Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

admin3 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (705)Időben csökkenő Időben csökkenő
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.03.11. 10:18
Kedves Varghasz!

Köszönjük az észrevételedet! Valóban régi már a sítérkép, viszont elég nehéz jó minőségú új térképet találni. Írtunk már a síterepnek, reméljük hamarosan küldenek sítérképet!
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.03.07. 11:08
***áthozott üzenet***

Feladó: Piroska
Dátum: 2008.03.07.09:45
Tárgy: KAprun-ZellamSee

Mindenkinek üdvözlet és jó sielést ! Olyan csend van a kapruni rész körül. Volt vakaki arra ? milyenek a tapasztalatok ? pályák állapota, idjárás. A válaszokat előre is köszönöm, majd én is beszámolok.
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.03.06. 21:58
Kócos:

Köszönjük az észrevételed, hamarosan javítjuk!


Minerel:

Pontosan melyik topikra gondolsz? Néha meg szoktak jelenni útitárskereső topikok máshol, ezeket próbáljuk mindig átrakni ilyenkor a megfelelő helyére.
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.02.28. 18:34
Kedves Jonny!

A sielok.hu útvonaltervezője (google) a következő útvonalat ajánlja: https://sielok.hu/terkepek/utvonal/siterep/zakopane/

Én személyszerint egy jobban bevált útvonalat: Budapest-Vác-Ipolyság(Sahy) határátkelő-Krupina-Zólyom- Besztercebánya- Donovaly - Ruzomberok - Liptószentmiklós - Poprád útvonalat ajánlom, utána már jól mutatja az útvonalterv. Ez egy jól járható út - helyenként gyorsforgalmi. Amit a google nem tud, hogy az őáltala mutatott útvonal alacsony-tátrai szakasza nagyon kanyargós, szerpentines.
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.02.26. 14:19
***áthozott üzenet***

Feladó: szaszi
Dátum: 2008.02.26.13:25
Tárgy: Tátralomnic

sziasztok!
érdeklődöm a tátralomnici síelési lehetőségekről.
a pálya teljes szakaszában működik? A meleg mennyire érvényesül ebben a magasságban.
Várom a tapasztalatokat és infókat.
köszönettel
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.02.25. 17:12
***áthozott üzenet***

Feladó: Ági6
Dátum: 2008.02.25.15:45
Tárgy: Sankt Corona-Semmering

Sziasztok!
Tud valaki valami jót mondani erről a két helyről?Most mennénk síelni ide, vagy oda, de nem túl jók a kilátásaink, ha jól sejtem.:(
Egy kis jó hírre ki vagyunk éhezve!
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.02.25. 17:11
***áthozott üzenet***

Feladó: Ági6
Dátum: 2008.02.25.15:45
Tárgy: Sankt Corona-Semmering

Sziasztok!
Tud valaki valami jót mondani erről a két helyről?Most mennénk síelni ide, vagy oda, de nem túl jók a kilátásaink, ha jól sejtem.:(
Egy kis jó hírre ki vagyunk éhezve!
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
Topik: Tále
2008.02.14. 17:49
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos Tálés topik megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide másolom:


***áthozott üzenetek***

Feladó: minerel
Dátum: 2007.01.10.17:22
Tárgy: Re: Tale

nekem annyi emlékem van erről a helyről, hogy itt szakadtak el a térdszalagjaim. ha valaki netalántán megsérül itt, inkább akárhogy is de irány haza egy magyar korházba mert itt nem tudtak megkülönböztetni egy teljes keresz és egy belsőszalagszakadást egy rándulástól!


Feladó: Gábor :-)
Dátum: 2007.01.01.20:18
Tárgy: Re: Tale

Ma nem kellett sorban állni,:-) esett mindenféle halmazállapotú csapadék :-)))



Feladó: engel
Dátum: 2006.12.30.21:13
Tárgy: Re: Tale

három napig voltunk kint Tálén.Rengeteget kellett sorban állni a szlovákok katasztrofálisan bunkok félre lökik az embert nagyon rossz megoldás a síbusz a parkoló örök bunkok!!Nem ajánlom senkinek ezt a pályát.


Feladó: Kruppa
Dátum: 2006.12.29.20:38
Tárgy: Re: Tale

Sziasztok!

Ma voltunk Tale-n síelni a pálya minősége jó volt,de iszony nagy tömeg volt.


Feladó: SNOWHEAD
Dátum: 2006.12.27.11:13
Tárgy: Re: Tale

26.-án voltunk Tálén csúszni egyet. Két piros és egy tanuló pálya müködik. A pályák szépen kezeltek, csak sajnos a nap nagyobbik része sorban állással telt.


Feladó: Observer
Dátum: 2006.12.18.10:57
Tárgy: Re: Tale

A hóágyúk mennek ezerrel, szépen fehéredik a sípálya!



Melléklet Tale 2006 12 18.jpg 70 KB letöltve 260 alkalommal Melléklet törlése


Feladó: zozi
Dátum: 2006.11.25.10:20
Tárgy: Re: Tale

Valóban Tale egy nagyszerű központ. Nme túl drága szinvonalas szolgáltatással. Tavalytól új ratrakkal kezelik a pályákat. Igazi családi síközpont. Esztergomtól, mint határtól 170 km.jó úton.


Feladó: Observer
Dátum: 2006.11.04.18:13
Tárgy: Re: Tale

Szia!

Meleg szívvel ajánlom gyermekes családoknak, kezdőknek, valamint azoknak, akiknek nem a megtett napi kilóméterek száma számít (én nem ilyen vagyok :) ). Hétvégi kiruccanásra jó, a bérlet sem drága, ezért cserébe profin kezelt pályákat kapunk. Tavaly épült egy boarder cross pálya, ennek a nagy hibája az, hogy nincs elkerítve, így a kezdő sízők sokszor rámennek, miközben a crosspályán más meg száguld lefelé...
Külön térítés ellenében van lehetőség még "Snowtubingolásra" is.



Feladó: engel
Dátum: 2006.11.04.17:33
Tárgy: Tale

Ha valakinek van tapasztalata Téléval kapcsolatban legyenszíves írni nekem.
Köszi Gyuri
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.01.31. 13:51
***átvitt üzenet***

Feladó: I LOVE SKI
Dátum: 2008.01.31.13:29
Tárgy: Nassfeld - szállás?

Sziasztok! Február közepén szeretnénk Nassfeld-re menni, de kicsit későn kaptunk észbe szállásfoglalás terén, és a Mo-i nassfeldi képviselet szerint már nincs szállás.

Akinek mégis van ötlete (viszonylag olcsóbb kategóriában), akár 20-30 km-re a sípályától, szóljon! Köszönöm!
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.30. 13:01
Kedves vgyörgy!

A külföldi hójelentés 3 naponta, a magyar hójelentés naponta frissül! A mai frissítés folyamatban van!
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.28. 15:33
Kedves fórumozók!

