Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Csorba-tó síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 277, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Kovács péter01FérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2017.04.18. 19:41
(Üzenetazonosító: 195359)
Kovács péter01 Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2016.12.17.
12 síterepet értékelt

Sziasztok tudja valaki hogy penteken nyitva lesznek e még ?
Feladó:  KKyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.09. 15:27
(Üzenetazonosító: 195249)
KKy Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2016.01.24.
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Szlovák szezonzárás!

Tegnap azaz április 8-án megtartottuk szezonzáró sielésünket Szlovákiában. Sajnos korábbi térdsérülésem miatt 3 hónap szünetet rendelt számomra az orvosom, de fiamat és barátomat elkísérve elköszöntem a síszezontól és legalább friss levegőn töltve a napot készítettem néhány fotót.
Megtekintve a honlapokat Csorba-tó pályájára esett a választásunk. Véletlenül a szezonkezdet is itt volt 2016.december 25-én. A parkolóban tapasztaltam, hogy inkább már csak helyi fanatikusok -jellemzően a fiatalabb korosztályból- próbálkoznak a síeléssel. Találkoztunk egy hagyományőrző csoporttal, akik mosolyt rajzoltak mindenki arcára és a különböző síiskolák oktatóinak nagy létszámú csoportja is egy utolsó "buli" síeléssel búcsúztatta az idényt.
A körülményekről nem is szeretnék most részletesen írni, de a hirtelen meleg időjárással beköszöntött tavasz ellenére síelhetőek maradtak a pályák, igaz több helyen lehetett köves, saras, füves folttal találkozni. A hó rendkívül kásás volt és néhol a friss vakszolás ellenére letapadt. Fiam és barátom is délutánra rendkívül fáradtnak érezte magát, tehát a mély hó megtette hatását. Közös véleményünk, hogy azért nagyon megérte kijönni egy utolsó síelésre.

Szeretném röviden összefoglalni az idei szlovák síszezont. Természetesen amit leírok szubjektív vélemény, a saját tapasztalataimat, gondolataimat tartalmazza.
-első síelés 2016.12.25. zárás 2017.04.08.
-síelt napok száma: 14 ebből 5 Lomnic, 5 Chopok, 4 Csorba-tó
-parkolás szempontjából Lomnic verhetetlen, Chopokon többször "ügyeskednünk" kellett (északon és délen is), hogy jó parkolót találjunk, Csorba-tónál az állomásnál található parkolót kell használni ha nem akarsz fizetni
-liftek tekintetében Chopok a legjobb, de a nyereg régi felvonóját kivéve Lomnic is tökéletes. Csorba-tónál hidegben, nagy szél esetén a régi beülős, buborék nélküli felvonó kicsit kényelmetlen. Nagyon fontos megjegyeznem, hogy a nagy teljesítményű felvonók jelentősen megnövelik a pályák zsúfoltságát, tehát sokszor örültem, hogy a nyeregbe csak a régi lift jár.
-hóhelyzet: az időjárás az idén sem kényeztette el a szlovák pályákat, de azért az üzemeltetők szerintem sok mindent megtettek a jó körülmények érdekében. Szerintem a legjobb pályaminőség, hóminőség a Csorba-tónál volt, igaz a kevésbé meredek pálya, kevesebb beszűkülő szakasz és a Chopok csúcshoz képest szélvédettebb fekvése is segített ebben. Külön öröm volt az idén korán megnyitott nyeregben jó minőségű havon síelni. Lomnic többi pályáját -főleg a Kőpataki tó alatt- többször megviselte a tömeg, buckásodást, jegesedést tapasztaltam. Talán Chopok küszködött legjobban a természetes hó hiányával, ami főleg a déli oldalon volt szembetűnő. Remélem jövőre az égiek kegyesebbek lesznek, habár volt már rosszabb is.
-vendéglátás: szerintem a színvonal folyamatosan javul, és sokszor találkoztam kedves kulturált kiszolgálással, ahogy azt el is várom, el is várnám. A legtöbb helyen beszélnek angolul, és mindenhol találtam nekem tetsző éttermet, "hüttét". Többször ettem finom ételt és az árszínvonal sem katasztrófális, de természetesen itt is sokkal magasabb, mint a hazafelé vezető út melletti "kolibákban". Szerintem még mindig jelentősen a nyugateurópai árak alatt vannak, természetesen sem a pályákat, sem semmi más egyebet nem szeretnék összehasonlítani, mert nem szeretnék senkivel meddő vitába keveredni. A GOPASS kártyát használva jelentős kedvezményeket lehet elérni, és nem csak a szezonbérletre gondolok.

