Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Téli Olimpia - Torinó 2006

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
versenyzö
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.03.16. 22:01
Hát akkor reagálnék egy-két dologra!

1. Az olimpián indult volna Magyar szinekben valaki SG-ben csak éppen nem azt küldték mert az például nekik abszolut nem számitott hogy valaki több számban is tudd indulni.

2. Csak az kifogasolja valakinek a teljesitményét az Olimpián aki ott volt és lejött azon a pályán.

3. Az hogy melyik nemzetiségü veri meg a mi versenyzőinket abszolut nem mérvadó mert példaul aki Bosznianak vagy Senegálnak rajtolt azok Ausztriában élnek!

4. Hogy miért nincs még világszinten is jegyzett versenyzőnk az két dolognak tudható be: az egyik hogy nincs szakképzett edzőnk még!(kosztelics papa igen is szakképzett) a másik hogy mint mindenhol magyarországon a sisportban is sok az önös érdek és nincs semmi összefogás mert azok ami klubbok vannak és ahol jo versenyzők vannak ott csak arra mennek minnél több pénzt kipumpálni a szülőkből. És sajnos a szövetségben minden a fejetetején.

5. Az a gondolat hogy sigimnáziumot kell nyitni nem rossz ötlet csak még nehezen megvalosithato de ezen személy szerint is dolgozom hogy össze lehessen hozni egy olyan versenyzöt aki betudd férni az első 30-ba és ez nem alom ez megvalositható csak egy jo csapat kell mögé szoval ha valaki segiteni tudd valamiben nyugodtan jelentkezzen akár itt is!
Üdvözlettel. Egy versenyző
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.11. 11:39
ebben az esetben korántsem áll a "sport egészséges" szlogen...
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.24. 09:16
Elösször: a sifutósportban, csakúgy mint minden nagy megterheléssel járó sportban, aki kimagasló eredményeket akar elérni senki sem ártatlan.
Másodszor: Azzal szúrnak ki, akivel ők akarnak. És ez a felháborító, hogy a WADA dönt arról hogy éppen kire száljon rá. Lásd pl nehézatlétáinkat. Valakinek csipte a szemét az eredmények. És a WADA biztosra megy. Teljesen mindegy kit vizsgál, ha alaposan utánanéznek, biztos, hogy találnak valamit.
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2006.02.23. 23:12
Sztem nagyon gáz volt. És az még gázabb volt, ahogy az olimpiai bizottság reagált rá, hogy ők teljesen rendben találják a dolgot. Jah végülis tők rendben van hogy éjjel zaklatják a tök ártatlan osztrákokat és pont a versen yelőtt. pffffffffffffffff........
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.23. 20:53
hát.. azért a pénz nem minden.. nem hinném, ha egy kongói őslakosba millió eurókat invesztálnának, akkor egy Kongminátor (Herminátor után szabadon) kerekedne. ide azért vhol tehetség is kell.. először a Kostelicékat sem egy csokornyi szponzor vette körül, hanem saját forrásból, sok áldozatot hozva jutottak el egy szintre, pl eleinte egy lepukkadt isztriai kis tornateremben edzettek (szárazedzés) 20-30 éves sporteszközökkel.