Egy régi Pra Loup fórum megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide bemásolom:

***átvitt üzenetek***

Feladó: szőllősi
Dátum: 2004.01.06.19:09
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

szia,
mi tavaly március közepén voltunk ott.
asszem szombaton, mikor érkeztünk, akkor kezdett esni a hó, reggelre esett vagy 20 cm. szóval, mi friss hóban sieltünk másnap, aztán többet nem, mert már csak az utolsó nap késő délutánján esett. :-( de legalább szép volt az idő. :-)
1600-on lakni szerencsésebb szerintem, mint 1500-ön, már csak azért is, mert márc.közepén nem tudtál volna lesíelni az 1500-on levő ap.-hoz, ha ott laktál volna, annyira meleg volt, annyira nem volt már járható a lenti rész. Mindezek ellenére reggelre mindig fasza állapotba hozták a pályák alsó részét, de délutánra mire lesíeltél, már kása, latyak volt mindenhol,az induló sílifteknél.
De ha fent vagy 1900-2000 m-en, ott tök jók voltak a pályák. Február elején ilyen gondotok remélem nem lesz, de hát a természet mindig közbeszólhat. A pályák nekem teccettek, a legjobb szerintem La Bergerie, vagy hogy kell leírni, majd megtaláljátok. Át lehet menni Foux d'allosba, vagy Val'd allosba, már pontosan nem emlékszem hova, az is nagyon jó, lehet baromi hosszúkat síelni. Van ott vmi obszervatórium 2900m magasan, aki velünk volt kísérő, állította, hogy azt érdemes megnézni, tán még szűzhósízést is emlegett, de nem vagyok benne biztos. csak a visszaútra kell vigyázni, mert a liftek zárása után elég szépet kell hegynek gyalogolni fel. Kezdőknek nem igazán való, nem sok olyan pálya van, amin nekik jó lenne,/tanulópálya tán egy sem/ de nem vészes.
tán segített vmit.


Feladó: polszki
Dátum: 2004.01.09.11:13
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Sziasztok!

én is praloup-ba megyek jan23-től feb1-ig, egy nagyobb csoporttal... 1600-ra...
aki még nem látta volna, annak figyelmébe ajánlom: http://www.praloup.com
itt alul van egy olyan gomb, h broshures v vmi hasonlo, ha oda beirod a cimed, ingyen és bérmentve küldenek ilyen kis promo anyagot Praloup-ról... külön kérésre nekem még kihajtogatható sítérképet is küldtek... ;)
a pályák "vadsága" engem is érdekelne, mert bár én magam már nem tartom kezdőnek (6 év után), de inkább kezdő csoportot szoktam kisérgetni...
a pályák mekkora részét tartják karban, és ratrakolják le monnuyk naponta?


Feladó: Gergely
Dátum: 2004.01.09.11:49
Tárgy: Szerbusz Gábor1.

2001 március közepén voltunk Praloup-on. Első francia út volt. Busszal nyomtuk, azóta ha lehet ezt kerülöm, mert 28 órát utaztunk, mert az Olasz-Francia határon lavinaveszély miatt álltunk, meg még előtte a magyar határon is... mindegy ez egy külön történet lenne.
Ha lehetséges 1600-on próbáljatok meg lakni. Szállással szerencsénk volt, mert sípályára néző, szó szerinti pályaszállásunk volt, és valami isteni csoda folytán kétlégterest kaptunk 4-en. A pályák jól karbantartva, de az a sok kilométer egy kicsit csalóka. Az obszervatóriumba mi sem tudtunk eljutni, mert a pályák egy része le volt zárva lavinaveszély miatt, ami azt jelentette hogy kb. a fele kimaradt. Átsíeltünk a faluba is ha éppen lehetett ( 6 napból talán háromszor nyitották ki az átjárót), hát az ott lévő kabinos lift még talán a régi cseh kabinosoknál is öregebbek volt, és volt egy nagyon érdekes felvonó, nyitott is és állnod is kell benne. De nagyon tetszett az hogy ott síeltél ahol akartál, és nem voltál fák közé szorítva mint Ausztriában. A pályák nagy része igényel némi sítudást, főleg ha a síhintán akarsz menni, és sok a tányéros felvonó. Sajnos pont melegfront volt, így fél napot elmosott az eső. Összegezve a szállással szerencsénk volt, az időjárással nem annyira, de már értem azt hogy emberek miért szeretik a francia pályákat, idén is oda megyek.


Feladó: szőllősi
Dátum: 2004.01.10.18:24
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Gergellyel 1etértek, a pirospályás átsielésben, de én úgy emléxem, mintha lett volna tőle jobbra egy kevésbé meredek pálya, de lehet, hogy tévedek, és az Risoulbol ismerős. :-)
a pályák annyira nem fingatósak, a pirosak sem vészesek, nem olyan sok része akad egy-egy piros pályának, amit "forgolódva" ne lehetne leküzdeni.
Mongyuk a Le Lac elsőre elgondolkodtatott.. :-)
Ha jól emléxem, ha a sítérképet magam elé képzelem, 1600-ról két kabinos ment, a jobb oldalival indultunk mindig, és onnan a kezdők minden gond nélkül le tudtak jönni, de szerintem a pályákról többet nem érdemes beszélni, odamentek és lesiklottok rajtuk, és kész. :-)
Kaja: ha meg vagytok szorulva kenyérrel, akkor legfeljebb rátudtok, hogy mongyuk 1,5-2x áron veszel kenyeret mint itthon, de azt a plusz pénzt másra is elkölti az ember itthon is. száraz kenyéren csak nem lehet élni. :-)
Mi megálltunk Brianconban, a tömeg akarata.., és egész jó kannás borokat vettünk. :-)
Éttermekről nem tudok mit mondani, nekünk volt egy potya ebéd /Clos du serre étteremben, spagetti kicsit kihülve/ és egy velkámm drink vhol a faluban. egy kv olyan 4-600 ft., pizza, 10 eurótól felfele, hát..


Feladó: Czandi
Dátum: 2004.01.15.14:28
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Kedves Gabor1 és Többiek!

Mi tavaly február első hetében voltunk Praloup 1600m-en és FANTASZTIKUSAN éreztük magunkat! A szállás jó volt, a pályák jó minőségűek és mint kezdő merem garantálni, hogy vannak olyan pályák is ahol simán le tud jönni bárki. Ja és persze az idő is fantasztikus volt. A buszos utazásról sajnos (dehogy sajnos :o)) nem tudok nyilatkozni, mert autóval mentünk, így 17 óra volt kifelé, vissza pedig 20, mert nagy havazásban jöttünk. Mi, ha a heggyel szemben állsz a jobb oldali kabinossal mentünk fel és ahogy kiszállsz a liftből (Costa Belle - azt hiszem...)balra egy zöld (szerintem) nagyon jó tanuló pálya van, jobbra pedig egy kék kicsit haladósabb de még mindig kezdőknek való pálya. Mi általában ezen az oldalon síeltünk, és így a kezdők ezen a kettőn gyakoroltak és a menő síelőink tudtak a nehezebb pályákon duhajkodni. Ez azért is jó volt mert a közép haladók tudtak a teljesen kezdőre figyelni, így nem akadályoztuk azokat akik más pályákon akartak síelni.

A boltokról annyi, hogy van élelmiszer bolt, valamint rengeteg étterem, de elég húzós... Mi itthon csináltunk egy menüt egész hétre, minden napra felírtuk, hogy mit eszünk reggel, délben, és este. Ez alapján összeírtuk, hogy mit kell venni, beadtuk az 5000 Ft-okat és kint semmilyen kaját nem kellett venni!


És idén is Praloupra megyünk, szintén február első hetében!!!!
Hát most így ennyi!


