Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Jägerhotel - Húsvét / Tavaszi szünet
ÜZENETEK (891)Időben csökkenő Időben csökkenő
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2024.02.29. 16:14
Köszi mindenkinek a megerősítést, akkor nem pakolom meg a gyerek zsebeit 1 eurósokkal :)))
Előzmény: (jóska63 220973)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2024.02.28. 18:10
kizárt dolog

valami hülye izgulós anyuka
Előzmény: (fresa 220958)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2024.02.28. 16:39
Tavaly még nem voltak fizetősek a WC-k. Általában a Hüttékben vannak, de az Északi oldal alján a felvonónál is van mosdó, sőt a déli oldalon a kabinos tetején is van külön WC hátul. Szerintem rémhír, de majd márciusban mi is meglátjuk.
Előzmény: (fresa 220958)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2024.02.28. 13:37
TZoli, Te már találkoztál Ausztriában sípályán olyan hüttével, ahol ilyen rendszer van? Én biztos voltam vagy harminc helyen, régebben itt is, de a mosdók mindenhol ingyenesek, az megy be aki akar.
Előzmény: (TZoli 220968)
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2024.02.28. 13:35
Nekem is furcsa volt, de nagyon magabiztosan állította az egyik szülő.
Köszi!
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2024.02.28. 12:56
Minden lehet. Ti iszogattatok, ez meg egy iskolás csoport. Lehet, hogy mint általában sok helyen, fogyasztáshoz kötik a mellékhelység használatát?
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2024.02.27. 17:39
Huhh. En ilyet meg nem hallottam sipalyan, persze barmi lehet :D

Amugy egy honapja voltam Gerlin, iszogattunk rendesen, szoval 3ban is voltam, mindben ingyenesen,
Előzmény: (fresa 220958)
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2024.02.27. 14:19
Sziasztok!
Lányom megy iskolával síelni, az egyik szülő azt mondta, hogy minden wc fizetős Gerlitzen pályáin, ezért legyen aprópénz a gyereknél. Ez tényleg így van? És ha igen, akkor mivel készüljön?
Köszi ha segítetek!
(Leánygyermek, fa mögött/bokorban nemnigazán opció :)))
Csusza7
3 élménybeszámolót írt
3
1 hónapja tag
2024.02.24. 15:08
Néhány sor a korábbi beszámolóhoz még:
Febr. 16-18-ig voltunk itt, 3 napra. Utólag is megerősítem hogy nagyon meleg volt. Első nap tűző/égető nap, második napon félig felhős, harmadik napon a felétől felfelé tej köd, ami a sielőket leszorította a hátsó hosszú pálya alsó részére így a pálya még hamarabb tönkrement 10-re már hatalmas kásabuckák voltak. Fent meg 10 méterre lehetett látni valamit a semmiből.
Második és harmadik napon néztem, hogy reggel 10 órakor már 10°C volt hegyközepi felvonóknál és sajnos éjszaka sem volt mínusz.
Ha érkezik hideg akkor jó lesz, de most nagyon nagyon nem kellemes, és a 3 nap alatt teljesen bejártunk mindent, elfogyott a pálya. :-(
Első és második nap 10-11-kor már jött a mentőhelikopter a hátsó pályára, de ezen kívül is sokszor láttunk sajnos kirakott X léceket baleset miatt. Jellemzően ezek a meredekebb dúrtbuckás részeken voltak.
Minden nap végén a sínadrágjaink szára 20-30 cm magasan tömény víz volt.

4. és 5. napra átmentünk Obertauernbe.
Korábban Bad Kleinkirchheim volt a terv, de szerencsére itt a fórumon jött (nem jó) infó előtte így ezt elvetettük.
Febr. 20-án korán reggel Villach szintjén lent a völgyben esett az eső és ez gondolom a hegyen sem volt másképp legalább a közepéig.
Obertauern viszont nagyon bejött és nagyon jó döntés volt!
Tavaly voltunk ott március közepén, most sem csalódtunk. Annyival magasabban van és olyan a mikroklímája, hogy a két napon szakadt a hó és a pályák nagyon jó állapotban vannak. Az elején komolyan szokni kellett hogy nem kásán sielünk, hanem jó minőségű havon! A közút mellett is legalább 1 m magasan áll a természetes hó mindenhol. Obertauern újra a kedvencem lett.
