Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Megelőzés

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2013.10.21. 17:07
Nekem van bankártya biztosításom, de az síeléstől totál független. Inkább a "fejre eső cserepek" és ilyesmik miatt érdemes. Síelni kell kötni külön.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.09.04. 21:09
Anno idején magam is önként dalolva kértem a biztosítást a kártya mellé de miután szembesültem a korlátaival, lemondtam. Az ügyintéző ezerrel le akart dumálni róla, de miután néhány ténnyel szembesítettem már nem volt annyira lelkes a rádumálásban :D
Előzmény: (Xero 160321)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.09.04. 20:37
Minden évben felhív a bankom és minden évben biztosítást akarnak a kártyákhoz. Minden évben rákérdezek, hogy "extrém" sportokra (igen a síelés/boardozás is ide van sorolva) is érvényes-e a biztosítás és minden évben nemleges választ kapok. Ezek után megköszönöm az információt és közlöm, hogy nincs akkor rá szükségem.
Előzmény: (maci-laci 160303)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.09.02. 23:38
Én minden szezonban legalább egyszer járok kórházban. Van hogy visznek, van hogy én viszek valakit... NINCS negatív tapasztalatom a biztosító társaságokkal szemben, mindig mindent rendeztek az utolsó fillérig, egy-két esetben kellett csak önrészt előfinanszírozni. Az eu kártya nem fedezi az önrészt és nem rendezi sportbalesetekből (és nem csak sí) származó egészségügyi és egyéb szolgáltatások költségeit.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.09.02. 22:25
Lájk csúnya szóval élve. Bevallom a soraid olvasva nem ezt vettem le, de örülök, hogy te is is így látod.
Még egy szösszenet a hezitálóknak. a biztosítók orrvérzésig erőltetik a bankkártyákhoz tartozó biztosításokat amit sokan készpénznek vesznek, hogy a biztosítás kipipálva. No Ők nagyot tévednek, mert ezek nem érvényesek minden eü intézménybe, csak oda akivel az adott biztosító partner. A mentő a legközelebbi kórházig visz és ha az nem partnere az adott biztosítónak akkor fizethetsz, vagy a saját költségeden elmész egy olyan helyre ami partner a biztosítóval. Egy fórumtársuk társaságában megtörtént már az eset. Mindenkinek azt javaslom, hogy olvassa el az apró betűket is.
Előzmény: (TKata 160302)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.09.02. 22:05
"A legjobb, ha megvan mindkettő."
Teljesen egyetértek. Minden előttem szólóval. A félreértések elkerülése végett, én magam is meg szoktam kötni a megfelelő utasbiztosítást. Csak azért nem árt tisztában lenni dolgokkal.
Itt egy történet, milyen váratlan események lehetnek. Egyik síelésünk alkalmával az egyik csoporttag orra bukott, úgy, hogy a síléce hegye felsértette az órát. Semmi komoly baja nem történt, csak azon a szép fehér havon nagyon viritott a piros vére. Megjelentek a hegyimentők és elkezdték faggatni. Némi nyelvi nehézség és kommunikációs félreértést követően nyakcsigolyatörés gyanúját feltételezve fej rögzítőt tettek rá, levitték a hegy aljába és mentővel be a nem túl közel lévő város kórházába. Röntgen után kiderülve, hogy semmi baja, kitették a kórházból. Este kilenc felé ott állt az utcán egy szál sínadrágban, és senkit nem érdekelt (egész addig még a toló kocsiból sem engedték kiszállni). Kerített egy taxit, és azzal jött vissza a szállásra. Most jön a lényeg, bocsi a hosszú felvezetésért, itthon a biztosító a taxi számlát kifizette.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.09.02. 21:26
Igazából nem is értem miért vetik fel a kérdést, hogy érdemes-e biztosítást kötni. Talponsíelő lévén azt mondom egy napi biztosítás ára jóval kevesebb mint egy sör a hüttében. De aki nem fogyaszt alkoholt annak csak azt tudom mondani ,hogy 0,5 liter Schiwasser árából simán kijön. Akkor miről beszélünk ? Valaki elmegy síelni, rááldoz nem kevés pénzt és pont azon akar spórolni ami elenyésző összeg az egész kiruccanás költségvetésében ez nekem magas. Még soha nem volt szükségem a biztosító szolgáltatására de azért kötöm, hogy elriasszam a bajt és ezután is ezt fogom tenni.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.09.02. 19:46
Bizony-bizony. Marhára nem hoznak le sehol a két szép szemedért. Francia terepeken 100%, hogy nem, de szerintem osztrák és olasz terepeken is ez a módi.
Tőlem is anno elkérték a léceket, annak ellenére, hogy egy barátom már előre levitte. Nem mondtak semmit, viszont utána addig nem kaptam vissza ameddig a biztosító nem küldött igazolást nekik.

