Alpesi sí-vb: Miklós Edit tizenharmadik, Maze győzött

2015.02.06. MTI

Miklós Edit a 13. helyen végzett az egyesült államokbeli Beaver Creekben és Vailben zajló alpesi sí-világbajnokság lesiklóversenyében, melyet a szám olimpiai bajnoka, a szlovén Tina Maze nyert meg.
A csíkszeredai születésű Miklós - aki január 24-én a magyar alpesi sízés történetének legjobb helyezését elérve harmadik lett St. Moritzban, világkupa-versenyen - a 39 fős mezőnyben ötödikként rajtolt. A pálya elején viszonylag gyorsan siklott, de később egyszer-kétszer nagyot kellett fékeznie, amitől kissé lelassult. A célba érkezéskor nem volt elégedett. Idejével akkor a harmadik helyen állt, később, az esélyesek lesiklását követően a 13. helyre csúszott vissza.

A magyar síelő a keddi szuper-óriásműlesiklásban kiesett. A pénteki versenyben Maze két századmásodperccel előzte meg az ezüstérmes osztrák Anna Fenningert, akitől három századdal kapott ki kedden. A harmadik helyen - akárcsak az egy évvel ezelőtti szocsi ötkarikás játékokon, melyen Miklós a hetedik volt - a svájci Lara Gut végzett.

Eredmények (a vb honlapjáról): női lesiklás

1. Tina Maze (Szlovénia) 1:45.89 perc