Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Visegrád
síterep infó oldal
ÜZENETEK (2367)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.04.17. 21:07
Egy ilyen kicsi sípályán és ilyen gyenge szezonban is mennyi munka zajlik a háttérben! Ebbe enged bepillantást a következő videó, webkameráink szemüvegén keresztül.
https://sielok.hu/video/visegrad-nagyvillam/

Letölthető verzió (49 MB 7:54 sec):
http://www.visegradsipalya.hu/animaciok/20112012_szezon_werk.avi
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.08. 15:44
Rezső, le a kalappal a hozzállásod előtt!!!
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.03.08. 08:55
Sziasztok!

Gratulálok azoknak akik még mindig hisznek a visegrádi gleccserben, bár már csak páran vannak és jelentősen megfogyatkozott a használható felület, de ezek szerint még mindig élvezhető, köszönhető az elmúlt napok hidegebb időjárásának.

Kedden szokásos szezon végi munkáink során úgy gondoltam nem hagyom veszendőbe a nagy ugratóból megmaradt havat. A ratrakkal úgyis be kellett állni a "garázsba", és ha már beindítottam, még egy kis szezon záró ratrakolás még belefér. Célom az volt, hogy a pálya jobb szélén csináljak egy összekötő nyomot az ugratók alatti hófolttal, de ez sajnos teljes hosszban nem sikerült. Úgy látszik azonban így is sikerült egy élvezetes pályarészt kialakítani.

A pálya nyitva áll bárki előtt, és a hófoltsízés sport értéke vitán felül áll, úgy néz ki még ezen a héten használhatóak lesznek a megmaradt foltok.

Azért szeretnék röviden beszámolni arról, hogy több magyar pálya kisebb csodát tett ebben a hideg időben, és egy részéről személyes tapasztalatom is van. Röviden egyelőre annyit, hogy hétfőn egy szakmai továbbképzésen vettem részt Mátraszentistvánon, a Síparkban, és meglepően jó körülményekkel találkoztam. Még az 1-es piros pálya egy része is jól használható volt és azóta a körülmények még jelentősen javultak.
Tegnap egy szakmai utam vitt a Nordica (Hefa) céghez Veszprémbe, és pár kollégámmal együtt, jóvoltukból kipróbálhattuk a frissen behóágyúzott Síaréna 1-es pályáját a 4 ülésessel. Hát mit ne mondjak nagyon élveztük! Köszönet érte!

Mindenkit arra bíztatok, hogy ne essen letargiába, mert nincsen itt a meleg tavasz, elő ismét a sílécekkel! Ragyogó napsütés, frissen hóágyúzott pályák, és mindez Magyarországon?!?!ű

Aki él és mozog irány a magyar pályákra, úgyis rövid volt itthon a szezon, támogassuk részvételünkkel ezeket a hihetetlen erőfeszítéseket!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.02.28. 16:23
Sziasztok!

Többen jelezték, hogy jönnének esti sízésre, így a mai napon folyamatosan nyitva leszünk az 1/A pályával este 9-ig, 500 Ft-os reklám áron. Lesz kölcsönző és büfé is korlátozott készlettel (tea, csoki, üdítő, sör stb.)

Várunk mindenkit szeretettel!

Üdv! Gutbrod Rezső
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.02.28. 07:54
Kedves Tomi!

Örülök, hogy személyesen is találkoztunk, és hogy jól éreztétek magatokat mini gleccserünkön.

Sok sikert Dobogókőnek és a többi magyar pályának is!



Kedves sí és snowboardos barátaink!

Egy pár törzsvendégünk kérésének eleget téve, és a megérkezett tél tiszteletére http://www.visegradsipalya.hu/webcam/ ma rendkívüli nyitva tartás lesz a visegrádi gleccseren.

Egészen jól átvészelték a pályák a rendkívüli meleg, szeles időt, és amúgy is kint leszünk a pályán, így lehet jönni síelni. Az 1/A pálya, és a C felvonó lesz nyitva, de nem volt pályakarbantartás, viszont 2 cm havat jeleznek előre mára.