Feladó: polszki
Dátum: 2004.02.01.09:16
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

nah, egy kis élménybeszámoló + tanulságok, egyebek...

a pályákról: a pályák 90%-át minden éjszaka raktrakolják, tehát reggelre mindig egész jó minőségű lesz... a pályák alja jeges, a teteje szeles... :) nagyrészük széles, izgalmas pályák... nehézségükről annyit, h igazán totál amatőröknek való pályával nem találkoztam, bár az összes pályára nem jutottam el... egyik nap átmentük majdnem az obszervatoriumig, csak le volt zárva, :( , igy csak a tete de vescal-ig jutottunk... viszont ami a Le Lac-ról megy le pálya balra, az obszervatorium fele az hihetetlenül durva, egyik részén alig 2m széles volt, meredek, jeges... ugyanitt pedig csak a tárcsás felvonó működött, amiből felfele a 7 emberből álló csoportunkból 3 kiesett a nagy szél, hóvihar, és a 4!! kanyar miatt... amugy az ember tényleg a bőség zavarával küzdött, és elég könnyű eltévedni is...

szállás: óvatosnak kell lenni, mert azontul, h lehuztak 4E-t takaritási dijként, még a szobát is tisztán kell átadni... nálunk szobánként 50E-t!!! levontak, olyan okokra hivatkozva, h morzsa maradt a mikroba, koszos a szönyeg, a csap, stb... pedig nem volt az... mind1

árak: (praloup1600) bagett 0,75-0,9E, sibérlettartó 4E, sör 4-8E (pubban), fejpánt 12E

a városban nagy éjszakai élet nincs, van csicsásabb pub (Eduard's), van családiasabb (fullmoon café), vannak helyi tücctücc helyek (Copacabana club, La Fou Garou), meg kisebb cafék... poharas sörök 4-6E körül vannak, alkoholos koktél ~10E...

ha van vkinek kérdése elő vele...


Feladó: Kabor
Dátum: 2004.02.17.15:48
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Én is a tapasztalatokról!

Pozitív tapasztalatok:
Hó bőven volt, a pályák valóban karbantartottak, az idő pazar, egész héten szikrázó napsütés, szélcsend (jan 31-feb 8). Az a pálya Le Lacról Agneliers felé tán az egyik legjobb, bár amikor ott voltam, olyan erős napsütés volt hogy kissé kásás volt. Az ülő nekünk sem ment, de szerintem nem oly vészes az a húzós. A pályák szinezése kissé rapszodikusnak tünt, pl. a zöld pályának kijelölt peguieou helyenként igencsak setét pirosnak tűnt. Tény, hogy nem sok kezdő pálya volt, de nem is azért mentünk. Nagy élmény 800-900 m szintkülönbséget egybe besíelni, s erre jó pár pálya lehetőséget ad.
Az árak a hegyen húzósak, de mi mindent vittünk magunkkal.
Negatív élmény? Tán csak annyi, hogy az apartmanok kiadása csk 5 óra után kezdődött és a visszavétel is eltartott délig. De szőrözés nem volt, bár az is igaz hogy igazán tisztességesen kitakarítottunk.


Feladó: polszki
Dátum: 2004.02.20.07:28
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Kabor, nem a ti buszotokkal cseréltünk vezetőt, mikor ti mentetek kifele?
hja, amugy a mi képeink itt vannak fent, ha vkit érdekel, van közte pár tájkép is... http://polszki.srv.hu


Feladó: KoZi
Dátum: 2004.11.11.18:40
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy egy Bp-Praloup távnak mennyi az autópályadíja? Lehetőleg végig pályán mennénk.

Köszi


Feladó: chewby
Dátum: 2004.11.13.17:06
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Az, hogy nem kezdőknek való, az mit jelent? Kifejtené valaki bővebben?


Feladó: Szőllősi György
Dátum: 2004.11.18.17:40
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

én azt, hogy ha vki tök kezdő, az nem talál itt olyan pályát, mint mondjuk risoulban, ahova kabinos felvonó vitt fel, és itt nyugodtan gyakorolhattak azok, akiknek még az életben nem volt léc a lábán. Szóval rövid, enyhe lejtésű tanulópályára gondoltam, illetve arra, hogy itt olyanokat nem találsz. A tök kezdőknél szerintem gyakran előfordul, hogy elbátortalanodik, amikor meglát egy hosszú, számára meredek zöld pályát,s azon kezd el gondolkodni, hogyapicsába menjen le rajta, aztán amíg meg nem tanulja, szokja a síelés szabályait,a léctartást, azt, hogy ne menjen szét a lába, pláne a többi sízőt maga körül, addig jobb ha akad tanulópálya. De nem vészes amúgy a hely, kezdők szempontjából.


Feladó: Blaze
Dátum: 2005.01.17.12:31
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Sziasztok!

Van valakinek friss Pra Loup élménye (az elmúlt hetekből)? A neten a hójelentések eléggé aggasztóak Pra Loupra. Milyenek a pályák? Nincs nagy sor amiért nem üzemel az összes pálya? Minden infot szívesen veszek. Köszi.


Feladó: Blaze
Dátum: 2005.02.10.11:57
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Akkor válaszolok saját magamnak. Sajnos csalódnom kellett Pra Loupban. A 6 nap alatt nem esett semmi hó. Erről nem tehetnek a pályagondozók. A természeti adottságokon viszont el lehet gondolkozni, hiszen Fro. más részein nagy havazások voltak. Természetről még annyit, hogy a négy éve zöld tűlevelű erdő az egész hegyen elszáradt és csak csupasz barna fenyőtörzsek és ágak meredeztek. Elképesztő volt. Nem tudom mi történhetett. Talán savas eső? A pályakezelők hibája azonban, hogy egyáltalán nem hóágyúztak, mondván nincs elég víz. Ennek az eredménye az lett, hogy az utolsó napokban jég, föld és köfoltok között kellett lavírozni. Én Szlovákián kívül még sehol nem tettem így tönkre a lécem talpát, pedig 12 éve síelek. Külön bosszantó, hogy 1350 km utaztam közben itt 180 km re Szlovákiában 120 cm hó van.
Aszem jövőre inkább megnézem az osztrák pályákat, még ha drágábbak is. Nagy szomorúság, hogy ekkorát kellett csalódnom abban a síterepben ahová négy éve vágytam vissza.


Feladó: kerek
Dátum: 2005.02.26.21:41
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Pra Loup sajnos nagyon szerencsétlen választás ezen a télen. Karácsony óta szinte nem is havazott egy rendeset. Most is 10/35 cm a hóvastagság. További pech, hogy a fövíztározót nyáron leengedték, de a várt öszi csapadék sem jött meg, így a hóágyúk nagyrésze sem müködhet.
A helyiek pedig már teljesen kiakadtak, hogy körülöttük mostanában mindenhol havazott, még a Riviérán is, csak Pra Loupon nem.
Utoljára 1980/81-ben volt ilyen siralmas a helyzet, amikor egész télen csak pár hópihe hullott.
Egyébként ez a hóhiány egész Dél-Franciaországra jellemző idén, és nagyon haragszom a hójelentésekre, amikor azt mondják, hogy egész Franciaországban tökéletes a hó.


Feladó: kerek
Dátum: 2005.03.21.16:07
Tárgy: Re: Praloup 176 km - tapasztalatok, info gyujtes

Úgy tudom Pra Loup mától bezárt. Aki ide indul erre számítson. A többi dél-francia terep talán még ezt a hetet kibírja (Superdévoluy,
Isola 2000, Les Orres, Orcičres, Puy St Vincent,Vars/Risoul), de nagyon rossz a hóhelyzet.
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.28. 15:28
***átvitt üzenetek***

Feladó: And67
Dátum: 2004.03.15.02:23
Tárgy: Re: Segítsetek!Val'd Allos

Mi most jöttünk meg Val d'Allos-ból. Felemás a véleményem az egészről: alapvetően jó adottságú hely, Pra-Loup-pal együtt elég sok pálya van, szép környék, gondozott pályák. Azonban van pár olyan tényező, amit én negatívan értékelek:

Nagyon messze van, mivel igen délen van. Mi autóval mentünk, Barcelonette felől akartuk megközelíteni azon az úton, amely Pra-Loup-ba is megy. Azonban az utazási irodában (Alpesi Travel) egy szóval se figyelmeztettek minket, hogy abból az irányból nem lehet menni, mert a Col d'Allos hágó egész télen le van zárva. Nem takarítják, hiszen a sípályák keresztül mennek az autóúton. Emiatt kénytelenek voltunk egy 250 km-es kerülőt tenni, az utolsó pillanatban érkeztünk meg egy őrült hegyi száguldozás után, ha 5 perccel később érünk oda, bezár az utazási iroda és nincs hol aludnunk. Hazafelé lementünk Nizzáig, úgy "csak" 1450 km Pestig.

