Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Időjárás Magyarországon

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Időjárás Magyarországon
2017.12.04. 09:40
Sziasztok!
Először is leszögezem hogy nem kötekedni jöttem, tényleg csak nagyon hajt a kíváncsiság :-)
Szóval, ha van itt valaki bennfentes akkor árulja már el hogy összefüggő hótakaróval borított pályák miért nem nyitnak ki, vagy ha ki is nyitnak, akkor is csak 3-4 órákra?. Óvni akarják a hóalapot hóágyúzáshoz (néhány napig tartó enyhébb melegedést mondanak).
Vagy egyszerűen csak nem éri meg kinyitni mert nem lenne annyi bevételi oldalon mint a kiadásin, így hétköznapokon?(szerintem lenne, de ez tényleg szubjektív) Még ezt is megérteném, hiszen a sípályák üzemeltetői is pénzből élnek, az elmúlt 3-4 év hószegény telei után meg tényleg meg kell gondolni minden lépést.
De akkor sem értem, hogy a szezonok vége felé sokszor már vért izzadva versenyeznek hogy ki tart nyitva tovább, akkor is nyitva tartanak amikor már 2-3 méteres lyukak vannak a hófelületben, kilátszik a fű, tiszta földes a pálya meg a maradék hó is, aztán amikor adott a lehetőség üzemelni akkor meg ülnek csöndben......
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.