Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Aflenz Bürgeralm
síterep infó oldal
ÜZENETEK (638)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.01.30. 12:26
Ha ketten, vagy hárman mentek egy jegykuponnal, még akkor is marhára megéri - az egynapos síjegy felnőtteknek csak 24,5 Euróba kerül! A diákjegy 21,5 Euró, ami elvileg csak 1989-es "évjárattól" járna: én 84-es vagyok, vittem magammal az Euro26-os nemzetközi diákigazolványomat és így is simán adtak diákjegyet!
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2008.01.30. 09:48
Kedves Síelők!
Amikor az Aflenz síközponttól ajándékba kaptunk egy borítéknyi síjegyet, a síterep főnökének az volt a kérése, hogy minél jobban szórjuk szét az országban. Napnál is világosabb, hogy a céljuk az a promócióval, hogy ismertebbé váljon a terep, és arra számítanak, hogy egy ingyenes síjeggyel érkező síző mellé mindig társul néhány fizető vendég is. Kellemetlen lenne, ha egyesek itt a fórumon összegyűjtött jegyekből csoportként jelennének meg a terepen, ugye megértitek?
1-2 jegy természetesen még OK, csak ne vigyétek túlzásba a gyűjtést.
Ha jól sikerül a promó, akkor jövőre újra kaphatunk utalványokat szétosztásra.

Wesselényi Andrea
sielok.hu
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.01.22. 09:41
A szobában hideg-meleg vizes csap van 1 mosdókagylóval. WC-k a folyosón, ezenkívül van egy közös fürdőszoba. Lehet, hogy fürdő a felső szinten is van, de azt nem láttam.
noa
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2008.01.22. 09:16
Sziasztok!
Köszönöm az információkat. Egyetlen kérdés még, van zuhanyzó a szobákban? noa
vasssy
1780
18 éve tag
2008.01.22. 08:26
Noa, a mailcímük ami a honlapon van nem működik (nekem visszajött, hogy nincs ilyen mailcím...), telefonon lehet elérni őket.
A hely amúgy nem rossz, de semmi extrára ne számíts. A szobák nem túl nagyok, de tiszták. Éjszaka sincs nagyon meleg a szobában (megfázni azért nem fogsz), viszont ha a kabátod vizes, érdemes lent hagyni abban a helyiségben, ahol a sícipőket hagyod, ott melegebb van, előbb megszárad.
És tényleg mindenhez közel van.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.01.21. 22:28
A Sch.blick tulajdonképpen elsősorban önkiszolgáló étterem, másodsorban szállás. Pár szoba van a kajálda felett, amit a tulaj kiad. Amúgy pont a központban van, mindenhez közel.
Infók: http://www.schoenleitenblick.at/
noa
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2008.01.21. 12:29
Sziasztok!
Tud valaki segíteni információval az Alpengasthof Schönleitenblickről. Köszönöm. noa
vasssy
1780
18 éve tag
2008.01.06. 19:41
Azt nem mondtam, hogy "annyira" rossz időnk lett volna, csak Árpád képeit és videóját nézve irigykedtünk egy kicsit... :-)
GVre meg már rendeltem napsütést, remélem szállítják! :-)
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.06. 19:32
Azert annyira rossz idotok nem volt. Bar remeljuk marciusban GVn jobb lesz az ido:D
vasssy
1780
18 éve tag
2008.01.06. 19:02
Hát nekünk is megvolt Bürgeralm...
Sajnos nekünk nem jutott olyan szép idő, de azért nagyon jól éreztük magunkat. Csütörtökön délelőt még ki-kisütött a nap, aztán 2 után már teljesen "tejföl" volt, néha a havat se láttuk. Pénteken viszont viszonylag szép idő volt, többnyire sütött a nap, a Schönleiten teteje azonban szinte végig felhőben maradt.
Hó az volt bőven, a pályák jók voltak, semmi buckásodás, sorbanállás szinte=0, a síelők a pályákon alig látszottak (főleg dél és 1 között, akkor mindenki lement enni, volt, hogy 2en voltunk a Paradiesliftnél összesen!). A felső részeken hideg volt a szél, de hát tél van végülis... :-)
Az Alpengasthof Schönleitenblickben szálltunk meg (a nevéből a Schönleitenblick sajnos ritkán valósult meg...) a szoba egyszerű volt és nem túl meleg, de tiszta. A hely maga kedves, családias, a személyzet válasza a legtöbb kérdésre a "Was Ihr wollt" illetve a "Wie Ihr wollt" volt. Például amikor lementünk vacsorázni, a pincércsaj leült hozzánk és mosolyogva megkérdezte mit szeretnénk. Amikor kérdeztük mi van azt mondta, gondolta hátha van valami elképzelésünk. Ez jól esett. (Étlap nincs! :-) ) A kaja jó volt és bőséges. A leves után a Páromnak kihoztak egy akkora adag Wienerschnitz'l-t, hogy 2 percig csak nézte... :-)
A Talabfahrt nagyon szép, kellemes, nap végén érdemes 1szer lecsúszni a kilátás miatt. Síelésről itt szó sincs, kicsit olyan érzés, mint amikor evezőstúrán a nap végén elégedetten csorogsz lefelé a folyón evezés nélkül, amíg táborhelyet nem találsz.
Mindent összevetve szerintem jó kis hely.
09-burgeralm.JPG
01-ilyen-messze-laktunk-a-felvonotol.JPG
02-itt-meg-lehetett-latni-valamit.JPG
03-esti-kod.JPG
04-reggel-az-ablakbol.JPG
05-kilatas-lefele-a-liftbol.JPG
06-kilatas-lefele-a-liftbol.JPG
07-kilatas-lefele-a-liftbol.JPG
08-kilatas-lefele-a-liftbol.JPG
09-a-parkolo-a-liftbol.JPG
10-a-schonleiten-teteje-majdnam-vegig-kodben-volt.JPG
11-az-1es-palyan.JPG
12-3as-palya-es-paradieslift.JPG
13-kilatas.JPG
14-burgeralm3uleses.JPG
15-burgeralm-felulrol.JPG
16-fujt-a-szel.JPG
18-ez-en-vagyok.JPG
21-naplemente.JPG
22-anitatalabfahrt.JPG
egy-noies-adag-wienerschnitzl.JPG
20-a-silift-tortenete.JPG
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.02. 00:14
Kedvcsinálónak egy rövid videó az aflenzi vidékről.
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/Videok/Aflenz1.wmv.html
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.01. 00:22
Sajnos letelt az aflenzi síelésünk. Tapasztalatok: Az ünnepek ellenére abszolút nem volt tömeg a pályákon. Egyedül a felvonóknál leginkább a 3 ülésesnél alakult ki a déli órákban egy kis sorban állás, de nem volt több mint 5-6 perc. A pályákon egyáltalán nem volt tömeg. Irigylésre méltó szikrázó napsütéses 3 napot fogtunk ki, kiváló pályákkal. Hőmérséklet nappal minusz 4-5 éjszaka minusz 10-12. Felejthetetlen élmény volt.
Csatolok egy hivatkozást, ahol néhány képet meg tudtok nézni a környékről. Mindenkinek BUÉK és jó síelő szezont kívánok.
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/Aflenz/