hogy kis On is legyen: szombaton ffi szlalom!
egyébként mit szóltok az osztrákok doppingbotrányához?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.02.23. 20:11
Azért ezek a dolgok nem csak felülről kezdődnek. Ha Magyarországon népszerűbb lenne a síelés,(mert mondjuk lenne 1-2 hét síszünet) sok gyerkőcnek megjönne a kedve, és ha már lenne "utánpótlás" talán kiemelődhetne néhány tehetség. De amíg ilyen macerás ez iskolailag, addig esélytelen. Persze szerintem sem a síelésbe kéne ölni a pénzünket, de azért jobb is lehetne a helyzet.
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2006.02.22. 19:55
Stani ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy a kommentár ráadásul a gyengébben szereplő, akkár 50-ik vagy hatvanadik helyezettekre mondta ezt. És nem a legprofibbakra, szó szerintem a tv nagyon csalóka. Még annyit, hogy az osztrákok a síben jók meg a téli sportokban, de nem nagyon hallottam még vizilabda vagy evezéssel kapcsolatban osztrák neveket. Nem lehet mindenki mindenben jó. És sztem nekünk nem kell 2000méteres hegy. Akkor nem lenne Ausztriának meg a varázsa (mármint számunkra). Egy itt a gond max ausztriával, ahogy az előttem szólok is mondták: PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.22. 17:51
a madagaszkári télleg jól ment, az elején úgy kezdett,mint a "nagyok", de aztán többször is hibázott. valszeg vhol európában, amerikában él, és ott edz, csak az állampolgársága madagaszkári. korábban pl. a nőknél volt egy grenadai, alapban osztrák síző.
a libanoniak, irániak stb viszont elég komoly hegyekkel rendelkeznek, ahol mellesleg viszonylag jól felszerelt (különösen Libanonban) síterepek vannak. ráadásul iránban az 5 eurós napijegyek mellett a pénz&pénz&pénz elve sem nagyon játszhat közre :)
ez nem a mi sportunk (verseny szinten) és ebbe bele kell törödni. de lebecsülni nem szabad a versenyzőinket, hisz azért a mezőny nagyon erős és világkupákon bekerülni az első 30.ba kemény dió. a eurosportos kommentár is mondta, hogy lehet a képernyőkön keresztül az jön le, hogy ezek a versenyzők lassúak, mozgásuk kevésbé összeszedetebb, de ha a külföldi pályákon látunk vkit a liftből így sízni, akkor marad tátva a szánk..
kostelicéknek szerintem érzésük is volt a versenyzéshez, mert hiába vagy kinn vkivel 4 hónapig saalbachban (nyáron tuxon edzenek), ha nem akkora tehetség. ehhez valahol születni is kell.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.22. 16:29
És akkor a zágrábi VK szlalom futam után a normafai super-G következhetne a naptárban. Esetleg egy-két ilyen álom után a Téli Olimpia megrendezésére is ébredhetnénk. :-))
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.22. 15:28
Ez egy blabla szöveg. Miért nem merne bárki nagyot álmodni, még ha magyar is? Ott van pl a Polgár család. Detto ugyanez amit leírtál, csak nem alpesi síben. De még folytathatnám.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.02.22. 15:05
Egy oLimpiai aranyéremért szerintem bármelyik síversenyző bevállalna 11 műtétet! Egyébként pedig a magyaroknak a hozzállásával van baj. Egyszerűen nem merünk nagyot álmodni. Kostelic apuka megtette... Oké, hogy ráment a család élete valamilyen szinten, de szerintem most boldog mindenki.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.22. 12:09
Bocs, hogy megint itt vagyok Libanonnal, egy kicsit pontosítok.
http://www.skileb.com/resorts/resort.asp?res=farayamzaar
Ez 42 lejtő, 80 km sípályával 4 hónapon keresztül sielhető. Jelenleg is nyitva minden pálya. És még több ilyen van, de az európán kivüli fórumban több info van fényképekkel.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.22. 11:46
Mi ebben az érdekes? Ez inkább az információ hiánya. Ugyanis Libanonnak jóval nagyobb és több lesikló pályája van mint nekünk itthol. Könnyű nekik a 2000-es heggyel.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.22. 08:56
Nem tudom, miért vagy annyira oda. Miért kell nekünk téli lesikló olimpiai bajnok? Janicának eddig 11 térd műtétje volt. Nem beszélve arról a lemondásról, amivel ez az egész jár.
