Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Selmecbánya - Salamandra Ski Centrum
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Salamandra - közvetlen pályaszállás a selmecbányai sícentrum tövében
ÜZENETEK (179)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.23. 21:16
Ma szétsíeltem magam rendesen. Tömeg nem volt, de 1-2 kamikaze igen ! Külön öröm volt számomra hogy röpke 2 1/2 hét alatt már a harmadik lécet tudtam kipróbálni. Rossingnol 8s world cup aztán Atomic metron b5c és ma egy Stöckli sl. Hálás köszönet gabócának ,Tominak és Pedrónak. Az élménybeszámolóval gabóca jön majd !!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2010.12.22. 20:36
Sziasztok Robin és Pálinkás! Ha holnap visszajöttetek akkor várom a beszámolót!
Ha van rá mód akkor a következő kiruccanáshoz betársulnék én is!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.12.22. 16:55
Ha már megjártuk:

Eddig nem nagyon volt ránk olyan hatással szlovák pálya (talán Martinska Hola tavaly), ahol már hazainduláskor eldöntöttük, hogy visszatérünk. Ez most már másképp van.

19-20án voltunk Salamandrán, és nagyon pozitivan csalódtunk. Az odaút kissé hosszabbra sikerült (GPS félrenavigálásból adódó vezetéstechnikai tréning, letaposott havas, egysávos, 10%os lejtőkön) de megérte.

Szinte hihetetlen, milyen jó pályát sikerült kialakitani 500-800 m közötti magasságban. Eléggé fagyzugosnak tűnt a völgy, ahol a pálya alja van, plusz még napos időben is rengeteg rajta az árnyékos rész.

Mindkét nap kiválóan elrendezett pálya, vasárnap viszonylag nagy, hétfőn 0 tömeg, annyira elfáradtunk, hogy nem is maradtunk zárásig.

A pálya vonalvezetése és lejtése nagyon jó, 2 nap alatt egyszer sem mentem le rajta unottan, szuper iveket lehet rajta húzni. Egy erősebb piros letörés miatt azonban nem árt némi előképzettség, 0 km-es sízőknek elsőre sok.

A kiszolgáló létesítmények még nem végleges formában (de gond nélkül) működnek, gondolom ez hamarosan változik, ha tényleg olyan komolyak a tervek, mint hallani. Bár nézelődtem, merre lehetne több pályát kialakítani, elég nagy tereprendezésre lenne szerintem ehhez szükség.

És közel van.
És olcsó.
És Selmecbánya régi belvárosa nagyon szép. Mivel még nincs kialakult síturizmus a városban, a szállások téli időszakban olcsóbbak, mint nyáron. Mi voltunk az egyedüli vendégek a panzióban igy megkaptuk a legnagyobb, kétszintes, erkélyes szobát, fullos félpanziós ellátással 27 EUR-ért.

Nem is fényezem tovább, még a végén kilométeres sorokat generálok a felvonónál :)
Előzmény: (- Marky - 98726)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.22. 14:54
Mi úgy néz ki hogy meg vagyunk négyen gabócánál de ha tudsz akkor mindenképpen gyere mert szívesen megismernénk.
Előzmény: (pálinkás 99332)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.12.22. 08:50
Csütörtökön (holnap), ha minden jól alakul én is beszállnék selmecbányai kiruccanásba. Autóm van...
Előzmény: (Robin 99111)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.12.20. 21:21
Hát nagyot kell villantani, hogy ez megtörténjen... :-)
Előzmény: (Robin 99131)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.20. 21:10
Csak nehogy át szokjatok Táléról ide ! :)
Előzmény: (gaboca 99116)
zozóka45
84 élménybeszámolót írt
84
16 éve tag
2010.12.20. 21:06
Szia Robin Pajti!

Bocs, "off"
Igazán írhatnál már nekem egy komolyabb levelet a privátra, hogy milyen volt az ausztriai sí utad.
Igaz itt láttam fotókat.

Üdv:
Előzmény: (Robin 99111)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.12.20. 20:27
Elképzelhető, holnap megbeszéljük!
Előzmény: (Robin 99111)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.20. 19:58
Ha üresedés lenne akkor én is mennék. :)
Előzmény: (gaboca 99102)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.12.20. 19:26
Csütörtökön megnézzük! :-)
Előzmény: (Robin 99098)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.20. 19:18
Én is valami hasonlót mondtam februárban. Mármint, hogy piszok jó carving pálya. :)
Előzmény: (marzio 99090)
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2010.12.20. 18:38
Üdvözlet a Sporttársaknak!

