztem 150 cm-es léc (+/- 2-3 cm) kellene.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.11.25. 19:14
Csak a felvonó használatához szükséges, ill több helyen a kezdőliftekre külön tarifa van, ami lényegesen olcsóbb, mint a "normál" napi síjegy.
Örvendetes, hogy odavagy a sílésért:)
Mindenképpen kisebb léccel próbálkozz, a 180as tőkéletesen megfelel az októberi diószürethez:)
lacos
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.11.25. 15:50
Sziasztok.
Teljesen kezdő vagyok és azt szeretném megkérdezni hogy ha sípályára megyek Austriában akkor a napijegy vagy síbérlet mindenképp kell vagy csak az a felvonó használatához szükséges.Mert hát nekem még minek a felvonó És ennek köszönhetöen én anélkül is síelgethetek.Vagy nem? A következő kérdésem pedig az hogy ha a sílécem hosszabb a keleténél akkor engem az miben fog zavarni.Persze hogy tudom hogy tudnék bérelni is de attol függetlenül érdekel.Mert én csak nagyobbat tudtam szerezni de engem semmi nem tántorít el.Ez carving léc az én magaságom 165cm a léc pedig 180-as.Minden tanácsot meghalgatnék. Teljesen odavagyok a sízésért pedig még nem is probáltam. Mindenkinek köszi.
krisz1972
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.11.21. 19:19
Sziasztok!2008 január 19-26-ig megyünk síelni Katschbergre.Magyar síoktatót keresek,aki megtanítana 4 gyereket+1 felnőttet síelni.
Köszi.Krisz
lacos
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.11.18. 20:25
Sziasztok.
Szeretném megkérdezni hogy valakinek a Olasz sí iskola Vida Gáborral cimű videó anyag nincs-e meg véletlenül,mert érdekelne.Mert már sajnos nem beszerezhető.
előre is köszi
Szakka
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.11.18. 19:03
sziasztok! bocs, hogy egy nem pont ideillő kérdést teszek fel, de nem találtam ennél pontosabb topicot: barátnőm 158 cm és viszonylag kezdő a síelésben. kb mekkora léc kell neki carvingból? előre is kösz a választ
lavinaXL
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.11.18. 16:10
Köszi, felhívom őket. Amúgy pont, hogy nem kezdő vagyok, 4 éves korom óta síelek... a megfelelő carving technikát akarom elsajátítani, az megfigyeléses technikának vannak hátulütői...
lavinaXL
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.11.18. 12:12
Tux-on nincs véletlenül magyar síoktató??
leventesa
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.10.12. 15:27
Síoktatás és Snowboard oktatás magyarul Semmeringen minden nap. https://www.mesc.hu
Kismadár
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.31. 20:47
Az elmúlt években azt vettem észre, hogy sok ismerősöm és újonnan megismert emberek azért nem vágnak bele a sízésbe, mert elképzelésük sincs, hogy hogyan is kezdjék el, vagy korábban már érte őket valamilyen kellemetlen benyomás, élmény.
Azt gondolom, illetve sok év tapasztalata alapján mondom, hogy egy síoktatóval eltöltött néhány nap (a síterepen!) meggyorsítja a pozitív élmények érkezését és megelőzi a lehetséges balesetek bekövetkezését.
Akinek még nincs síoktatója szezonra, ajánlom magamat!
Akinek pedig ötlete nincs, hogy hova menjen elsőre (sokadikra) síelni, nézze meg a "georgeteam1.fw.hu" oldalt és hívjon!!!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.