Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ennyit a francia síterepekről ...

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.12.30. 14:01
Nem "kihegyezésnek" vettem, de egy általam kedvelt terep jó híre miatt tettem.
Mit nem adnék, ha nálunk Mo.-n (vagy Budapesttől max. 100 km-re) lenne legalább egy ilyen "kis" terep.
Francia viszonylatban tényleg nem nagy, de én éppen azt szeretem benne, hogy rendelkezik a nagy pályák kényelmével, és a kis pályák otthonosságával. És nem utolsó sorban, itt ritkán kell szégyenkeznem honfitársaim bunkóságai miatt
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 23:06
Bocs, nem Les Orres-ra akartam kihegyezni a dolgot, lehet, hogy ott javult a lifthelyzet az utóbbi években, de a hely ettől persze nem lett nagyobb.
Fázóska
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.12.29. 11:42
Kedves fz!
Les Orres litfrendszerét nekem is meg kell védenem. Több modern sok üléses gyorsulós lift volt eddig is, ráadásul idén egy régi kétülésest szintén modern soküléses gyorsulósra cseréltek. Gyakorlatilag az egész síterep ülős liftekkel besíelhető, a húzósak csak egy hosszabb (ülőssel ellátott) pálya, rövidebb szakaszának besíelésére vannak, illetve a legmagasabb csúcsokra, viszonylag rövid távolságra visznek fel húzósak, de ez a nagy pályarendszereken is így van (lásd pl. Les 2 Alpes).
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.12.29. 11:23
Írásoddal alapvetően egyetértek, azonban azt nem értem, hogy ha Les Orres-ben még nem voltál, honnan tudod, hogy "elavult" a liftrendszere?
Ahhoz képest hogy francia mértékkel "kis" terep, szerintem nagyon korrekt ülőliftrendszere van, a leglátogatottabb pályákon.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.28. 23:26
Kár, hogy korábban nem láttam ezt a topicot.

Más topikokba már írtam elemzést a különböző országok jellemzőiről, azt hiszem a legrészletesebbet az Ausztria alatt futó legjobb síterepek témájúba.

Most csak röviden Fro-ról:
Adottságok, főleg méret szempontjából verhetetlen, és almát almával (azaz azonos minőségű osztrák és francia stb. helyeket összehasonlítva) a legolcsóbb a négy nagy (Svájc, Ausztria, Olaszo, Franciao) közül.

Én eddig Brianconban kétszer, Les Trois Vallees-ben háromszor, Valmorelben, La Plagne-ban, Val d'Isere/Tignes-ben, Alpe d'Huez-ben egyszer-egyszer voltam, és egy-egy napot síeltem Les Arcc-ban és Les des Alpes-ban is.

Azt tanácsolnám, hogy aki Franciaországba megy, a megaterepek valamelyikére menjen, mert a kisebb terepek (ezeket direkt kerültem) nem érik meg a távolságot.

Szerintem kb. 4 kategória van:

1. A csúcskategória, ilyen terepek más országban egyszerűen nincsenek: Les Trois Vallees, Val d'Isere/Tignes, Paradiski (Les Arcs és La Plagne egyben)

2. Nagyon jók, ezek mondjuk a legjobb két osztrák tereppel (Ischgl és Saalbach) azonos kategória: Alpe d'Huez, Briancon, Megeve, Les Deux Alpes

3. A viszonylag nagy, de elavult liftrendszerű, bénán összekapcsolt részterepekből álló helyek: pl. Valmenier

4. A kicsi, elavult liftrendszerű terepek, pl. Les Orres, Superdev.

Jellemző még, hogy
- a francia apartmanok kicsik, hatosba négyen, négyesbe ketten érdemes menni
- szinte minden szállás pályaszállás
- kevésbé hangulatosak a faluk, mint Ausztriában
- nincs meg a családias hangulat és kevésbé kedvesek a túristákkal, mint Ausztriában

Én azt mondanám, aki a változatos, nagy terepeket kedveli, menjen Franciaországba, aki üdülni vágyik, az inkább Ausztriába.

