Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Chamrousse
síterep infó oldal
ÜZENETEK (81)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2015.03.04. 22:01
Most olvasom, hogy három magyar rendőr segítette itt a francia rendőrök munkáját. "Pityókás" és "bulizó" magyar fiatalokat térítettek a jogszerű magatartás útjára, a francia kollégák elismerése mellett. Kemény helytállást jelenthetett, mert sikerült a rendőröknek kiválasztani egy magyarok által nem nagy számban látogatott terepet. Remélem, hogy legalább jókat (és jól) síeltek.
busman001
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2014.03.25. 22:01
Vasárnap jöttem haza, 03.14-től 22ig voltam. Gatyarohasztó arcpirító meleg volt, ennek megfelelően a pályák szépen kásásodtak még a csúcson is már 11körül kezdett rohamosan romlani a pályák minősége. Reggelre szépen megcsinálta a ratrak, de sajnos sokszor jegesre fagyott az éjjel. 10körül már jó 12től már kásás... Cserébe van snow park amit ki is használtam ugrabugráltam naphosszat. Van verseny pálya is amin lehet gyakorolni a slalomot vagy műlesiklást ha épp nincs edzés. Vannak buckák is fekete is de egy haladónak már kevés ez 1 hétre.
A rendszer nálam 3/5. Ha nem kezdő vagyakkor nem egy 1hetes nagy francia sítúrának való. Kezdőknek viszont ajánlom.
A szállás (asters 1750m-en) meglepően jó volt, újszerű relatíve tágas apartman, ingyen szanua és jacuzzi. A vásárlási lehetőségekre 1db sherpa ad lehetőséget, van pár étterem is a környéken. Wifi a pályán van több helyen is, de a szálláson nem volt...
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.06. 19:42
Egy hete értem haza kb. Nagyon jó volt, élveztem az egész hetet, DE:
Szállás a L'arselles hotelban volt, ami elvileg három csillagos. Na aki arra három csillagot rakott annak kérdezés nélkül három fogát kéne kiverni, ahogy annak is, aki azt állította hogy ez egy hat személyes szállás. Egy szoba franciággyal. Tágasnak, kényelmesnek tűnt, bár én nem voltam benne. Egy nappali kihúzható franciaággyal. Az az ágy akkor két személyes, ha egy pár alszik rajta. Amúgy másfél. Ha azt az asztalt hatan körbeülik úgy, hogy senki nem könyököl senki bordájában, akkor minden elismerésem. A csapből sztem minimum 70 fokos víz jött, olyan volt mint egy gőzborotva, abszolút pozitívum, ahogy a mosogatógép megléte is. Negatív, hogy nincs egy bögre. Van két decis és mokkás pohár, meg tál. Bögre nincs. A harmadik szoba az emeletesággyal... na hát oda ha bemész, akkor kb úgy érzed magad mint a sitten. Ablak nincs, az ágy és a fal között max 70 cm hely, EGY darab konnektor. A lámpa az első felkapcsolásnál kiégett, egész héten nem kaptunk újat, pedig szóltunk a recepción. A másfél személyes ágy problámáját úgy oldottuk meg, hogy fogtunk négy plédet (jut eszembe, paplan nem volt, csak ilyen pokróc-szerű valamik), leterítettük a földre, és minden éjjel valaki a földön aludt (kő-papír-olló döntötte el, hogy ki). Szóval a szállás nagyon jó LETT VOLNA ha négy személyes, nem hat.
Pálya: Nagyon jó volt az összes, GYÖNYÖRŰ kilátás, alig kellett sorbanállni a felvonóknál, nagyon ritkán állt meg a lift.
VISZONT: nem tudom milyen indokkal, de ha előző este/délután esett a hó, akkor nem mentek a ratrakok. Reggel kilenckor találtam olyan pályát, amin térmagasságú buckák voltak. Nem értem. Ugyanígy a snowpark ugrói is az előző napi állapotukban voltak, azzal a különbséggel, hogy volt rajtuk 5cm porhó (aki ment már ilyenben, tudja hogy az ugrón nem előny hogy puhára érkezel, hanem idegtépő, hogy nem tudod belőni a kellő sebességet). Viszont a többi alkalomnál reggel a pályák kiválóak voltak, a snowpark szintúgy, NAGYON JÓ A PÁLYA!! (park elemeit én személy szerint máshogy rendeztem volna, mert sokkal több lehetőséget ki lehetett volna hozni belőle, ennek ellenére nagyon jó volt)
Az utolsó előtti napon sikerült megtalálnom az olimpiai pályát(mondjuk előtte nemnagyon kerestem, ami azt illeti nem is tudtam, hogy van), de a közepénél azt hittem, hogy eltévesztettem az irányt, de aztán a sítérképen megnéztem, és jó helyen jöttem le. Egy normális piros pálya, semmi több.

