Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Rohace / Rohács - Spálená Dolina síterep leírás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 30, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  HenroyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.05.04. 17:43
(Üzenetazonosító: 195574)
Henroy Hozzászólások: 148
Regisztrált: 2015.10.30.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia! Figyelvén, hogy szinte nincs olyan szlovák síterep, ahol ne fordultál volna meg, küldtem privátban egy kérdést....köszi!
Előzmény: (Paganini 195573)
Feladó:  PaganiniFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.05.03. 19:52
(Üzenetazonosító: 195573)
Paganini Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2011.03.18.
63 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rohács jó adottságokkal rendelkezik, a nagy hidegek alatt sokat hóágyúztak, és a pálya jól tartja a havat.
Mai nap ment még Szlovákiában a Lomnici-nyereg is, 1750m és 2190m közt, természetes hóval.
Előzmény: (Henroy 195572)
Dátum: 2017.05.03. 12:42
(Üzenetazonosító: 195572)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem semmi, május harmadikát írunk és ez a nyugat-tátrai sípálya még mindig üzemel.
(fenti kamera: http://www.holidayinfo.sk/hu/Kamera/RohaceSpalena/46530/1493803515)
Persze már nem tolong a tömeg, mint a februári síszünet idején, meg hát a hó minősége is olyan, amilyen, de érdekes...nem tudom, maradt-e még egyáltalán más nyitva tartó pálya ezen kívül Szlovákiában?
(lenti kamera: http://www.holidayinfo.sk/hu/Kamera/RohaceSpalenaSpodok/6989497
h i r d e t é s

Feladó:  Imi82FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.02. 19:40
(Üzenetazonosító: 194724)
Imi82 Hozzászólások: 63
Regisztrált: 2010.12.21.
15 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Chopoki szél miatt ma síeltünk itt délelőtt egy pár órát.A környezet nagyon szép hó van bőven (bár a lenti rész olvadt rendesen) a pályák változatosak meredek letörésekkel tarkítva(erősen buckásodtak) ár érték arányban nagyon jónak mondható(az órás jegyek külön pozitívum) egy negatívum tömeg a felvonóknál ami napközben csak fokozódott köszönhetően ,hogy a közelben hasonló színvonalú terep nincs.Liptószentmiklós felől az úttal semmi gond nincs a táj hihetetlenül szép!
Dátum: 2016.11.15. 07:15
(Üzenetazonosító: 190211)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Akik kedvelik ezt a terepet, azoknak jó hír, hogy remek ütemben halad a pályaalap gyártása:
http://www.tatrawest.sk/ski-areal/webkamera-live/
Dátum: 2016.11.09. 11:43
(Üzenetazonosító: 190073)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Beindult itt is az ágyúzás:
http://www.tatrawest.sk/ski-areal/webkamera-live/
Dátum: 2016.03.30. 14:58
(Üzenetazonosító: 188938)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Remek :) így valóban pontosabb a név és gyorsabban is lehet majd megtalálni. Köszönjük!
Feladó:  Admin DFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2016.03.30. 14:47
(Üzenetazonosító: 188937)
Admin D Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2015.08.10.
15 síterepet értékelt

