Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Selmecbánya - Salamandra Ski Centrum
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Salamandra - közvetlen pályaszállás a selmecbányai sícentrum tövében
ÜZENETEK (179)Időben csökkenő Időben csökkenő
Cirusz
4 élménybeszámolót írt
4
9 éve tag
2015.01.02. 19:44
Ma meglátogattuk a pályát. Sajnos csak fél 11-re értünk ki de tekintettel a durva Szilveszteri bulira csoda, hogy menni tudtunk. A parkoló teljesen tele volt, jó messze tudtunk csak megállni. A pálya elég jó volt, bár délutánra buckás volt a meredekebb szakaszokon. Idő csodás volt, a nap is kisütött időnként. Várakozás átlag 6-10 perc volt, de mivel ez volt az első sízésünk a szezonban, nem ártott a pihenő amúgy sem. Gyerekek élvezték, első síbotos síelésük volt, ugyhogy azt is kipróbáltuk milyen elhagyni a felvonóról a botot. Kora délután a hütte jól tele volt emberrel, ugyhogy inkább a sízés után ültünk be uzsonnázni. Hazaindáskor esett valami ónos eső féle, ha így marad szerintem holnap már nem lesz csúcs a pálya minősége.
20150102-130704.jpg
20150102-130804.jpg
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2014.12.30. 15:32
Friss képeket kaptunk, az egész pálya üzemel!
Az idei szezontól innen is kapunk hójelentést: https://sielok.hu/holap/selmecbanya/
IMG-3266-ok.jpg
IMG-3270-ok.jpg
IMG-3274-ok.jpg
IMG-3311-ok.jpg
IMG-3312-ok.jpg
IMG-3261-ok.jpg
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.02.16. 19:56
Selmecbánya tegnap.
selm800.jpg
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2013.01.13. 14:53
Ha volt mostanában vki írja meg legyen kedves a pálya állapotát.
Köszi!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.12.28. 19:42
Volt valaki mostanaban? Milyen a ho? A webcam kepe szerint nincs embertelen sor, ezt jol latom? Jan. 2-re tervezunk ide egy csuszast.
p_istván
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2012.12.11. 11:24
Most olvasom, hogy 15-én elindul a szezon.
Ez a prémium jegy hétvégén + a két ünnep között elég fura helyzetet teremthet, hétköznap meg nincs rá szükség.
Bizony találkoztam itt én már igen hosszú sorral, 20-25 perces sorbaállással.
Cet
145 élménybeszámolót írt
145
13 éve tag
2012.12.08. 13:30
Az elsőbbségi, prémium jegy a Salamandra újítása. Sztem masszív butaság.
Lesz egy külön sor, ahol lehet előzni. De mi van ha itt is sor lesz? És mikor kerül sorra egy mezei jegytulajdonos.
Az 13,9 ár meg egyébként csak előszezonban van.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2012.12.08. 10:44
Új honlapjuk van, csak szlovákul :-(
Nincs infó se a pálya adatokról pl. hóvastagság, se a várható nyításról. Vagy csak én nem találtam az átrendezett honlapon.

Viszont az árak már fentvannak 13,9 a napijegy. Ez elég baráti. Van valami Prémium kombinációs egynapos is, amiről fogalmam sincs hogy mire lehet jó.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2012.12.06. 21:56
Valaki esetleg tudja, hogy mikor fognak kinyitni?
sunyec
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2012.02.21. 18:33
Üdv!

Az adriás autópálya hasonlatod teljesen jó. Egyébként egyáltalán nem arra céloztam, hogy legyen ingyen felvonó. Ne legyen. De ha valaki kezdőként szerencsétlenkedik és 1 nap alatt felmegy 3szor egy 100 méteres felvonón az ne fizessen már 16 vagy 20 eurót a mutatványért.
Előzmény: (Chopoker 135143)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.02.21. 11:52
Üdv! Ezek közül csak Certovica-t és Jasna-t ismerem, de nem emlékszem ingyenes felvonóra. Jasnan melyik felvonó ingyenes? Elég gyakran járok ott, megnézném. Szerintem egy síterep nem attól "normális", hogy van ingyenes sífelvonója. Megjegyzem Certovica és Selmecbánya is 3*-ot kapott a síterep értékelésedben. Sajnos vannak gyengébb napok is, a sielés minősége nagyon sok tényezőtől függ, ha teheti az ember igyekszik szabadidejét a jobb körülményekhez igazítani, ami nem mindig sikerül. Egy hasonlat: az Adriára leautózni lehet hétközben, kellemes napos, de nem kánikulai melegben, meg szombaton turnusváltáskor tömegben, esős, hideg időben is. De ettől még az autópálya nem rossz, persze fizetni szerencsére azért is kell. Hétközben is óriási tömeg lenne, ha nem kellene fizetni.
Előzmény: (sunyec 135131)
sunyec
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2012.02.21. 10:19
Üdv!

