Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Németország
Bajorország - Garmisch Partenkirchen
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bajorország - Garmisch Partenkirchen
2014.01.01. 22:24
Dec.29-én voltunk két Zugspitze-i nap között itt a Garmisch-Classic néven jelzett terepen, melyen már sokadszor fordulunk meg és mindig újra visszavágyunk.A terep valójában négy egymás mellet sorakozó hegycsúcs, az Osterfelderkopf (2050 m),a Kreuzjoch(1719 m),a Kreuzeck (1651 m) és a Hausberg (1310 m) körül található síterepek összefüggő együttese.A négy terep pályái között az összeköttetés jól megoldott,így roppant változatos síprogramot jelent ha úgy döntünk, megpróbáljuk egy napon végigsíelni az összes felvonó által elérhető pályák tömkelegét.Nem tudom sikerült-e ez már valakinek, de előtte jól fel kell készülni a pályatérképekből, mert a táj nagyon tagolt.Van itt minden,beleértve a sziklás letöréseket és hasadékokat az óriás fenyvesek közt hosszan elnyúló vagy éppen meredeken leszakadó szerteágazó pályákig.Az infrastruktúra kíváló, csak felsőfokú jelzőkkel beszélhetek róla.A pályákat négy kabinos lift, (Alpspitzbahn,Kreuzeckbahn,Hochalmbahn,Hausbergbahn,)továbbá négy ülős lift szolgálja ki - közülük a Kandahar -Express-t emelném ki mely a Világkupa futamok helyszínéül szolgáló Kandahar (fekete 5-ös) pályát szolgálja ki - továbbá vagy egy tucat csúszólift szolgálja a pályák elérhetőségét melyek közül a már említett fekete 5-ös Kandahar-Abfahrt pályát,a piros 16-os jelű Bernadein pályát, a piros 17-es Langenfelder a piros 11-es Hexenkessel és a piros 4-es Olympia-Abfart pályákat emelném ki.Arra azért figyelni kell, hogy este a két nagy autóparkoló , a Hausberg vagy Kreuzek/Alpspitz közül a megfelelőnél találjuk magunkat liftzáráskor, mert a kettő között egy 6-8 km-es taxizás vagy egy nem kalkulált kiadós séta lehet.A kezelő személyzet udvarias de határozott fellépésű.Ezt szerintem tanítják nekik.Bérletvásárlás előtt érdemes tájékozódni a kedvezményekről.A családi kedvezmény már 1 szülő és 1 gyerek esetén is kérhető.Ha nem készültünk ebből előre, a kasszáknál is készséggel segítenek eligazodni a kedvezményekben.Például a 18 éves diákigazolvánnyal rendelkező családtag az apja "családi felnőtt" jegye mellé "családi gyerek" jegyet kaphat.Amint az elején írtam, már többször voltunk ezen a síterepen és most is úgy távoztunk, hogy ide jövünk még, pláne hogy a Zugspitze -i síterep tőszomszédságában van ami a közel 3000 m-es magasságával teljes hóbiztonságot jelent.
SAM-1604.JPG
SAM-1607.JPG
SAM-1609.JPG
SAM-1615.JPG
Kep1000.jpg
Kep1002.jpg
Kep0977.jpg
Kep0990.jpg
Kep0991.jpg
Kep0993.jpg
SAM-1629.JPG
SAM-1586.JPG
SAM-1647.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.