Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek nyereséggel ??!

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.23. 07:51
ok, akkor az alpesi jelzőhöz hegyvidéki éghajlat (mint éghajlat) és csipkés lánchegység (mint domborzat) dukál... de én már nem cseszegetem MSZI-t, ha ilyen jó körülményeik vannak, legalább a szezon egy részében, akkor tényleg nincs min vitatkozni.
Ursus Arctos
21 élménybeszámolót írt
21
14 éve tag
2010.02.22. 23:58
:-) ez egyik lajstrom :-)
Jó havat még legalább egy hónapig !
Előzmény: (pannas 85648)
pannas
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.02.22. 23:19
halló, ez már igencsak off és vitatkozni sem akarok ;), de a pontosság kedvéért éghajlatok és éghajlati övek: http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89ghajlati_%C3%B6v
Ursus Arctos
21 élménybeszámolót írt
21
14 éve tag
2010.02.22. 15:17
mediterrán, szubtrópusi - ezek éghaljati övek
alpesi - ez nem

Ilyen logika mentén a Síparkban - mérsékelten kontinentális hangulat kellene uralkodjon.

Egyébként lehet vitatkozni :-)
Előzmény: (Mil 85257)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.22. 10:02
Köszi Mil!
Szeretjük a MÁTRÁT, meg az ALPESI sízést és a vele járó hangulatot is! Csak ennyi a dolog lényege!
Remélem nem értjük félre egymást - azt szeretnénk mi is, hogy a hazai tájak nyújtsanak minél több igazi téli üdülési lehetőséget, s saját értékeikkel valamint a szépen megépített sípályákkal tartanák itthon (minél nagyobb számban) az alpesi szakág kedvelőit - a tanulni és szórakozni vágyó Síbarátokat!
Hasonló jókat kívánunk Eplénynek, Kékestetőnek, Dobogókőnek, Nagyvillámnak és mindenki másnak akik ezen dolgoznak!!

Vigyázat: nem ette meg még a kutya a telet - március elejétől (ha lehet hinni az előrejelzéseknek) komolyabb lehűlés várható!

üdv, Machu
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.21. 23:07
ontopic: minden magyar síterepnek stabil szezonokat, rengeteg elégedett, visszatérő síelőt és fantáziát a fejlesztési tervekhez!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.19. 18:28
én is pont azt mondom, hogy hagyjuk a "magyaros" gondolkozást: a hazudozást, akarom mondani vetítést másoknak és magunknak. idézőjelbe tettem, mert persze nem gondolom, hogy ez az igazi magyar gondolkodás. az inkább nyílt, egyenes. amit írok az nem pesszimizmus, destruktivizmus, nem övön aluli ütés, hanem a realitások talaján álló igazi építkező gondolkodás. szeressük azt, ami tényleg a miénk: a Mátrát. legyünk büszkék rá, építsük a Mátra brandet és identitást. szeressük a domborzatát és az éghajlatát ha hébe-hóba január vagy február közepén nem csak hó esik, hanem eső is. ez csak akkor ciki, ha közben hóhatározunk meg alpesi hangulatozunk.

az osztrákok nem tettetik, hogy svájci hangulat van a síterepeiken, a japánok se, hogy náluk meg nem tudom én himalájai. legalább is én nem tudok róla. minek tennék?

tudom az alpesi egy általánosabb jelző. de akkor is, nem illik MSZI-re. miért olyam mehéz elfogadni ezt? a Balatonnak sem mediterrán vagy pláne nem szubtrópusi az éghajlata de ettől még, sőt pont ettől is különleges hely.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.19. 18:01
Hello Kócos!
Mérvadó és mindíg megfontolt amit leírsz (ez itt és most nem udvariaskodás!)!

Kérdés: miért kell mindennek így lennie?
Nem sok mindenünk van amit ki tudunk hozni a hazai adottságokból - de azért vannak lehetőségeink - sízés ügyében is (oktatás, családok szórakozása, alapozás a nagy sítúrák előtt, stb.)!
Segítsük egymást - legyen jó hangulat - mint pl. most itt a Hüttében ahol is snowboardos srácok örülnek a télnek és éppen gitároznak- mi a fenének ez a sok ellenségeskedés vagy szkepticizmus!
Felejtsétek már el egy kicsit a "magyaros" gondolkozásmódot és pesszimizmust(!!)
Hajrá előre mintha pl- osztrákok, japánok vagy akárkik lennétek!

