Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Tátralomnic
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Grand hotel Bachledka - wellness pályaszállás a magas-tátrai Bachledka síterepénél közvetlenül
ÜZENETEK (413)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2024.02.21. 11:53
Ma reggelre kapott néhány centi havat, főleg a felső rész, most így néz ki. Hétvégére kisebb havazás érkezik.
vlcsnap-2024-02-21-11h49m23s180.png
Parmezan77
2 élménybeszámolót írt
2
2 hónapja tag
2024.02.19. 17:50
Sziasztok,

Volt fent valaki a hétvégén. Milyen a pálya?
andor_gal
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2024.02.01. 11:19
Beszámoló: (2024.01.29)

Zakopanei kirándulásunk alkalmával döntöttünk úgy, hogy 1 napra átugrunk Tátralomnicra síelni (~40 perc kocsival). Az előrejelzés azt mutatta, hogy napsütéses idő várható, maximum 3 fokkal és a hegyen 25-30 km/h széllel. Ebből egyedül a szél nem jött be, mert egyáltalán nem fújt.
10 óra után érkeztünk meg a 6 üléses felvonó parkolójába (fizetős...) ahol szinte alig volt autó. Gyorsan kiváltottam a gopass kártyákat az automatából és megindultunk a 6 üléses felvonóval. A pályák állapota tökéletes volt egész délelőtt a felső 3-as,4-es,5-ös,6-ostól kezdve egészen a lentiekig.
Fél 1-kor úgy döntöttünk, hogy ebédelünk egyet. Az nem igazán tetszik, hogy lent, ahonnan a 6 üléses felvonó indul nem nagyon van étterem, ahol a pizzán vagy hamburgeren kívül lehetne valamit enni. Mi úgy döntöttünk, hogy felmegyünk a Panoráma étterembe. Itt az önkiszolgáló étterembe ettünk egy finom kolbászt és gőzgombócot. Az árak nyugatiasak :D. Ahogy elindultunk lefelé ebéd után, a 3/4/5/6-os pályák eléggé elkezdtek buckásodni. A lenti kék pályákkal nem volt gond.
A leghosszabb sorban állás a nap folyamán maximum 2 perc volt.
Az én tapasztalataim alapján Ausztriába és Franciaországban a legtöbb pályán a felvonók 16:00-kor zárnak a pálya pedig 16:30-kor (persze van kivétel), ehhez képest itt az utolsó felvonó 15:30-kor ment fel. Ez nekem nem igazán tetszett.

Ennek ellenére összességében jól éreztük magunkat. A pálya több napra inkább a kezdők illetve közepes tudású síelőknek és családoknak jó szerintem. Egy kis gyakorlásra nekünk teljesen jó volt.
IMG-3413.jpg
IMG-3406.jpg
IMG-3421.jpg
IMG-3415.jpg
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.03.24. 09:22
Ja igen, ezt el is felejtettem: asszem nem a fizikai gopass kártya kell a kedvezményekhez, hanem "regisztrálni" kell.

Csak tudnám hogy mi értelme van ennek a nagy felhajtásnak :)
Síelni akarok, nem adatokat pötyögni...
Előzmény: (esslegg 218650)
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2023.03.23. 20:43
Csak egy gondolat a síbérlet vásárláshoz: Gopass regisztráció után tudsz online is venni jegyet akkor is, ha még nincs fizikai Gopass kártyád (ami a bérlet), azt is hozzáadja a rendszer (2 EUR) a kosárhoz, és a kapott kóddal a pálya alján a pénztárban vagy automatánál hozzájutsz (bérlet rátöltve).
Előzmény: (bartoki 218649)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.03.23. 17:58
2023. március 13-án, Hétfőn voltunk Lomnicón

Nyugati árak, kelet-EU hozzáállás. :)

Kassa felől, az autópályán érkeztünk.