Utazás Seespitz-ből a Gerlitzeni tojásos felvonótól 2km-re Obertauernbe 1óra 15 perc, 110 km, van egy +7 eurós Katschberg alagút az autópályán. Odafelé reggel ezt kifizettük, hazafelé kerültük, egy masszív 15%-os emelkedős lejtős szakaszon.
Menet közben szürreális látványt nyújtottak a sípályák (Katschberg, Lungau, St Martin) , amelyek a barna mező közepén egy csíkban jönnek lefelé. Obertauern fórumban folytatom.
Előzmény: (Csusza7 220819)
rozsan1991
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2024.02.18. 21:41
Február 10-15-ig voltunk síelni, 2019 után tértünk vissza. A Bergresort hotelben száltunk meg, így erről is írnék pár sort...
Szóval a szállás: Maximálisan elégedettek voltunk a szállással. Reggelit is kértünk minden napra, ami svédasztalos reggeli volt. Volt minden, de tényleg mindenki megtalálta a számításait. 5-en voltunk egy 6 fős szobában. Gyönyörű kilátás és nagyon igényesek voltak a szobák kényelmes ágyakkal. A símegörzőben a cipőknek volt szárító(ami működött is). Fedett mélygarázs is volt, két kocsival könnyedén leparkoltunk, ezért külön fizetni nem kellett, ahogy a korlátlan wellness használat is benne volt az árban. 5főre reggelivel kb 110.000huf volt a szállás(ennyi pénzért ez parádés). A szállástól a Kanzelbahn felvonóhoz lelehetett csúszni a 6-os pályán és természetesen a síterepről vissza is tudtunk csúszni.
A síterepről...: Sajnos ez a melegebb idő sokat rontott az összképen. Hó csak a pályákon van, de ott van bőven. Első nap esett az eső a völgyben, kb. 1500métertől ment át hóesésbe. A pályák már 11kor használhatatlanok voltak a völgyben(már a kezdőknek), de mi is megszenvedtünk. Sajnos ez van, remélem ez a felmelegedés csak átemeneti volt, de jövőre már biztos valami magasabb síterepre megyünk.
Csusza7
3 élménybeszámolót írt
3
1 hónapja tag
2024.02.16. 20:20
5 napra jöttünk síelni, egyelőre csak 3 napra vettünk bérletet. Az első nap után ez jó ötletnek tűnik. A pálya a körülményekhez képest egész jól tartja magát. Nappal 12-15 fok volt, direkt kevés öltözettel mentünk fel reggel nyitáskor a Klösterlebahn felöli hátsó parkolóból. Időben érkeztünk, közvetlen a kocsi mellett tudtunk fel-le csatolni. Fél 11 felé elkezdtünk felmelegedni mi is és a pálya is. Reggel fent a Neugarten alatti pályák ki voltak fagyva, néhol jeges foltokkal váltakozva, 10 felé már kásásodott, bevállalósan lehetett rajta tolni a carving íveket.
Tekintve hogy kb 20 éve jártam itt utoljára minden pályát körbenéztünk, hogy legyen friss tapasztalat. 12 órától jellemző az egész hegyre, hogy kásás a teteje is, mert most nagyon meleg van, a meredekebb részeken kialakulnak a mély, puha kásabuckák, ezt jó esetben kettészeled és kétoldalra szétlövi a léc (rég tapasztaltam ilyet) vagy elvezeti a léc orrát vagy farát a kupac. Sajnos este a völgyben csak nulla fok körül van. Cserébe a nap szépen süt, jól lehet barnulni és nem fázunk. Délben már a fele síelő kesztyű nélkül nyomja, meg kigombolt kabátban. Volt egy félmeztelen snowboardos is, na annyira azért nincs jó idő.
A D-NY- i pályák a tojás Kanzebahn felvonó felé és a K-i Bergerbahn alatti olvad ki leghamarabb, nyilván a tájolás miatt. Hó van, a mennyisége a pályán megvan még most is, a pályán nincs fűfolt, csak nagyon meleg van, kásásodik, buckásodik, úgyhogy nyitáskor kell kezdeni és amíg jólesik síelni.