Mi tetszett:
(Szlovák viszonylatban)
Chopok: a nagy pályarendszer
Csorba-tó: kisebb tömeg, jó hóminőség
Tátralomnic: csodálatos környezet és a NYEREG

Térdsérülésemtől eltekintve jó szezont zártunk,
mindenkinek kívánok szép nyarat, túrázóknak sok szép hegyet, kerékpárosoknak kellemes tekerést, vitorlázóknak jó szelet, nyugodt tengert, motorosoknak sebességet, de ésszel és hazatérést egészségesen, gleccsersíelőknek jó napozást.

Jövőre találkozunk a hegyekben, vagy itt.

KKy
Reggeli gyülekező Csak stílusosan Távolban az Alacsony Tátra A völgyben már tavasz A sziklák már látszanak Régimódi pihenő Állatok a hegyen Decemberig pihenhetnek Inkább már freeride Azért még jó a pálya Kezdődik a túra szezon Megérkeztünk A hölgyek is "gyalog" jöttek Gyermekdivat 1935 "Kötésben" Jövőre ugyanitt
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.14. 20:59
(Üzenetazonosító: 195010)
batus Hozzászólások: 1883
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt most nehéz megmondani, addig van még 1 hónap. Minden attól függ, hogy milyen enyhe lesz az április eleje. Hóágyúzni már nem fognak, ha lassan olvad a hó, akkor jó lehet.

Átlagban Csorba-tó valamikor április eleje és közepe között szokott bezárni.

Lomnic és Chopok gyakran bírja még májusig is, igaz április közepi zárásra is van példa.
h i r d e t é s

Feladó:  Lengyel István
Dátum: 2017.03.14. 18:54
(Üzenetazonosító: 195009)
Lengyel István Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2016.02.16.

Sziasztok! Szerintetek húsvét még esélyes lehet egy kis csúszkálásra?
Dátum: 2017.03.04. 18:23
(Üzenetazonosító: 194758)
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!
Ha valaki volt ma Csorba-tónál legyen kedves leírni a körülményeket.
KKy
Feladó:  Konrád LeoFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.24. 02:23
(Üzenetazonosító: 194562)
Konrád Leo Hozzászólások: 52
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Azért én megnéztem mi az a detox.hu, de nem ajánlom senkinek sem!

Valami kis aranymorzsát mégis csak találtam ott:
"Alkoholista AZ, aki annyit iszik, mint MI, csak ellenszenves"
Feladó:  százasFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.02.23. 21:57
(Üzenetazonosító: 194551)
százas Hozzászólások: 53
Regisztrált: 2011.12.17.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