Kedves Kócos én is szomorú vagyok a Fórum által nyújtott körkép miatt - de lépjünk már túl önönmagunkon!!

ennyi, Machu
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.02.19. 17:26
Nem vagyok megdöbbenve, de szomorú vagyok.
Az elmult hétre végre biztató mennyiségű hó gyült össze, a magyar pályákon, úgy tűnt tartós lesz és hosszú szezont igért, aztán bejött az enyhülés az eső és a hozzászólók egyrésze arról moralizál, hogy inkább Kreischbergen marad, aztán mi az az Alpesi élmény, mit csinál a vezetőség, alkalmas-e avagy sem. A Műanyag pályát miért nem rendezik naponta ? Valahogy úgy mint a négy éves kisunokám aki nagyobb autót szeretett volna, nem kapta meg és megsértődött!

Nem kellene, harci oroszlánt játszani, a nyuszikkal szemben/ és saját érdekeitekkel szemben sem/, mert saját gondolataitokkal vitatkoztok.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.08.31. 20:39
Köszönöm szépen a segitséget!
Ezek a képek 2006 02 05. én készültek melegfront és eső után.Komló felett a Hármashegy és a Zengő között.Kb 400-450 méteren.A városban csöpörgött vagy gyengén esett az eső fönt pedig a hó,és mi ott sieltünk a fák között.Ugyanekkor Pécsen egyszem hó sem volt.Ha a December 28. i 25 cm es hó ami a városban volt azt valahol a hegyen megtapossák simán kibirta volna a melegfrontot. Ja és a misinatetőn sem volt hó!
DSCF6128.jpg
DSCF6137.jpg
DSCF6145.jpg
DSCF6148.jpg
DSCF6152.jpg
DSCF6169.jpg
DSCF6175.jpg
DSCF6182.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.08.31. 07:34
nyisd meg a képet, aztán ctrl+r (resize/resample - ezt az "image" menüpontból is eléred), itt tudsz átméretezni.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.08.30. 21:53
A környezetvédők képesek voltak kikötözni magukat a Zengő fáihoz is azthiszem ha szóbajönne egy sipála épités kikellene vágni pár száz fát itt volnának megint.Csak az a fa amit ellopnak az nem publikus nemtudnak róla pedig azt akadályoznák meg .Aztán meg ott vannak az illegális szemét lerakók,televan velük a Mecsek. Azt akadályoznák meg! Dehát olyankor nincsenek sehol.Pedig egy sipályának volna gazdája és annak környéke biztos hogy rendezett volna ,énsem sajnálnák pár napot a karbantartásra rendcsinálásra szánni. Az egész Zengő és hármashegy környéke fokozottan védett természetvédelmi terület táblával tele úgyhogy arrafelé nem igazán lehetne mit csinálni.

Van sok képem amit fényképezőgéppel csináltam a télen csak nemtudom felrakni mert nemtudom lekicsinyiteni a képeket .Kérem segitsetek ,InfraWiew képnézegetőm van.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.30. 13:03
persze, hogy más az USA. a példával csak azt akartam szemléltetni, hogy nekik is vannak hatalmas nagy síparadicsomaik és nagy hegyeik, de mégis más államokban sem áll az élet sí terén. Minnessotának valóban megvan az általad említett klímatikus előnye (köszönhetően észak-déli nyítottságnak), de pl ott van a jóval délebbre fekvő Missouri. Nekünk is itt van az Alpok, Kárpátok stb, de ettől függetlenül lehetne pár kisebb, de használható sícentrumot felépíteni. Manapság a hóágyúkkal pedig biztosítani lehet a szezont az alacsonyabb magasságok és kissé enyhébb átlaghőmérsékletek dacára is
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.08.30. 09:51
Azert az USA kicsit mas Minnesotaban hegy nincs, de telen siman van egy allando 70-... cm-s termeszetes hotakaro es k... hideg.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.29. 20:55
a másik akadály: a zöldek. a környezetvédelem egy fontos és becses dolog, ha azt logikusan és következetesen csináljuk, amennyiben nem, már kevésbé.
ha valaki egy új pályát akar csinálni, biztosan hurrogni fognak a zöldek. de érdekes mód a tarvágásokat erdeinkben szó nélkül "engedik", továbbá az illegális fakitermelések ellen se nagyon mozgolodnak. számomra így egy kissé hitelüket vesztik.