Ma, pénteken nem volt nagy tömeg. A mai csúcsidőben kb 10-11 óra között max 5-10 m sor volt a kártyaolvasók előtt, de az is nudli. Délben meg szinte már nem is volt az olvasók előtt senki. A helyiek csak reggel jönnek ki.
A pálya nekünk tetszett, felvonóban van nagyon komfortos fűtött és közepes klasszik szürke habos üléses, 2-4-8 üléses vagy tányéros, csákányos. Minden üzemel.
Nekünk 3 nap elég lesz itt. 2 napra másik pályát nézünk.
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2024.01.02. 07:27
Gerltzen ikonikus hely számomra, itt éreztem először, hogy sielek, nem csak csúszok (esek) a havon, itt csúsztam le először piroson (13-15). Mostanában többnyire BKK-ben van a szállás, de 1-1 napra átjövünk. 31-én éjszaka 20 cm körüli friss hó esett.A Klösterlebahnen völgyállomás 6a parkolója a kedvencünk. Ingyenes, közel a beszálló/ pénztár, visszafelé szinte autóig lehet csúszni. Topskipassal jöttünk, de pénztárnál sem voltak sokan, a liftnél is csak pár ember volt. Ez a nap inkább a friss hóról szólt, a pályák mentét hamar ellepték a szűzhavazók, pár a pályák nagy része is kezeletlennek tűnt. Dél körül már buckahalmok voltak majd mindenhol. Talán a 15-16-os volt a leginkább síelhető, az viszont jeges volt, így a haladók ott tudtak csapatni, de a kezdők hóekében próbáltak túlélni. ha a ratrackok dolgoznak éjszaka, mára biztosan szuper lesz a pálya. A pályák között mindenhol vastag friss hó, aki szereti, tökéletes a terep. A hüttékben többnyire sokan voltak, de egy-egy asztal mindig volt üresen. A Kanzelhöhenél voltak elég sokan, ott a síelők, tanulók, sétálok néha összejöttek. A 14-es pályán van sebességmérő. Kedvelem még a lifteknél a surranópályát - aki egyedül van, egy külön sávban be tud csalakozni.
IMG-20240101-110802-507.jpg
IMG-20240101-122057-139.jpg
IMG-20240101-142253-137.jpg
IMG-20240101-142304-901.jpg
IMG-20240101-114755-077.jpg
IMG-20240101-115210-307.jpg
IMG-20240101-115215-323.jpg
Judit1974
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2023.02.14. 22:19
Köszönöm az infókat.
Előzmény: (Bélapó 218056)
carpete
21 élménybeszámolót írt
21
9 éve tag
2023.02.14. 21:46
Szerintem is siman felengedik, en sem talalkoztam meg az osztrakoknal ellenkezo gyakorlattal. Itt ugyan nem volt ra szukseg, de eddig mindenhol szivesen fogadtak a joszagot, fizetni egyszer sem kellett kulon erte.

Az egyszeri felvonozasok arat itt talalod, a kabinossal egy oda-vissza ut egy felnottnek 25,50€
https://www.gerlitzen.com/en/winter-prices/single-rides/
Előzmény: (Judit1974 218051)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2023.02.14. 05:54
Nem friss infó, mert több mint 15 éve voltam itt kutyával - még az örök emlékű Brúnóval - simán, szó nélkül felengedték, jegyet sem kellett neki váltani. Megjegyzem ez Ausztria, Olaszország, Franciaország szinte összes síterepére igaz, ahol legalább 8 személyes a kabin. ( néhol megkövetelik a pórázt, szájkosarat.) Azért itt javaslom, hogy ne a reggeli csúcsban akarj felmenni, mert akkor iszonyú a tömeg és a tolakodás és ez vonatkozik a délutáni lejövetelre is (emlékeim szerint nincs sípálya a tóig.) Ha csúszni is akarsz - és fegyelmezett a kutyád - a kocsmában ott hagyhatod 1-2 órára. Én úgy csináltam. Hátul lefektettem, elvolt mint a befőtt, néhányan megsimogatták, próbálták etetni is (néha sikerült) senkinek nem volt útjában. Hangsúlyozom ennek több mint 15 éve de a labancoknál a kutyához való viszonyulás nem változott. Ma is rendszeresen járok kutyával, és sehol sincs gondom! A profilomnál van néhány kép mikor kutyával vagyok a terepen.
