Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síkötés
2018.01.10. 21:27
Fizikailag nem nehéz leszedni a féket, pláne, ha nincs fent a kötés a lécen. Egy acél lemezen van, ami a platni erre kialakított sínjébe csúszik be. A helyén egy acél clip rögzíti, ami a sarokrészt tartó hengert öleli körbe. Ebből kétféle létezik:
- nyitott - ezt könnyű leszedni akkor is, ha fent van a kötés a lécen
- zárt - ehhez a hengert is le kell szedni a platniról, de az csak lefelé megy, ergo akkor, ha a kötés nincs felszerelve.
VISZONT! A Radicalokról a Dynafit infója szerint tilos a féke leszerelni, mert az tartja pozícióban a sarokrészt. Igaz, én már hagytam el a fékemet és ettől függetlenül jól működött a kötés és valahol olvastam, hogy vki így ment egy expedícióra. Mindenesetre én inkább hiszek a Dynafitnek és nem kockáztatok. Mellesleg pedig nem haszontalan dolog a fék.
Ha nagyon féktelen akarsz lenni, akkor ott a jó öreg Speed Turn, vagy az ATK ékszerei, vagy az új Salomon MTN. Csak arra vigyázz, hogy ha nem kell fúrni a léced, mert inzertes, akkor olyan kötést vegyél, aminek a csavarhelyei klappolnak.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.