Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síbakancs választás
2017.03.05. 14:03
Sziasztok újra! Tegnap azaz szombaton kipróbáltam az új síbakancsot. Amin állítani lehetett, azon kellett is. A legfelső csatot kissebre vettem - vékony a sípcsontom úgy látszik. Az alatta lévőt is át kellett csavarozni eggyel szűkebbre, a bokához közeli a lábfejemet fogó csat pont jó és a lábfejemet is jól tartja a legelső csat. Így egyik csat sem kell, hogy tökig rá legyen húzva, vagyis még mindíg van vagy 2-3 fog szabadon. Gondolom ahogy a szivacsbetét egyre jobban a lábamhoz igazodik úgy kell majd egy kicsit utána húzni. Lehet állítani szárak szögén, aszerint, hogy valaki X vagy O lábú, én egyik sem vagyok, de lehet mégis döntenem kell majd rajta - a cipőim sarkát is a külső oldalon enyhén jobban koptatom... Ehhez nem nyúltam - még. A cipőt egy HEAD AR Instict léchez használom, Tyrolia sx kötéssel. A tapasztalatom az, hogy nagyon jól fog és nem csóvál benne kicsit sem a lábam, mégis van helye a lábújjaknak mozogni. Könnyű, ennek folyományaként sokkal jobban ment a fordulóknál mellé zárni a hegyoldalra kerülő lécet. Nálam fontos szempont, hogy mekkora szenvedés felvenni a csukát, hát szerencsére, mivel "jól van vágva" a nyelv és nem túl kemény a bokát és a lábszárat fogó műanyag így ez viszonylag egyszerű és kényelmes művelet. A régi cipőmnél meggizzadtam mire felhúztam, pedig az irreálisan nagy méret volt a lábamhoz képest. Nem utolsó sorban pedig, nem egy hivalkadó, de azért nem is csúnya a bakancs és még illik is a piros csat a fekete-piros lécemhez. Na jó, ez a síelés szempontjából tökmindegy. Mindenesetre a 119 Eurós árához viszonyítva ez a cípő nagyon is jó, kiváló anyagokkal és jó beállítási lehetőségekkel. Minden kezdő és kezdő-haladó sporinak merem ajánlani, egy hátránya azért van: mikroállítási lehetőség csak az egyik csaton van, nem is értem miért spóroltak ezzel. Szóval Head FX GT a kezdő síelők kiváló cipője! (A helyesírási hibákért bocsánat, ha vannak.)
Előzmény: (PeterGati 194691)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.