SUM: Nagyon jól éreztem magam (asszem a társaim nevében is mondhatom ezt), összességében nagyon jó volt. A szállást is megszoktam kb a harmadik-negyedik napra, de tartom a véleményem, hogy ráférne egy verés arra, aki ezt háromcsillagosnak és hat személyesnek nyilvánította. A pályák nagyon jók, a kilátás mindegyik részről gyönyörű, de friss hó adottságait lehet, hogy nem ismerik az ottani pályakezelők.

7/10
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.26. 21:08
2014.01.18. - 2014.01.25.
Szállás: Le Domaine de L'arselle, bár pályaszállás,a pályáktól a mi tömbünk volt a legmesszebb (Épicéas). A csoportunkat különböző épületben helyezték el,erre lehetett számítani.Fél óra volt,mire kiadták a kulcsokat,utána be is pakoltunk. Az előző társaság nem takarított ki,ragadt a padló,mocskos volt majdnem az összes tányér,pohár... Reklamáltunk és kiderült hogy ők kértek ugyan takarítást,de ez nem történt meg (?). Ígyhát egyik délelőtt feljött két fiatal és kitakarított.
A kilátás nagyon pazar! Az appartmanhoz tartozott még egy léctároló,ami furcsa módon egy 10 fős appartmannak ugyanakkora volt mint mondjuk egy 3 fősnek... 5/4

Pályák: vegyes élmények. Volt (nagyon) köves,jeges-a hó délutánra általában "lekopott",friss havas-normális,és az utolsó napon tiszta szűzhavas,amit nem sikerült leratrakolni délelőttre.Kedvenc pályánk egy kék,ún. Eterlou volt,nagyon tetszettek az erdei kis ösvények is. :) Sajnos egyre több lett a kő,és délutánra teljesen hóbuckások lettek a pályák,pl. a piros olimpiai,amit sokan (még kis grenoblei óvodások is!) használtak.
De összességében nem volt rossz,sok sok pálya volt,és példás igyekezettel tartották karban őket. A felvonók gyorsak,kényelmesek,van mindenféle (csak csákányos nem). A pályarendszer tehát kis szigorral 5/4

Egyéb: WiFi a (fórumban leírtak ellenére) a Bachat étteremben nem volt! illetve éppen volt,de a hölgy szerint azért nem megy,mert túl sokan használják (?).Oké,nincs Wifi,próbáljuk ki az uszodát. A neten leírtakkal szemben nem harminc valahány,hanem 24 fokos a víz hőmérséklete.
Ezt inkább kihagytuk. Szauna 2 db (!!) van abból az egyik "technikai okok miatt nem üzemel". A konditerem állandóan tele,büdös,fülledt szag áll a levegőben. Ja és a jacussi! 8 fős,folyamatosan foglalt.A wellnessről ennyit. Az étterem forró csokija viszont finom és (a csúcson kaphatóhoz képest,ami 3,20 €) "csak" 1€.
Nem adtuk fel,az medencével szemben az út túloldalán van egy étterem: "Chez Igor et Doudou" (Igorhoz és Doudouhoz),ahol van jó wifi,mi rendelt ünk egy forró csokit (itt 1,50€),de van egy amolyan Wifi-ár (ha jól emlékszem 1-2 €) és lehet használni.
Nagyon tetszett az ún. síbusz,ami Chamrousse részei között közlekedik,kb. félóránként,ingyenes,és praktikus azoknak,akik a pályáktól távolabbra eső épületben vannak elszállásolva.
A negatív dolgok mellet persze több volt a pozitívum,csak az ígéret több/jobb volt. De ez sem akadályozott meg minket abban,hogy kiélvezzük a hét minden percét. Fantasztikus élmény volt! <3

