Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Polana
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Polana
2017.06.15. 21:59
A Kosutka sípálya parkolójából indultam bringatúrára fel a szépséges Polana hegyre. Hrinová után a víztározó mellett egyre meredekebb erdei úton kell tekerni. Fent a sípálya alját érintettem először, de már innen is látszik, hogy itt évek óta semmiféle működésnek, karbantartásnak nyoma sincs. Csak a nagy felvonót láttam- tudtommal több is van, de azokat már nem kerestem meg. A lenti síház tornácát kezdi felverni a bozót, a Pomalift vonszolói leszerelve, a nyomvonal sem igazán gondozott. Lehet, hogy valaki többet tud a helyről. A szálloda működik, szép a kilátás dél felé, kis forrás is van a pálya mellett. A víztározóig visszagurulva aztán tovább tekertem Brezno felé Lom nad Rimavicou- ig (Forgácsfalu), innen a kék jelzésen déli irányba az Ipoly forrásvidékére. Itt aztán volt kilátás rendesen, a Magas- Tátra és Alacsony- Tátra csúcsaira, a Chopok szinte összes sípályája látszott. A gerincről villanyoszlopok mentén, sejtelmes erdőben, később tanyák mellett átgurultam a Hrinová- Kokava országútra, gondoltam még a Kokava sípályákat megnézem, de a fáradtság miatt ezt végül nem vállaltam be. Irány vissza, Hrinová- ra. Erre felé útba ejthető néhány kisebb sípálya, a nyereg után a Ski Hotel Royalnál és Látky előtt is. Medvét, viperát nem láttam.
Víztározó, Hrinová
Tanyák
P1340071.JPG
Vepor-hegység
Polana felvonó
Sípálya alja
Vonszolók leszerelve
P1340160.JPG
Sípálya
Polana
Kosutka várja a telet (és a nyarat is)
Karancs, Mátra leghátul
hegyi tanyák
Forgácsfalva, Chopok dél
Chopok déli oldala
Magas- Tátra
Vepor-hegység Tátra
Látky sífelvonók
Lent az Ipoly, mint hegyi patak
Polana télen
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.