Az osztrákoknak nagyon fontos a reklám, mert ez hozza a bevételeket. Persze, hogy költenek az oktatásra és "áldoznak" is rá eleget.
A múltkor próbáltam egy iskolát rábeszélni egy 1 hetes téli szünetre. Rögtön azzal kezdték, hogy akkor 1 héttel tovább fog tartani az oktatás, és eddig is már el vannak csúszva (van több egynapos szünet is pedagogus továbbképzés ill. konferencia miatt stb...) és csak június végén lenne évzáró, amire a szülők tiltakoznának a legjobban.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.02.22. 07:31
Montecucoli mondása tény, hogy igaz, de alapvetően szerintem a hozzállással van a baj. A Kostelic család egyáltalán nem volt gazdag, de az apuka hajlandó volt arra, hogy a gyerekeket télen kivegye az iskolából és 2-3 hónapra lakókocsival kiköltözzönk Saalbach-Hinterglemm környékére, csakhogy a gyerekek síelhessenek. És láss csodát... Nálunk is lenne azért pénz, nem feltétlenül az államtól kell várni, csakhogy mi a kis pocsolyánkba akarunk nagy hal lenni. A magyar síszövetség egy nagy NULLA. Ha egy Horvátországnak lehet síelő olimpiai bajnoka, akkor Mo-nak miért ne lehetne olyan aki a világkupa versenyeken legalább az első 30-ba befér? Egyszerűen irigyek vagyunk és nem tudunk összefogni!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.02.22. 06:34
A miért kérdéseidre egyszerű a válasz:mert a sporthoz is ugyan az a három dolog kell mint a háborúhoz PÉNZ PÉNZ és PÉNZ.Ebben az országban egyetlen sportba pumpálják a pénzt(de minek?)és ez a foci.Nézd meg az igazi siker sportágakat úszás, evezés, vizilabda,ahol tényleg az élvonalba tartozunk micsoda pénz hiánnyal küszködnek.Ezek után nem kell csodálkozni,hogy csak amatőr versenyzőink vannak az olimpián egyes számokban.Örülök,hogy vannak emberek akik a nehézségek ellenére is ott vannak és képviselik HAZÁNKAT.Köszönöm a kitartásukat,lelkesedésüket.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.02.21. 21:51
Én nagyon szomorú voltam a magyar síelők miatt az olimpián. Én értem, hogy műkedvelő versenyzőink vannak, akik csak kedvtelésből indulnak versenyeken. Arról nem is beszélve, hogy a komolyabb számokban, kombináció, lesiklás, Super-G be sem meri tenmnmi lábát a magyar versenyző. Miért nem lehet egy igazi síközépiskolát összehozni, mint külföldön, ahol télen van 4 hónap szünet és a gyerekeket ekkor elvinnék erre az időre síelni külföldre. Az iskola bérel és tűz pályát, szélcsatonába küldi a gyerkőcöket és összehozza a nagy sílécgyárakkal. Ausztriában a síközépiskolai növendékek (Dorfmeister, Walchofer), amellett, hogy szakmát szereztek elég jó síelők lett. Persze mi nem rendelkezünk olyan adottságokkal mint az osztrákok, de akár még azt is el tudom képzelni, hogy egyszerűen beíratják az osztrák síközépsuliba a gyereket. (A kandaiak is csinálták ez. Megtanították folyékonyan a gyereket németül és elküldték Ausztriába sísuliba négy évre.)
sziky21
17 élménybeszámolót írt
17
18 éve tag
2006.02.20. 18:29
Abszolut egyetértek abban,hogy az mtv-k közvetítése az olimpiáról egy nagy nulla..
Eddig akárhányszor kapcsoltam oda, soha nem volt semmi olimpiával kapcsolatos dolog, hacsak, de egy volt, mindig ott volt az ötkarika az mtv jele alatt:):)
Egyébként ha volt is valami max valami felvételről, sztem nem tudják mit jelenet az, hogy élő;)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.17. 18:23
az m1/m2-nek az olimpiai közvetítése.. háát.. inkább nem is mondok semmit :) ők úgy látszik a sífutásra és a biatlonra álltak rá, de egyébként a héten a lesiklóversenyeket is közvetítte, de felvételről, ill. összefoglalás szerűen.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.02.17. 17:56
Hát igen, az osztrákoknak mondjuk jó okuk van bekamerázni Millert, nehogy véletlenül megelőzze őket:D.

amúgy nem értem miért ennyire népszerűtlen az alpesi síelés magyarországon.
Az m1-en hajalndóak voltak kerek fél percet alpesi sí-összefoglalóval eltölteni...
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.