Ui. az időjárás is hála Istennek kedvező volt! :)
gadge
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2014.01.19. 13:53
CoolTime szervezésében indul egy csoport február 7-én. Akit érdekel az bátran érdeklődjön a sieles2014.fr@gmail.com e-mail címen! :)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:44
Hááát igen... :)
Amúgy meg minden nap webkamerákat nézek (bár néha alig látok valamit a nagy ködtől),mert az a tényleges valóságot tükrözi.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.01.14. 17:12
chamrousse.com legyen a mérvadó, ők egy kicsit közelebb vannak :)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:04
Juj,de megörültem ezeknek a hozzászólásoknak! :) Mi pénteken indulunk (!) és minden tök jól alakul! Esett sok hó,de amit én sem értek,hogy itt "45-60 cm műhó"-t látok,de a chamrousse.com-on azt írják hogy /a csúcson/ megvan 90 cm is!
És a másik,a WiFi.Nem nagyon hittem el,hogy -bár franciák- nincs free WiFi... De ezt most nagyon megjegyeztem magamnak,és köszönöm az infót. :)
Vera 1990 (?),remélem találkozunk
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.01.14. 14:21
Ma reggel, +30 éjjel

(habár az itteni hójelentés az utolsó havazást jan. 5-re hozza. Ez akkor gáz, ha az összes többi is így van frissítve, mert szerintem sokan innen tájékozdnak..)
1496269-619316174789144-1871277745-o.jpg
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2014.01.14. 11:34
1750 méteren, a szabadtéri medence feletti étteremben ingyenes wifi érhető el. senki nem szól rád, ha csak netezni ülsz be és nem fogyasztasz.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.01.11. 12:37
Szia

a központi épületekben, kávézókban, éttermekben szokott lenni általában.

Egy angol fórum szerint a Le Bachat étteremben biztosan van, bár illik ilyenkor rendelni vmit.

Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Nektek a hely, mi 2 hét múlva indulunk. Ha minden igaz pont kaptok friss havat keddtől.

Ha lesz időd rá, egy beszámolót szívesen olvasnék majd :)
Veronika1990
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2014.01.11. 10:38
Sziasztok! Valaki tud free WiFi-t a környéken? Csomagmegőrzésre van -e mód?! Válaszotokat előre is köszi! Hétfőn utazunk!
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2013.12.21. 12:04
Mi aznap (25-e) indulunk vissza,mert 17-én indulunk,és 8 napos :)
Előzmény: (- Marky - 161531)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2013.12.12. 17:41
(Januárban megyünk,csoporttal.) Kérdésem:a Chamrousse 1750 és 1650 között kb hány km. van?
gadge
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2013.11.14. 21:12
Mi megyünk egy csoporttal január 25-től.
Még lehet jelentkezni, ha valakit érdekel:)
Érdeklődni itt lehet: sieles2014.fr@gmail.com
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2013.10.16. 16:16
Tegnap betoltuk az előleget, 8-an nekivágunk jan25-én!
Jön más is ebben az időpontban?
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2013.10.03. 21:24
Köszi szépen, pont ilyet kerestünk most, inkább percekig egyedül egy pár árnyalattal gyengébb pályán, mint döngetés közben az őrültekre figyelni. A videók alapján azért itt is van 1-2 jó lejtő...

A társaság is vegyes lesz tudás szempontjából, jó lesz ez most űgy érzem.
Előzmény: (szaszuka 161121)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2013.10.02. 23:34
Szia Marky, két éve jártam itt, eléggé tagolt, nyugis síterep. Kis erdei pályák, változatos kékek. De a 600 méteres szintkülönbség miatt hiányoznak a lendületes hosszabb pirosok, az olimpiai pálya jó! Nagyon szép a táj, a környezet. Sorban állás nem volt, a felvonók lehetnének gyorsabbak. Jó havat!
Előzmény: (- Marky - 161116)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2013.10.02. 21:15
A korábbi évek nagyüzeme után egy nyugisabb helyet kerestem, győzzetek meg, hogy jó választás a hely! :)

Őszintén szólva az itteni fényképek fogtak meg, egy ékszerdoboznak tűnik a hely, egy Isola feelinget várok, csak még szebb köntösben. Jó lenne percekig egyedül suhanni a pályákon, tavaly ez LaPlagne-ban nemigen jött össze (attől még jó volt :) )
mac13
18 élménybeszámolót írt
18
14 éve tag
2013.02.12. 10:53
Mi is Velük voltunk Lelléről, nekünk viszont fizetnünk kellet.
Az utazási iroda azt válaszolta, hogy az összes buszuk (rajtunk kívül) a hágón keresztül jött haza.
Ezért kérdeztem, köszi a válaszod!!!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.