A franciák vendégszeretete, figyelmessége említésre se méltó. Azt tudtam, hogy nem beszélnek idegen nyelvet, de ha már turizmusról van szó, a fontosabb dolgokat kiírhatnák más nyelven is. 2 feliratot találtunk angolul: WC (ez csak a véletlen műve) és Pra-Loup-ban egy kiírás, miszerint délután 4-ig el kell indulni a Le Lac-ról Allos felé (ez se igaz, mert elvileg csak 4-ig jár egy felvonó, amire még szükség van az Allos-ba jutáshoz). Minden egyebet csakis franciául közölnek.
Szintén a figyelmesség hiánya, hogy nem lehet korán elindulni haza, mivel az apartmant csak 9-től hajlandóak átvenni. Akkor kezdődik a munkaidejük, nem érdekli őket, hogy szeretnénk korán indulni a hosszú út miatt. Közben az is feltétel, hogy 10-ig át kell adni az apartmant, hogy ezt hogy gondolják, amikor összesen 1 ember foglalkozik azzal, hogy ellenőrzi a takarítást, stb, el nem tudom képzelni.

Az olasz pályákhoz (Dolomiti Superski) képest a felvonók nem valami modernek, de ez hagyján. Jobban zavart, hogy alig van étterem a pályákon. Nem mintha ott tölteném az időmet, de így WC-t se könnyű találni a hegyen. Van még néhány fa házikó Pra-Loup-ban, ezek falusi budi jellegűek, vízöblítés nincs bennük, a világítás se mindig működik, higénia sehol, viszont veszettül fűtenek bennük.

Nem tetszett, hogy brutális méretű a síbérlet, alig bírtam zsebre tenni. Nem szeretem, ha a menetszél csapkodja a bérletet, egyszer elhagytam egyet. És mivel csak a legalsó felvonóknál ellenőrzik (ránézéssel) a bérletet, nyugodtan zsebre lehet rakni, a fentebbi felvonóknál már nem foglalkoznak azzal, hogy van-e bérlet. Csak az a gond, hogy alig fér el egy átlagos zsebben.

A pályarendszeren való tájékozódást nem segíti, hogy nem számozással jelölik a pályákat, illetve a felvonókat, hanem mindegyiknek van valami neve ékes francia nyelven, ami egy külföldi számára nem feltétlenül könnyen megjegyezhető, ill. kommunikálható. A pályák széleit jelölő karókon vannak ugyan számok, de azok azt jelzik, hogy még hány karó van a pálya végéig. Szóval nem egyszerű megbeszélni egy társaság számára, hogy merre síelünk, hol találkozunk, stb.

A fentiek ellenére azért jól éreztem magam, de nem tervezem, hogy újra megyek.


Feladó: And67
Dátum: 2004.03.15.02:32
Tárgy: Re: Segítsetek!Val'd Allos

Ja, és még valami a franciák figyelmességéhez: a 6 napból szerencsére csak 1 volt havazásos, de az ülős lifteknél eszükbe sem jutott lesöpörni a havat a székről. Szerintem nincs seprűjük...
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.28. 15:17
Kedves fórumozók!

A könnyebb áttekinthetőség érdekében egy ezzel párhuzamos Isola 2000 fórumot megszüntetünk,a bejegyzéseit átmásoljuk ide:

***átvitt üzenetek***

Feladó: reszetelek
Dátum: 2007.10.18.20:27
Tárgy: Isola2000

Sziasztok!
Úgy néz ki hogy erre a síterepre mennénk márc.7-14 között.Aki volt már tudna pár infót mondani a helyről? Pályák,hóbiztonság, ill.hogy kezdőknek érdemes e jönni ki tudják e használni a pályákat?
Köszönöm!
Lupo.


Feladó: Leci85
Dátum: 2007.10.18.20:36
Tárgy: Re: Isola2000

Szia!

Ha szabad kerdeznem mennyiert mentek isolara? es mi van benne az arban?
Amugy szerintem marciusban eleg kockazatos menni,mivel kozel van a tengerhez(40km legvonalban)!
A palyak amugy jok,nem tul nehezek,mindenki megtalalja a szamara megfelelot,legyen az kezdo,vagy akar halado!

Udv: Ádám


Feladó: Stani
Dátum: 2007.10.18.21:17
Tárgy: Re: Isola2000

Pilio (Görögo) mégközelebb fekszik a tengerhez, olyannyira, hogy közvetlenül a parttól emelkedik ki, mégis pár éve akkora hó esett márciusban, hogy betemette a felvonókat !!!
De pl. ha áprilisban mész a török Riviéra a partmenti hegyek még mindig bőven havasak :)



Feladó: Leci85
Dátum: 2007.10.18.21:57
Tárgy: Re: Isola2000

Stani!

Es a tavalyi szezonbol kiindulva???


Feladó: reszetelek
Dátum: 2007.10.19.08:53
Tárgy: Re: Isola2000

67.700Ft.Utazás szállás síbérlet!


Feladó: TZoli
Dátum: 2007.10.19.09:10
Tárgy: Re: Isola2000

Márciusi webcam képek:
http://www.webcam-ski.com/interfaces/isola/interface.php?pk_interface=61&m
=images&r=historique&annee=2007&mois=3&jour=14
Mostmár majdnem miden siterep webcamjánál van history, könnyen le tudod ellenőrizni, hogy milyen körülmények voltak. Itt április 19-ig tudod követni.
Elég jó sok hó van a márciusi képeken, sőt még az áprilisin is. Átkopizok egyet-kettőt.


Melléklet isola7.jpg 46970 bájt letöltve 83 alkalommal Melléklet törlése
Melléklet isola9.jpg 53049 bájt letöltve 83 alkalommal Melléklet törlése


Feladó: Stani
Dátum: 2007.10.19.10:41
Tárgy: Re: Isola2000

A tavalyi szezonból kiindulva március (és április) sokkal jobb volt, mint pl január. Egyébként a francia terepeknél nagy általánosságban elmondható, hogy márciusban pl. jobbak a hóviszonyok, mint januárban, mivel magasságukból kifolyólag március végefelé, ill. áprilisban mérik a legnagyobb hóvastagságot.

Az hogy a tengerhez közel van nem olyan mérvadó -sőt talán előny-, inkább, az, hogy "esőárnyékos" helyen fekszik-e, avagy nem.

A tengerközelség csak egy extrém példa: Kréta, Ida hegység (legmagasabb pontok ca 2300-2400m).
Az egyik salzburgi sítúrázó klub minden évben március végén szervez ide egy exkluzív sítúrázást. S bizony havuk volt bőven :)



Feladó: bkrisz
Dátum: 2007.10.19.11:24
Tárgy: Re: Isola2000

2004-ben, júliusban mi is hógolyóztunk az Olymposzon!:)Fel is raknám a képeket csak fogalmam sincs, hogy kell!:)


Feladó: Stani
Dátum: 2007.10.19.14:31
Tárgy: Re: Isola2000

Krisz!

http://xs.to

Itt feltöltöd (a lap alján pipáld ki, hogy elfogadtat a szabályzatot; I accept the xs.to Terms of Service ), majd, ha feltöltötte, utána a Direkt Link melletti linket bemásolod ide, ennek az az előnye, hogy nem kell lekicsinyítened a képet!
De azt inkább valami görög topicba postátd (Egyéb Európai országok alatt),mert itt enyhén off lenne :)

üdv


Feladó: bkrisz
Dátum: 2007.10.22.21:21
Tárgy: Re: Isola2000

Köszi!