Valószínűleg rossz napom volt és nem is a saját lécemmel síeltem, amely túl puhának bizonyult a pálya viszonyaihoz.
Persze van egy barátom aki szerint nincs rossz pálya legfeljebb kevés a sítudás.
Kezdők számára, lankás részeken kialakított ingyenes felvonóval Kokaván, Certovicán, Kosutkán és Jasnán találkoztam. Most kapásból ezekre emlékszem.
Előzmény: (Chopoker 135035)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.02.21. 07:29
A helytől függetlenül dél és egy között minden hüttében sokan vannak, mindenki ekkor szeretne ebédelni. Mi ezért szoktuk a jelzett idő előtt illetve utána látogatni a nevezett intézményt :)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.02.21. 07:18
Az étteremben tényleg sokat kellett várni 12 után. Előtte még nem volt annyira rossz (mi kb. 3/4 12-kor ebédeltünk).

A "szörnyen buckás" azért relatív. Azon nem tudok nap végén szinte teljes sebességgel átrepeszteni. Itt tudtam, miután elment a tömeg. :-)
Előzmény: (sunyec 135024)
Digifotos
67 élménybeszámolót írt
67
15 éve tag
2012.02.20. 13:22
szia sajnos olyan héten mentél ami elég zsúfolt és csúcs hét a szezonban mivel múlt héten volt Szlovákiába a sí szünet ezert sokan voltak pályákon. Előtte való héten voltam és 0 perc volt sorban állás se előttem se mögöttem senki felvonón. Mult heti havazás szél miatt elég buckásak jegesek voltak máshol is a pályák sajnos.
Előzmény: (Chopoker 135035)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.02.20. 13:16
Valószínűleg sunyecz rossz napot fogott ki, néhány dolgot valószínűleg rosszul élt meg, ezért szubjektív megítélése szerint lényegesen rosszab volt a helyzet, mint az előző hozzászóló szerint. Ez teljesen rendben is van, különböző képpen éljük meg a dolgokat. Mondjuk a síterep értékelésben adott 3-asa számomra azt jelzi, hogy korábban fogott már ki jobb napot is itt. Ami mindkét véleményben hasonló, az a jó ár/érték arány, aminek valószínűleg velejárója a relatív nagy tömeg. Ilyenkor sajnos megy a tolakodás, ezt én sem szeretem. Ingyenes felvonót hiányolni számomra furcsa, csökkentett áron már lehet realitása. Egyébként hol vannak olyan normális helyek, ahol van ingyenes felvonó, én nem emlékszem ilyenre? Kifejezetten rosszul élem meg, ha valami ingyenes. Ilyenkor tömegek akarnak részesei lenni, valamint mások fizetik meg az árát. Az ingyenes síbuszokat is a sícentrum bevételeiből finanszírozzák, nem állami támogatásból. Ausztriában (Ski Amádé régió)úgy pörögnek a szebbnél szebb síbuszok, hogy a BKV megírigyelhetné. A jövő azt gondolom komoly fordulatokat fog hozni, ezek remélem hamarosan el fognak tünni. Mindenkinek meg kell/ene fizetnie amit igénybe vesz. Természetesen az ingyenes gyermek kedvezményeket én is jó dolognak tartom, de az más tészta, itt nem ezt kifogásolta a hozzászóló.
Előzmény: (sunyec 135024)
sunyec
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2012.02.20. 11:52
Múlt szombaton mi is megnéztük a selmecbányai lejtőt. Olvasván az előttem hozzászóló sorait, mi valószínűleg egy párhuzamos univerzumba csöppenhettünk.
Ugyanis az az 5 perc várakozás valójában 10 volt. Kíváncsiságból több alkalommal mértük a sorban állás idejét.

A pálya valójában csak 11-ig volt jó. Ezt követően a meredekebb szakasz már szörnyen buckás volt és előbukkant a tömör jég is. Így a kezdők egy része lógó orral, lecsatolva küzdötte le a kihívást. Másik fele tudását túlbecsülve kelt-feküdt és törte össze magát vagy éppen szerelvényt igazított szaporítva a buckákat. Kora délutánra a felső harmad már csak a buckasízők számára volt élvezhető. (közöttünk sem volt kezdő)
Több szlovák pályán síeltem már, de ez egy gladiátor képző a többihez képest. Ennyi figyelmetlenséget eddig sehol sem tapasztaltam. Valószínűleg itt bevett szokás, hogy átcsúsznak, átgyalogolnak vagy éppen boarddal átfókáznak az ember lécén.
Szemtanúja voltam hihetetlen mennyiségű bukásnak és egy brutális ütközésnek, melyben természetesen a vétlen fél húzta a rövidebbet.

Kezdőknek és gyerekkel síelőknek egyáltalán nem ajánlom. Az oldalsó 200m-es tárcsás felvonót csak teljes viteldíj ellenében lehet használni. Normális helyeken az ilyen ingyenes.
Kikapcsolódásra vágyók vigyenek magukkal nyugtatót! Szükség lesz rá a sorban álláshoz.