A felelőségbiztosítás is teljesen jogos, bár ez még talán olyan dolog, ami kivédhető szemben egy vétlenként elszenvedett balesettel.
Farkas Zsuzsanna
37 élménybeszámolót írt
37
20 éve tag
2013.09.02. 17:25
Szerintem már a kérdésfelvetés is furcsa. Egy síbérlet és egy szállásköltség árához viszonyítva ez nem nagy összeg, viszont óriási egyéb költségektől menthet meg.
Én sem láttam még olyat, hogy a síbérlet árában benne lenne.
És amiről még senki nem szólt semmit, az a biztosításban lévő felelősségbiztosítás: azaz veled nem történt semi, de részese voltál - akár miattad, akár nem - egy balesetnek. Olyan összegeket verhetnek rád, hogy szólni sem fogsz tudni.
Szóval nem érdemes elindulni nélküle.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.02. 16:47
Én nem tudok róla, hogy általános érvényű balesetbiztosítás lenne a síbérletekben, legalábbis mindenhol (van, ahol a snowcare benne van).

Lehet, hogy korlátlan az eg. kártya, csak ha az adott országban önrész van, akkor azt már nem fedezi. Az tény, hogy a biztosító is olcsón meg akarja úszni (nekem is volt ilyen tapasztalatom), csakhogy vele szerződéses viszonyban vagy, és amíg a limitedben benne maradsz, ki van esélyed kiállni az érdekeidért, és nagyobb kórházi körre számíthatsz.


Az egyéb szolgáltatások viszont már csak egy extra biztosításban lesznek benne (anyagi kár, hozzátartozók költségei).

A legjobb, ha megvan mindkettő.
Előzmény: (TKata 160283)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.09.02. 15:57
Azért ne próbáld ki....síbiztosításban is van rengeteg különböző, a titok mindig az apróbetüs részben van elrejtve :)
Előzmény: (TKata 160283)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.09.01. 21:20
Csak egy két apróság.
Úgy tudom, a hegyről lehozatal, bárhogy, akár helikopterrel is, benne van a síbérlet biztosításában. Vagy ez nem igaz?
Az utasbiztosításnak limitje van, míg az eu kártya korlátlan.
És végül a biztosító sem hülye. Első és legfontosabb dolguk, hogy intézkedjenek az azonnali hazaszállításodról, hogy minél kevesebbe kerülj nekik. Egyedül erre koncentrálnak, utasítják a kinti helyi dokikat, hogy tegyék szállítható állapotba a delikvenst, azon kívül semmi máshoz nem járulnak hozzá, reggelre ott a szállító kocsi. Nem mentő orvossal, hanem betegszállító szanitéccel.
Előzmény: (ozsi 160273)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.09.01. 19:28
Nem érdemes. Kötelező.
Saját példám: Egy vétlen baleset és sérülés.
Mentés költsége (tepsi): 300€
Kórházi sürgősségi ellátás (szétugrott könyök kétszeri helyrerakása, röntgen, gipsz): 399€

Ez még egész olcsó volt. Sosem lehet tudni mikor megy belétek ugyan úgy valaki mint belém, majd lelép. Ekkor bizony valamiből fedezni kell a dolgot, és ha ne adj Isten helikopterrel kell menteni, vagy helyben műteni és bent maradni, akkor bizony több ezer euro is lehet a tétel amit kérnek.

