Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs mustra; avagy melyik a legjobb

ÜZENETEK (412)Időben csökkenő Időben csökkenő
peestheee
4 élménybeszámolót írt
4
7 éve tag
2016.11.27. 14:18
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Nordica Nxt(3) sorozat valóban a Sportmachine(90) széria utódja?

Voltam egy helyen felpróbálni a Sportmachine 90et, ami meglehetősen kényelmes volt, aztán egy másik helyen láttam a fentieket leírva.

Viszont a nordica honlapján mindkét típus jelen van, nem értem hogy lehet valami valaminek az utódja, ha mind2ből van idei típus.

Van egyáltalán különbség a kettő-zárójelben jelzett pontos típusok-között?

Középhaladó tudásomhoz, ~85kg-al keresek egyébként 90es flex körüli bakancsot.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.11.20. 13:49
Update: Megvettem az új lábravalót.
Dorogi SportosBolt-ban 3 órán át tartó próbálgatás után a lábamra formáztunk egy Atomic Hawx Ultra 110-est bakancsot. 130-as sajnos nem volt, így csak 110-es lett. Felpróbáláskor egy picit nyomott oldalról. Ez a lábramelegítés után elmúlt, tökéletes lett. Nagyon könnyű(1600gramm), Sidas betétes, memoryfoam béléssel(rámelegíted, kihül és lábadformájú marad). A csatok nagyon könnyen járnak. A dőlés 13-17 fok közt állítható, alapértelmezetten 15 fok. Érdekessége, hogy a dőlés oldalirányba is módosítható, ha valaki O vagy X lábú kicsit. A dobozban volt egy extra betét, amivel szűkíthető kicsit a cipő: pl. ha valakinek picit kisebb kéne, vagy ha ki lett taposva a cipő az évek során. Klasz, hogy gondoltak az elmúló évekre is és nem csak az új cuccot kicsengető vásárlót veszik emberszámba.
Ha valaki Hawx-t nézegetne és el van veszve az almárkák közt: a Magna(102mm) a legszélesebb, Prime a közepesen széles(100mm) és az Ultra a legszűkebb(98mm). Csak azért írom le, mert nem nagyon van róla konkrét tájékoztatás sehol.
Részemről eredetileg Hawx Prime 120-at néztem ki, de Ultra-ra kellett váltanom, mert a Prime-ban előre-hátra tengelyen nézve elforgott a lábfejem. Nem gondoltam volna, hogy 2mm ennyit számít. A súlya kicsit szokatlan, a régi Salomonhoz(2,2kg) képest néha olyan, mintha nem lenne a lábamon cipő.
pistivica
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2016.03.25. 19:07
Csak annyit szeretnék hozzászólni, nálam még az is sokat számít amikor elfelejtem a lábamon a körmöt nagyon kicsire vágni, akkor nekem is kissé nyom, de amikor jól levágom, akkor minden rendben van.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2016.03.14. 10:41
A K2-ben tényleg jó fejek, én speckó talpbetétet készítettem náluk, a síbíki után a bicós cipőbe is, álom jó volt, a jobb lábas legalább is, a bal az sajnos zsibbadt, akármit is csináltam, igazítottak rajta, de továbbra sem volt jó, végül is abban maradtunk készítenek egy új betétet, ha visszamegyek, erre pénteken került sor, több mint egy év elteltével!
Szó és grimasz nélkül hozzáfogtak az új betét elkészítéséhez, Kata nevű hölgy volt a kivitelező, kaptam egy komplett ortopédiai ismertetést a lábaimról, mi miért áll úgy ahogy, milyen problémákkal van összefüggésben, látszott rajta érti a dolgát nagyon! Nem véletlenül nem sikerült elsőre a betét van probléma a balos lábammal, ezt eddig is tudtam nagyjából, most már a miértekkel is tisztában vagyok! Levente még ott háromszor finomított próbák után a baloson, a szombati 1.5 és vasárnapi 3 órás edzés után merem azt mondani sikerült a talp betét!
Tegn
Előzmény: (Dave 188603)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.03.13. 21:42
Igen valami ilyesmi kezd kirajzolodni.igazábol véletlen hozta mert tönkrement a cipőmben a sí funkcio, csak sétálo van.abbol is az extrémebb fajta.ez gondolom helyretesz!
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2016.03.13. 17:30
Ro

már elment a puhább írányába....

