Sífutás rovat

Elhunyt Holéczy Tibor, sokat tett a hazai sífutásért

2024.03.23. Magyar Sí Szövetség, sielok.hu
Életének 81. évében elhunyt Holéczy Tibor egykori sífutó olimpikon, a Magyar Sí Szövetség volt főtitkára, az Újpesti Dózsa örökös bajnoka.

Vasaloppet 2024: Interjú Szabó Mátyással

2024.03.21. sielok.hu
Szabó Mátyás egyike volt azon két magyar magyar sportolónak, akik idén teljesítették a 90 km-es távot a svédországi Vasaloppet sífutóversenyen. Táv-interjút készítettünk vele, mivel úgy gondoljuk, példája másokat is inspirálhat. Mátyás jelenleg Belgiumban él, onnan küldte el válaszait a síelők.hu kérdéseire.

Vasaloppet 2024: interjú Pati Nagy Attilával

Pati Nagy Attila már nem először vett részt a világ leghíresebb sífutóversenyén, a svédországi Vasaloppeten. Kíváncsiak voltunk, hogy mi motiválta arra, hogy újra rajtvonalhoz álljon, illetve hogyan készült fel erre az embertpróbáló megmérettetésre.

Két magyar is indul a világ legnagyobb sífutóversenyén

2024.02.19. 2024.03.03. sielok.hu | frissítve: 2024.03.03.
2024-ben két magyar versenyző is indul a Vasaloppeten: Pati Nagy Attila és Szabó Mátyás. A legendás verseny 1922 óta hozza lázba a sportág szerelmeseit. A leghosszabb távon közel 15 ezren küzdik le a Sälen és Mora közötti 90 kilométert, szigorúan a klasszikus iskola lépései szerint.

Szeretsz sífutni? Ezeket a helyeket ajánljuk Szlovákiában

2019.12.30. 2023.02.17. Wesselényi Andrea | frissítve: 2023.02.17.
Mióta rákaptunk a sífutásra, minden évben többször is kiruccanunk Szlovákiába, hogy hódoljunk új szenvedélyünknek. A szlovákok egyre jobbak a sífutópályák kezelésében, és van pár titkos hely, ahol szinte mindig jó minőségű a hó és kezelt pályák várnak.