Ma meglátogattuk a Salamandrát! Jelentem megtaláltam a Budapesthez legközelebbi közel s távol legjobb carvingpályát! Tömeg nulla, lecsúszás után rögtön lehetett beülni a liftbe. A lift vadiúj, lehajtható plexis, kényelmes és gyors. A pálya piros besorolású, van benne két meredekebb letörés, ezek a szakaszok emiatt inkább sötétpirosak, a többi rész erős kék. A fentiek miatt kezdőknek én nem ajánlanám, mivel ezeket a részeket kikerülni nem lehet, max lebotorkálni rajta, sajna az én 7 évesem is így járt. Viszont a pálya alján építettek egy kb. 300 m hosszú kis Tatrapoma felvonót, ami ma még nem működött mert épp szerelték, tehát ha ez már menni fog akkor a kezdők itt tudják próbálgatni a szárnyaikat, ugyanis az alsó rész egész lankás.
Ahogy előttem már írták páran ez a központ a pályát és a lifteket leszámítva még kezdeti stádiumban van. Ezt úgy kell érteni, hogy van egy bepucolatlan kocka épület amiben egy igényes síkölcsönző van. A kölcsönző árai megfelelnek a honlapon feltüntetett árakkal, a személyzet kedves, viszont a kölcsönzési díjon felül kauciót is kérnek ami úgy működik, hogy megkérdezi a hölgy udvariasan hogy mennyi pénzt tudsz itthagyni??? Én 30 eurót hagytam ott meg a személyit, a gyermek sílécéért és cipőjéért. Nyugtát adnak az átvett összegről, és a végén vissza is adják, persze a kölcsönzési díjat levonják :) Ezt csak azért írtam le mert kölcsönöztem már pár helyen életemben és ez nekem új volt.
A jegypénztárban lehet bankkártyával is fizetni a bérletkaució 5 EUR.
A büfé egy konténerépületben van kialakítva, alap kajákkal (virsli, kolbász, hotdog, szendvics), tudnak magyarul.
Árak.: 6 db virsli (nem a **** teszkós, hanem a normálisabb juhbeles), mustárral, kenyérrel, és 1 kisüveges Ice tea 4.30 Eur.
Ja igen! Hétköznap ha ilyen kevesen vannak akkor elég a 4 órás bérlet is, térdig lesíelheti a lábát az ember ennyi idő alatt is! :)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.12.18. 11:38
A honlapjukra viszont van link.
Jelenleg 50 cm hó, ideális viszonyok még keddig, mi holnap meg is nézzük!
Előzmény: (Herczegek 98434)
Herczegek
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.12.16. 08:07
Szia Mindenki!

Remek oldal a sielok.hu, csak például Selmecbánya nem szerepel a hójelentésben!

Lehet tudni miért nem?
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2010.03.16. 18:04
Március 15-én kinéztünk az új selmecbányai sípályára. A google-féle útvonalat ajánlom mindenkinek https://sielok.hu/terkepek/utvonal/siterep/selmecbanya/ , Kelet-Pestről kényelmes tempóban 2 óra alatt elérhető a városka. Amint letérsz a 66-os/E77-es útról, jóval szűkebb lesz az út, ezen kell kb. 20 km-t még megtenni Selmecbányáig. Svety Anton környékén vigyázni kell, mert lehetnek meglepi kátyúk!
Selmecbányáról még kb. 15 perc a síterep, egy enyhe szerpentin kanyarog le a völgybe (részben kátyúkkal, de nem durvák), majd újra fel kell kapaszkodni egy kb. 1 km-es úton a sípályához. Az út havas volt, de jól végig volt szórva, úgyhogy sima téligumival végig lehetett rajta menni.

A parkolóban kb. 30 db kocsi volt, ebből kb. 20 magyar rendszámú. A parkoló mellett egy akkora mesterséges tó van, mint egy kráter, a hóágyúzáshoz lesz itt bőven víz, épüjön még ide akárhány pálya is a közeljövőben :)
Mint ahogy azt már más is leírta, a kiszolgáló létesítmények egyenlőre mobil házakban vannak, de az alapvető szolgáltatások adottak voltak: sí/board kölcsönző, WC, büfé egyszerű kajákkal (hotdog 0.8 euró, rétes 1,20 euró, finom csirkemelles-zöldséges szendvics 3 euró). A pénztár és nagy főépület sincs még teljesen kész, itt tuti lesz majd valami étterem, vagy bár, vagy akármi más a jövőben. Pozitívum, hogy kb. 15 sörpad és asztal hever kint a pénztár közelében, ahol a vendég a magával hozott étket fogyaszthatja.

És akkor térjünk rá a lényegre, a síelésre :)
Szerintem egy napra kitűnő hely, hiába csak egy pálya van, de az tényleg élvezhető, hosszú. A meredeksége inkább olyan kékes-piros jellegű, a vége felé már elég lankás. Szépen lekezelték a pályát, még délután 3-kor sem volt egyetlenegy bucka sem, mint a billiárdasztal, olyan volt! Nyilván ez nem csak a karbantartásnak, hanem a 0-2 fok közti hőmérsékletnek, az éjszakai fagynak és a kevés embernek is köszönhető volt.
A felvonó vadiúj, még alig van rajta karc, a sebessége is egész jó, kb. 5 perc alatt ér fel. Sorbanállás abszolút zéró volt. Bár ahogy vasárnap néztem a webkamerát, akkor sem lehetett nagy tömeg...

Kíváncsi vagyok a feljesztésekre, hogy miminden lesz még itt!

Galéria: https://sielok.hu/fotoalbum/selmec-2010-marc15/galeria/

Videó: hamarosan :)
rozzi
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2010.02.25. 19:10
Ha valaki megy, és track-elné az útvonalat, azt megköszönném.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.02.19. 21:14
:))))) Sajna nem !
Előzmény: (PEDRO 85261)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.02.19. 18:57
Lottó ?
Előzmény: (Robin 85146)
snowman6705
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.19. 12:36
Egyébként valószínűleg csak a hétköznapi síelés zavartalan, mert egy helyi erő azt mondta, hogy hétvégén sokan vanna.
A következő 2-3 héten pedig tömve lesznek, mert síszünetek lesznek a környéken, s akkor nemcsak a hétvége reménytelen.
Az az egy hibája van a helynek, hogy még fejlesztés alatt van. Ha lesz a beígért plusz öt pálya meg a felvonók hozzá, akkor ez lesz az egyik legjobb hely közel s távol.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.