A síterep felvétele a hójelentés adatbázisba jelenleg folyamatban van.
Ahhoz, hogy adatot tudjunk szolgáltatni a nyitvatartásról, szükség van a sítereppel történő együttműködésre, nekünk sajnos nincs kapacitásunk arra, hogy minden nap, minden síterep oldalát átnézzük és frissítsük az információkat. Csak olyan síterep esetében jelenítjük meg a nyitvatartást, amely az adatszolgáltató partnerünkkel kapcsolatban áll és lejelenti az adatokat naponta.
Természetesen így is előfordulhatnak hibák, de ezeket igyekszünk rendszeres ellenőrzéssel kiszűrni.
Előzmény: (skalipat 188916)
Dátum: 2016.03.29. 22:31
(Üzenetazonosító: 188924)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Pedig már kezdtem azt hinni aznap, hogy nincs rajtunk kívül egy árva magyar lélek sem, igazi szlovák - lengyel intenzív nyelvsuliban volt részünk egész nap :)
Visszagondolva erre a két héttel ezelőtti napra, csak megerősödött bennem, hogy a legjobb szlovák síterep, ahol idáig voltam. Valójában érdemes kipróbálni: csak egy bő órahosszával kell tovább utazni az embernek Donovalytól és azt gondolom, egy sokkal jobbat kap az ember. Az infrastruktúrája azért még hagy kívánnivalót maga után, pl. jó lenne, ha lennének öltöző- tároló lehetőségek, lehetne bővebb az étkezési lehetőség, de sí szempontjából teljesen egyet értek: Donovalyhoz képest pályaminőségben-változatosságban, lift minőségben, vagy pl. zsúfoltságot illetően is egyaránt Rohács viszi a prímet! Nyilván nem feltétlenül szükséges a terepek közötti hasonlítgatás, mert mindenkinek más szempontok a mérvadóak, de ha az ember megtapasztal egy számára jobbat az addigiaktól, nehéz elfogultság nélkül írni róla.
A következő szezont nem kérdés, hol tervezem kezdeni :)
Feladó:  skalipatFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.03.29. 16:40
(Üzenetazonosító: 188916)
skalipat Hozzászólások: 35
Regisztrált: 2008.11.21.
53 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Mi is fantasztikusat síztünk itt 03.14-én. A pálya egész nap jó volt. Nagyon élvezeteseket tud csúszni rajta mindenki. Gyönyörű a környezet, nem drága, és gyors a felvonó. Kellene frissíteni az infót, mivel ez az új hatüléses minden igényt kielégítő már, és a tetejét is feljebb vitték. 500 méter a szintkülönbség. Nem értem miért nincs most se fenn, hogy üzemel. Április 3-ig biztosan, és rendszeresen az utolsók közt zár évek óta. Donovaly Nova Holánál sokkal jobb szerintem minden tekintetben.
Dátum: 2016.03.15. 11:07
(Üzenetazonosító: 188681)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rohács 16/03/14
Rövidre fogom, pedig először arra gondoltam, hogy mindent szépen részletesen le fogok írni, amit tegnap ezen a terepen átéltünk és megtapasztaltunk. Mégis inkább csak annyit röviden: a szezon legjobb döntését hoztam meg, amikor az általam leggyakrabban látogatottabb terepek (Donovaly, Tále, Certovica stb.) helyett kísérletképpen ide fordítottuk az irányt. Álomsíelés, lélegzetelállító környezetben, tökéletesen kezelt, változatos pályákon. Biztos, hogy ide hamarosan visszatérünk!!
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2015.12.07. 17:55
(Üzenetazonosító: 184559)
batus Hozzászólások: 1878
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hétvégén már nyitva voltak, most hétközben zárva vannak.
Ha hétvégére marad a hóból, akkor újra kinyitnak.
Előzmény: (Henroy 184558)
Dátum: 2015.12.07. 17:47
(Üzenetazonosító: 184558)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok! Van esetleg valakinek infó, mikor tervezik ezen a terepen a nyitást? A weboldaluk szerint 30cm hó van, de sajnos csak szlovák és lengyel nyelvű a honlap. Köszi előre is!
Feladó:  RM
Dátum: 2013.12.15. 18:10
(Üzenetazonosító: 164366)
RM Hozzászólások: 743
Regisztrált: 2004.10.27.
71 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rera nagyszerű beszámolójához pár technikai infó:

- Ruzomberok után érdemes a hosszabb úton (59-es) Dolni Kubin felé menni majd Zuberecig az 584-esen. A másikon/kilométerben rövidebben (584-es Liptovsky Mikulas felől) van egy kemény szerpentines szakasz, mi visszafelé jöttünk rajta, néhol keményen dolgozott az ABS. Időben kicsit hosszabb is volt.
- Pályamatrica nem kellett. (Zvolen és Banska Bistrica között a 69-es úton lehet kerülni a fizetős szakaszt.)
- Zuberecben is van 2 kisebb pálya. A Rohac-i először a pálya előtt 400m-rel volt kitáblázva. Szóval érdemes a navin már otthon jól beállítani. Zuberecből egy jól kezelt út visz fel. Elvben ha valaki követi a legjobban kitaposott/tisztított utat odaér a pályához. (Google map-on érdemes megnézni honnan indul, valami templom van ott Zuberecben.)
- A felvezető út egész jó (~10km), végén tágas parkoló a pálya aljánál.
- A 4-es ülős mellett jó széles haladó pálya van. Az egész egy észak-keleti "katlanban" van. A nap nem nagyon süt be. Ennek előnye, hogy irtó hóbiztos, nap végén is porzott a pálya. Naptejet nem kell vinni. :-)
- Az említett koliba: http://www.usvkristofa.sk, Banska Bistrica-nál. Tényleg jó, nem túl drága és még magyar étlap is van.
Előzmény: (Rera 164354)
Feladó:  ReraNőHaladó síelő
Dátum: 2013.12.15. 15:10
(Üzenetazonosító: 164354)
Rera Hozzászólások: 317
Regisztrált: 2010.03.16.
31 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rohács. Valaki ilyen nevek hallatán mindig felteszi a költői kérdést: "Ez is a miénk volt?" Nos, tegnap a miénk volt! :-) A telekocsi itt, a fórumon szerveződött. Budapestről kicsit messze van (nettó több mint 4 óra az út), talán ezért járnak kevesen tőlünk az északkeleti fekvésének köszönhetően hóbiztos terepre, ahol pedig fiatal lengyel versenyzők is edzenek! A pályarendszer nem nagy, de minden tudásszintet kielégítő, és 18 euró a napijegy. A nagyon kezdők az alsó, 4-es kéken tanulhatnak, a többiek a kicsit lassú négyülésessel mehetnek fel. Sokan sítúráztak a 2-es pálya szélén, minden elismerésem az övék.

