Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszünet Franciaországban

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
st_robi
15 élménybeszámolót írt
15
9 éve tag
2020.01.15. 10:25
Február első hete még nyugisabb, második hét már az iroda szerint kevésbé. Febr 15 kezdődik a Francia és Brit síszünet. Ezzel egyidőben a szezonális dolgozók sztájkja is, mely néhány síterepet is érinthet. A tömegközlekedés remélhetőleg pedig pont helyreáll február elsejére, és jókat síelhetünk két sztrájk között.
https://www.connexionfrance.com/French-news/french-ski-resorts-in-northern-alps-set-to-be-hit-by-strike-action-in-protest-over-unemployment-rights-for-seasonal-workers
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2016.02.09. 09:46
Hátha érdekel valaki mást is rajtam kívül:

http://calendar.zoznam.sk/school-hufr.php
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.09.15. 02:57
Ha vizuális típus vagy, akkor ez az ábra segíthet. Benne van még az angol, német, holland, belga, olasz, dán és cseh síszünetek időpontja is. (Az utóbbi elég nagyvonalúan) A franciák szerint ezekből az országokból jönnek a legtöbben.
francia-siszunet-2008.gif
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.14. 14:02
Köszi Stani a választ!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.09.14. 09:55
A szünetek tekintetében a francia megyék három zónára vannak osztva:
Mindhárom zónának a Téli (Karácsonyi) szünet:
dec. 22- jan 6.

Síszünet (szemeszter szünet):
február 10-25 (A zóna)
február 17-márc 4 (B zóna)
február 23-márc 9 (C zóna); pl. Ile de France

A tavaszi szünet mindegyik zónában áprilisban kezdődik, hol április elején,hol végén.

Egyébként a legtöbb magyar utazási iroda februárban amúgy sem kínál utakat, ill. ha vannak azok jóval drágábban, mint pl. a januári opciók.

Jut eszembe, talán érdemes olyan síterepet kiválasztani (netről) amelyek nem szerepelnek minden (vagy minden második) utazási iroda kinálatában, s mondjuk azt meglőni márciusban.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.09.14. 08:54
Ilyen kérdéssel még nem találkoztam, szerintem értelmetlen. A legtöbb Fr sípályához saját sitelepülés, apartmanfalu vagy nem tudom minek nevezzem, szálláshelyek tartoznak, amik a szezonban mindig tele vannak. Függetlenül a diák síszünettől. Ennek ellenére a pályák nagyok, hosszúak, szélesek és nincs tumultus.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.13. 18:39
Sziasztok!

Azért nyitom a ezt a topicot, mivel nem találtam semmilyen infót azzal kapcsoltaban, hogy mikor van a franciáknál síszünet, mikor kerüljük el az oda utazást és a tömeget.

Akinek ezzel kapcsolatban van bármilyen információja, kérem minél előbb írjon!

Szecsi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.