Elég normális az autópálya - igaz, külön díjas, mint Magyarországon (és már ott is rendszám alapú, nincs fizikai matrica).

Tátralomnic/Csorba-tó között vekengtünk, a pályáról lehajtva végül Lomnic lett a döntés, mert ott szépen sütött a nap, a Csorba-tó felé meg valami felhőt tolt oda a déli szél.

Neten megnéztem reggel 9 körül: +3 fok, napsütés az egész pályán, tetejétől az aljáig, jó lesz ez. :)

Mondjuk erős szelet jeleztek erre a napra, de akkor még nem volt olyan vészes...

A parkolás sorompós, kb. mint egy mélygarásban (kifelé előre kell fizetni az automatánál).

Egész napra 10 Euró, gopass kártyával legközelebb talán már csak 5 Euró lenne (a síbérlet kártya a "gopass" kártya - nem visszaváltós, hanem kb. "tartsd meg, és most már járj vissza ide síelni").

Van külön Comfort parkoló (a kasszához legközelebb) - gondolom külön pénzért :)

Először a 11-es pálya aljához közelebb parkoltunk - szép, teraszos parkoló - deviszont ott nincs kassza és WC, ezért átmentünk a G-H felvonókhoz (az ott a "központ").

49 Euró volt a napi síbérlet a pénztárban (már itt is naponta változó az ár)
43 Euró lett volna az automatákban (meglévő gopass kártyára),
39 Euró lett volna online

Jaj, ezt a kavarást nem szeretem...
A végén csak az az érzés marad meg, hogy rosszul jártam.

A pályán a "Single-spur" -oknak külön beengedőkapuja van, és az nem is enged be a sima napijeggyel - arra külön Fast Pass-t kell(ett volna) venni.

Ami napi 25 Euró :)

https://www.gopass.travel/SK/fastpass

Hát, jól kimaxolják a pénz lehúzást... ez már szinte olyan, mint a Szigeten a 3 különböző szintű VIP-páholy :)

Látom a Tót atyafiak is szinte magyar módra gondolkodnak :)

De leginkább a Monarchia maradt meg itt is a fejekben, a rendek-rangok velünk élnek tovább. (régebben még egy Ing (mérnök) titulust is ki szoktak írni)

Na mindegy, most nem kellett a Fast Pass, nem volt sorban állás (szezon végi hétköznap).

A pályatérkép nem praktikus - kb. 4 drb A4 oldal méretű, és szét kell hajtogatni (szélben nem jó). És azon belül nem is olyan nagyok a térképek, mert a 2/3 reklám. Ja, és mindkét pálya rajta van: Tátralomnic + Csorba-tó

A tájékozódás amúgy is nehéz az elején, pl. engem mindig megkavar hogy a Start a pálya közepén van :) persze lehet hogy valamikor régen ott volt a start.

Meg eleve a Tátralomnic + Csorba-tó honlapja is egyben van "Vysoké Tatry" néven, mintha más hely nem is lenne a Magas-Tátrában.

A vt.sk-n a webkamerákat meg nekem kell fejből tudni hogy melyik pályán van a 2 közül, mert nem írják alá... :)

A pálya amúgy egész jó volt - akkor volt itt még tartalék, jó sok műhavat gyártottak rá (fénykép). Itt-ott volt 1-2 földfolt az alsó kék pályákon, de jól ki lehetett kerülni.

Igaz, lenn vizes volt a hó, lassan/kicsit néha akadozva csúszott a léc.

Feljebb mentünk, a jó időre való tekintettel egyenesen a Lomnici Nyeregbe (7-es fekete pálya).

Ott elállt a szél (déli szél, keleti pálya => lenn oldalról fújt, de feljebb a hegy rátakart).

Nos, fentről nézve valahogy meredekebb volt mint lentről :)

Fentről >45 fokosnak tűnt az első pár száz méter :) szerencsére nem volt jeges (inkább kenhető-kásás), és ANNYRA még nem is buckás, szóval le tudtunk jönni (és nem seggen).