Már ott is van!:)
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.28. 15:11
***átvitt üzenet***

Feladó: Pinka
Dátum: 2004.03.11.19:46
Tárgy: Re: Le super grand large

Sziasztok!
Mi február elején voltunk ezen a síterepen. A szállásunk St.Sorlinban volt. Szerintem elég pálya volt ott is egy hétre! Egyszer átsíeltünk La Toussiere-be. Elég cammogós az út. Egy-egy óra.Azaz sok vízszintes "épphogy csúszunk" pálya, és visszafele lassú, sok átszállásos tárcsás felvonó. Egyszer elég volt. Valószínű egyébként, hogy Le Corbierből L.T.-be gyorsabban át lehet jutni. Azt nem próbáltuk.
Egyébként a pályák szerintem tök jók voltak, mindkét síterepen. Sorbanállás nem volt, vagy csak nagyon minimális. Az idő végig napsütéses, +5-8 fok! A síelés végére érezhető is volt a hó minőségén. eléggé kásás lett. De a 2-3 legnagyobb, leghosszabb pályát mindig karbantartották. Azóta meg ha jól sejtem, esett már hó, úgyhogy biztos nem lesz rossz!
Nekünk bejött, remélem, nektek is jól sikerül!
Üdv: Panka
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.28. 14:59
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos topik a könnyebb átláthatóság érdekében megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide másolom:

***átvitt üzenetek***

eladó: Sztrogacsev
Dátum: 2007.03.31.21:28
Tárgy: Re: Valmorel - St.Francois

Hello!

Én 2007. február 2-11.ig voltam Valmorelben. Nagyon jó kis hely, mindenkinek tudom ajánlani! Pályaszállásunk volt, nagyon jól felszerelt apartmanokkal... az ajtónkig csúszhattunk...
Szórakozás szempontjából is egész jó volt: diszkók pubok stb.. pesrze nem olcsón, de ezen nem kell meglepődni. A boltban csak bugettet vettünk (kb. 1 euró), meg sört.. minden mást vittünk magunkkal! ;) A sör nem volt vészes: Kornenburg 26 x 0,25L kb. 14 euró volt, vagyis durván 1 euróra jött ki egy sör... ezért enm érdemes itthonról cipelni az árut, rövidet viszont feltétlen itthonról!!!! ;)
A pályák szuperek, a felvonók üresek, hatalmas a pályarendszer, a ratrakok dolgoznak rendesen... éjszakai sízési lehetőség nem volt.. :(

most hirtelen nem jut eszembe több, de nyugodtan kérdezzetek, akár itt, akár a mail címemen: mbence@citromail.hu

ja és a képeimet itt megtaláljátok:
http://sztrogacsev.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album05


Feladó: MoP3T3R
Dátum: 2007.02.16.20:09
Tárgy: Re: Valmorel - St.Francois

Sziasztok!

Én február 3-10-ig voltam Saint Francois Longchampban. Van SPAR, meg egy Sherpa nevezetű bolt. Van nagyon sok minden, mirelit áruk kb. a magyar árak 1,5-szereséért, speciális francia szalámik, meg sonkák, amik finomak ugyan de elég drágák - ilyet nem vettünk - pékárúból kb. 1 euróért van bagett, valalmint 4 euróért kenyér. Borból lehet kapni már 2-3 eurótól egész 17 euróig. A sör és rövid drága, az üdítő kb. 4-szeres áron van az itthonihoz képest. Pizzát 6-7 eurótól lehet kapni, de az éttermek viszonylag drágák. Mi salátát ettünk 10 euróért :) Persze ez csak egyetemisták számára drága, ha dolgoznánk lehet többet mentünk volna mulatni. Remélem segítettem az oda látogatni kívánóknak.

Üdv,
MoPeTeR

U.i.: Én mindenkinek ajánlani tudom ezt a sírégiót. Bár tény, hogy Valmorel nekünk is jobban tetszett. :)


Feladó: ß@ß@
Dátum: 2007.02.01.12:55
Tárgy: ??

sziasztok!
vk tudna segíteni abban,h. saint-francois-ban élelmiszerbolt van-e,és milyenek az árak?ja és hogy éjszaki síelésre van lehetőség?bulizni pedig hol érdemes?köszi


Feladó: Grill
Dátum: 2007.01.23.14:26
Tárgy: Re: Saint Francoise?

sziasztok!

Én is febr 2.-től megyek Valmorelbe. Busszal, és kora délutáni indulással. remélem addig még egy kis hó is esik mert a jelenlegi helyzet nem túl fényes. De ahogy nézem itt a Sielők-ön, mondanak havazást. Lehet, hogy én is a ti buszotokkal megyek?!


Feladó: Bosnyák Norbert
Dátum: 2007.01.22.17:26
Tárgy: Re: Saint Francoise?

ÁÁÁÁÁÁÁ leesett, Bence megvagy :):)
Én meg azt hittem, hogy jön még 2 busz, nem tudtam honnan ismerős a név:)


Feladó: Sztrogacsev
Dátum: 2007.01.18.15:52
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Szeva Norbi!

Én is veletek megyek, csak akkor még a 2 buszos verzió élt! gondolom a nick nevemet nem ismered... :))

No de tényleg jöjjetek velünk! Az a 6 hely sokkal többet ér 60 000 Ft-nál!! már csak a táraság miatt is!! ;)) és tényleg van hó!!!!


Feladó: Bosnyák Norbert
Dátum: 2007.01.14.00:35
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Sztrogacsev!

Mi is február 2-11 között leszünk Valmorelben 3 busszal, szóval lesz kivel haverkodni.
Van még 6 helyem, ezeket kiárusítom, hogy ne maradjanak rajtam 60.000 Ft-ért, melyben busz, szállás, síbérlet 6 napra benne van.
Ha érdekel hívj a 30/2732056-os számon!

Norbi


Feladó: Observer
Dátum: 2006.11.14.19:37
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Ja és a St. Francois-i 4 ülős tetejénél lévő teraszos éttermet jobb elkerülni, mert pofátlanul drágák. 16-an voltunk és 8 adag Fondüt kértünk ki, ezért összesen egy kis lábos sajtot adtak kb 2db karikára vágott bagettel.Azt mondták, hogy az a kis lábosnyi, amit kaptunk, 8 adagnyi volt...mindezt összesen több, mint 96 euróért...



Feladó: Observer
Dátum: 2006.11.14.19:28
Tárgy: Re: Saint Francoise?


Helló!
Én tavaly voltam itt, Val Di Fiemme mellett ez volt életem egyik legjobb síélménye (nagyobb helyen még sajnos nem voltam :( ). Mázlink volt, mert egész nap szikrázó napsütésben volt részünk, ennek ellenére elég hó volt a pályákon, mert mielőtt odaértünk, elég sok esett. Egyszer +13 fokot mutatott az egyik hőmérő, amit jól is mutatott, mert rohadt le rólunk a síruha, olyan melegünk volt.

