Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
RENDBEN
Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Visegrád síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 1660, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Gutbrod RezsőFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.11.28. 00:27
(Üzenetazonosító: 56588)
Gutbrod Rezső Hozzászólások: 143
Regisztrált: 2006.07.08.
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Szecsi!

Mivel ma éjszaka sem fagy még, holnapra sajnos már nem lesz jó a pálya. Így sajnos a 2/A pálya hóágyúzását sem tudjuk befejezni, a tervezett megnyitást el kell halasztanunk.

Egyébként üdvözlöm a meteorológusokat, akik 3 napos kemény fagyot ígértek éjszakánként. Ennek megfelelően lehet, hogy szombaton nem is eső fog így esni???

Jó télvárást mindenkinek! Üdv! Gutbrod Rezső
Feladó:  SzecsiFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.11.27. 22:14
(Üzenetazonosító: 56580)
Szecsi Hozzászólások: 487
Regisztrált: 2006.09.26.
44 síterepet értékelt

Köszi a választ!
Igen a porblémám nekem is az hogy hogyan fogja átvészelni a holnapot a pálya, mert elég meleget mondanak sajnos :(
Feladó:  SzaliFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.11.27. 22:00
(Üzenetazonosító: 56572)
Szali Hozzászólások: 205
Regisztrált: 2005.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Szecsi!
Mi most este voltunk fent egy kicsit átmozgatni az izmainkat.:) A pályán néhol kilóg az "angol pázsit" de olyan simán át lehetett rajta csúszni ,hogy észre se veszi az ember. Aztán Rezső mondta ,hogy probáljuk ki a kis pályát (ami hóágyúzva volt). Kicsit kemény volt rajta a hó ,de ha leratrakolják ,szerintem jó lesz. Nem tudom ,hogy az 1/a pálya hogy fogja bírni a holnapi napot.
h i r d e t é s

Feladó:  SzecsiFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.11.27. 20:02
(Üzenetazonosító: 56554)
Szecsi Hozzászólások: 487
Regisztrált: 2006.09.26.
44 síterepet értékelt

Sziasztok milyen a pálya állapota? a webcamera képe alapján már nem tűnik annyira jónak, remélem csak én tévedted, de nem mennénk el potyára holnap(péntek) délután.
Köszi előre is a választ!
Üdv. Szecsi
Dátum: 2008.11.26. 17:52
(Üzenetazonosító: 56408)
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy az 1/a (dupla tolókaros) pályát sikerült a nap folyamán ratrakkal megtaposni. Az éjszaka folyamán kemény hideget jósolnak, így rendesen ki is fog fagyni, valamint a 2/a pályát is tudjuk nagyobb ütemben ágyúzni.
Tehát holnap, azaz 2008. november 27-én ,csütörtök reggel 9-kor, Magyarországon először (nem kis mértékben a jól ápolt gyepsí pályának köszönhetően) megnyitjuk a téli szezont Visegrádon. Természetesen, ahogy eddig is, minden este világítással 21 óráig lehet jönni síelni és boardozni, nyitva lesz a büfé is teával és forralt borral. Az új baby pályánk is üzemelni fog köteles felvonóval (50 m hosszú 5 m szintkülönbségű), így természetesen oktatás is lesz. A megnyitott pályákat csak 1 napig tudtuk hóágyúzni, ezért javarészt természetes hó van rajta, de mint olvashattátok, a gyepsíelés miatt a hó alatt angol pázsit van, így a léceket biztosan nem teszi tönkre.
A hóágyúzott 2/a pályát az új 7 kanyaros tubing pályával pénteken szeretnénk megnyitni, erről még értesítünk benneteket.