annyi, hogy beáll a vádlid mert új izmokat használsz :-)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.13. 12:36
@Ró: "a legkisebb gyanú is cserére adjon okot!nem érdemes kisérletezgetni, ennyi cipőböl csak találsz olyat ami pont méret."
Pont így voltam vele én is. :)

@Lackó: Ezzel vígasztalom magam én is. Bár elég fájdalmas volt visszavinni és lemondani róla, mert a nagylábujjon kívül pöpec volt. Már erősen dolgozott bennem a birtoklási vágy a cucc iránt. :)

OFF:
Erősen vígasztalt mondjuk aznapra, hogy fiam(5) kapott használt lécet meg bakancsot és a kiscsajnak(2,5) is akadt véletlen egy 3000 forintos léc meg egy kis 2000 ft-os bakancs. Otthon a kislány félperc alatt rájött a szőnyegen, hogy hogyan mozogjon vele és azonnal csinált egy tökéletes hóvirágot. Nem tudom mi a rendes neve, arra gondolok mikor apró lépésekkel körbefordul és virág alak rajzolat marad a hóban. Bátyjával egész délután a szőnyegen csoszogtak, forogtak, hószálkáztak, teljesen odavoltak. Bátyja jár oktatásra, úgyhogy büszkén mutogatott. Elnézte tőle az oldalazást, guggolást, térdfogást, nagyon komolyan utánozta. :D
Meglepett milyen hamar mozgott lécen teljes természetességgel. Rendes hiszti volt mikor le kellett csatolni. Azóta azt hallgatom, hogy hol a léce, fel akar csatolni.
Előzmény: (Lackó 188620)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.12. 15:34
Legalább egy körrel beljebb vagy, már tudod, hogy ősszel milyet és mekkora méretben keress. :-)
Előzmény: (Dave 188603)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.03.12. 07:33
Egyébként az a sejtésem, hogy elfog menni a sicipő flex a puhább irányba, fontos lesz a bokaizület mozgékonysága és kevésbé lényeges a szár merevsége, söt hátrányt fog okozni a túl kemyény flex.de meglátjuk! Én most kezdtem el túracipőben sétálofunkcióval sielgetni, de ez csak teszt még nem tudok nyilatkozni.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.03.12. 07:23
Jól tetted , hogy visszavitted.ha nincs lehetőséged nyujtani, tágitani,....akkor a legkisebb gyanú is cserére adjon okot!nem érdemes kisérletezgetni, ennyi cipőböl csak találsz olyat ami pont méret.én magamnak faragom pl. De az 2-3 hét mire 100% lesz.rosszabb vagyok olyankor mint egy nő!:-)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.11. 21:07
Ezen túlvagyok, felvettem, lazán becsatoltam, kicsit mozogtam, aztán 20 perc után meghúztam. Elvoltam benne állva, előre terhelve még 30 percet. Lábfejnél, bokában sziper volt, de 50-60 perc után fájt a nagylábujj. Terheltem mindenhogy, de végigért, ami nem is csoda, mert már a kivett betétben is hiányzott kb. 2-3mm. A zokni egy Vékony spyder, teljesen jó, szinte semmi vastagsága nincs. Végül visszavittem a bakancsot, inkább kivárom az őszt, amikor lesz a teljes méretpaletta és biztosra megyek. A 90-100-as árazást sokallom, de tényleg nagyon jó. Tuti, hogy Raptort fogok nézni, nagyon ott volt.
K2-nél nagyon rendesek voltak, szerettem volna a netes rendelés miatti futárköltséget kifizetni, de nem engedték.
Előzmény: (Lackó 188569)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.11. 09:39
Igen, ezt ki is hagytam, bár egy ilyen kategóriájú cipőnél ez a nyúlás szerintem nagyon kevés. De egy pici van, ez tény.
Előzmény: (gaboca 188575)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2016.03.11. 06:51
Igen, ahogy írod, illetve azt is kalkulálni kell, az új baki bélése kicsit nyúlni-tágulni fog az első használat után.
Netről, ismeretlen bakit berendelni egy teljesen más márka próbája után, az merész! :-)
Előzmény: (Lackó 188569)
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2016.03.11. 05:22
Na,hát körülbelül erről van szó!!
Előzmény: (Lackó 188569)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.10. 21:17
Nyugi! Mármint ha rám hallgatsz. Németh csabának lehet, hogy igaza van, jobban meg kellene nézni azt a cipőt!
Felvesz, becsatol, rendesen meghúz, sílécbe beleugrás -lehet szobában is-, aztán ráterhelni előre.
1. Előreterhelve is nyom, akkor kicsi lesz.
2. Előreterhelve már nem is éred el az elejét, ahogy keresgéled. Ebben az esetben jó a méret.