A pályától (a térképen) balra, a freeride zone felé egy kicsit könnyebb is volt: ott kevesebben jártak, még kevésbé volt buckás :)

Na, most már ez is megvolt, el lehet mesélni a klubban hogy freeride-oltam a Lomnici nyeregben :)

A fenti kajáldában, kintre, talponálló jelleggel csak inni adnak, kajáért be kelett menni.
És aztán mindjárt fel is a lépcsőn az emeletre, mert a földszinti kávézó bezárva (üzleti érzék nulla?!?).

Fenn amúgy nekem ízlett a kaja, de az árak itt is majdnem nyugatiak: 1 csésze kolbászos káposztaleves 3.80 Euró (a ropogós zsemle ebben talán már benne van).

És jót nevettem a WC bejáratán, amiről mindig az jut eszembe hogy a fotocellás üvegajtó mögött lehet valami szibériai, karóba kapaszkodós, guggolós WC van :)

Lefelé, a középső piros pályákat próbálgattuk, de hiába csak hétköznapi tömeg, a kásás hó eléggé össze lett túrva a szűkebb részeken.

Lejjebb mentünk a kék pályákra, de akkor meg az erős oldalszél miatt lezárták a lenti kabinos + ülős felvonókat.

Kellemetlen, mert így lenn ragadtunk a G-H felvonók mellett - amiket viszont nem szabad/lehet használni, mert ki van adva oktatásra gebinbe vagy mit tudom én (normálisan nincs kommunikálva, csak láttam hogy elzavarták onnan a népeket).

Szóval ez kiütötte a teljes alsó, kék részt.

Voltak akik felcaplattak a piros részekre.
Mi beültünk a hüttébe és vártuk a csodát.

Aztán a forró csokoládétól megvilágosodtam, és rájöttem hogy ha ez ennyire "egy cég" a Csorba-tóval, akkor lehet hogy érvényes a napijegy oda is. Nem nagyon reklámozták, de valami rémlett innen a fórumból.

Megkérdeztük, és igen, a pénztárban vett napijegy érvényes mindkét pályára (az online-ra nem esküdnék meg).

Nosza rajta, felpakoltunk, és átmentünk a Csorba-tóhoz.

De ezzel elég sok idő elment, és ott meg nem voltam képben hogy mennyire átvariálták a parkolást, abból is volt egy nagy csúszás, szóval végül síelés már nem lett belőle...

Hát, ez is megvót, végülis nem volt olyan rossz, és már vagy 10 éve nem síeltem itt - jó volt visszanézni, felmérni a terepet.

De legközelebb hétköznap lehet hogy inkább kipróbálom Bialkát, Lengyelországban.
Az nem sokkal van messzebb, olcsóbb is, és olyankor talán tűrhető a tömeg.
IMG-4311.JPG
IMG-4318.JPG
IMG-4308.JPG
IMG-4306.JPG
IMG-4300.JPG
IMG-4298.JPG
IMG-4297.JPG
IMG-4295.JPG
IMG-4299.JPG
IMG-4305.JPG
IMG-4310.JPG
IMG-4317.JPG
IMG-4321.JPG
hasek
7 élménybeszámolót írt
7
4 éve tag
2023.03.20. 10:28
Sziasztok!

Van egy április 30-ig felhasználható, Magas-Tátrába érvényes egy napra szóló gopass-kuponom.
Eladó az adott napijegy ár -5 €-ért.

Akit érdekel, kérem írjon privát üzenetet.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2023.03.13. 18:17
Az elmúlt napokat a Magas-Tátrában töltöttük, a Túr'd a Havat (korábbi nevén Hórukk) nevű társasági síverseny köré szervezett 4 napos programon, amin már törzsvendégek vagyunk. Könnyed tavaszi síelésre vágytunk, de meglepett minket a hegy néhány váratlan kalanddal.