Várunk mindenkit szeretettel hétköznapi kedvezményes árainkkal. További információ: http://www.visegradsipalya.hu

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
Feladó:  PEDROFérfi
Dátum: 2008.11.25. 20:25
(Üzenetazonosító: 56258)
PEDRO Hozzászólások: 837
Regisztrált: 2008.01.18.
23 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Aki nem rest gyalogolni, annak érdemes kimenni a pályára,az út túloldalán lévő déli lejtőt ma alaposan megtapostuk néhány fanatikus társammal!
Dátum: 2008.11.25. 13:52
(Üzenetazonosító: 56195)
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Leesett az első hó Visegrádon is, jelenleg 13 cm a hóvastagság. Sokan érdeklődnek a pályanyitást illetően, egy kis türelmet szeretnék kérni mindenkitől, azon vagyunk hogy mielőbb megnyithassunk. A pályára jelenleg nem tudunk a nagy géppel rámenni, mert több kárt csinálnánk mint hasznot. A hóágyúzásra a tartós alapért és a kezelhetőségért van szükség, és a frissen lőtt havat nem lehet egyből eldolgozni, így az egyből síelésre sem alkalmas. Úgy néz ki, hogy csak az egyik pálya behavazására lesz idő, holnapra eldől melyik pálya marad természetes havas és azt meg tudjuk esetleg korábban nyitni.

Remélem a tél támadása nemcsak átmeneti lesz, igazán itt az ideje, hogy a magyar, és természetesen más nemzetek síelőinek egy hosszú szezonnal tudjunk kedveskedni, megalapozva ezzel hosszútávú elképzeléseinket.

Aktuális információk a http://www.visegradsipalya.hu oldalon, ahol hírlevelünkre is regisztrálhattok, így mindenki Emilben is értesülhet a fejleményekről.

Jó téli készülődést mindenkinek! Üdv! G.Rezső
Feladó:  tibikeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.23. 12:07
(Üzenetazonosító: 55910)
tibike Hozzászólások: 50
Regisztrált: 2008.09.12.
12 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A webkamerának a képén lehet látni, hogy már havazik
Dátum: 2008.11.20. 22:55
(Üzenetazonosító: 55577)
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Nem is gondolnátok, milyen jó volt ma a gyepsí edzés és valszeg egyben szezonzáró az Andrással. Késő délután egy kis esővel zártuk a napot, és nemigen akaródzott mégegyszer visszamenni a pályára. Szivák Andrást persze nem ingatta meg holmi kis eső és szél, úgyhogy nekem is mennem kellett. Meglepődtem, mert este 6-kor szinte langyos szárító szél fújt, ami egy kettő felszárította a pályát, és kitűnő körülményekkel ajándékozott meg minket. A villanyfényben mintha csak esti síelésen vettem volna részt, úgy húztuk az íveket pár kör bemelegítés után. Nagyon élveztem ezt az estét, a végére el is fáradtam.

Úgy érzem méltó befejezése volt ez a gyepsí szezonnak, hiszen a hétvégére már cudar időt mondanak és aligha lesz alkalmas a pálya gyepsízésre. Holnap este már biztosabbat lehet tudni a hétvégét illetően, jelentkezni fogok, hogy mi a helyzet.

Ha minden igaz vasárnap estétől talán már lehet hóágyúzni, majd meglátjuk meddig tart a hideg. Lehet, hogy havazni is fog, így mielőbb nyithat legalább egy pálya.

Box ügyben megpróbálok intézkedni, látom Fazzoletto a Bókay kertben gyakorol, majd felhívom a Kőszegi Jancsit, hogy mit tud javasolni.

Üdv! G. Rezső
Feladó:  FazzolettoNőHaladó snowboardos
Dátum: 2008.11.20. 20:37
(Üzenetazonosító: 55565)
Fazzoletto Hozzászólások: 537
Regisztrált: 2004.11.19.
16 síterepet értékelt

egyszer próbáltam a korlátot mátraszentistvánon, de a boxokat jobban szeretem (sikerélményt okoz). én az ugratóktól jobban félek ^^
Feladó:  MilFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.20. 19:36
(Üzenetazonosító: 55559)
Mil Hozzászólások: 764
Regisztrált: 2007.01.14.
19 síterepet értékelt

nekem az ugrató is elég, sose mernék rámenni az olyan csőkorlátokra :)
Feladó:  gyepálFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.20. 14:56
(Üzenetazonosító: 55516)
gyepál Hozzászólások: 125
Regisztrált: 2006.01.31.
15 síterepet értékelt

