Dockyard Ski&Sail: Síben 13 a nyerő

2012.04.03.

Dockyard Ski&Sail: Síben 13 a nyerő Lezajlottak a Dockyard Ski&Sail Challenge sí futamai, melyen a legfiatalabbaktól a 70 éves Fináczy Györgyig indultak a versenyzők. Bár síben is volt néhány dörzsölt öregfiú az élmezőnyben, az első helyet a 14 éves Tenke Martin szerezte meg. Folytatás április végén a Tavaszi Regattán.
Az ausztriai Kreischbergen a kései időpont ellenére a völgyig lehetett síelni a záró márciusi hétvégén. Az első sí-vitorlás kombinált verseny résztvevői már pénteken összegyűltek a bázison és a szombati edzésen pályában is kipróbálhatták magukat. A versenypályát a hegy tetején 2000 méteren tűzték ki, hogy a napsütéses időben is zökkenőmentesen lehessen megrendezni az óriás műlesiklást. Dörzsölt vitorlázók mint Litkey Farkas, Fináczy család, Sükösd Balázs vagy Kerekes Kázmér is ott voltak a szombat esti nyitó koccintáson a pálya aljában, de a síelők között is jól ismert Maróty Miklós vagy Fülöp Bence is megtisztelték a hagyományteremtő versenyt. A vasárnapi 3 futamos óriás műlesiklásra aztán megérkezett a hideg, így a verseny tökéletes keménységű pályán zajlott. A kiírás szerint a 3 futamból a 2 legjobb összideje számít a végeredménybe. A Kékszalag győztes Farky 7 év után állt síre, míg volt olyan fiatal, aki viszont az egész szezont edzéssel, versenyzéssel töltötte. Érdekesen alakult a vége is. Össszidőben 1 percen belül egyedül Tenke Martin futott, aki 14 évesen a felnőtt mezőnyben indult, de az összetett győzelmet is elhozta. Ugyancsak a felnőtt kategóriából került ki az összetett második, Fülöp Bence személyében, míg a Masterben versenyző egykori síző, Maróty Miklós 3 századot tudott ráverni a havon és vízen is otthonosan mozgó Körtvélyessy Miklósra. Jó volt ugyanakkor látni, hogy az igazán kicsik is elindultak és jelezték, hogy ezen a versenyen nekik is helyük van! Az élmezőnyben több ismerős nevet találunk, de a verseny igazán most kezdődik. Már az eredmények ismeretében megindult kint a taktikázás, hogy ki milyen hajóba üljön, kit hogy lehet megfogni majd a Tavaszi Regattán, hogy a Dockyard Ski&Sail Challenge vándordíján az első nevet valaki magáénak tudhassa. Két dolog kiderült: a balatoni második kör nagyon izgalmas lesz és a jövő évi ismétlés szinte biztosnak látszik az első kör fényében. Dockyard Ski&Sail Challenge
Sí GS - Kreischberg (AUT) - 2012. április 1.