Aki pedig Courchevelt és Kaprunt hasonlítja össze, nem tudja, miről beszél, kb. a Mercedes és a Trabant (na jó, Skoda Favorit) a különbség.
fekete lászló
51 élménybeszámolót írt
51
20 éve tag
2007.12.22. 15:12
Igazad van YETI53!
És neked is hasonló jókat!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.21. 00:42
Az előző hétvége rekordot hozott. A francia síterepek 80 %-a már nyitva volt!
Utoljára 11 évvel ezelőtt volt ilyen jó a helyzet!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.20. 15:39
Hóviszonyok egyértelműen jók, külföldi fórumokon gyönyörű képeket lehet nézegetni.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2007.12.19. 17:43
Sziasztok
Szerintem a hóhelyzet jobb mint tavaly, ahogy a kamerákból látom. Mi jópár évvel ezelőtt átszoktunk Fr-ba, Tuti pályaszállás, semmi jégvakarás buszozgatás reggelente meg délután.
Az út hosszú de kibírható, mi Torinóban vagy Gap-ban oda vissza útban megállunk vásárolni.
(vettem már magyar tojást kint olcsóbban mint itthon, sajtot és tejet is )Szállásainkat sikerül jól megválogatni , pályák kitűnőek.Egyértelműen az ár, és főleg a síbérlet ára a döntő, de a szállás is lényegesen olcsóbb.
Aki nem szereti a Franciákat járhat bőven máshová Bulgáriátol Szlovákiáig Olaszországtol Svájcig. Pénztárca és igény kérdése . Én és barátaim szeretünk min. 60-120 km pályarendszeren síelni és ezt Franciaországban tudjuk megfizetni. Mindenkinek jó síelést és kitűnő havat . Áldott Boldog Karácsonyt, és Vidám Boldog Új Esztendőt . Találkozzunk a pályákon ! Yeti53
Szunyogh Károly
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2007.12.19. 12:12
Ez tényleg így van ahogy leirtad csak helyeselni tudok.Mi is egy baráti társaságal járunk sielni természetesen Franciaországba.Tavaly Puy st.Vincentbe voltunk,nagyon jó volt azon kivül amiket felsoroltál itt vanak külsö nyitott fütött medencék a pályák mellet,az valami eszméletlen.Valóban én is úgy számoltam kb.75e.ft-ba volt fejenként minden.Az idén Risoulba megyünk már nagyon várjuk.Most jó kis reklámot csinálunk Franciáknak.Jó sielést mindenkinek.
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2007.12.19. 10:20
Én kb. 10-12 éve a franciákhoz járok síelni januárba! Az árak messze a legolcsóbbak az osztrákokhoz vagy az olaszokhoz képest! (itt csak a szállás síbérlet árakról beszélek) Igaz az apartmanok kicsik, de akikkel síelni megyek azokkal jó együtt lenni kis apartmanban is! Pályaszállások vannak mindenhol! Nem kell autózni vagy buszozni a sípályához! A kaját itthonról visszük, de sok minden ott is annyiba kerül a boltokban mint itthon! Jó a büfék drágák, de helyben van a szállás! Ha valaki éhes, becsúszik a szállásra és eszik valamit! Sok helyben a szolgáltatás is! Nagy pályarendszerek vannak! Az utazási költség egy autóra kb 80-90 ezer forint! Egy főre az kb 20-22 ezer! A szállás (8/7) plusz síbérlet (6 nap) együtt 31000-től indul! Nagyobb helyeken 40-50 ezer! 1 főre levetítve a szállás síbérlet, utazás egy kis költőpénz kijön (nagyobb síterep, pl Tignes) 90000 ft-ból! Kell ennél több?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.10. 18:15
Január 15-ig még tutira leesik +60-70cm hó, erre mérget vehetsz!
hofizso
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2004.12.09. 20:20
Hello mindenkinek!Jan.15.-én Alp d'Huezbe megyek 2 gyermekemmel/először megyünk a franciákhoz/,nagyon be vagyok majrézva,hogy nem lesz elég hó!Nyugtasson meg valaki,hogy addig fog még esni!Tavaly ilyenkor mar 1m volt,most meg épp hogy 40-50cm és alig mennek a felvonók!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.12.08. 22:23
Szia Nalaya!

Eddig kerestem a szállás nevét, de egyszerűen nem találom.
Csináld egyébként azt, amit mi először.
Akár az Intersínél, akár a Mare Montinál szólj, hogy kell egy tranzitszállás.
Ez egyébként Tarvisióban volt a Camporosso településrészen. (Autópályától kb. 2 km.)
Ha meglelem, megírom.
Szia, Gábor
Nalaya
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.12.08. 14:39
Kedves Fehér GÁbor!
Ha jársz erre még, kérlek írd meg hol szálltatok meg útközben! Két kisgyerekkel indulunk januárban Puy Saint Vincentbe, jól bírják a kiképzést, de nem akarjuk egybe lehúzni velük! Ki tud még olcsó szállást útközben?