A pályák szerintem nagyon rendben vannak, néhány felvonó azonban kicsit régi. Hiányoltam még a plexit 1-2 szelesebb helyen lévő felvonón, összvissz 2db szélvédett felvonó van, egy plexis-ülős és egy kiskabinos Valmorelben. Mi St. Francoisban laktunk, ahonnan szinte mindennap átsíztünk Valmorelbe, csodálatosan szép helyeken, 2 hegygerincen és egy völgyön át. Kisebb sorok csak a nap végén alakultak ki, amikor a tömeg Valmorelből jöt vissza Francoisba.
Freeride-al kapcsolatban nem tudok segíteni, biztos vannak jó helyek rá, mi megelégedtünk a pályákkal is :).

Valmorelben, a kabinos tetejétől 3 percnyi csúszásra van egy Snowpark egy fekete pálya mellett, itt egyébként tányéros lift jár. A parkban van egy szép nagy félcső és elég jó kis ugratók, slidecsövek. Ezenkívül a kabinos tetejétől jön még le egy nagyon jó kis crosspálya. St Francoisban is van egy crosspálya, ahol jókat lehet száguldozni, de azért legyetek óvatosak rajta, mert láttam itt egy tömegbalesetet: valaki elesett egy ugrató után, akik meg mögöttük jöttek (természetesen alig volt köztük követési távolság), szépen belementek az ott fetrengő emberbe.



Feladó: Snowbronyer
Dátum: 2006.11.14.16:55
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Hello én jan 27-től feb.2-ig megyek. Meséljetek nekem a helyről mert nagyon kíváncsi vagyok rá. És meg kell mondanom kicsit aggódok, mert nincs túl magasan, én meg viszonylag korán megyek. Hóbiztos? Van hely freerideolni? Milyen a funpark? Egyébként minden más is érdekel. Minden infot várok. Kössz
módosítás törlés melléklet hozzáadása

Feladó: Sztrogacsev
Dátum: 2006.11.14.16:24
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Mi Valmorelbe megyünk febr. 2-11. 2 busszal! :))
csak hogy irigykedjetek... remélem jó lesz! ;)

Jön még valaki ebben az időpontban errefelé? csak hogy tudjam, mennyire beszélhetek szabadon magyarul... :)


Feladó: Yohannes_
Dátum: 2006.10.04.14:54
Tárgy: Re: Saint Francoise?

A terep nagyon jó, de a másik vége, Valmorel, sokkal jobb - csak általában drágább.
DE MOSST :-)) :
Valmorel január 27 - február 3, 48500 Ft a szállás és a síbérlet, busz 20000 / fő. Szállás chalet, no emeletes ágy. Ha valaki pont 30 éves, a bérlet ingyen van (- kb. 15000 Ft), ha 2007-ben lesz 30, akkor olcsóbban, mert éppen 30 éves a síterep.
Társaság: alapvetően fiatalok, egyetemisták, végzettek, már családosak is akadnak :-)
Tavaly kb. 250-en voltunk.
Ha érdekel: yohannes@tabor.hu


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.08.01:19
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Én csak itt a forumon olvasgattam a polarisrol.A ho viszont kemény, mert val thorensben is volt valami para ami 40-50 kmre van saint francoistol. Mire mi megyünk addigra felszámolják a fennakadást... Ezek szerint 1 buszon utazunk?


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.07.19:03
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Asszem nekunk is 9 van a papiron!Komolyan 10 busz megy?
Hallottal a nagy havazasrol, hogy nem tudtak felmenni a buszok Tignesbe...stb es egy tornateremben aludtak!Remelem mi fel tudunk menni!
Polarisrol mit hallottal/tatok?
Olvastam jokat es rosszakat egyarant!
Udv!


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.07.17:47
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Nekünk 9re kell menni a térre, de lehet nektek hamarabb vagy késöbb indul a buszotok, mert ha jol tudom 10 gépet inditanak fél óránként...


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.07.14:25
Tárgy: Re: Saint Francoise?

En nem tudom! DE hanykor indulunk?Hanyra kell odamenni?


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.07.04:00
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Nem tudjátok hogy Svájcon, vagy Olaszországon át megyünk?


Feladó: Sancho
Dátum: 2006.03.06.22:24
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Én is megyek polarissal 10-én. Jeee:)

Skier


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.06.12:00
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Mi is 10-én indulunk oda polarisékkal. A csúcs környékén 2,5 m havat mondanak az alján meg 90 cm. A héten is elég sok esik, szoval nem találsz tul sok kavicsot ha esetleg azokat gyüjtöd :))))


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.03.00:24
Tárgy: Saint Francoise?

Sziasztok!

Volt valaki mostanaban a fent emlitett siterepen?
Milyenek a hoviszonyok, a palyak?(kovesek e ...stb!)
Mi marc. 10en megyunk polarissal!Remelem jo lesz...!
Udv
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.28. 14:53
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos topik a könnyebb átláthatóság érdekében megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide másolom:

***átvitt üzenetek***

Feladó: Ada
Dátum: 2007.12.15.19:44
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!
Én múlt évben voltam itt február elején és nagyon tetszett!Mikor megérkeztünk a sok napsütés és a hóhiány miatt elég nagy olvadás volt..több pálya le volt zárva!Viszont a második napra virradóra hirtelen leesett fél méter hóóó!:D Akkor új pályák nyíltak meg,de ezért néhány pályát lezártak!A pályák jól karbantartottak és igényesek!Mindenki megtalálja a magának megfelelőt!A hét felében napsütés volt,a másikban meg havazás/hóvihar!A szállás szuper volt,3-5perc sétára voltak az üzletek!
Ha majd szembenálltok a pályákkal mondhatni az első kettő amik párhuzamosan futnak egymás mellett,zöld pályának vannak feltüntetve!Néhol kékes-pirosas beütése van!:D Szerintem a legjobb pálya a csúcsról induló piros pálya,amit tányéros felvonóval lehet megközelíteni!Ez a pálya levisz egyenesen a szállásig!Az út nagyon meredek felfele,a boardosok legnagyobb örömére!
remélem segítettem


Feladó: nagyniki
Dátum: 2007.03.05.14:24
Tárgy: Saint-François-Longchamp

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Ha Olaszországon keresztül szeretnénk menni Saint Francois-ba akkor kell-e valamilyen alagútdíjat fizetni? Mert én már nem tudok eligazodni :( Előre is köszi


Feladó: Peteed
Dátum: 2005.02.07.18:58
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Na megjöttünk, nekem nagyon tetszett a hely, jó pályák vannak, az átkötők sem nagyon unalmasak, nem csalódtam benne. Egyik ismerősömnek sikerült egy lavinát is elindítania, 200m-en vitte magával. Persze ez mind csak pályán kívűl volt, tehát aki a kijelölt részen megy, az ne izguljon.


Feladó: relax
Dátum: 2005.01.23.16:44
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!

Ma neztem Saint Francois weblapjan az idojarast.

Azt irja hogy a lavinaveszely 4/5-os.
Ez most a sipalyakra is vonatkozik vagy csak a kornyekre.
Nem szeretnek eloben megtapasztalni egy lavinat :)

Udv
relax


Feladó: Peteed
Dátum: 2004.12.21.12:43
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok, én is most jan végén megyek ide, úgyhogy érdekelne vkinek a véleménye aki már volt. Én eddig Serre-Chevalieren, Chamrousse-on és a Les Sybellesen voltam. Ha vki tudná h ezekhez képest milyen a hely, az írjon bátran!


Feladó: hajnick
Dátum: 2004.11.17.12:15
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Szia!
Én jan.8-15 megyek oda.Még én sem voltam ott, de rengeteg pálya van és át lehet sielni Valmorelbe úgyhogy rossz nem lehet.Üdv.


