Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ukrajna
Bukovel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Schlosser
82 élménybeszámolót írt
82
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bukovel
2018.02.27. 06:57
Szia!

Egy-két dolgot hozzáfűznék a beszámolódhoz (szervezőként idén 9 alkalommal vagyok Bukovelben).

-a határon nincs mit szépíteni, ezt el kell fogadni ha Ukrajnába indulsz útnak, időutazás, érthetetlen dolgok a határon, várakozás... de nem érdemes ezen bosszankodni, mert nem fog változni a közeljövőben, viszont ettől függetlenül nagyon jól tudod érezni magad (ha már odaértél)

-pénzváltás: atm-es felvételnél extra költség Nektek nem volt? a helyi, magyarul beszélő pénzváltót nyilván csak az fogja bevállalni, aki nem fél az ilyesmitől, de nekünk egyelőre nem volt vele rossz tapasztalatunk (és ha forintot akartok váltani, akkor azt Bukovelben már nem, vagy rosszabb árfolyamon váltják csak). Eurót lehet általában minimálisan jobb árfolyamon váltani a pályán hivatalos váltónál, de ha pl. már az úton odafelé meg akartok ebédelni/vacsorázni európa közepén, akkor ez nem opció (ott nincs kártyás fizetési lehetőség sem, viszont nagyon hangulatos a hely, jó a kaja és viccesek az árak, leves 350 Ft, vodka 150 Ft, stb.)

-a román határ utáni útszakasz első 30 km-e nem túl jó, mindenképp javasolt világosban ideérni a kátyúk miatt. a második felén azért nagyon sok szakaszt teljesen felújítottak és abszolút jól lehet rajta haladni, de persze nem kell autópálya szintidőre számítani, mert végig településeken megy át, a havat meg csak mérsékelten takarítják. de aki az elmúlt években járt Bukovelbe, az szerintem egyet ért velem abban, hogy ezeknél az utaknál volt sokkal rosszabb is a helyzet.

-parkolás: javasolt az 1-es parkolóház emeleti szintje, az fedett és még mindig ingyenes, közel van a felvonó (1-es), és ha a faluban van a szállásotok, akkor nem kell beállni a 2-es parkolóházból 4-5 órakor meginduló dugóba

-tömeg: a legrosszabb élményem az idei szezonban nekem is a december végi (karácsony környéki) időszakban volt. kiderült az oka is, idén először megkapták szünnapnak az ukránok is december 25-öt (európai karácsony), így nagyon sokan erre a hosszú hétvégére időzítették a síelésüket. TÉNYLEG RENGETEGEN voltak, ha mindig ilyen lenne, akkor én többet nem is szerveznék ide utat. de szerencsére már szilveszterkor is sokkal jobb volt a helyzet, azóta pedig egyszer sem bosszankodott senki a csoportomból tömeg miatt.

-felvonók: a nappali síelésnél én csak két felvonót emelnék ki, amiknél nagy tömeg szokott összegyűlni, ez az 5-ös és a 13-as. a többinél (a karácsonyi időszakot kivéve) általában csak odacsúszol és mész, vagy max 1-3 perces várakozás van. a sorbaálláson nincs mit szépíteni, az ukránok semmi kivetnivalót nem találnak abban, hogy rámennek a lécedre, vagy beállnak mögéd 5 centire, de ez ugyanolyan, mint a határ: nem szabad ezen bosszankodni, mert közben tök jót síelhetsz...

-azt se felejtsük el, hogy Bukovel pályarendszerét tudod használni kizárólag ülős felvonókkal (4-es ülős, modern, gyors liftek mind), ezzel szemben oda merem állítani bármelyik osztrák vagy szlovák síparadicsomot, ahol a csákányos vagy a tányéros liftek áteresztőképessége (amit muszáj használnod bizonyos pályákhoz) sokkal alacsonyabb, így összességében szerintem ott többet állsz sorba

-tapasztalataink szerint évek óta titkos tipp Bukovelben a január közepe környéke, mert addigra hazamennek az ortodox karácsonyt kint töltők, de még nem jönnek a februári főszezoni síelők, így gyakorlatilag üresek a pályák január 10-25 között

-hóágyúzásban és pályakezelésben BÁRMELYIK európai síközponttal össze lehet hasonlítani Bukovelt, nem fog vesztesen kikerülni az összehasonlításból. :)

Tehát én azt mondom, hogy az elmúlt évekhez képes nincs nagy változás, a karácsonyi időszak most tényleg szar volt, az utak voltak sokkal rosszabbak is, a határ meg mindig ilyen volt. :D

Rendőri intézkedésben nekünk az idei utakon nem volt eddig részünk. A vasúti átkelők előtti, valamint a megyehatárokon lévő STOP tábláknál MEG KELL ÁLLNI, mert erre harapnak és megfelelő indokot ad nekik a félreállításhoz. Ha erre figyeltek, akkor jó eséllyel nem lesz semmi gond.

Egyébként nagyon jók jelenleg a hóviszonyok, bár a héten a hideg egy kicsit túlzásba esett (-25 környéke). De épp emiatt szerintem a március parádés lesz.

Mindenkinek kellemes síelést kívánok!

Schlosser
travelbukovel.hu
Előzmény: (nimbus2 199931)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.