Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Winklmoos Steinplatte

ÜZENETEK (97)Időben csökkenő Időben csökkenő
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2015.02.25. 20:42
Itt vki a hétvégén(sz-v-h)?
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2015.01.08. 11:53
Waidring végén egy panoráma úton fel lehet menni az új hatos liftig (Kammerkör felvonó - tavalyelőtt még egy ősöreg 2-es járt itt), de az út fizetős!

Egyébként nagyon korrekt hely,a német oldalon valamivel olcsóbbak a hütték is.
Ezenkívül rengeteg jó terep van a környéken 20 km-en belül (St.Johann in Tirol, Kitzbühel, Fieberbrunn stb.)

Jó választás.
Előzmény: (sandris 177367)
sandris
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2015.01.08. 11:49
Kedves Andrea! Köszönöm a gyors segítséget,nagyon kacérkodunk a hellyel!!! További szép napot!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2015.01.08. 11:41
Kedves Andris!

Én síeltem itt pár éve.
A németországi oldalon le lehet síelni a parkolóig, az osztrák oldalon viszont csak kabinos lifttel lehet lemenni a völgybe.

Egyébként nagyon jó, változatos síterep!
Előzmény: (sandris 177365)
sandris
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2015.01.08. 11:28
Sziasztok! Szeretném kérdezni,hogy aki járt a Steinplattén tudna segíteni abban a kérdében,hogy csak liftel lehet lejönni vagy lelehet sízni? nézve a térképet és a kamerát úgy tűnik ,hogy nem lehet csak liften.Köszönöm a segítséget!!!
Csősz
99 élménybeszámolót írt
99
15 éve tag
2014.01.28. 15:33
és lehet döngetni :)
Előzmény: (Robin 168167)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2014.01.28. 14:34
Hát ez is igaz.
Előzmény: (Robin 168167)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.01.28. 13:14
Szeretem ha magától csúszik a léc és nem kell botozni ! :)
Előzmény: (Pulmy 168143)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2014.01.28. 09:45
Ami a nagy előny,átlehet csúszni Németországba,hol kicsit olcsóbb a sör :D
Előzmény: (Robin 168100)
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2014.01.27. 21:42
Nem csodálom :) volt szerencsém jó időben, jó hóviszonyok között. Széles pályák, modern felvonópark, kellemes erdei utak :) egy szó mint száz, nagyon barátságos kis terep :)
Előzmény: (Robin 168100)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.01.27. 18:28
Megértelek. Ez a terep nagyon kellemes, s ha még jó idő is van...
Szóval folyamatosan irigykedek, de lesz ez még másként is!
Előzmény: (Robin 168100)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.01.27. 18:06
Haustól Tuxig 2 nevű 1 hetes túránk utolsó napját töltöttük itt. Kíváncsivá tett a terep jó időben is.
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2013.02.10. 18:12
Sziasztok!
A hétvégét ezen a síterületen töltöttem, és nekem nagyon tetszett.
Szombaton kissé zord idöjárás fogadott, erös havazással, és a péntek esti pályarendezés után esett hómennyiség miatt gyorsan "buckasí" lett a dologból, de délutánra már kezdtek
elöbújni a vasárnapra ígért napsugarak.
Vasárnap szinte felhötlen égbolt,-16 Fok reggel, és gyönyörüen
kezelt pályák,nem is kívánhat jobbat az ember!
11 óra környékén már lehetett érezni a vasárnapi sízöket, ill.
az iskolai szünetet Bajorországban, megkezdödött a sorbanállás a lifteknél, igaz a pályák elnyelték a tömeget, csak a völgy ill. hegyállomásnál kellett türelmesnek lenni.
Biztosan van számos jobb hely Ausztriában, de nekem összességében nagyon tetszett, modern felvonók, széles pályák, föleg a kékek, de aki kicsit tempósabban szeret siklani, az is megtalálja a kedvére valót.
Èn a Waidring-ban parkoltam a kabinos völgyállomásánál, érdekes, hogy oda nem csúszhat vissza az ember, hanem liftezni kell lefelé is, ezért nem árt figyelni az utolsó völgyjáratot.
Ha 2-nél több napra veszel jegyet, akkor a németországi Winkelmoos-ba is átcsúszhatsz, igaz az elég tanulócska, de annak kiváló!
Üdv:
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2013.01.03. 11:37
Beszállok én is dicsérni ezeket a pályákat,mert tényleg megérdemlik.Nekem a SchneeWinkel pályák közül ez a Numero eins!

A német oldal kicsit lightossabb,ott viszont nagy élmény a 21-es pályán pályán lemenni a Seegatterl-i hüttéhez,csodálatos környezetben van kiépítve a pálya.
Előzmény: (csabor 148931)
Símanócska
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2013.01.02. 21:38
December 28-án voltam itt, egy fieberbrunni 1 hetes síelés utolsó napján. Nagyon tetszett a hely, klasszak a pályák, nagyon jó pályák kezdőknek is. A pályák nagyon szélesek, élmény volt rajtuk síelni, pedig közben szakadt a hó. Voltak elegen, mégsem voltak nagyon buckásak a pályák, jegesedés meg sehol sem volt. Számomra csillagos ötös hely.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.12.15. 17:49
4 napos tiroli síelésünket itt nyitottuk. Sölden felé menet tértünk be ide, levágtuk a rosenheimi autópálya "kanyart" a 178-as úton. Pesttől szabályokat betartva kb. 6 óra. Péntek volt az első nap, még nem ment az összes pálya, de ami nem ment szerintem inkább a kevés látogató mint a hóhelyzet miatt. Elég szeles volt az idő (főn), de ebből nem sokat lehetett érezni, csak a csúcsra vivő liftnél. A liftek nagy része modern ülős, kabinos, csak egy régi "nosztalgia" háromüléses volt. Kellemes kis terep, érdemes betervezni ide egy napot Tirol felé menet. (Fotókat majd csatolok, ha hazaértünk.)