Előzmény: (Judit1974 218051)
Judit1974
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2023.02.13. 21:01
Sziasztok, olyan kérdésem lenne,hogy kutyàt a kabinos lifttel fel lehet e vinni? Ill. aki nem síel csak feljönne a kutyàval milyen jegyet tud venni. Köszi az infókat előre is.
carpete
21 élménybeszámolót írt
21
9 éve tag
2023.01.30. 23:14
Idei családos-barátos síelésünk helyszíne Gerlitzen volt, és természetesen most is vegyes tudásszintű társaság verbuválódott össze. Január 24-én érkeztünk, szállásunk a Bergeralm Mountain Café fedőnevű hüttétől illetve a Birkenhoflifttől kb. 200 méterre volt egy csodás, kutyabarát erdei viskóban ( https://regiojethotels.com/hutte-gerlitzen ) minden földi jóval felszerelve, bookingon foglalva. Kis offtopic érdekesség, hogy az üzemeltető a Student Agency nevű brnoi cég, akik a Flixbushoz hasonló, olcsó buszjáratokkal operálnak Európa-szerte. Brnoi cég lévén a kunyhót megbízott helyi erők gondozzák, mailben ment minden kommunikáció, a kulcs egy számzáras dobozban várt minket. A szállás kb. 1700 magasan helyezkedik el a Feuerberg Mountain Resort alatt, amely szintén nyerő választás lehet, de egészen más árakkal dolgozik. A hegyre vezető út (Gerlitzenstraße) fizetős, 8€ alkalmanként, de a szálláshoz járt néhány 7-napos voucher, ha lemennénk a legközelebbi boltba, a bodensdorfi Billába a 13 km-es szerpentinen vásárolni. Mivel nagy havazást jósoltak az érkezésünk előtti napokra (és nyilván nem is igazán akartunk ennyit kocsikázni), erre nem volt szükség, mindent beszereztünk és vittünk magunkkal. Kb. a sorompótól hólánc javasolt, de itt-ott találkoztunk lánc nélküli összkerekes autókkal is...
Tekintve, hogy érkezésünk előtt tényleg leesett 60-70 cm hó a hegyen, tökéletes hóviszonyok és remekül kezelt pályák vártak minket. 4 sínapunk alatt tömeggel egyáltalán nem találkoztunk így a főszezon előtt, szombaton volt picit több sporttárs a pályákon és a hüttékben, de sorban állni gyakorlatilag egyszer sem kellett. A terep egyébként saját szórólapján a "némileg" áthallásos Stella Rondaként hirdeti magát, ugyanis egyetlen csúcsról indul minden pálya egy ötágú csillagra emlékeztetve ezzel. A pályák kivétel nélkül kifejezetten szélesek, azonban kissé kurták, combot bedurrantani egyedül a Klösterle liftek melletti kombinációk (13, 14, 15, 16) alkalmasak (6,5-7 km egyben), mi azt használtuk leginkább. A viszonylag régi négyülésesek a -8-10 fokos hidegben kissé vacogósok voltak (kb. 2 x 8 perc menetidő), de azért simán kibírható.
Akik szeretik a fűtött ülést, azoknak 6-üléses Wörthersee lift és a hozzá tartozó pályák ajánlottak, aki egy lankás kék(es)en szeretne csúszkálni vagy tanulgatni, annak pedig Neugarten 8-as ülős melletti pályákat, főleg a 10-es kéket javasolnám. A Kanzelhöheről egy buborékos négyszemélyes lift indul a csúcsra, itt is remek piros pályák vannak, és valójában a feketék is pirosak inkább. Sajnos a kabinos völgyállomásához nem visz pálya, pedig az még nagyot dobna a terep színvonalán.
Összességében azt mondanám, hogy nem totál kezdőknek és családoknak tökéletes síterep, tényleg olyan szélesek a pályák, hogy baj esetén bőven van idő és hely korrigálni (bár ennek ellenére egy helikopteres és egy tepsis mentést is láttunk 4 nap alatt). Nekem picit furcsa volt, hogy nem volt ilyen nézelődős talponutazós erdei pálya, de azért ennek hiánya könnyedén túlélhető!