A nap elején és végén én a fenti tányérossal jártam, csak főműsoridőben csúsztam végig, így az útitársakkal együtt és tőlük külön egyaránt síeltem. Az egyébként is kezdetleges "pedál-kanalam" sajnos stresszhelyzetben (durván meredeken, na meg délután fáradtság, jég, bucka, s ezek kombinációja esetén) egyáltalán nem működik, visszaáll a régi mozdulatsor, de legalább nem bízom el magam. ;-) Az egyik képet ajánlom síoktatóknak: több tanulócsoportot is megfigyelhettem, s bizony, ilyen "profi" kiterheléses hóekét gyakoroltattak szegényekkel...

Az út ürügye RM Donovalyban felejtett és csodálatos módon megkerült fényképezőgépe volt, amelyet csak hazafelé tudtunk átvenni, de addig legalább mantrázhattuk, hogy "csak a fényképezőgépet el ne felejtsük"... ;-) Útközben még egy nagyon hangulatos kolibába is betértünk, ezért igen későn értünk haza.
jo.jpg jo1.jpg jo5.jpg jo3.jpg jo2.jpg jo4.jpg jo7.jpg jo6.jpg
Feladó:  admin2NőHaladó síelő
Dátum: 2013.08.25. 08:57
(Üzenetazonosító: 160163)
admin2 Hozzászólások: 340
Regisztrált: 2003.06.26.
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valóban, nálunk volt rosszul megadva a kék pályák száma. Korrigáltuk. Köszi az észrevételt.

Ezen a térképen jól átlátható a pályák hossza és szintje:
http://sielok.hu/images/siterkepek/rohace.jpg
Előzmény: (kincses 160157)
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.08.25. 02:41
(Üzenetazonosító: 160162)
batus Hozzászólások: 1878
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Inkább négy körül lesz. Ha összeadod a pályatérkép kilométereit akkor 4615 méter. A weboldalukra pedig azt írték, hogy 4400 méter.
Előzmény: (kincses 160157)
Feladó:  kincsesFérfiKezdő síelő
Dátum: 2013.08.24. 20:56
(Üzenetazonosító: 160157)
kincses Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2009.09.30.

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ezzel a sítereppel kapcsolatban, hogy összesen 8 vagy 4 km-es a pályarendszer itt? A síelők.hu 8 km-s pályarendszert tüntet fel ezzel a tereppel kapcsolatban,idegennyelvű oldalakon azonban 4km-s összhosszt írnak
Feladó:  ec0renFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.04. 17:41
(Üzenetazonosító: 129425)
ec0ren Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2012.01.04.
9 síterepet értékelt

Karacsony utan voltunk Zuberecben 3 napot sieltunk. Hobiztos palyat akartam es nem csalodtunk. A palyak szinte egesz nap arnyekban vannak, klassz ho volt, az utolso nap esett is par cm friss ami jot tett. Minden palya jo minosegu volt, par kemenyebb/jegesebb resz volt de a nagy reszet ki lehetett kerulni, nem volt tulzoan zavaro. A felvonoknal delelott sokan voltak (5-10perc), delutan 2-tol mar egeszen flottul ment ami az unnepek kozott azt hiszem jonak mondhato. Magyarokat alig lattunk, leginkabb szlovakok es lengyelek voltak. Ennel fogva magyarul nyilvan egyaltalan nem beszeltek, angolul kicsit nehezkesen de azert ment. Osszessegeben nagyon jol ereztuk magunkat, kozephaladonak mondanam magam es 3 napra kivalo, izgalmas palya volt, hosszabb idore mar lehet, hogy untam volna - azert nem egy oriasi palyarendszer var itt. Talan messzinek tunik de 4 ora alatt lazan odaertunk Budapestrol, igaz keso este mentunk. A szallasunk egyszeruen szuper volt, csakugy a kaja, ahogy lattam sok vadiuj fahaz all a falu szelen. Vegul pedig az arak szerintem egeszen baratsagosak.
Feladó:  thomasyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2011.01.10. 12:22
(Üzenetazonosító: 103054)
thomasy Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2010.04.06.
16 síterepet értékelt

Sziasztok!

Megújult a síterep egy teljesen új pályaszakasszal!
További információk itt:
http://www.tatrawest.sk/index.php?page=22

Egyébként tudom ajánlani én 2010 márciusába voltam, közel 2 méter hó volt, nagyon meg voltam elégedve velük.
Ami az egyetlen probléma, hogyha a felső tárcsás felvonó után lefele menet balra kanyarodunk a parkoló fele - azon a szakaszon mindig jeges volt, pedig minden nap esett vagy 4-5 cm hó. Ezért inkább az aljára menet az 1-es fekete pályaszakaszt ajánlom. A tárcsások gyengédek és mégis gyorsak, viszont az ülőlifttel felmenni több mint 10 perc. Van tanulópálya is kezdőknek.

következőutolsó laponként: összesen 30, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 110 vendég és 8 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...