egyébiránt alacsony magasságokban az Egyesült Államokban kiválóan üzemelnek a síterepek. sokszor 100-150 m-es szintkülönbségű "hegyekre" nyolc üléses jut, olyan hegynélküli államokban, mint mInnessota, Missouri stb. pedig nekik ott van nyugaton a Sziklás hg. és a Kordillerák , megannyi 3000-4000 m-es csúcsokkal, s olyan elit helyekkel,mint Aspen vagy Vail (előbbit a "dumb és dumber, a dilibogyók" c. filmből talán többen ismerhetik), vagy keleten az Appalache (Killington s egyéb "híres-neves resortokkal")
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.08.16. 21:52
Stani. A szivemből szóltál szeretnék én is meló után félórával csúszni.De itt a Mecsekben nemnagyon akarnak csinálni siparkot .Extrémet csináltak de extrém árakkal 4000 HuFt egy napra.A park 400 m re van a tengerszint felett Árpádtetőn.Na most onnét még egy kicsit feljebb megyünk és nem sokára 500 felett vagyunk,és tavaly Karácsonykor is volt hó fent ,lent persze semmi de ha rendesen megvan taposva raktakkal akkor tuti sielhető lett volna.
November 17. én jött az első lehülés,igaz felmelegedés is volt de mondom fent a Mecseken hó volt.Március 16. án volt az utolsó havas nap Március 5.én még sieltem.Komlón lakom és mérem a hőmérsékletet,és a csapadékot is minden nap onnét tudom az adatokat,ja és azt még hozzáteszem hogy 100 méterenként -1 fokot csökken a hömérséklet tehát ha nálunk +5 °C van akkor 500 méteren 0 és azt hiszem 0 °C ban már lehetne hőágyuzni .Lehet hogy én elfogult vagyok a sieléssel de azt hiszem akik ezt az oldalt látogatják azok mind szeretnek sielni.Valahol olvastam hogy Pécsről és környékéről évente körülbelül 30-35 ezren járnak külföldre sielni,és nem beszélve a vonzás körzetéröl.Ha már épitettem volna egy extrém parkot számoltam volna a bordosokkal és a sielőkkel is, ja meghát a szánkósókat se hagyjam ki mert azt hiszem igy egy a család. Merthát azért egy kicsit extrém sportok ezekis azt hiszem. És az árak: hát nem biztos hogy hétköznapi embereknek találták ki öket. Megpróbálok képeket felrakni a téli Mecsekről. Ennyit szerettem volna irni igy septiben a szeretett sportomról. Sok havat télre mindenkinek. Üdv :szala .
Ui:Itt a fényképezős képek vannak.
http://kep.tar.hu/szamotni/50206747/18924579#2