A hüttékben szokásos osztrák árak: egy korsó sör 5€ körül mozog, a búzasör 20-30 centtel drágább, egy leves 5-6€, gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal 8-9€, főételek 15-20€.
A síterepen egyébként tényleg sok magyar szóval találkoztunk mind a hütték személyzete, mind a vendégek körében, de saccra azt mondnám, inkább a lengyelek vitték a prímet :)
143270AB-5509-423E-9F9E-5A37A3A5B607.jpeg
3F07DC58-C5E9-48CD-94D0-BC7FB71FEB89.jpeg
AB047AEE-608A-4419-9EE7-0FED7D5485D1.jpeg
DC1FEF11-E3D4-440D-914E-79C9C2D3E9E8.jpeg
andrej14
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2023.01.19. 09:16
Üdv, mindenkinek, 01.11.-16-ig voltunk gyerekekkel Gerlitzen-en, 5nap síelés volt. A kisebbik fiam 4,5 éves és simán megtanult síelni. A nagyobbik 7,5 éves és azt mondta, hogy még jövőre síelni akar, utána meg snowboard-ozni akar megtanulni... ülésfűtéses felvonó nagyon tetszett neki. Nagyon jól éreztük magunkat, a szállás Magyar! bármit kértünk segítettek... Megyünk jövőre is, csak ajánlani tudom... Mindenkinek sérülésmentes síelést.....
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2022.12.18. 17:02
Négy napra érkeztünk síelni BKK-ba, de a tegnapi csalódás után úgy döntöttünk, rápróbálunk Gerlitzenre, ahol annak idején az első pirospályás csúszásom volt. A Klösterlebahn parkolójában tettük le az autól fél tíz körül. már nem volt sok üres hely. Pénztárnál egy vásárló volt előttünk. A pályák közül arányaiban sok volt nyitva, jól kezeltek, délután háromkor is élvezetesen síelhetőek voltak. Egy percen túli sorbanállás egyik felvonónál sem volt. Hütték bőven voltak nyitva, de a csúúcsidőben lassan ment a kiszolgálás. A hegy teteján verőfényes napsütés, a kacsák környékén felhőkön kellett keresztül menni, alul a felhők alatti tiszta idő. Körben hó mindenütt, bőségesen van hely kezeletlen havon csapatni. Jelen állapotában 2-3 napra tökéletes.
318416663-1124162431614671-8517400257512064784-n.jpg
319117788-1197301407805183-3837302837455114031-n.jpg
IMG-20221218-140306-156.jpg
IMG-20221218-105309-664.jpg
ski_couple
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2022.01.11. 16:30
Január elején 3 napot töltöttünk Gerlitzenen. Mivel december 10.-ikén havazott utoljára, a pályák mellett már voltak foltok, a fák inkább tavaszi zölden ragyogtak. A harmadik nap szerencsére hullott vagy 30-40 centi hó, így minden meseszép lett.
A pályarendszer rendben van - elsősorban piros pályákkal. Az 5-ös kék kezdőknek, újrakezdőknek is kellemes.
A Klösterlebahnen parkolót javaslom több okból is:
1) rögtön a parkoló mellett van egy síiskola - reggel 9:30 tól kb. 13:30ig több csoportot oktatnak, egészen pici gyerekeket is - animálás, rövid zenés műsor az oktatás végén.
2) A jegypénztárnál nem voltak tömegek, az ide vezető piros pálya széles, egyenesen a parkoló autókig csúszhatsz a nap végén.
3) A csúcsról az 5-ös kékpályán is lehet síelni - aminek az alján van az Almseehütte - szerintem a legjobb minőséget kínálja ételek-italok terén (3 Hüttét próbáltunk ki).
Klagenfurt egy ugrás, így a környékbeli lakosok stabil 1 napos síterepe, azaz a napijegy drágább mint Nassfeld. Mondjuk 50 eur körüli napijegyek mellett, ez a pár euro kb. nem számít. Aki olcsó helyen szeretne síelni gyerekekkel, annak Präbichl egy jó opció.
20220103-140146.jpg
20220103-110609.jpg
20220105-133924.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.