Megéri az a fejenként pár ezer forint az aggodalmakat? Nekem nem.
Előzmény: (Kova94 160267)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.08.31. 21:54
Nagyon felelőtlen aki biztosítás nélkül megy síelni. Őrült összegeket lehet kifizetni akár egy mentésért, vagy más dolgokra. Figyelmedbe ajánlom a következő topikot :https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3455
Előzmény: (Kova94 160267)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.08.31. 20:44
Csak az a kérdés, hogy mennyi lóvéd ha van, ha tényleg történik valami...

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=559&langId=hu

"- nem helyettesíti az utazásbiztosítást. Nem jogosít magánfinanszírozású egészségügyi ellátás igénybevételére, és segítségével nem fedezhetők az olyan költségek, mint pl. visszaútra szóló repülőjegy, vagy az ellopott/elveszített vagyontárgyak értéke.
...
- nem garantál ingyenes szolgáltatásokat. Miután az egyes országok egészségügyi rendszere más és más, ezért előfordulhat, hogy azok a szolgáltatások, amelyekért hazájában nem számolnak fel pénzt, egy másik országban nem ingyenesek."

Ehhez hozzáteszem, hogy „egészségbiztosítási”. Tehát ezzel még nem fognak lehozni senkit a hegyről helikopterrel. Pontosabban lehozzák, csak azt nem fedezi a kártya.

Magánkórházra esély sincs, egy utasbiztosításnál legalább elméleti esély van rá. Betegszállítás, hazaszállítás, hozzátartozók látogatásának fedezése...

Szóval nem túlzod el. Sőt, kifejezetten megfelelően gondosan gondolkodtál! :)
Előzmény: (Kova94 160267)
Kova94
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2013.08.31. 18:11
Hali! Szerintetek érdemes bármilyen biztosítást kötni egy családi síelésre, vagy csak eltúlzom a mindenféle biztonságérzet megteremtését?
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.12.10. 21:57
ha egy kötés jól van meghúzva, akkor simán előfordulhat, hogy ilyen gyökketővel/álló helyzetból történő esésnél nincs se elég izomfeszülés se hirtelen erőhatás szanaszét csavarja a térded. ez a nem a kötés hibája hanem az illetőé. ez van.
Előzmény: (Vid 25710)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.12.06. 14:43
Néha az az érzésem, hogy sokan azért szenvednek mindenféle sérüléseket, mert túl erősre van állítva a kötésük. Volt már hogy szezon elején sikerült álló helyzetben elesnem, ha nem úgy lett volna beállítva a kötés ahogy, biztosan meghúzza kicsit a térdem.
És akkor még nem beszéltem a napi rendszerességgel bekövetkező "normál" eséseimről.
Az viszont még sosem fordult elő hogy a "laza" kötésem miatt bármi gubanc lett volna, amikor egyébként teljesen ura voltam a helyzetnek.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.19. 20:55
Igazad van, nálam teljes szakadás volt (a "belső fülemmel" hallottam éreztem is a lécen való átzuhanás közben hogy "PENGGG", amikor elszakadt...hát, kibírtam röhögés nélkül:-)), viszont a "tepsi" amiben levitt a pistendienst, szenzációsan kényelmes és egyáltalán nem ráz, persze akkor és ott nem találtam ezt olyan szórakoztatónak:-))

Persze vigyáznod kell magadra ezerrel, bár ezt gondolom te is tudod, főleg carving ívek közben kell figyelni a terhelésre, hogy ne csámborogjon el az ívkülső léc ki az ívből, mert az is szereti kirántani az ember térdét a helyéről.


Segítségnyújtás: ez csak természetes.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.