de legaláb a hejes irása redben vann!
Feladó:  Laci + TündeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.23. 13:24
(Üzenetazonosító: 194541)
Laci + Tünde Hozzászólások: 57
Regisztrált: 2015.10.28.
12 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A mindenit, micsoda beszámoló, jobb helyen lenne a detox.hun L
Előzmény: (07 194506)
Feladó:  HenroyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.23. 06:12
(Üzenetazonosító: 194529)
Henroy Hozzászólások: 152
Regisztrált: 2015.10.30.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Másnaposan + aznap rápiázva síelni..... soha nem tudtam megérteni azokat, akik összetévesztik egy kocsmával, vagy egy diszkóval a sípályát, ezzel jócskán növelve nemcsak saját maguk, de mások balesetveszélyének kockázatát. Csak reménykedni tudok, hogy nem pont akkor leszek ezen a sípályán, amikor újra ott lesz ez a társaság....elnézést, ha nyersen fogalmaztam.
Feladó:  pálinkásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.22. 16:49
(Üzenetazonosító: 194513)
pálinkás Hozzászólások: 410
Regisztrált: 2006.10.24.
61 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Pompás beszámoló, nagyon jól elkaptad a dolgok lényegét, szinte éreztem a Tatratea ízét :)))
Feladó:  07FérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.02.22. 14:52
(Üzenetazonosító: 194506)
07 Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2007.12.24.
38 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hét évvel ezelőtt megfogadtam, hogy nem megyek többet Csorba tóhoz a rengeteg tömeg és órás sorba állás miatt! Az irreális ár pláne rettenetes volt!
De a hétvégén egy baráti társaság elhívott! Igazán csak miattuk indultam el.Vidám fiatalos italos társaság, csinos hölgyekkel!
Sajnos az látszódott hogy az itt megszokott és elvárt hómennyiség szinte csak a jelképes. Az aznapi friss vizes hó meg csak kínlódást jelent.
Eredetileg Tátralomnic volt kijelölve, de szombati nap kritikán aluli volt a pályán, felhővel hóval, jeges buckás pályával.A nyereg használhattalan volt , nem is értem miért ment a libegője.. Egy emberünk odalett!
Másnap ( os) reggelen kinéztünk az ablakon az üres üvegek között és láttuk hogy ott most is felhő van.
Kivéve a Nyugati oldalon!
Mindegy volt a félig ittas társaságnak hova megyünk, ezért gondoltuk a Csorba tóig kijózanodunk.
És láss csodát! Elő kellett venni a napszemcsiket!
Közbe láttuk hogy Lomnicon az esernyőket!
Féltem a Csorba tó parkolóját látva hogy milyen sokan lesznek. Arra gondoltam nem bírunk elvánszorogni a sípálya aljába se. Ekkor mondták hogy már van síbusz is! :) Muszáj voltam megünnepelni az első jó hírt egy kis bátorítóval!
A jegyárat kifizetve kellett innom még egyet. Nem bírom a fájdalmat!Gondoltam ez körönként 5000 lesz ha sokan vannak.. Tévedtem...
A lifteknél semmi sorba állás nem volt!
Sőt! A hatos beülősbe egyedül is utaztunk... ( Nem kellett kínálni senkit a laposüvegből! )
Fent ködös napos idő váltotta egymást. A pálya gyakorlatilag puha kezelt maradt egész nap. Kivéve a pancser folyosókon kihóekézett jeget.
Némi pálinka után beláttam,hogy itt a vasárnapi síelők se fognak zavarni! Ezért teljes gázra gyorsultunk. A sebességem elérte a 90km/h. Nem léptem túl a megengedett sebességet, elvégre ittasan baj lehet belőle!

Közben a lányok be kvalifikálták Hostinecben ( Hangulat karbantartó objektum) teáztak! Főként gyümölcsteát fogyasztottak.
( Biztosan a tealevelek erősségét jelölik így a Tatranska cajon, mert ilyenek voltak rajta 72% 62% 52% 42% .Azt mondták a legfinomabb az erdei gyümölcsös volt. 7 dl színes termoszokból öntötték.
Én már csak egy Kofola colát ittam, amire er voltam inni egy konyakot hogy bírjam zárásig!
A fenti piros pálya és hatos libegője igazi szórakozás volt!
Ha a jegyár nem emelkedik tovább , máskor is eljövünk. Több itallal és kedvvel!
20170219-104915.jpg 20170219-104921.jpg 20170219-114442.jpg 20170219-151653.jpg
Feladó:  WAndreaNőHaladó síelő
Dátum: 2017.01.23. 17:25
(Üzenetazonosító: 193157)
WAndrea Hozzászólások: 927
Regisztrált: 2001.12.13.
89 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
A hétvégét a Magas-Tátrában töltöttük, vasárnap látogattunk el Csorba-tóra. Kellemes csalódás volt, mert meglepően kevesen voltak a sípályákon az ideális idő ellenére. Annál több kiránduló, sítúrázó és sífutó tűnt fel mindenhol a pályán környékén, élmény volt őket nézni. Láttunk olyan családot, ahol papa-mama + 6-10 éves gyerekeik mentek felfelé fókás túralécekkel, de láttunk terepfutókat is a pálya mentén felfelé csapatni. Na, ez egy igazi téli üdülőközpont, ahol a hómotortől a hóraftingig mindent ki lehet próbálni. A tó vastagon befagyva, rajta kb. 20 cm hó, sokan szánkóztak, sífutottak rajta.

