Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Arieseni - Aranyos

ÜZENETEK (1051)Időben csökkenő Időben csökkenő
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.11.14. 20:41
Téli üdülőtelep létesül a Kolozs megyei Járabányán, illetve a Bihar megyei Vurtopon - döntötte el a Kolozs megyei tanács. Sípályákat, sífelvonókat alakítanak ki, felújítják és kiszélesítik az oda vezető utakat is - tudta meg az Új Szó Mátis Jenő megyei tanácsostól.

Mint mondta, azt szeretnék, ha a turisták a szlovák, francia vagy osztrák síparadicsomok helyett az Erdélyi Szigethegységet választanák.

A járabányai üdülőtelepet 1385 méteres magasságban és 72 352 négyzetméteren, a vurtopit pedig 1475 méter magasan, csaknem 70 ezer négyzetméteren tervezik. A több mint 414 milliárd régi lejes beruházás egy részét 2004-2006-os PHARE-alapokból biztosítják, a többit pedig a megyei és helyi tanácsok fedezik.
(Új magyar szó) 2006 éves hir
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.11.14. 20:27
Nagyon érdekel, mikor voltál kint, vagy az infot honnan szerezted, időjárás elörejelzés szerin igazi havazás a napokban várható.
Kelemen Robert
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.11.13. 17:21
igazak a remhirek, fejlesztenek, mult evben mar letrehoztak egy 400 m-es kezdőpályát, egy új felvonóval... most pedig ott az írtásnál lesz egy másik pálya... szűk 2 EURO lesz a felvonó ára, a pálya 900m. Sajnos a Nagy-Biharra nem akarnak sípályát kialakítani pedig volt egy svájci cég aki nagyon érdeklődött, de nevetséges árat kértek a bunkó mócok a területekért...
Ja és szombattól megy a felvonó! 60 cm hó van...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.15. 13:43
A hágó tetejéröl fotoztam le a mellékleten látszó két erdőirtást, a jobboldali kettőt. A jelenlegi sipálya a baloldali. Ha az irtásból sipálya lesz a jövöben, akkor igaznak tünik a fejlesztési rémhir. Mindenki aki arra jár, gyüjtse az infókat!!!
vortop-004.jpg
vortop-032.jpg
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.15. 13:32
Végre megoldodott az útdijjal kapcsolatos problémánk, Méhkeréki átlépésnél rögtön a irodaházban adnak el matricát román oldalon. Felvilágositás kérhető az útlevélkezelötöl.

Nagyszalontától Hollód, Belényes, Nucet.- az út hullámos ,de ami nagyon fontos, nagyritkán mély kátyus, normál tempot lehet autózni!
Nucet - Arieseni szakasz rendlkivül kanyargos, hegyi szakasz, elfogadható út van. Éppen javitottak, sőt aszfaltoztak.

GPS elfogadhatóan dolgozik, jól mutatja a magassági adtokat is.
Domag
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.15. 13:26
Vartop a Méhkeréki határtó 130. km távolságra van, szerény sizési lehetőség, csodálatos panorámával. Hatalmas panzió éptkezések kezdődtek illetve kisebbek már elkészültek. Elfogadható szálláslehetőség alakül ki rövidesen. A sipályán jelenleg két tányéros felvonó űzemelésére lehet számitani. A helyiek nagyon készülnek a téli szezonra. A pálya vonzáskörzete, Arad, Békéscsaba Temesvár, Nagyvárad.
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.04.22. 11:20
Biharfüreden voltam április közepén,12. én. Hegyoldalakon krókusz, nyiló virágok és természetesen hófóltok. Biharfüredi pályán alul nem volt hó. Egy befektető fantasztikus paradicsomot tudna csinálni a gyulai határtól 120 km- re.
üdv domag
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.26. 23:52
2 éve tavasszal jártam erre (fényképek: http://mar94.atw.hu/bihar ), nagyon jó adottságai vannak a környéknek, de sajnos jelenleg nagyon kezdetlegesek a körülmények. Érdemes lenne fejleszteni, a hágó környékén és Nagy-Bihar (1849 m) csúcsáig lehetne pályákat építeni. A jelenlegi 1 pálya nagyon kevés és drága a felvonó.

A Bihar egyébként nagyon szép hely és Erdélyben itt a legtöbb a csapadék (télen hó), utóbbi években többször is előfordult 2m körüli hó a magasabb részeken. 2 éve húsvétkor egy hegyi túrán voltam itt, amiből nem lett semmi a mellig érő hó miatt.

Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.03.03. 19:43
Internetröl letöltött kép Arieseni!
a-Vertop-i-palya-fentrol2.jpg
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.03.03. 19:25
Csörgedeznek az információk Arieseniről. Biztos vagyok abban, hogy két éven belül korszerü felvonok és pályák épülnek. Rendkivül jó adottságuk van.Szeretném bevonni a látókörünkbe Gyuláról 130 km re levő Biharfüredet is. Négy évvel ezelőtt húsvétkor a most gyönyörüen felújitott szálló elött hetvencentis hó volt. Jelenleg egy gyenge kis felvonó dolgzik.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.03.02. 10:40
Romániából viszonylag kevésszer olvas az ember beszámolókat, képeket még ennél is ritkábban lát. Személy szerint örülnék, hogy ha pár képet beszúrnátok.
Ronaldo
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.03.01. 21:34
Hello!
Ma este értünk haza Aranyosról egy egynapos túrán voltunk Békéscsabáról. Kedden vagy szerdán eshetett kb.20-25 cm friss hó. Nagyon jó volt a pálya, ment mind a két felvonó.
zoynak
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.03.01. 20:07
A fejlesztésekkel kapcsolatban igazad van .Kint szintén Lacibától hallottam ,hogy még 2vagy 3 pályát akarnak csinálni ezzel létrehozva egy egész komplexumot.A pénz már állítólag megvan rá de a földtulajdoni dolgokkal kapcsolatban vannak problémák.De reméljük hamar megcsinálják, és mi is elérhető közelségbe kerülünk egy színvonalas pályához!
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.03.01. 15:19
Köszönöm az információkat, nagyon hasznos. Ez a forum nagyon sokat segit mindenkinek aki közel van viszonylag Ariesenihez. Békésmegyéből nem nagy távolság, biztos vagyok, abban hogy nagy felesztések lesznek a közeli években, Az látszik, hogy szállás tekintetében látványos fejlödés van.
zoynak
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.03.01. 13:51
Azt mondták kint ,hogy az öregek sem emlékeznek ilyen hómentes télre sajnos! A hó nagyon jeges volt és csak azt forgatták át naponta. Szerintem a pályán 20cm nél több "hó" nincs! A pálya tetején két kivágott fenyőfa törzse kilátszott. Állítólag két hete még a pálya közepén is kint volt a föld egy nagy területen.:( De a hét végén ennek már nyoma sem volt.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.03.01. 12:14
A hóviszonyokról egy kicsit bővebben nem lehetne olvasni?Az a baj hogy megnéztem három előrejelzést és teljesen mást mond mind ahárom!
zoynak
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.03.01. 11:03
Szia Domag! Lacibá megadta a tel.számát ezen őt lehet hívni.0746-861325. A tulaj csak románul beszél de nagyon rendes. A panzió elé állítólag már a héten kirakják a táblát"Pensiunea N&G " felirattal.Egyébként ha használni tudod, a cím arieseni nr.474 :) A pályától kb. 5 km-re van bent a faluban, jobb kézre.Mi egy új swiftel mentünk és nem volt semmi probléma az úttal.Az öreg elmondása szerint ha egy hópihe is leesik az útra azonnal elkezdik a takarítást.A pályát naponta rakták rendbe, reggel már egy simított pálya várt bennünket. Az úthasználati matricát a benzinkútnál vettük meg. Két féle van egy 2 napos és egy hetes ha jól emlékszem. Ha még bármiben tudok segíteni kérdezz nyugodtan.
Domag
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.03.01. 09:13
Nagyon kedves vagy betartottad az igéretedet,ez nagyon jó információ. Kérlek pontossan ird meg az öreg cimét, vagy hol lehet megtalálni?.A közlekedésröl útról mi a véleményed? Hol vettél útbillétát? Kezelték a pályát? Fényképeket készitettél?
Üdv: Domag
zoynak
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.02.28. 20:28
Sziasztok! Tegnap este jöttünk haza Arieseniből. A hó a szakértők szerint elég jeges volt de volt legalább. Hétvégén tömegnyomor de hétfőn kb.10 en voltunk kint, nagyon jó volt. A felvonó tényleg drága a nagyobbik felvonó 5 lej/ alkalom , a kicsi 2 lej. A kaja olcsó és találtunk egy nagyon jó szállást,a ("Pensiunea N&G"- ben, egy nagy fehér ház lent a faluban)4 ágyas szoba napi 100 lejért.Ami a lényeg a gondnok Laci"bá" magyar így mindenben hozzá tudtunk fordulni.Mindenkinek szívből tudom ajánlani.Az étteremben illetve a boltban sem beszélnek semmilyen idegen nyelven. Próbáltuk az angolt a németet és végül az oroszt is, de nem hajlandóak megszólalni csak románul. Az étteremben voltak rossz tapasztalataink is sajnos. Nem azt kaptuk amit kértünk és kb.20lejjel többet számoltak, de mivel csak románul beszéltek még reklamálni sem tudtunk.De összességében azért jól éreztük magunkat.
zoynak
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.02.22. 20:31
sziasztok! Holnap reggel megyünk ki és kedd este körül jövünk haza. Ha itthon leszünk küldök infókat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.