Feladó: relax
Dátum: 2004.11.13.14:38
Tárgy: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!
Januarban megyunk sielni Saint-François-Longchamp -be.
Volt-e mar valaki itt, milyen tapasztalatok vannak ?

Elore is koszi
Udv
Relax
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.27. 22:31
***átvitt üzenet***

Feladó: kokkew
Dátum: 2008.01.27.20:22
Tárgy: Aranyida - Skipark ERIKA / Kojsovska Hola

Sziasztok,
3. hétvégét töltöm a Skipark Erikában, csak jó tapasztalatom van. Friss hó szinte minden alkalommal van, pályák kezelve, TÖMEG NA AZ NINCS, ajánlom mindenkinek!


Feladó: hg001
Dátum: 2005.12.12.10:26
Tárgy: Aranyida - Skipark ERIKA / Kojsovska Hola

Sziasztok!

Egyik kedvenc síterepem a Kassához közeli Aranyida (Zlata Idka) melletti Kojszói Csúcs (Kojsovska Hola), pontosabban a Skipark Erika (http://www.skiparkerika.sk).

Nagy megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy a sípark a hotellel együtt ELADÓ. A honlapon már nyár óta hirdetik, és nem is tették fel az idei jegyárakat, tehát félő, hogy ott nem lesz 2005/2006-os síszezon.

Tud valaki valamit a sípark sorsáról? Van vevőjelölt, esetleg hajszálnyi esélye annak, hogy ott is elinduljon idén a síszezon?

Köszi, üdv:
HG
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
Topik: Koralpe
2008.01.21. 22:10
Tökfej:
Klippitz: 6 napos síbérlet 149 Euró
Koralpe: 6 napos síbérlet 145 Euró
...a honlapjuk szerint.
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
Topik: Lavina
2008.01.17. 14:31
Kedves fórumozók!

Egy régebbi lavinás topik megszüntetésre kerül, a hozzászólásokat átmásolom ide:

*** átvitt üzenetek ***

Feladó: Mil
Dátum: 2007.02.15.07:45
Tárgy: lavina

https://sielok.hu/hirek/20070214lavina.html

a cikk több lavinátról is hírt ad, de csak az egyik esetben említi, hogy a pályán kívül történt a lavinabaleset.

aki ismeri a terepeket, eredeti (sajtó)jelentéseket, kérem írja, meg, hogy a pályán történtek e a lavinák, vagy a pályán kívül.


Feladó: batus
Dátum: 2007.02.15.10:20
Tárgy: Re: lavina

Kedves Mil!

Az első két lavina pályán kívül történt (St. Anton és Lech) a második kettőnél ez nem szerepelt az eredeti hírben, de gyaníthatóan ott is pályán kívüli lavináról van szó, hiszen ha pályán történik, akkor az általában nagy hangsúlyt kap.

Még egy dolog. A svédek igen felelőtlenek voltak abban a tekintetben, hogy 3-as jelzés mellett jeladó nélkül indultak el. Akit kimentettek Voralbergben, az a jeladónak köszönheti az életét.

Közben érkeznek további részletek:
St. Anton: 1700 magasságban pihenőt tartott a hódeszkás csapat és az egyik fickó a deszkával el kezdte verni a havat és rázúdított egy 150 méter széles lavinát az alatta lévő két svédre.

hírszerkesztő
hirek@sielok.hu
https://sielok.hu


Feladó: Montafon
Dátum: 2007.02.15.16:39
Tárgy: Re: lavina

Montafonban ( a Silvaretta Nova területén) ma szinten egy lavina lett kioldva, ami azonban nem követelt halálos áldozatot.
Három ismeretlen snowbordos gyalog a hegyi állomástól ( Rinderhüttenbahn) felgyalogolt, majd lecsúszott egy sziklákkal teli
szabad területen. A legutolsó közülük egy lavinát indított el (20m széles), ami egyiküket magával ragadta és 100 méterrel odébb vitte. Miután magát kimentette, továbbcsúszott a csapat.
Vorarlbergben ezidötájt lavinaveszély 3 van megállapítva.(Az 5-ös skálán.)
admin3
707 élménybeszámolót írt
707
17 éve tag
2008.01.17. 14:23
Kedves fórumozók!

Egy ezzel régebbi párhuzamos Bad Kleinkirchheim fórumot megszüntetünk, a hozzászólásait bemásoljuk ide:

*** átvitt üzenetek ***

Feladó: norbeee
Dátum: 2003.11.09.09:48
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Tavaly ott voltunk, csak jót tudok róla mondani. Jók a pályák, változatosak és egész napra el lehet barangolni. Érdemes kipróbálni sielés után a két fürdő valamelyikét. A táj gyönyörü. Az egyik kabinos felvonó tetejéből indul egy rat-rak ami elvisz egy hüttéhez. Az utazás kicsit félelmetes de érdemes kipróbálni.


Feladó: admin
Dátum: 2003.11.10.07:37
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Idén különösen érdemes lesz Bad Kleinkirchheimbe menni. 2003. dec. 6-án Franz Kammer 50. születésnapjára nyitják meg "Franz Klammer Karintia" világbajnoki pályát, mely a Strohsack hegycsúcsról 1904 méter magasságból vezet a völgybe 3150 méter hosszan. Képeket és további leírást itt találsz, most tettük fel a weblapra.
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/karintia-franz-klammert-unnepli/

Wesselényi Andrea
https://sielok.hu


Feladó: Athec
Dátum: 2004.02.18.16:21
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Sziasztok!

Én a jövő héten megyek erre a Bad Kleinkircheim nevü helyre.
Valaki tudna segíteni hogy pl. a felvonóknál milyenek a bérlet. Szóval lyukasztásos módszer van vagy ilyen áthúzós vagy milyen?
Snowboardosoknak hallottam hogy van fun park meg félcső..ezekről tudna valaki valamit mondani?
A pályákról meg hallottam hogy nagyon sok van..el lehet tévedni ha térkép nélkül megyek és az egészet beakarom járni?
Felvonóknál ott ugye nincs sorbanállás?
Köszi!
Hali!


Feladó: Misa
Dátum: 2004.02.20.16:19
Tárgy: Bad Kleinkircheim

Én tavaly januárban sieltem egy hetet ott. 1 nap alatt be lehet sielni az egész pályarendszert ha jól sielsz, ha kényelmesen, akkor 1-1 nap, de a térkép tényleg szükséges hozzá. Nekem Swatch Access órám van, arra szoktam feltöltetni a bérletet. Egyébként mágneskártyás bérletek vannak. Mindkét pályarendszer jó, de ami nekem még jobban tetszett, az Turracher Höhe (oda is érvényes a 6 napos bérlet). Igaz, hogy az kisebb, mint BKK, de magasabban van, több ott a hó, jobb volt akkor a pályák minősége. Ami nem tetszett BKK-ban: egész nap osztrák sramli zene szól mindenhol, és bulizós helyek alig vannak. Megkérdeztünk pár helyi lakost, akik elmondták, hogy BKK a családos középkorosztálynak meg a nyugdíjasoknak van kitalálva... Szóval a sielés szempontjából én egy tizes skálán olyan 7-et adnék, szórakozás terén 0-át.


Feladó: Athec
Dátum: 2004.02.20.21:16
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Hellosztok!

Misa! Köszi a segítséget!
Én még úgy hallottam...hogy úgy van az az egész..hogy lanoffkával lehet menni a közepéig az egyikkel a másikkal meg a hegy teteljéig..és ott kiszállás és utánna azon a szinten ahol kiszálltunk sima felvonókkal történik a sielés..és lefelé is lanoffkával kell visszajönni a hegy lábához a kiindulóhelyhez...máshogy nem lehet..
Ez igaz?