Árpád
vasssy
1780
18 éve tag
2007.12.30. 21:22
Gondoltam felhozom a topicot, mert talán ez a hely is jó alternatíva lehet a hosszú sorbanállás elkerülésére. (Még nem voltam itt, tapasztalatom nincs...)
Mi jan. 3-4-én leszünk itt, Stuhlecknél csak 60km-el van messzebb, a webcam alapján nincs iszonyatos tömeg, és szállást is könnyen találtunk fent a hegyen, míg a felkapottabb helyeken jövő héten végig teltház van...

Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2007.12.21. 10:43
Télen a bürgeralmi pályaszállásokat a duplaülésessel lehet elérni, a csomagokat is a felvonó segítségével szállítják.
Parkolni lenn a völgyben lehet, szállóvendégeknek van egy külön "Dauerparkplatz".
Nyáron fizetős-asztfaltozott hegyi úton közelíthetőek meg a szállások.
vasssy
1780
18 éve tag
2007.12.21. 10:35
Erre nem is gondoltam, hogy ez a völgypálya is lehet, nem tudom...
Nézetgettem panziókat fent Bürgeralmon és ott a megközelítéshez azt írták, hogy vagy a 2ülésessel vagy a Panoramastrassén keresztül lehet. Ha ez a völgypálya lenne akkor ezt azt jelentené, hogy télen csak a 2ülésessel lehet feljutni oda?!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.20. 21:46
Ez valami betonút, ami felvisz Aflenzből Bürgeralm síterephez? Szerintem ez a völgypálya, ami most éppen szép havas, szerintem egy ratrak is elfér rajta!
vasssy
1780
18 éve tag
2007.12.20. 18:49
Hmm. Közben ezt találtam:
"Mautstraße wegen Bau der Panoramastraße Aflenz-Bürgeralm gesperrt."
Ez vajon aktuális?
vasssy
1780
18 éve tag
2007.12.20. 18:44
Hali, tud valaki kicsi infót a "Panoramastrasse"-ról ami felvisz Bürgeralmra?
Gondolok itt arra, hogy mikor van nyitva, mennyibe kerül, mennyire meredek, stb.
Köszi,
Gergő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.17. 14:02
Nna, akkor következzenek a beígért képek :)
Siterkep.JPG
Utban-Burgeralm-fele.JPG
A-hegy-fele-a-duplaulossel.JPG
Ez-meg-mifele-szerkezet.JPG
A-duplaulos-teteje-szep-kilatassal.JPG
Erkezes-Burgeralmba.JPG
A-3ulos-lift.JPG
Az-egyik-felso-palyarol.JPG
A-volgypalya.JPG
A-hangulatos-kis-udulofalu-zaras-utan.JPG
A-volgypalya-estefele---kilatas-Alfenzre.JPG
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.12.15. 22:19
Ide jöttünk, aranyos kis hely. Hangulatos, nagyon sok lehetőség van benne, csak kevés még a hó a völgyben. Fel kellene fedezni, hogy az eszméletlen hosszú kék pályán kívül máshogy is vissza lehet-e csúszni egészen az aljára, mert a térképeik alapján nem igazán lehet megmondani. Gyönyörű idő volt délelőtt és 30-40cm friss hó várt fent, ami gyorsan le lett csúszva. Tényleg nagyon tagolt a terület, de azért tudtunk viszonylag hosszúkat erdőzni. Az ósdi felvonók pedig inkább mókásak mind zavarók.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.