Így már teljesen érthető, köszönöm a kimerítő választ, remélem megvalósulnak a további fejlesztések, és egy kis természetes hó is hullik idén. Akkor mindenképpen kimegyek.
Dátum: 2008.11.20. 11:26
(Üzenetazonosító: 55484)
16 síterepet értékelt

nekem a slide elemek (gondolom ezeket érted spec elemek között) okoznak nagyobb örömet (néha sikerélményt:D). de persze bármilyen lehetőséget örömmel fogadunk :)
Dátum: 2008.11.20. 00:19
(Üzenetazonosító: 55437)
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Bocs az eddigi hallgatásért, de gőzerővel készülünk az elkövetkező hideg időszakra.

Kedves Mil!

A három hóágyúval ténylegesen nőtt a kapacitásunk, de elsősorban ezt a kevésbé hideg időszakokban tudjuk kihasználni. Számításaink szerint a nagyobbik hóágyús pályával kezdeni a behavazást még mindig elég nagy kockázatot takar (a felvonók nyomvonalát külön kell ágyúzni stb., így azt csak hosszabb hideg időszak esetén vállaljuk be. Jelenleg az új tubingpálya nyomvonalát kell élesben tesztelni, ezért most mindenképpen a rövidebb pályával indítunk. A nagyobbik pálya behavazására még ott a teljes december, és mivel idén jobb tél valószínű, így a funparkot is lesz idő behavazni, melynek a területe már ki van jelölve. A nagyobbik pálya bal szélén levő ugratók egy mindenki által használható élménypálya kezdeményei, talán nevezhetjük kis funparknak is.

Szia Szab!

Ez a pálya mintegy 2 éve épült egy korábbi műanyag pálya helyén önkormányzati beruházásban EU támogatással. Sokat vártam a próbától, hiszen már rengeteget olvastam erről, a mondhatjuk legkorszerűbb anyagról. Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy kicsit csalódtam a használhatóságát illetően. A pálya maga gyönyörű, megvan ott minden amit ebből ki lehetett hozni, van kezdő és haladó pálya teljes értékű funparkkal. Síelős használatnál talán a legfurcsább az egyenes sikláskor tapasztalt letapadása volt a lécnek. Ez meglepő volt, hiszen úgy hirdették, hogy majdnem hószerűen csúszik az anyag. Pedig a kenés megvolt hiszen combig vizes lettem a folyamatos párában. A gyorsítást furcsa módon a kanyarodás "hozta meg", gondolom a kisebb tapadási felület miatt, de ettől az egész csúszás valahogy nem akart összeállni. Még a rövidlendületet élveztem a legjobban. Utána mentem párat a félcsőben is, na azt élveztem, egészen jókat lehetett ugratni. Gyakorlatilag mindenki funparkként használta a pályát, és szerintem oktatáson felül szinte csak arra alkalmas.

A funpark hívőknek szeretném írni, hogy ez alatt szerintem mindenki mást ért. Én a nagyobbik pálya terhére csak egy mindenki által könnyen használható, elsősorban ugratókból álló, ratrakolható sort képzeltem el, ami beilleszthető a csúszás folyamatába. A speciális elemekből álló parkot a szivattyúház melletti területen a katlanba érkezve képzeltem el, de ehhez jelenleg nincsen felvonó csak pályavilágítás. Ez magában foglal egy hódepóként is szolgáló nagy ugratót, valamint egyéb elemeket is.