Feladó: Stani
Dátum: 2004.02.21.10:54
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

szóval egészen a völgyig lelhet sízni a csúcsról, persze ennek feltétele, hogy völgyben is legyn hó, de mivel itt a pályák 80%át mesterségesen havazzák, és a hosszantartó januári -10fokokban sok sok műhavat kentek a pályákra, így semmi gond még, akkor se, ha esetleg bejön ilyen +10fokos enyke idő, a pályákon akkor is lesz hó, az már más kérdés, hogy mellette kankalinok fognak virágozni :))) üdv

Stani



Feladó: libella
Dátum: 2004.02.22.14:06
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Szombaton (21-én) jöttünk haza, így frissek az információk.
Síbérletár: 6 napos 161 � (felnőtt)
Eltévedni abszolút nem lehet, mivel igen kevéske pálya van.
Akinek a St. Kathrein-i fürdő közelében lesz a szállása, annak egy 4 üléses felvonó van a legközelebb.
A pályák 90%-a északi fekvésű, így marad rajta hó, viszont a déli oldalakon teljesen leolvad, ha egy-két napon süt a nap.
A fürdőket (van egy másik Römerbad) a kabinos felvonónál, érdemes kipróbálni. Nagy élmény, hogy esik a hó a fejedre, nézed a síelőket, és fürdesz.
A Römerbadnál lévő kabinosnál reggelente igen nagy a tömeg, de kb. 15 perc alatt be tudsz szállni.
Most esett friss (kb. 30 cm) hó, így aki a jövő héten megy, annak már jó pályák lesznek.
Igen jó a síbuszközlekedés. 20 percenként indulnak a buszok, és a 3 féle busszal bárhova el lehet jutni.
Nagyon jó gyerekpályák vannak mind a St Kathreion , mind a Römerbad-i rész közelében.
A pályák általában pirosak, néhol kék beütéssel.
Ha kíváncsiak vagytok még valami konkrétra, állok rendelkezésre.

Fehér Gábor


Feladó: libella
Dátum: 2004.02.22.14:13
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Athec-nek kiegészítés:

Félcső csak a St. Oswald-i részen van, a másik pályarendszerben nincs.
Nem igaz, hogy nem lehet lecsúszni! Végig le tudsz jönni egy kivétellel, ahol ha süt a nap, elolvad a hó. Itt is azonban megoldották, hogy egy rövid szakaszon ülős felvonóval közlekedsz a völgyig síléccel együtt. (Magyarán, lapátolnak havat az érkezési pontra.)
Ez a két rész (Mainbrunn Alm és Nock Alm) összesíelhető úgy, hogy az imént említett ülős felvonótól kell az út alatt átgyalogolni kb. 150 métert.

Fehér Gábor


Feladó: Athec
Dátum: 2004.02.22.19:35
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Hello!!!

Köszi ezt a sok sok információt!
Én keddtől leszek ott vasárnapig. Nekem van egy térképem amin bevan így jelölve hogy melyik pályán mi van..és az van itt hogy a félcső ott van azon a részen ami a St. Kathrein fürdőhöz van legközelebb. a St. Oswaldi részhez pedig semmi ilyesmi nincs rajzolva. Rossz a térképem akkor?
A szálloda ahol én leszek az vagy 10 kilóméterrel arrébb van mint a pálya.:( Te pályaszálláson voltál?


Feladó: Misa
Dátum: 2004.02.23.09:41
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Én pályaszálláson voltam, 2 perc séta volt. A völgyig történő lesielés egy dologtól függ: van-e hó a pályák alján. Jó utat!


Feladó: libella
Dátum: 2004.02.26.22:09
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Szervusz Athec!

Nincs semmiféle félcső (felteehtően a rossz hóviszony miatt) sem a St. katrein sem a Römerbad fürdő közelében lévő pályán.
A pályák végig síelhetők, mert ezek mind északiak, így megmarad a hó rajtuk.
Ha szombaton utaztok, akkor érdemes még aznap elmenn bérletet venni, mert mi (lusták lévén) másnap vettük meg kb. 1,5 óra sorállás után.
Mi amúgy pályaszálláson voltunk a Mailbrunnenveig-i ülős lift és a síiskola pálya között. (Hotel Kristall)
Jó síelést!

Fehér Gábor


Feladó: pappleany
Dátum: 2006.01.13.22:24
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Tudna vki segiteni abban, hogy ha még életünkben sem sieltünk, de nyertünk 4 napot Bad Kleinkircheimbe, mi mit tudunk ott csinálni? A nyereményt csak április-május hónapban lehet igénybe venni a Wellness & Thermal Hotelben. Előre is köszi!


Feladó: Péter64
Dátum: 2006.01.14.00:00
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Hát szívesen nyernék én is ilyet :-)) A síterület elméletben nyitva van ápr.17-ig, de valószínű, hogy áprilisban csak a felső szinteken, 1300 m felett lesz használható pálya. A faluból induló felvonók 2000 m-ig visznek fel, és sok túraútvonal is van, ha nem akartok síelni. Jó túrabakancsot vinni kell, mert a hegygerinceken térdig érő hó várható még májusban is, de ez ne riasszon el benneteket, a környék kárpótol a viszontagságokért. 2200-2400 m-ig lehet felmenni, a terep nem túl sziklás, könnyen járható, nem hegymászó terület. Ha az ilyen téli dolgok nem vonzanak titeket, akkor van a Römerbad kinti-benti medencével, az biztos jó, mi ugyan még nem próbáltuk, de a havas hegycsúcsokkal ellentétben ilyenből Magyarországon sokkal különbek is vannak. Mindenesetre a 4 nap a negyedére sem lesz elég, úgyhogy nem kell izgulni, menjetek nyugodtan. (500 km Budapesttől)


Feladó: libella
Dátum: 2006.01.14.18:46
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

No meg azt se felejtsük el, hogy azért "bad", mert két termálfürdő is van. E gy nap egyik, egy nap másik, egy nap csúszkálás (felső részen talán) egy nap túra, és már indulhattok is haza.

Fehér Gábor


Feladó: pappleany
Dátum: 2006.01.16.17:52
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Köszi a tanácsokat, meglátjuk. Még nem tudjuk melyik hétvégén megyünk. Szerintetek ez az időszak /márc. 1.-május 31-ig ott holtszezonnak számit? Szórakozás semmi? A Wellness & Thermal Hotelről tudtok vmit? Én sehol nem találok róla infót a neten. Köszi: Évi



Feladó: Mandi73
Dátum: 2007.01.18.19:47
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

http://www.wthaustria.com/mainhu.htm
itt találsz infót a szállodáról


Feladó: Kalandbázis
Dátum: 2007.01.18.21:47
Tárgy: Re: Bad Kleinkircheim

Itt dolgozom Bad Kleinkirchheimben(síoktatás), ha bármiben tudok segíteni, szóljatok kérdezzetek!
tihanyi.zsolt@kalandbazis.hu


Feladó: a festegető
Dátum: 2007.03.15.17:20
Tárgy: Re: Karintia-BKK

Hali! Mi éveken keresztül játtunk BKK-ba, de az utóbbi időkben mindig belefutottunk az időjárás szeszélye folytán a nem túl rózsás hóviszonyba. Nagy gáz esetén átmentünk Turracher Hohe-re, ez magasabban fekvő síterep( http://www.turracherhoehe.at ), itt mindig tudtunk síelni. A hely látványnak sem utolsó, egy tó körül lehet bolyongani a léccel, motorosszán húzza át a tavon a síelőket. Amúgy Bkk-ban talán a négyüléses felvonó pályája a legárnyékosabb, ott lehet legtovább élvezni a sízést.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.