Köszönettel:
Nalaya
niko
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.11.05. 19:08
Háááát!
Szegény síelő, jól "belenyúltál".
Furcsa,de nekem az elmúlt 15 évben egyszer sem sikerült Francia o.-ban ilyen élményekkel gyarapodnom :)))
Sajnos csak 1-2 kisebb helyen voltunk Ausztriában,a vendéglátás tényleg baráti volt,de azok a pályák bizony nem mérhetőek a Francia terepekhez.Biztosan vannak jobbak is az általam látottaknál,és remélem azokon is csúszhatok valamikor.
A lényeg: tudd mindenhol jól érezni magadat !!!
niko
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.11.03. 18:46
"...A franciáknál "ollalá" van, mediterránosan lazára vesznek mindent, ezért aztán a pályafenntartás és üzemeltetés olyan, amilyen. (kövekkel teli, 3 napos szétsielt pályák, vizes székek stb) Hasonló különbségeket érzek az egyéb szolgáltatások terén is (parkolás, úttakarítás, ételválaszték, vásárlási lehetőségek, fűtés)..."

Nono!!
Ez azért közel sem igaz. Nem tudom, Te hol találkozátl ilyennel, én még soha. Nekem is szimpatikusabb Ausztriában síelni, de jószerivel a "gemütlichkeit" érzés miatt.

A szállás kicsiségéről írottakban igazad van, de ha jó a társaság, akkor nem olyan nagy baj.
Amúgy két legutóbbi síelésnél megszálltunk 6500 Ft-ért (vacsi, reggeli, 2 ágyas szoba) félúton.
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.03. 08:55
Ahogy itt olvasgatok, látom, eléggé megoszlanak a vélemények. Én többször,és több helyen voltam Fr.o-ban, mindig márc-ban, és rossz tapasztalatom még nem volt. A pályák fantasztikusak, hó mindig tamérdek sok volt, kezelték rendesen, majd mindenhol ülös felvonók vannak, /egyszer voltam olyan helyen, ahol a tökös felvonó 800m szintet huzott fel, el tudjátok képzelni? / jelentös sorbanállás szinte sehol nincs, csak tényleg messze van. De sz.tem megéri elutazni odáig, mert egy ottani kisebb síterepen is annyi pálya van, mint austr.-ban a komolyabbnak számító helyeken, az árak pedig: La Norma, Val Frejus, Puy st Vincent átlag 50-60 km-nyi pálya, és szállás bérlettel márc-ban böven 40 alatt volt (igaz ezek tavalyi és azelötti árak) ugyanez egy hasonló nagyságu austr.-i terepen 60 fölött lenne. És hát az, hogy aust.-ban szinte csak a gleccsereken van 2500 felettipálya, fr.o.ban kilépek a szállásról rögtön a liftbe, és szikrázó napsütésben síelek 2500-3000 m-en, a 2-3 m-es hóban. Na ennyit kedvcsinálónak, aztán mindenki ugy dönt ahogy a péztárca engedi . Üdv : Géza
Dorotiszu
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.10.20. 09:37
Sziasztok,

mivel ízlések és pofonok.....! így aztán a maga szempontjából mindenkinek igaza lehet.
Szerintem az igazi különbség a francia és az osztrák helyek között a két nemzet közötti mentalitásból fakad, és abban is jelentkezik.
A franciáknál "ollalá" van, mediterránosan lazára vesznek mindent, ezért aztán a pályafenntartás és üzemeltetés olyan, amilyen. (kövekkel teli, 3 napos szétsielt pályák, vizes székek stb) Hasonló különbségeket érzek az egyéb szolgáltatások terén is (parkolás, úttakarítás, ételválaszték, vásárlási lehetőségek, fűtés).
Az apartmanok meg 2x annyira vannak tervezve, mint ahányan tényleg elférnek benne. De ettől még tényleg fantasztikus helyeik vannak, nagy pályarendszerekkel, és tuti hóbiztonsággal.
Akinek ez számít, és az ár, és képes ezért szétülni a fenekét 12-24 órán át, az oda megy, aki meg jobban kedveli a családias hangulatú, figyelmesebb szolgáltatást és ezért akar és tud többet fizetni, az meg Ausztriába.
Pinka
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.03.11. 19:37
Mi 3 éve Franciaországba járunk síelni a baráti társasággal. 15-20 főnek szervezek utat, és pont az árak miatt megyünk mindig Fr.-ba. Nem tudom, ti milyen helyeken voltatok, de eddig nekünk szállás + síbérlet + utazás(busz) nem került többe 65ezernél 1 főre (8/7 éj). Pályaszállással.
Ausztriában, vagy Olaszban nem hozzuk ki ennyiből! Volt már rá példa,hogy Kaprunban sem tudtunk síelni,olyan ködös volt az idő. Ez nem országfüggő!!
Üdv: Panka
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.