Az előrejelzés igen borúlátó volt, és a helyiek is mondták, hogy szombatra biztosan meg fog érkezni az orkán erejű szél, de senki nem tudta, hogy mikor. Még a verseny megrendezése is bizonytalan volt, de szerencsére a délelőtti órák teljesen nyugodtan teltek és lement a két futam probléma nélkül, a Síakadémia és helyi szlovák rendezők segítségével. Már kezdtük azt hinni, hogy a riasztás vaklárma volt. Ebédidőre a középállomáson beszéltünk meg találkozót, és már a hüttében voltunk, amikor odakinn könyörtelenül lecsapott a vihar. Hirtelen jött meg a durva szél, a magasban kavarta a havat, vadul lengette a felvonókat, borogatta a kinti asztalokat. Szerencsére készült néhány videó, ami átadja az armageddon-szerű élményt, mert nehéz szavakba önteni. Sokan, akik kirándulni jöttek fel a hegyre, a hüttében ragadtak, mert az orkán érkezése előtti percekben minden liftet leállítottak. Őket végül kb. másfél óra elteltével ratrakkal vitték le a völgyállomásig. Voltak, akik számára az egész csak egy vidám kaland volt, de láttunk könnycseppeket is. Több mint egy órán át tombolt a vihar teljes erővel, félelmetes volt az ablakból is. Amikor végre alábbhagyott, akkor lesíeltünk, vagy inkább lekorcsolyáztunk a völgybe, mivel a kásásra túr havat jégpályává változtatta a metszően hideg szél.

Itt egy rövid videó, ami a hüttéből készült, ahol jó sűrűn voltunk :-) https://www.facebook.com/sielok.hu/videos/960558528724630/

Az utolsó napra (márc. 12. vasárnap) aztán megjött a tökéletes verőfény és megmutatta magát a Lomnici-csúcs, a hófehér nyereg és a teljes tátralomnici pályarendszer, ahol minden lift üzemelt. A pályákat gondosan megratrakolták, eltűnt az előző napi korcsolyapálya. A hóminőség azért nem volt tökéletes így sem, a felső részeken inkább jeges-buckás, a középső részen jól kifagyott, alul pedig kásásabb állapotú volt, ami hozzáadott a sportértékhez, szóval sikerült jól elfáradni. Kora reggel jártunk a Lomnici-csúcson is, ahol kiélveztük a tiszta időnek köszönhető tökéletes panorámát.