A nagypálya hóágyúzása csak a tetőn lévő tározó megépítésével lehetséges, melyhez a vizet a Dunából ill. a part mellett fúrt kútból nyernénk. Ez együtt járna a nagypálya nyomvonal korrekcióval, valamint egy nyáron is használható ülős felvonó megépítésével, melynek nyomvonalát így nem kell ágyúzni. Addig is a rövid pályán lehet sokszor is csúszni, amivel jelentős kilométereket lehet begyűjteni. Van aki egy este 50-szer is lecsúszott már, ami a kanyarokat nem számítva 12,5 km-nek felel meg! Bemozgatásnak nem is rossz! Egyébként a sorban állás csökkentésére a nagyfelvonónk (A) alját félpályáig be fogjuk műanyagozni és ez már világítást is kapott.

Ha minden jól megy jövő hét elején indul a hóágyúzás, amit a webkameránkon is figyelemmel lehet majd kísérni (http://www.visegradsipalya.hu)

Mindenkinek jó télvárást! Üdv! G.Rezső
Feladó:  SzaliFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.11.19. 19:45
(Üzenetazonosító: 55387)
Szali Hozzászólások: 205
Regisztrált: 2005.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Meg azért se ,hóágyúzzák mert annyira meredek ,hogy nem lehet (a mostani ) ratrakkal kezelni .(mert megcsúszik.) Amúgy a visegradsipalya.hu -n van egy fejlesztés című pont.: http://www.visegradsipalya.hu/sifejlesztve.htm
Itt vannak tervek a nagy pálya fejlesztéséről. Csak megjegyzem ,hogy a leírtak kb fele már teljesült!!!
Feladó:  PEDROFérfi
Dátum: 2008.11.19. 18:29
(Üzenetazonosító: 55381)
PEDRO Hozzászólások: 837
Regisztrált: 2008.01.18.
23 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valóigaz a felső meredek szakaszt nem ágyuzák ,mivel csapvizet használak és nagyon sokba kerülne,
mert a gyors elhasználódás miatt óriási a hóigénye!
Csak természetes hó esetén megy!
Dátum: 2008.11.19. 13:20
(Üzenetazonosító: 55335)
19 síterepet értékelt

A nagy pálya alsó szakasza lehet reálitás csupán.. a felső nem. Ahhoz ugyanis az erdőben megy a felvonó, azt nem tudják hóágyúzni.
Feladó:  gyepálFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.19. 12:51
(Üzenetazonosító: 55330)
gyepál Hozzászólások: 125
Regisztrált: 2006.01.31.
15 síterepet értékelt

Az engem is érdekelne hogy a nagy piros pálya hóágyúzható lesz-e valamikor? engem eddig az tartott vissza hogy túl rövidnek érzem az alsó pályákat ennyi pénzért. de ez csak egy vélemény...
Dátum: 2008.11.17. 19:28
(Üzenetazonosító: 55101)
19 síterepet értékelt

igen, a funpark jelenthetné a kiugrást ezeknek a terepeknek, ahhoz tényleg nem kell nagy szintkülönbség.

akkor kattantam rá a funparkra, amikor a múlt szezonban Mátraszentistvánon jártam. Néhány suhanc két raklapból meg egy hordóból épített egy ugratót. kerülgettem, nézegettem őket. meg kellett innom egy unicumot a hütte teraszán, hogy magam is rá merjek menni :) nagyon jó volt! elvoltam egész délután, mint a befőtt. persze nyekkentem is pár komolyabbat.

szal a funparkot kellene építeni, ezerrel.
Dátum: 2008.11.17. 18:34
(Üzenetazonosító: 55094)
16 síterepet értékelt

ígyvan Mil!!!! ámen!!! eplényben épül nagyszabású park, dehh az olyan messze van nekem :( visegrád sincs közel, a legkézenfekvőbb a mátra, de most mindenütt kezdik elhanyagolni a témát. ez lehet betudható a hóhiánynak, de emléxem még a régi szép kékesi-mszi-i parkokra, egyetlen szívfájdalmam, hogy akkor még csak csúszni tanultam :( szval ha lesz park, én is ott leszek :)) sőt, ha van elem, ott leszek beásni is ;)

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 1660, rendezés:
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a síelők.hu friss híreit és síelőknek szóló aktuális ajánlatait.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 45 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...