Brixental, St. Johan ... felé jöttünk tovább. Elég biztató a hóhelyzet, a völgyben is sok hó volt. Aki ide tervez karácsonyi síelést szerintem nem fog csalódni. Mi lehet hazafelé látogatjuk meg az egyik helyet.
SteinPlatte1.jpg
SteinPlatte2.jpg
SteinPlatte3.jpg
SteinPlatte4.jpg
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2012.01.04. 18:37
Egy rövid összegzés ide is, nehogy kimaradjon ez a terep.
Múlt héten síeltünk erre-arra és lévén Winklmoos egy nagyobb gondolatnyira volt a szállásunktól, így adott volt, hogy ide is ellátogatunk.

A terepet Winklmoos felől közelítettük meg két autóval olyan 10 óra után kicsivel.
Érkezésünkkor a kabinos aljában lévő parkoló már tömve volt, így egy kicsit tovább gurulva egy fagyott sártengerben tehettük le a kocsikat.
Miközben készülődtünk, a parkolóba legalább még 50-100 autó érkezett. Egy szóval tömeg volt.
Szerencsére nem kellett gyalogolni az előzetes félelmeink ellenére (nem is vettem fel a bakimat, csak vállon vittem), mivel munkába állt egy síbusz a parkolók közötti ingázásra, csakúgy mint Reit im Winkl felé is.

A bérlet vásárlásnál volt némi sor, de bubisnál egy méter sem.

A terepről:
A felvonók kulturáltak, egyedül a Winklmoosalm - Steinplatte átmenő résznél volt egy rövid szakaszon csákányos.

A Winklmoos-i oldal nagyon nagyon tanuló. A "nagy" pályán ha nem fékez az ember egyáltalán, akkor sem tud sebességet gyűjteni. A parkolóba vezető pálya kicsit kellemesebb a felső részen, de az is csak arra jó, hogy lejusson a gép.

A Steinplatte rész már kicsit kellemesebb. Itt is túl vannak színezve a pályák, de rövid szakaszokon azért lehet élvezkődni. Szinte mindent megpróbáltunk besíelni, de elég hamar unalmassá vált kicsit a dolog.
A 8-9 az ami talán élvezhető volt számomra.
Annak viszont, aki szereti a relatív széles közepesen meredek és nem túl tömött jól kezelt pályákat, annak tökéletes. Nap végén sem volt jelentős buckásodás vagy jegesedés, szépen lehetett haladni mindenhol.
Sorakozni felvonónál egyedül akkor kellett, amikor próbáltunk visszajutni a német oldalra.
Egy szó mint száz egy nyugis síhétvégére tökéletes terep.

Ha arra fogok járni mindenképpen felnézek még, de nem ez lesz a kedvenc terepem. Nyilván ebben erősen benne van, hogy utána már Kitzbühel-be jártunk át, így az élményt elnyomta, de úgy érzem objektív így is a véleményem.

Raktam fel pár képet az adatlapomhoz.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2011.12.08. 23:00
Egy kis segítség kellene.

Úgy volt, hogy a két ünnep alatt/között a környéken fogunk síelni, de az eltervezett szezon bérlet személyre szóló, így azokat mi barátnőmmel nem tudjuk használni.

Így felmerült, hogy a környéken vadásszunk valami terepet.

Maga a szállásunk Németországban lesz közel a terephez, csak 23km.

Nekem ez a terep ugrott be elsőre, de jó lenne keríteni valami kedvezőbb bérlet konstrukciót.
Ebben kérném a segítségeteket. Ki tud valamilyen forrást? Esetleg valamelyik szállásnál lehetne váltani kedvezőbb áron mint 190euro?

Azzal sem vagyok sajnos tisztában, hogy ebben a 190-ben benne van-e az osztrák oldal is?

A válaszokat és segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm!

szerk: Közben olvasgattam még, és úgy tűnt, hogy a 190 euros Schneewinkel bérlet jó mindenhova.
Marad akkor a kérdés: merre lehetne olcsóbban beszerezni esetleg!?

szerk2: Ha fénykép nélküli és valaki tudna valahonnan esetleg 2-3 Schneewinkel szezon bérletet kedvezőbb áron, az se tartsa magában az információt! :)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2011.03.20. 08:33
Morgen Neked is! Igen, Anya nagyon félős... A kisebbik gyereket meg azért kell "néha" mérgesebben oktatni, mert "néha" nem síel, csak bohóckodik. Még csak 21 kiló, nagyon dobálja minden "bucka". A meetingről: mi biztosan késtünk, kb. 10 percet, de utána vártunk. Viszont annyit nem, hogy újra találkozzunk Kottyal. Na, majd legközelebb.
Előzmény: (SíMan 115613)
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2011.03.20. 06:00
Azt gondolom együtt utaztunk, mint ahogy a beszámolómban is írtam. Sajnálom, hogy nem tudtuk beazonosítani rögtön egymást, csak így utólag! Majd legközelebb!
Előzmény: (Koty 115155)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.