A síközpont nem nagy, de a két piros pálya bőven elég egy-két napra, carvingozni tökéletes, mert széles, és jó lejtése van. A kilátás pazar volt, a völgy felhőben úszott, de a pályákat telibe kapta a nap, emellett jó hideg volt, egyetlen olvadó vízcsöppet sem lehetett felfedezni. Délre minden pályát kipróbáltunk és kellemesen elfáradtunk.

A fenti hüttében sokan voltak, de a lentiben nulla perc sorbanállással jutottunk finom ebédhez. Egy leves kb. 3 euró. főételek 7-8 euró körül vannak, de az adagok bőségesek és a környezet hibátlan. Ebéd után már lazábbra vettük, többet fotóztunk és a nap végén még elmentünk sétálni. Gyönyörűen felújított szállodák, információs táblák, hangulatos kolibák, már kevés helyen köszön vissza a retró. Sokat változott az elmúlt években Szlovákia, előnyére!

Képek itt: http://sielok.hu/fotoalbum/csorbato-2017-01-22/galeria/
Feladó:  tsrtFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.01.04. 23:44
(Üzenetazonosító: 192019)
tsrt Hozzászólások: 106
Regisztrált: 2011.01.19.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Dec 30-án Bialkáról hazafelé tartva síeltünk itt egy fél napot, a Tátralomnic környéki dugón nehezen tudtunk átvergődni. Cserébe viszont, szinte teljesen a lifteknél tudtunk végül parkolni. Gyönyörű, ideális síelő idő. Itt is rengetegen voltak, de szerencsére a többség csak kirándulni jött nem síelni, de azért kb. 10 perces sor volt jellemző a lifteknél. A pályák is kiválóak voltak, a népsűrűség csak a szűk résznél volt zavaró. Jó kis (fél) nap volt. Rosszabb, szelesebb időben nem lehet egy leányálom...
IMG-20161230-123856-HDR.jpg IMG-20161230-123903-HDR.jpg IMG-20161230-124257-HDR.jpg IMG-20161230-124634-HDR.jpg IMG-20161230-124639-HDR.jpg IMG-20161230-141315-HDR.jpg
Dátum: 2016.12.26. 10:54
(Üzenetazonosító: 191455)
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap (2016.12.25.-én) 1 napos besíelést tartottunk a csorbatavi pályán.

röviden a vélemények (fiam+ két barátom összegezve)

-parkolás közvetlen a szálloda mellett a bejáratnál ingyenesen
-szakadó hóesés
-pályák gyakorlatilag üresek, sorbanállás sehol
-pályák minősége 13 óráig nagyon jó, jegesedés sehol
-mivel folyamatosan esett a hó délutánra igazi "free ride" érzés (délutánra a szél megélénkült)
-zárás előtti időszakra a leesett hó és szél miatt buckássá vált a pálya és 1-2 jeges folt előkerült, de abszolút kis területeken
-a társaim szerint az utolsó csúszás volt a legjobb
-az autóhoz érve tapasztaltuk, hogy minimum 10 cm-es friss hó esett, de inkább több
-mondanom sem kell, hogy az első csúszás ill. a körülmények mindenkit rettenetesen elfárasztottak
-szenzációs nap volt, de nem kényelmes, napsütéses síelést kell elképzelni

KK
Feladó:  Laci + TündeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.12.24. 12:04
(Üzenetazonosító: 191404)
Laci + Tünde Hozzászólások: 57
Regisztrált: 2015.10.28.
12 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Csorbató most. Gyakorlatilag üres pályák, várakozás nulla. Boldog karácsonyt 😊
WP-20161224-11-42-05-Pro.jpg WP-20161224-11-13-23-Pro.jpg WP-20161224-09-39-33-Pro.jpg WP-20161224-09-39-36-Pro.jpg WP-20161224-11-04-29-Pro.jpg
Feladó:  morfologusFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2016.12.02. 13:25
(Üzenetazonosító: 190658)
morfologus Hozzászólások: 102
Regisztrált: 2012.11.12.