Írjátok ki a fórumra is mikor jöttök, hátha még akar valaki csatlakozni, és csörögjetek is rám miben maradtatok (20/9590213)

Tehát lesz felvonó a mai nap, 500 Ft/fő áron lehet jönni csúszkálni.

Megérkezett ismét a tél hozzánk, ezt tényleg ki kell használni! Figyelem, csak mára vonatkozik a rendkívüli nyitva tartás, mint láthatjátok holnapra sajnos ismét itt a tavasz!

Mindenkit várunk szeretettel!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
p20120228-065258-1000.jpg
p20120228-094258-1000.jpg
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.02.26. 09:47
Kedves Rezső!

Köszönjük a péntek éjszakai síversenyzés és csúszkálás lehetőségét, amely egy jó hangulatú igazi örömsízés volt!
Nagyon rég jártam nálatok, de pozitívan csalódtam!
Sok sikert kívánok a fejlesztéseitekhez és hosszú, hóban gazdag szezonokat minden magyar sípályának!

Mácsai Tamás
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.02.25. 23:49
Pedig én még kedden estére terveztem ide egy síelést...:(
beth
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2012.02.25. 20:53
Sajnálom, hogy az idén az időjárás miatt ilyen korán bezárni kényszerültetek, még mentünk volna. Remélem idén végre a gyerek eléri a megfelelő láb és magasság méretet a gyepsí kipróbáláshoz.:-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.25. 12:13
Igen korrekt húzás ez a végére. (végére???)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.02.25. 10:44
"A fentiekre tekintettel szezonzáró ingyenes csúszkálást hirdetünk reggel 9-től. Ma esti sízés már nem lesz! A kölcsönzőnkben ma 50% kedvezménnyel lehet bérelni felszerelést és mindenki vendégünk egy teára, vagy forralt borra és ingyenes lesz a helyben sütött pogácsa is a készlet erejéig."

Rezső!
Olyanok vagytok, mint a Diego-s fiúk: Mindig kitaláltok valamit!!! Valami nagyon nagyon síbarátos, szívmelengetőset...
Köszönjük Nektek ezt a szezont is!!! Kár, hogy ilyen hirtelen lett vége, de talán jön még Visegrádra hideg...
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.02.25. 09:13
Kedves sí és snowboardos barátaink!

Alapvetően pozitív beállítottságú ember vagyok, van elég baj így is az életben, miért ne nézzük csak azt a kevés jót, ami történik velünk.

Tegnap még nagy élet volt a pályákon, több iskola is volt nálunk csoportokkal, zárás után még síverseny is volt nálunk igen jó hangulattal. Az éjszaka során kijavítottuk a nagypályán keletkezett nagyobb hibákat, de már látható volt, hogy a viharos meleg széllel a legnagyobb támadás érte mini gleccserünket. Persze ezen lehetne keseregni, de a természettel úgysem tudunk és akarunk harcolni, legalább a február kitett magáért.

Ma szép időre ébredtünk, igaz fúj a szél, de mégis hamisítatlan tavasz érzés van. És még mindig egyben van a pálya! Persze a körülmények már közel sem ideálisak, de csúszkálni még lehet.

A fentiekre tekintettel szezonzáró ingyenes csúszkálást hirdetünk reggel 9-től. Ma esti sízés már nem lesz! A kölcsönzőnkben ma 50% kedvezménnyel lehet bérelni felszerelést és mindenki vendégünk egy teára, vagy forralt borra és ingyenes lesz a helyben sütött pogácsa is a készlet erejéig.

Várunk mindenkit szeretettel!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.02.24. 10:33
Bizony ám, tegnap este még nagyon jó volt a hó!!!
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.02.24. 08:36
Kedves sí és snowboardos barátaink!

Szerencsére tegnap éjszaka még tudtunk hóágyúzni, ezzel reggelre jelentősen javítottunk a pályák minőségén, és egyben készültünk a várható melegre. A visegradsipalya.hu/Képek menüpontban láthattok fotókat a tegnapi állapotokról.