http://www.mecsextrem.hu/
25-12-05-1128.jpg
25-12-05-1107.jpg
25-12-05-1110.jpg
25-12-05-1114.jpg
25-12-05-1115.jpg
25-12-05-1119.jpg
25-12-05-1113.jpg
Hatterben-a-Zengo-es-a-Harmashegy.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.09. 17:52
Hát igen, ez a szomorú magyar valóság…
Marokkóhoz és az ausztrálokhoz még annyit tennék hozzá, hogy
a marokkói síterepeket anno a franciák építették ki a 60-as , 70-es években. Való igaz, hogy ott melegebb van, mint nálunk, de ahogy Agent is említette a hegyek is „kicsit”magasabbak az itthoniaknál, és egy 3000-4000 m magas hegynek már van „valamiféle” hatása.
Ausztráliához még annyit, hogy egy jóval gazdagabb és fejlettebb országról van szó, illetve az osztrák síparadicsomok sem pár órás autóútra vannak, igény pedig volt és van a téli sportokra. S azt se feledjük el, hogy jó néhány ausztrál síterep 5-6 órás autóútra van olyan milliós nagyvárosoktól, mint Sydney, Melbourne…
Hazánk esetében ilyen Sípark szintű helyekre lenne szükség, elszórtan; Bükk, Bakony, Mecsek,Kőszegi, Soproni hg stb. Pl. milyen jó lenne munka, suli előtt után (helyett:) csúszni egyet, úgy, hogy beülsz a kocsiba, felszállsz a buszra, aztán 5-10 perc alatt ott vagy. Nem beszélve arról a tényről, hogy egy külföldi sízést nem mindenki engedhet meg magának, főleg nem többször (egy négyfős családnak egy napos külföldi sízés gyorsan belekerülhet 40-50 000 ft-jába)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.03.09. 14:45
Lehet, hogy szegényebbek, de nincsen meg a hírhedt magyar mentalitásuk, ami gúzsba köti ezt a szerencsétlen országot, háromszor annyi köztisztségviselő mint kellene, megélhetési környezetvédők, tudatlan állampolgárok, ennyi, a legékesebb példa a honvédemi minisztérium eplényi sípályafejlesztési tervekre adott válasza (mivel az ő tulajdonukban van a terület) - a HM-nek nem áll érdekében, hogy újabb sípályák létesüljenek, ez volt a lényege....ennyi. Elég persze csak egy egyszerűbb esetet nézni, a nyugati határszélen létesítendő szélerőműparkok ügyében, a magyar inkább szívja a széntüzelésű erőmű füstjét, mert megdumálják a buta fejét, hogy a szélerőmű lapátjai által keltett szubszonikus rezgés milyen káros az egészségre, meg hogy zavarja a túzokokat a vándorlásban a szélerőműpark, meg milyen csúnya-tájidegen és még lehetne sorolni, érdekes, a határ másik oldalán mindössze 10km-re ezek a dolgok NEM jelentenek problémát!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.03.09. 13:42
lehetne mit kezdeni... lehetne mit kezdeni. Nos, ha veszel egy egész hegyet, a Bükkben, hogy tudj szép "hosszú" és "sok" (magyar viszonylat!) pályát csinálni, megfűzöd állam-bácsit, megharcolsz a zöldekkel, veszel egy tavat a közelben, 10 hóágyút, 5 felvonót és 5 ratrakot, bérelsz pár munkagépet és kiirtod a hegyoldalt, majd ismét csatázol a zöldekkel, felállítod a pályát, és egy héten belülre kerül a megnyitó napja, szólj, és megyek hozzád dolgozni egy szezonon át fizetés nélkül. Srácok!!! Magyarországon vagyunk, ez van, ezt kell szeretni, vagy nem szeretni, tök mind1, de bele kell nyugodni. Amúgy minek nekünk saját pályarsz, mikor Európa egyik legfontosabb sí-nagyhatalma van a szomszédunkban! Gondoljnk bele, itt van Ausztria és Olaszország egy napi autós utazásra. Itt van Szlovákia ahová Szolnoktól kb északra mindeki tud egy napos tripeket csinálni. A keletiek kitűzhetik Romániát egy naposokra, bár az neccesebb. A nyugaton élőknek most kuss, irígylem őket! Délnyugat felől meg elérhető Szlovénia is gyorsan ott is 20-40 kmes pályarszek vannak. Meg nekik amúgy is messze lenne a Mátra meg a Bükk. Sztem nincs megoldás magyar pályarendszer létesítésére.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.03.09. 08:41
Marokkóban ott az Atlasz-hegység ami azért némileg magasabb, mint a mi hegységeink (Toubkal 4167 m), ahogyan a spanyolországi sierra nevada hegységben is remek síterepek vannak, pedig jóval délebbre van nálunk. Ausztráliában pedig ott az Ausztrál-Alpok, a tenger közelében ráadásul, ahol a frontok akadály nélkül vihetik a csapadékot a hegységbe (a csapadék ott le is esik, nem sok jut a beljebb lévő sivatagos tájakra). Új-Zéland meg mégjobb helyzetben van.
Mi alapvetően a Kárpátok és az Alpok koszorújában védett helyen vagyunk, a magashegységek "lefölözik" a csapadékot, + a magasság is hiányzik.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.