Nincs véletlen valakinek infója, hogy a leesett rengeteg hó miatt nyitnak-e több pályát, mint a beígért?
Feladó:  sika71FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2016.11.18. 11:41
(Üzenetazonosító: 190317)
sika71 Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2013.03.01.

Korai nyitás szerintem elmarad,sőt az a kevés hó is nagyon olvad!!
Feladó:  HenroyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.11.16. 12:43
(Üzenetazonosító: 190244)
Henroy Hozzászólások: 152
Regisztrált: 2015.10.30.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sem a weboldalon, sem a fb olfalukon nincs még konkrétum, de ezeket lesz majd érdemes figyelni:
http://www.vt.sk/hu/
https://m.facebook.com/VysokeTatryHoryZazitkov/
Előzmény: (sika71 190239)
Feladó:  sika71FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2016.11.16. 12:05
(Üzenetazonosító: 190239)
sika71 Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2013.03.01.

Nyitásról nincs valami hírek,általában mindíg ez az első?
Feladó:  RM
Dátum: 2016.04.01. 20:01
(Üzenetazonosító: 188969)
RM Hozzászólások: 743
Regisztrált: 2004.10.27.
71 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma itt síeltünk. Tegnap délután kifelé jövet a 15-20 fokok nem túl sok jóval kecsegtettek. Liptovsky Mikulason is 15C körül volt este 7-kor. :-(

Reggel 8-ra kimentünk a pályára. A fenti parkoló nyitva volt. Nem volt tömeg. 8:20-kor kezdtünk a tárcsással, aztán jöttek az ülős liftek. Jó kis Poma arzenál van itt. (Tatra-Poma tárcsás, 4-es és 6-os ülős.) :-) Szerencsére a nap nem sütött nap elején, így kicsit talán tovább bírták a pályák. Amik egyébként reggel se voltak kifagyva. (kb. 5 fok volt) 11-től pedig már elég nehéz volt a hó. Maga az alap egyébként rendben van még teljesen, föld, kő ... nem látszott ki sehol.

Maga a hely jól síelő gyerekkel tetszett. Mivel egy pontba fut az összes pálya nem lehet elkeveredni egymástól. Fiam kedvence a 4-es mellett a Fun Park volt és a 3-as alsó része, ahol a pálya szélében voltak "ugratók", "járatok" ... Nekem a szép hosszú csúszások tetszettek. 1-es majd 2,3,4 variálva. Ami jó még, hogy a meredekebb részein általában szélesebbek voltak a piros pályák, olyan igazi kellemetlen szűkületre nem emlékszem.

A panoráma pazar: síugró sánc, tó, völgy, Alacsony-Tátra. :-)

A völgyállomáson lévő önkiszolgáló étterem elég húzós. 2,5EU a 1/2l-es Sprite, 4,5EU az óriás palacsinta. Ez kb. már osztrák ár, mondjuk szép és modern. Ebédelni lementünk a "bodegákhoz". Ez már jobb árban. Gyros 2,5EU, üditő 1-1,5EU ...

Mi 2-kor jöttünk el. Mivel 4-6-ig focit terveztünk. Sikerült is találni egy profi műfüves pályát Probreziny városrészben itt Liptó-Szentmiklóson meg 4 szlovák srácot akikkel toltunk pár kispályás meccset. Hiába, a foci összehoz ... :-)

Ma már hidegebb volt délután (6-fok). Ha éjszaka fagyna, ahogy ígérik, akkor holnap lehet még egy jó sínapunk Chopokon. :-)

következőutolsó laponként: összesen 277, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 160 vendég és 11 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...