Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
21 éve tag
2009.10.28. 19:07
Szia,
Magassága, életkora, súlya, sítudása kellene mindenképpen a választáshoz. Olyan, hogy gyors, vagy lassú léc nem igen létezik, a sebességet a pálya és a síző határozza meg. Mindenesetre ha eddig hagyományos léccel ment, akkor az biztos, hogy a most vásárolandó léc talpon csúszva nem lesz olyan gyors, viszont nem lesz olyan stabil sem, valamint élen kanyarodáskor nem fog lassulni, sőt, gyorsul ha a fara nincsen kicsúsztatva az ívből, tehát azért jócskán eltérő technikát igényel a síelés carving léccel.
Előzmény: (vmate 72296)
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
19 éve tag
2009.10.28. 18:34
Sziasztok!
Tavalyi szezon végén kis feleségem elszakította a keresztszalagját. Meg is operálták, túl van a rehabon, erősít, edz.
Eddig egy hagyomásnyos, hosszú, párhuzamos léccel síelt. Ebből adódott a baleset is, szűk helyen elkadt a léc (bár lassan ment ezért nem oldott a kötés) és beforgatta a lábát.

Na mindegy, szóval az lenne kérdésem,milyen, és mekkora lécet ajánlanátok, ami kíméli a térdet, és nem gyors. (nem lát jól).

Köszi a választ.
Máté