Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les 2 Alpes
síterep infó oldal
ÜZENETEK (652)Időben csökkenő Időben csökkenő
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2024.02.10. 10:47
Üdv!
2024.január.20-27. között voltunk Les 2 Alpes-n.
Szállásunk a Diable felvonó mellet a Lauvitel épületben volt.
4 fő 2 légtér, egyik emeletes ágyas a konyha jól felszerelt, nagy erkély, közelben pékség, boltok sí szerviz...stb stb. Abszolút pályaszállás, reggel 20m gyaloglás, a nap végén a bejárati ajtóig lehet csúszni.
8 éve voltam itt utoljára és szerencsére több felvonót is korszerűsítettek. Vagy , legalább is lecserélték a szűk 4 személyes "tojásokat" 6-8 személyes ülő liftekre. Sajnos a plexi buborék már nem fért bele, de pl a Dible- t úgy oldották meg, hogy minden 5-6, helyre beiktattak egy kabint.. 2400 m -ig visz fel, onnan több választásunk is lehet. Tovább felfelé és onnan Jandri II állomásáig, vagy a Crétes nevű pályákra és tovább lefelé kék, piros, fekete lehetőségekkel.
Nem akarom az egész rendszert elemezni, leírni, a térkép alapján mindenki kiválaszthatja a kedvének, illetve tudásának megfelelő pályákat.
A Jandri II állomásnál általában sokan várakoztak, ezért mi a Pierre Grosse kabinoshoz csúsztunk le és azzal fel a gleccserre.
Sokan keresték, (rengeteg magyar volt, gondolom a Snow Attack miatt) a Pano bar-t. Nos a helyére építik a Jandri 3S felvonót!
Decemberre ígérik az átadását. Szerintem ez azért sokat fog segíteni a várakozó sorok eltüntetésében. Óránként 3000 fő szállítására is képes lesz.
Egy animációt találtam, ha valakit érdekel :
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Hétfő estére megérkezett a csapadék, de inkább ne esett volna semmi!
+4 Celsius és patakokban folyt az esővíz az utcán :(
Sajnos fent a hegyen sem volt jobb a helyzet, friss hó nem esett.
A pályákat nem igazán kezelik, vagy nem mindet!
Ezt nem is értem! Ott van a korábban hóágyúval előkészített hó kupacokban de nem terítik el a ratrakkal! Vagy csak 1-2 nap múlva.
Összességében jó hetet tudtunk magunk mögött , de elkeserítő, hogy az időjárás kiszámíthatatlansága miatt, már ebben a magasságban sem garantált a hó mennyisége és minősége.
Hazaindulásunk napján már +14 Cesius volt!
csendecsigusz
2 élménybeszámolót írt
2
5 éve tag
2023.02.15. 11:54
Sziasztok! Az előttem szóló nagyon jól megfogalmazta, jobb a híre mint azt megérdemelné! 2023.01.07-14-ig síeltünk itt 1 hetet. Ez a 8. Francia terep amit kipróbáltunk, de nagy csalódás volt. Azt leszámítva- , hogy valóban a Jandri Express az egyetlen olyan felvonó ami felvisz síelhető magasságba és valóban 1,5 óra :( kezeletlen buckás jeges pályák, néhol ez miatt kialakult óriás tömegek), -valóban hangulatos a falu és barátságossak az emberek ami viszont meglepő volt számunkra!!
Azért a lehetőségeket kihasználtuk ( már amennyire lehetett) !
Pedig jó kis síterep lehetne......
jcsaba1
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2023.01.24. 23:41
2023.01.14-21-ig jártunk Les 2 Alpes-ben vegyes tapasztalatokkal. A legfőbb negatívum a pályarendszer szerkezetéből adódóan a két középső kabinos felvonó a Jandri Express és a Blancs nevű (utóbbi kissé elavult) felvonók indulásánál kialakuló hatalmas sorok. A korszerűbb és a csúcs közelébe vivő Jandri Express 2. szakaszánál (át kell szállni) szintén nagy sorokra kell számítani. A jobb időjárás miatt volt olyan nap, amikor több mint 1,5 órába!! került mire a Jandri Express végére értünk. Ebben az is benne volt, hogy 15-25 percig egyszerűen nem engedtek felszállni, holott jártak a kabinok. A legtöbb fekete pálya zárva volt, de több piros és még kék pálya is, pedig az első 3 napban sok hó esett, csak egyszerűen nem tették rendbe a pályákat. Több lift nem működött az elegendő hó ellenére sem, a Pierre Grosse (valóban új és modern) felvonója csak 4. naptól ment. A 2100 feletti pályák viszonylag rövidek. A völgybe visszatérő 2100 m alatti két fontosabb pálya du-ra teljesen eljegesedik. Az ülős felvonók - ahogy az Franciaországban általában - nem rendelkeznek műanyag lehajtható tetővel (buborékkal), pedig a nagy szélben jól jönnének. Egyszóval jobb a hire Les 2 Alpes-nak mint azt valójában megérdemelné.
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2023.01.09. 10:24
Itt: https://www.remontees-mecaniques.net/forums/index.php?showtopic=19938&st=4560
Szerepelnek a következő évi fejlesztések is.
Időjárás: https://www.skiinfo.fr/alpes-du-nord/les-2-alpes/meteo
A skiresort.de elég up-to-date liftadatokban, infoban idén előbb kitették a friss pályatérképet, mint maga a hivatalos oldal :)
Előzmény: (Brockey 217067)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2023.01.06. 00:16
Köszönöm, Rossi!
Meg tudnád adni annak a francia fórumnak a linkjét? Vagy bármilyen linkért hálás lennék, ami Les 2 Alpes időjárásával, előrejelzéssel, útinformmal, webcammel kapcsolatos a hivatalos honlapon és appon kívül. Idén először megyünk ide (január 28.), és még nem értem rá nagyon keresgélni.