Az én cipőm is 41,5-es, a lábam 42-es. Ahogy Csaba írja, nekem is már nagy lenne a következő méret. Meg kell szokni, hogy egy passzentos cipőben végigér az ember lába, amikor nem síel.
DE! Síelésnél tényleg nem nyomhat, ez is biztos.

Ja, és még egy fontos kérdés: Milyen a sízoknid? Ugye nem valami vastag xar, hanem egy vékony, nagyon feszülő zokni, vagy akár kompressziós zokni?
Előzmény: (Dave 188513)
ist2008
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2016.03.10. 06:19
Sok cipőgyártó a feles méreteket (pl 28-28.5) ugyanakkora héjjal gyártja csak a belső méretezésében van különbség. Nézd meg a méreteket ( talp hossz mm-ben a cipőn) ha így van elég csak egy bélést cserélned.
Előzmény: (Dave 188513)
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2016.03.09. 17:24
Próbáld fel a cipőt bélés nélkül és nézd meg mennyi hely van még elől, mert lehet ha bélést rámelegìtenék a lábadra akkor már jó lesz! Én tudok neked mondani olyat aki 100% megcsinálná csak sajnos Ausztriában van!
Előzmény: (Dave 188513)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.09. 16:54
Ha felpróbálhatnám egyszerre a két méretet, akkor nem vacilálnék. Tudnám melyik méret lenne, ill. hogy kell-e növelni. Most egyértelműen nyomja. Ha most hozzányúlnak és akkor se tökéletes, akkor lesz egy kényelmetlen cipőm ~80.000 forintért(ennyi az igazíttatással az egész). Inkább kivárom az őszt amikor lesz mindkettő méret. Lehet, hogy teljes ár lesz(90-100k), de legalább nem nyúlok vele mellé.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2016.03.09. 16:06
Én Head Raptor Rs 130 hordok,ha csak állok a cipőben,és nem terhelek előre akkor nekem is végig ér a lábam!Egyébként ha csak kicsit nyom érdemes megcsináltatni mert lehet,hogy az egyel nagyobb meg túl nagy lesz!!Nekem például a bakancsom az utcai méretemnél fél számmal kisebb!

ÜDV
Előzmény: (Dave 188502)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.09. 14:01
Meghozta a futár a 28-as Head Raptor 120 RS-t. A cipő egy álom, pont mintha egy raptor a lábamra harapna, úgy fogja a lábam, hogy az a megénekelt tökély. Csak végigér benne a lábujjam. Azt hittem a falat lekaparom. Elmentem egy síboltba itt a múlt héten cipőt venni. Ugye támogassuk a helyi boltokat, ha lehet. Atomic 100+-os cipőkből próbáltam 28,5-t, 29-t és 27,5-t. 28-as nem volt, úgy festett az lesz a befutó. Végül a helyi síboltban vettem mást, a 28-as Head Raptort meg berendeltem netről. Egyelőre úgy fest, hogy nincs 28,5-ös Raptor, úgyhogy visszaviszem és kifizetem nekik a szállítást. Aztán meglátjuk mit hoz az ősz.
Gondolkoztam, hogy elviszem sícipő lábraformálásra, de tartok tőle, hogy a végigérő nagylábujjal nem tudnának sokat kezdeni. A végén meg ott állnék egy garanciát vesztett cipővel.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.