Napsütéses fotók ebben a galériában:
https://sielok.hu/fotoalbum/tatralomnic-2023-marcius/galeria/
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2023.03.07. 07:12
Megnyugtatásul: a jövő hetet a rossz (jó) idő miatt le kellett mondani.
A baj, hogy a legközelebbi gleccseren is csak 1 m-es a hó (3-4 m helyett). Annyi Jasnán is van.
Előzmény: (TZoli 218447)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2023.03.06. 20:08
Tegnap vigasztaltál, ma el akarsz keseríteni? :)
Előzmény: (HJH 218443)
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2023.03.06. 17:29
Mai pálya:
IMG-3763.JPG
IMG-3770.JPG
IMG-3764.JPG
IMG-3765.JPG
IMG-3766.JPG
IMG-3767.JPG
IMG-3768.JPG
IMG-3769.JPG
IMG-3771.JPG
IMG-3772.JPG
IMG-3773.JPG
IMG-3774.JPG
IMG-3775.JPG
IMG-3776.JPG
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2023.03.05. 13:01
Mai pálya: lásd alább - vigasztalóul azoknak akiknek más dolguk van, ne bánkódjanak!
(Ma Alsótátrafüred alatt évtizedek óta nem tapasztalt "rendőri intézkedés alá vonásban" volt részem. Azt hittem az 50-es táblát mérték és amiatt állít félre két fiatal, rendkívül rokonszenves lány és fiú. De nem. Nem is a zöldkártyát keresték, mint pár évvel ezelőtt. Szondáztatás. Magyarázniuk kellett mit is csináljak. Helyeslem. A múlt héten egy száguldó stuttgartit emeltek ki mögülem lefelé jövet. Elég sokat mérnek, de még gyakrabban tehetnék. Mondjuk a bagolyirtási kanyarban is jöttek már velem szemben a múlt hónapban úgy, hogy a padkára kellett mennem, de itt óránként teszik. Kamion előz kanyarban, a hegyen százzal, jön szembe ugyanúgy erősen a másik sávjában stb.)
Azért a ködön túl, csak az itt lét is bűbájos - többi kép (Alsóerdőfalva, felkai templom)
A mai köd a Nyeregben
IMG-3742.JPG
IMG-3743.JPG
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Alsóerdőfalva
Felka Keresztelő Szent János plébániatemplom mise előtt
Felka Keresztelő Szent János plébániatemplom
Felka Keresztelő Szent János plébániatemplom
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2023.03.04. 13:53
Mai pálya: elég jó - a Nyeregben. (Lentebb tavaszias.) Nem meredek a pálya, de eddig esés után 400 m-t csúszni nem láttam senkit, csak délelőtt itt. Szerencséje volt, hogy nem volt kemény. Annak akit már nyitáskor csurom véres fejjel hoztak le a felvonón, kevésbé. - Volt rajta sisak.
IMG-3738.JPG
IMG-3741.JPG
IMG-3744.JPG
IMG-3745.JPG
IMG-3747.JPG
IMG-3748.JPG
IMG-3749.JPG
IMG-3750.JPG
IMG-3751.JPG
IMG-3752.JPG
IMG-3753.JPG
IMG-3754.JPG
IMG-3755.JPG
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2023.01.04. 08:54
Érdemesebb Csorba-tóhoz menni.
Előzmény: (dnorbi 217012)
dnorbi
27 élménybeszámolót írt
27
5 éve tag
2023.01.04. 07:48
Sziasztok. Boldog Új évet kívánok. Van esetleg most Tátralomnicon valaki? Milyen a pálya? Hétfőn mennék, érdemes? A válaszokat előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek
zebralevi
6 élménybeszámolót írt
6
6 éve tag
2022.12.19. 20:26
Félreértés ne essék, nem szeretném "klaco" sporttársunktat megbántani, de egy kezdőnek szerintem nem javasolt, hogy Tátralomnicon felmenjen a "Start" állomáshoz és onnan tegye meg az első csúszásait. Még segítséggel sem. Idézem: "Kezdőkkel menjünk fel a 4-es kabinossal a Starthoz, mire leérnek a legbaloldalibb pályán, megtanulnak."
Nos, nem fognak.
Nem csak önállóan, de még segítséggel is nehezen fog lejönni. Egy szenvedés lesz számára, ami elveheti a kedvét a sporttól. Azt fogja gondolni, hogy ez mindenkinek megy, csak neki nem. Pedig nem ő a hibás, hanem az aki felvitte. Hogy miért?
Ahogy kiszállunk a 6 üléses buborékos vagy 4 személyes kabinos liftből a Start állomáson ("F" és "A" felvonók), egy rövid "letörés", vár bennünket ami - tapasztalataim szerint - viszonylag hamar felbuckásodik, pontosan azért mert erősebb lejtésű. Ez egyáltalán nem kedvez egy kezdőnek, de még annak se, aki már hóekével biztonsággal közlekedik kék pályán. Lomnicon minden kék pálya tartalmaz hosszabb-rövidebb erős lejtésű szakaszokat vagyis letöréseket. (Kezdőknek írom, hogy egy kék jelzésű, vagyis könnyű pályát ne úgy tessenek elképzelni, hogy az végig viszonylag kiegyenlített lejtésű. Akadhatnak rajta nem hosszú, de erősebb lejtésű szakaszok, amiken bizony néha nem könnyű túljutni. Ha ez a szakasz már nem rövid, akkor az már piros pályaként lesz jelölve a térképen. Ez természetesen érvényes a piros pályákra is, ott előfordulnak fekete letörések. Erre tessék felkészülni Tátralomnicon is.)
Ha full kezdők vagyunk és már meg van a síbérletünk is, akkor inkább guruljunk át Ótátrafüredre (Stary Smokovec). Ugyanazzal a jeggyel használhatjuk az ottani lifteket is.