Az étterem árai barátságosak, de a sorban állás itt még embert próbálóbb 20-30perc és nem árt némi szlovák műveltség a félreértések elkerülése végett.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.02.18. 21:32
Ma ismét meglátogattuk a pályát. 9 körül értünk az alsó parkolóba, volt hely, sőt egész nap nem telt meg teljesen. Szombat ellenére a liftnél nagyon zavaró sorban állás nem alakult ki. Csúcsidőben kb. 11-1/2 3-ig kb. 5 perc volt a várakozási idő. Idő szép napos, néha felhőkkel. Délutánra jegesedett a pálya teteje, de nem volt zavaró. (Kezdő nem volt közöttünk.) Jó a hó, a pályán kívül is van természetes hó. Sífutni is lehet, ha jól láttam.

Alsó részen van egy elkerített rész a pálya szélén(kb 1,5-2m széles, kb. 300m hosszú), amire először azt hittem szánkópálya, aztán kiderül snow tubing. Motoros szánnal húzták fel a gyerekeket a gumiban, aztán ott csúsztak elég gyorsan le.

Elég sok volt a magyar. A külföldiekhez az étteremben is alkalmazkodtak, már van "képes" étlap a falon.

Selmecbánya felől a hegyi út (utolsó 7km) elég gyalázatos volt megint. Letaposott hó, jegesedés, zúzalékkal leszórva, 15%-os lejtő kanyarokkal. Egyik kocsi orra a konvojunkból be is csúszott a hóba. Szerencsére nagyobb baj nem történ. Ki kellett ásni. Hazafelé már többen a másik irányba jöttek (de autópályát nem használva), ez kb. 20-30km plusz, időben 20-30 perc, de arra nem volt kritikus útszakasz. (Tőlünk egyik kocsi arra jött haza.) Nappal a 15%-os lejtő egy része felolvadt, hazafelé hókásás/zúzalékos/néhol jégbordás úton jöttünk ott fel. Az út többi része teljesen rendben volt.

Összességében nálunk mindenkinek tetszett a pálya. Főleg Budapest közelsége, a jó ár/érték arány és a kedvező büféárak miatt.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.29. 19:45
Nagyon jó pálya, de nem teljesen kezdőknek.
Most pénteken jártunk itt és nagy teszést aratott, kivéve a lányomnak, aki egy "perec" után már bizonytalanabb volt a felső rész miatt.

Tulajdonképpen - ahogy már mások is írták - a pálya teteje egy kicsit komolyabb kihívás, azaz például kezdőknek sok. Elég kemény volt ez a rész az első nagy kanyarig/letörés végéig (nem kimondottan csak a meredekségre értve), ezért tényleg nem ártott odafigyelni, de aki már túl van (teljesen)kezdő státuszon, azért szerintem az egész pályát élvezheti.

Pénteken nem volt iszonyat tömeg, átlag kb. 3-6 perces sorban állás volt, és a pályán is a lifttől eltávolodva már jobban eloszlottak a csúszni vágyók. Nem szűk, de nem is iszonyat széles a pálya (lefelé szélesedik), így zavaró hatást igazából csak a száguldozók jelentettek (szerintem egy bizonyos sebességnél bármilyen jó síelő valaki, sokszor csak a szerencsén múlik egy baleset elkerülése, ha valaki mellett egy-két méteren belül száguldanak el).

A pálya alján van egy gyakorló tányéros kb. 200 méter pályaszakasszal - ami egyben a nagy pálya alsó szakasza is -, amin a kezdők is nyugodtan gyakorolhatnak.

A pálya két oldalán gyöngyörű fenyvesek vannak, és ha jól láttam, akkor egy párhuzamos szakaszt is ki lehet még alakítani, de szerintem ez a max. lehetőség, mert a hegy másik oldalán már Selmecbánya van.

Mi az alsó állomásnál lévő parkolóba mentünk (autópálya, azaz nem Selmecbánya felől letérve, kb. 10 km-t kell menni Hodruse Hámrén keresztül egy völgyben a pályáig - persze alsóbb rendű utakon autópálya sem feltétlenül szükséges, csak az irány miatt írtam) és szerintem jól is döntöttünk, mivel fent a lift környékén nem láttam parkolót, így Selmecbánya (vagy a felé lévő parkoló) felől biztos, hogy komolyabb kihívás a pálya megközelítése, főleg síbakancsban. A völgyben lévő út elég jégbordás és néhol be is szűkül, de szerencsére a kritikus szakaszokat apró kavicsokkal szórják, így téli gumival óvatosan teljesíthető.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.01.25. 15:48
Mi hétvégén voltunk. A webkamera archivjában (24h-ra visszamenőleg) meg lehet nézegetni milyen a sor a lifteknél. Bal szélen a 4-es ülős beszálója látszik, jobb szélen a kis házikó mögött van a tárcsás eleje. Ha jól láttam ma nem volt sor.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.