Update:

Találtam egy oldalt, ami másnak is hasznos lehet, elvileg van élő térkép is (bár ez most nekem épp nem működik).
https://www.skipass-2alpes.com/en/plan-des-pistes-live-les2alpes

Itt azt írják, hogy a Lauze húzós- és a Thuit ülősliftek (és még 3db pici alsó lift) február 3-ig biztos nem fognak menni. A többi lift üzemideje viszont megtalálható a listában:
https://www.skipass-2alpes.com/en/horaires-remontees-mecaniques-les2alpes

Én itt szoktam nézegetni a liftek adatait:
https://www.skiresort.info/ski-resort/les-2-alpes/ski-lifts/
Előzmény: (Rossi 217048)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2023.01.05. 09:54
Francia fórumon azt írják a Signalt a hatalmas gleccserhasadékok miatt szüntették meg. De törölték a Valle Blanche és a Pierre Grosse fekete pályákat is sajnos. A fenti Lauze lifttel kapcsolatban passz, bár sokat olvadt a gleccser, lehet ott is gondok vannak.
Előzmény: (Brockey 217045)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2023.01.04. 23:15
Azt tudja valaki, hogy fent a gleccseren lévő Signal ülős liftet (és a hozzá tartozó pályákat) miért szüntették meg?
A térképen jelezve van, de az aktuális listában nem találom a Lauze húzós liftet sem, az vajon működik? És még mindig ratrak húz fel oda a legfelső csúcsra idén is? Aki esetleg jár/t arra , majd megírhatná, hogyan lehet igénybe venni.
Köszönöm.
Eres
5 élménybeszámolót írt
5
3 éve tag
2022.11.19. 10:50
Sziasztok 2023.01.14. napján indulunk les2 alpesre. Lesz e kint síoktató ?A párom síel neki szeretnék venni egy pár órát, alkalmat :)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.02.16. 17:00
"Nem nagyon vannak épeszű elmék..."