Nagy zárójelbe:
Úgy tudom, hogy Tátralomnicon privát alapon - tehát hivatalos oktató nélkül - kiemelt időszakban nem használhatóak a Maxiland tanuló pályái. (térképen rózsaszínnel jelölve, "G" és "H" felvonók területe). Ha erre az övezetre nem engednek bennünket, akkor a 8-as pálya "N" felvonó melletti szakasza jöhetne számításba. Széles, nagyon enyhe lejtésű pályaszakasz, pont jó lenne tanulni. De két baj van vele: feljutni oda és lejutni onnan. (Egyébként az "I" felvonó, szinte a 8-as pálya tanuló szakaszának lábához visz, amit - információim szerint - ezen a télen ismét üzembe helyeznek. Aki még nem síelt vagy bordozott, ne használjon beülős liftet.)
Ha mégis úgy alakult, hogy feljutottunk, túl vagyunk sok csúszáson és le szeretnénk jönni (plusz van természetes hó 🙂), akkor csússzunk át az "I" lift alatt és forduljunk jobbra a keskeny kocsiútra. Ez 1-es, mustársárga színű, szaggatott jelzéssel van jelölve a térképen. Ezzel elkerülünk egy letörést, de visszavisz bennünket arra a pályára amiről letértünk. Ezután már csak egy komolyabb rész lesz amit túl kell élnünk.]

Még néhány tanács :
- Soha ne szégyeljünk hóekét használni! Oktatók és profik is napi szinten használják.
- Annál a sebességnél, amivel még úgy érezzük, hogy biztonsággal tudnánk haladni, mindig válasszunk alacsonyabb sebességet!
- Amikor a liftben ülünk, érdemes figyelni sporttársaink technikáját, kar-, láb-, testtartását. Lehet látni jót, rosszat. Utóbbival - többek között - az a baj, hogy nehéz belőle továbbfejlődni.
Sok havat, jó időt és jó csuszásokat kívánok mindenkinek!
Üdv, Levente
Előzmény: (klaco 215735)
HJH
72 élménybeszámolót írt
72
1 éve tag
2022.12.12. 13:42
2023. április 16-ig lehet jegyet venni.
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2022.04.26. 10:17
Nagyon köszönöm!
Évekkel ezelőtt rendszeresen május első hetében Lomnicon fejeztük be a szezont.
Hátha visszatérnek a régi szép idők!
Előzmény: (admin2 216024)
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2022.04.25. 11:57
Azt az infót kaptuk Szlovákiából, hogy április 29-ig karbantartás miatt zárva van a Lomnici-nyeregben a felvonó, és mostantól csak hétvégente lehet majd síelni addig, amíg kitart a hó. Május 15-ig tervezik (!) a nyitva tartást idén a nyeregben, ami valóban rekord lenne.

Az elmúlt 10 évre visszatekinve változóan április eleje-közepe-végéig volt nyitva Tátralomnicon a nyeregben a sípálya, a rekord a 2014/15-ös szezon volt, akkor május 3-án volt az utolsó üzemnap.
Paganini
48 élménybeszámolót írt
48
13 éve tag
2022.04.25. 08:15
holidayinfo.sk Skalnaté pleso kamerájának tetején futó szöveges csíkban írnak a tavaszi karbantartási terveikről.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.