Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Dolny Kubin - Kubinska hola
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension ADAK
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Dolny Kubin - Kubinska hola
2013.02.25. 19:41
Kubiska Hola
Több mint 4 éve szemezgetek ezzel a tereppel.
A kitartás végül meghozta gyümölcsét. Most utólag azt mondom,hogy sajnálom hogy ez eddig váratott magára.
Ez a hely számomra szerelem első látásra. Hogy miért ? Mert ezek a pályák azok amiket a legjobban szeretek !
Kellemes lejtésűek nem meredekek de nem is annyira lankásak. A felső rész pedig maga egy mesevilág.
Rózsahegy irányából mi Dolnyi Kubinynál balra tértünk le és egy nem túl jó minőségű keskeny hegyi
úton közelítettük meg Kubiska-Holát ami a maga 14-km-vel egy közepes Szlovák terepnek felel meg.
Több parkoló közül választhattunk mi találomra a középsőt céloztuk meg és így a pénztártól minegy 30 méterre sikerült megállnunk.
Jegyvásárlás után 1-2 fénykép készítése következett majd kis tanácskozás ,hogy melyik felvonót is válasszuk első utunkra.
Mondanom sem kell ,hogy az ülősre esett a választás. A pályát amúgy jobbról a 4 személyes ülős balról pedig az adogatós poma felvonó öleli magába. A lenti ülősből kiszállva 50 méter megtétele után már a másik ülős bejáratánál csekkoltunk.
A csúcsra érve egy kis mesevilág fogadott minket . Hótól roskadozó megannyi fenyő. Gyönyörű volt !
Rövid tanácskozás után a teljes völgyállomásig tartó lemenetelig döntöttünk az 1-es pályán . Az első 100 méter megtétele után
gyorsan ráéreztem a a meredekségre és innentől már végig karcoltam az egész pályát a völgyig. Mennyei volt ! :)
A következő lift az adogatós poma volt.
Az elsőtől tetejétől 10 méterre a második pomába csúsztunk át. Mondanom sem kell ,hogy itt is gyorsabb ez a húzós lift mint az ülősek és kettő fut egymás mellett párhuzamosan mind lent mind fent.
Innen érjük el a pálya valódi tetejét a pár méter híján 1400 méteres csúcsot.
300 méter megtétele után -a mese erdőben :) - a központi pályákhoz értünk.
Innen ugyan csak lecsúsztunk a a völgyállomásig majd újra felérve a -térkép szerinti- jobb oldali 3-as erdei pályán indultunk el. Ez mint a legtöbb erdei kék pálya lankás és keskeny amit nem használtak sokan de a csúcsról 4 km-t írnak a térképek.
Na ez is meg volt.
Következett a rendszer tetejénél lévő mesevilágban való fényképezkedés.
Egy pár ülős fénykép után szerettem volna a pálya szélétől 1 méterre lévő fenyő előtt lefényképezkedni.
Igen ám de az első lépés megtétele után térdig süllyedt a bal lábam majd combközépig a jobb.
Kis evickélés után már derékig álltam a hóban ! :) Csak segítséggel tudtam kikecmeredni ! Hát hó az van bőven !!! :)
A nap további részében kipróbáltuk az összes pályát köztük a 4 -es buckapályát is. Innentől kezdve váltogattuk a pályákat . Hol csak a középállomásig mentünk fel hol éppen csak addig csúsztunk be . Élveztük ! Dél körül a két ülős lift között lévő kolibába
ültünk be mert azt már reggel kiszúrtuk ,hogy itt ínycsiklandozó grill ételeket kapni.
Nem is csalódtunk . Amilyen jól nézett ki a olyan finom is volt és halkan jegyzem meg ,hogy elfogadható áron.
A délelőtti kellemes időt aztán felváltotta a sűrű hóesés. Szemüveg fel de pár kör megtétele után feladtuk ezt a kellemes napot.
A szombat ellenére max. 3 percet kellett várakoznunk az ülősöknél,a pomáknál csak 1 percet.
Összegezve én egy számomra -az én síelésemnek leginkább fekvő- tökéletes új terepet ismertem meg .
Ide még az idén visszajövünk !!! :)
SDC13871.JPG
SDC13874.JPG
SDC13876.JPG
SDC13877.JPG
SDC13880.JPG
SDC13881.JPG
SDC13885.JPG
SDC13887.JPG
SDC13890.JPG
SDC13892.JPG
SDC13895.JPG
SDC13904.JPG
SDC13906.JPG
SDC13909.JPG
SDC13921.JPG
SDC13927.JPG
SDC13935.JPG
SDC13936.JPG
SDC13938.JPG
SDC13939.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.