Ez teccik. ;)
Előzmény: (admin2 215389)
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2022.02.16. 15:34
Elkészült a videó beszámoló a 2022-es Snowattackről:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Örni
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2022.02.10. 14:55
A Valentin, és a Diable oldalon is van lift, általában sorbanállás nélkül lehet feljutni...
És e 2 pálya a kedvenc lejövetelkor....
A középső kék pálya külső 30cm-es földúrt szélén kifejezetten jól lehet lejutni a tömeg mellett.
Ez a pálya csak pár éve lett kialakitva, az 1800 felé kerülő zöld volt hasonlóan leterhelt addig.
Előttem már leirták, hogy itt is jólműködő buszjárat szolgáltatása vehető igénybe.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.02.09. 22:41
Lassan mindent értek, de sztem ez se egy rossz síhely...
1. Sztem ez az a hely, amit irtó egyszerű àtlàtni, 10p-ig nézegettem a felvonóban a térképet és megvoltam majdnem mindennel. 1 nagy hegy és szembe egy kicsi.
2. Ha az ember nem megy a gleccser tetejére akkor 30p alatt fel lehet jutni 3000m fölé faluból, azért ezt lassúnak nem nevezném. De valóban megéri gleccser tetejére menni és reggel sorok is lehetnek...
3. Tényleg mindenki a kéken jön le 4-kor, de covid előtt rosszabb volt, plusz kicsit mindig szélesítenek, kozmetikáznak nyomvonalon.
4. Nr1 freeride helyek között van, LeGrave-val.
5. Felvonók francia viszonylatban nagyon jók. Nem egy Tiroli full full extrás, ülés melegítős, interaktìv vmik, de aki sielni szeretne annak tökéletes.
6. Faluval szembe lévő hegy is megér egy misét, tömegiszonyosoknak tökéletes.
7. Ekkora szintkülönbséget és a magasságal jàró optimális hóviszonyokat kevés síhely tud.
8. Rossz idő, hóesés esetén a fák hiánya miatt elég szarok lehetnek látási viszonyok.
Előzmény: (k-balint 215161)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2022.02.09. 13:23
Azért mi elég jót zúztunk egyszer 50cm szűzhóban :), az alsó szektorban a feketéken, illetve mellettük, valamint a Bellecombe szektor is nagyon élvezhető. Helyenként túlzónak érzem a kritikádat, bőven vannak a terepnek szerethető részei, a La Grave részről nem is beszélve. Nyilván az időjárás is erősen befolyásolja, milyen benyomást kelt a hely, nekem nem voltam rossz tapasztalataim, illetve nem több, mint máshol.
Előzmény: (k-balint 215161)
k-balint
24 élménybeszámolót írt
24
8 éve tag
2022.02.08. 16:00
Csak egy napot töltöttünk Les 2 Alpes-on, tehát nyilván nem alakult ki atombiztos képen a terepről, de azért leírom, mit tapasztaltam.
Les 2 Alpes egész biztosan nagyon különleges síterep, de ez a szónak jó és rossz értelmében is így van. Ugyanis szokatlan a "formája", nem oldalirányba ágazik szét több hegyoldalon, mint a legtöbb francia pálya, hanem hosszanti irányba, nem véletlen, hogy az első nagy felvonó hosszú időn keresztül nem is felfelé megy, hanem vízszintesen távolodik a központtól. Aminek az is köszönhető, hogy alighanem itt van a világ legjobb gyakorlópályája, a legmagasabb, 3421 méteres csúcsról egészen a faluig tartó Jandri 5-4-3-2-1 kék pálya, amelyen megszakítás nélkül, kellemes lankákon 11 kilométert lehet csúszni.
De a terep hátrányai is ennek köszönhetőek. Például, hogy lényegében mindenki ezt az egy fő felvonót használja, így reggel több száz méteres sor áll itt. Vagy hogy a faluból visszajutni újra a csúcsra épp 60 perc (!!) felvonózásba kerül, csúszás nélkül (pontosabban a harmadik felvonó, a nagyon különleges, gleccser alatt közlekedő "metrókocsi" előtt kell egyetlen apró kanyart csúszni). És az is elég kellemetlen, hogy a faluba egyetlen egy kék pálya vezet vissza, ennélfogva délután MINDENKI ezen csúszik: mi még főszezon előtt voltunk, de délután háromkor már így is élvezhetetlenül sokan voltak az amúgy is élvezhetetlenné gyalult és buckásított kék szakaszon, de nem túlzok, ennyi embert egy pályán még soha életemben nem láttam, ráadásul a kék szín és az egyetlen lehetőség nélkül tudásszintre való tekintet nélkül, minden szakaszon a földön fekvőket és az óvodáscsoportokat kell kerülgetni.
A pályákról: mindenképp érdemes a hosszú felvonózás ellenére is felmenni a csúcsra, a gleccser tetejére a csodálatos panoráma miatt, és legalább egyszer érdemes innen nem a "fő" pályán, a Jandrin elindulni, hanem a Puy Salién, mert bár nagyon lankás, de végig gyönyörű róla a kilátás. És mielőtt nekifog az ember a hosszú csúszásnak, érdemes elcsúszni a Signal felvonóhoz is egy jó piros, majd kék pályán.
A csúcsról induló Signal 3 érthetetlen, miért piros, egy nagyon kellemes, kezdőknek is megfelelő kék pályáról van szó valójában. Az ellenkezője a helyzet viszont a Bellecombe 3-mal: bár kéknek van jelölve, olyan meredek, hogy bárhol máshol piros lenne, épp olyan, mint a Vallons du Diable 1, amely pont jó kihívás a középhaladóknak.
Ami viszont rettentően zavaró és több másik francia pálya ismeretében teljesen érthetetlen is, hogy mennyivel rosszabbul lehet itt tájékozódni, mint máshol. A legtöbb francia terepen jól bevált gyakorlat, hogy minden elágazásnál kint van, hogy melyik pálya milyen színű, mi a neve, melyik felvonóhoz vezet, sőt sokszor még az is, melyik pályarészhez tartozik. Ehhez képest itt mintha a táblák árával akartak volna spórolni, sokszor mindössze annyi van kiírva, melyik pályarész felé lehet továbbhaladni, sőt itt életemben legelőször az is megtörtént, hogy egy hosszú szakaszon úgy csúsztam le, hogy azóta se tudom, milyen színű pálya volt és mi volt a neve, mert sem egy tábla nem jelezte, de még a pálya szélén se volt egyetlen tájékoztató cölöp sem. És hogy a helyzet még rosszabb legyen, a térkép is kevésbé érthető, mint más pályákon, sokszor egy kék háttéren egyetlen apró kék nyilacskával jelölik azt is, hogy egyáltalán lefelé vagy felfelé megy az adott domboldal, és a kereszteződések is elnagyoltak, amíg ki nem alakul a helyismeret, nehéz eligazodni rajtuk.
Összességében: örülök, hogy kipróbáltam Les 2 Alpes-t, tényleg nagyszerű 11 km-t siklani megállás nélkül, de nem jönnék vissza ide egy teljes hétre.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2022.01.28. 17:04
Friss képeket kaptunk a Snowattack-ről, ami jelenleg zajlik Les2Alpes síterepén:

https://sielok.hu/fotoalbum/snowattack2022/galeria/

Videó is készül majd...

***frissítés: ide került:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/snowattack-2022-kepek-es-video/
bbartos
6 élménybeszámolót írt
6
10 éve tag
2022.01.27. 12:16
Sziasztok,
január 15-22-ig voltunk Les2Alpes-ban és legjobb síeléseim listáján bekerült az első 3 közé.
Röviden: szuper társaság, jó pályák, végig tökéletes napsütés, az elején sok hó később kicsit kopott, jó szállás és alig voltak, szinte nulla sorban állás.
Péntek este indulás busszal, másnap délután érkezés. Az út 19 óra volt, kötelező megállókkal, amelyek a lehető legpukkantabb benzinkutakon voltak. Vásárlás már nem fért bele, ami utólag nem volt probléma, mert Les2Alpes-ban rengeteg bolt van és szinte mindent lehet kapni (nekem a U Express jött be a legjobban). A busz egyébként teljesen rendben volt, a 19 órához képest is kényelmes, elegendő lábtérrel (185cm vagyok). A sofőrök nagyon kedvesek, segítőkészek.
Szállásunk a Diable felvonó tövében volt, felfelé 40 méter séta, lefelé ajtóig lehetett csúszni, ennél tökéletesebb lokációt elképzelni sem tudnék. Normál francia szállás, nem nagy, de négyen teljesen jól elfértünk benne, jól felszerelt, nem lelakott. Nappali, étkező, alap konyha egyben kihúzható franciaággyal, bejáratnál hálófülke emeletes ággyal, fürdő zuhannyal, külön wc.
A síterep nekem nagyon bejött, bár szerintem ez a hely nem a snowboard-osok kedvence. Volt botozás, sétálás rendesen. Azt azért fel nem foghatom, hogy lehet kékkel jelölni például a Bellecombe1-et, ami alig lejt és botozol rendesen, valamint a Super Venosc-t, ahol a kezdők az életükért küzdenek, főleg az alján.
Nagy kedvencem a Jandri 5-4-3 egyben és a Jandri 1- Diable, bár ez utóbbi délutánra jégfoltos lett, kicsit kikopott. Tetszett még a Signal 1 bár ez délelőtt végig árnyékban van, délutánra pedig kicsit leharcoltá válik, a Pierre Grosse 1 és a rövid Toura 3, 1,.
Covid: A buszon ajánlott volt a maszk, senki sem hordta. A szálláson senki sem nézte, a liftben illett felvenni. A sípályán csak reggel beolvasták az igazolást, de napközben semmi. A felvonókon elég volt a nyaksál is, a többség hordta, néhányan maszkot is vettünk, de ha nem volt hébe-hóba rászóltak az emberre. Hüttékben kellet valamilyen maszk.
Szívesen ajánlom, én biztos visszatérek még ide.
Eres
5 élménybeszámolót írt
5
3 éve tag
2021.12.19. 21:30
Sziasztok előreláthatólag 01.09.-től utaznánk nevezett síterepre. Érdeklődnék hogy van e kint síoktató kicsiny hazánkból.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2021.09.30. 00:02
Maga a terep érdekel, miután már nincs közvetlen átjárás La Grave-ra, kocsival meg néhány 10 perc a különbség.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.09.29. 22:40
Les 2 tuloldalan ott van La Meije? A vilag egyik legnagyobb freeride paradicsoma (konkretan nincs palya csak felvono). Ugyanakkor Alpe egy nagyobb siterep talan tobb mehetoseggel ha csak kozvetlenul a terepet nezzuk.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2021.09.29. 19:19
Alpe d'huez vagy les2alpes a nyerőbb (március közepére) freeride lehetőségeket tekintve?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.