Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Villa Huber - szobák és lakosztályok Gerlitzen és Bad Kleinkirchheim közelében
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
laci_si
31 élménybeszámolót írt
31
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Gerlitzen Alpe - Karintia
2018.03.20. 11:50
A március 15.-i hosszúhétvégét töltöttük A Gerlitzenen. Kb 10 év kihagyás után jöttünk ide újra. Még a korábbi tapasztaltból kiindulva most nem a tóparton, hanem fent a Kanzelbahn felső állomása mellett foglaltunk szállást.
Így se autózni, se felvonóra várni nem kellett.
Azt láttuk indulás előtt, hogy a hegyen még rengeteg hó van.
14.-én még jó idő volt, ennek megfelelően a kiindulóponton elég kásás volt a hó, és ez az egész déli oldalra kb igaz volt. Ezért átmentünk az északi oldalra ahol már nagyon jól lehetett sielni, egész a középállomásig, ahonnan újra tejbegríz szerű hó fogadott.
18.-án szombaton 8-10cm friss hó esett, ami azonban sajnos sok köddel, és elázással, járt, a csapat szemüveges tagjai folyton bepárásodtak.
Ugyan a friss hó újfent össze-össze túródott, de legalább nem ragadt.
Meglepő volt hogy a hüttékben nem magyarok voltak a felszolgálók. (már egész megszoktam hogy mindig bele futok magyar pincérbe) Amúgy a pályán rengeteg magyar volt, és érdekes módon sok szlovák.
Volt már ennél szebb tavaszi sielésünk, de a jó felszerelések megdolgoztak az árukért. (mindenünk vizes lett,de semmi nem ázott át)

Szombaton a rossz idő miatt kicsit nagyobb hüttézést csaptunk, ami jót tett a hangulatnak.
Aki most még a 4 napos után menne oda, szerintem jó pálya viszonyokat fog találni, főleg 1600m felett.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.