Sajnos éjszaka megérkezett hozzánk az erős szél, mely a legnagyobb ellensége a hónak a meleggel párosulva. Az éjszaka folyamán a hótartalékok egy részének felhasználásával javítottuk a nagypálya alján a jelentősebben igénybe vett részeket, így egyenletes hóvastagsággal készülünk a melegedésre. A többi pályaszakaszon síszánas taposással biztosítjuk az egyenletes felületet. További hótartalékaink is rendelkezésre állnak, és szükség esetén azokat is be fogjuk vetni.

Ma még jó körülményekkel várunk minden hozzánk érkezőt, viszont a napok előrehaladtával, minden erőfeszítésünk ellenére, romlani fognak a körülmények, ezért mindenkit arra bíztatok, hogy hozza előre tervezett látogatását.

A hétvégén szeretnénk még folyamatosan nyitva tartani, a körülményekkel kapcsolatban érdemes figyelemmel kísérni friss híreinket (hírlevél), elindulás előtt kérem mindenki tájékozódjon lehetőleg a saját honlapunkon ( https://www.visegradsipalya.hu ). A kamerák mellett a fórum rovatunkban is találhatók friss helyzetjelentések, amennyiben ez sem elegendő lehet hívni természetesen a pálya mobil számát is.

Jövő héten lehűlésre számíthatunk, reméljük elegendő lesz a hóágyúk újra indításához, így feljavítva a hófelületet kitartunk március 15-ig mint a tavalyi szezonban.


Mindenkit várunk továbbra is, a gyönyörű Visegrádon szeretettel!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2012.02.22. 19:59
No problemo.
Így jártunk, sajnos ez az egy alkalmam volt a szezonban kipróbálni Visegrádot.
Egyszer még talán összejön normál viszonyok között is.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.22. 14:51
Ahogy klaci is írta, én is arra próbáltam utalni, hogy kifogtátok azt az egy rossz napot, de utána lényegesen javultak a viszonyok.

Arról pedig szó sem volt, hogy rosszindulatot tételeztem volna fel rólad. Ha így érezted, akkor elnézést a nem pontos fogalmazásért.

Azt szerettem volna csak elérni, hogy az olvasók tudjanak róla, hogy amióta ti ott jártatok, azóta újra jók a körülmények.
Előzmény: (- Marky - 135235)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.02.22. 14:44
Jan 31. óta tegnap voltam fennt 9. alkalommal. Minden kedden és csütörtökön, 1x szerdán, és 17-én pénteken, minden alkalommal este 17-től zárásig.
Marky, peched volt! Kifogtad a talán egyetlen gyengébb hóviszonyos alkalmat. Én a 9-ből 8-szor kiváló havat találtam, de 17-én pénteken tényleg megereszkedett a hó, túrt és fogós volt, a felvonó nyomvonala ezzel szemben viszonylag jeges.
Persze ennek ellenére lehetett jót síelni, de a Lackó által és az általam is megszokott minőség ezen a pénteken valóban nem volt adott. Ebben is van persze valami jó: Mi, visszajárók ezek után még jobban tudjuk értékelni, ha minden o.k. Pl, mint ahogy Lackó is írta, tegnap, meg majd holnap is...

Hajrá Visegrád!!!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2012.02.22. 13:03
Kérlek idézz, sehol nem tettem erre utalást, rosszindulat meg pláne nem volt benne, amit "ki kellene egyensúlyozni"
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.22. 12:12
Az előző hozzászólásból sokaknak úgy tűnhet -főleg, hogy a szerkesztőség még ki is emelte-, hogy Visegrádon kezd vége lenni a hónak.

A kiegyensúlyozott tájékoztatás szellemében én ezt cáfolom.

Tegnap, február 21-én voltunk esti sízésen. A pálya kifogástalan, bőven van rajta hó. A pár nappal ezelőtti esőnek nyoma sincs, a hó átfirnesedett, késő délutánra-estére szépen visszafagy. Talán kicsit kemény így a talaj, de nem jeges, cserébe igen gyors lett a hó.

Amikor csak lehet, éjszaka hóágyúzzák, ratrakolják a pályát.

Hétvégén komoly meleg jön, az nem fog jót tenni a hónak, de a lényeg, hogy most kiválóak a körülmények.

Aki teheti, menjen egyet síelni, amíg még lehet! (mi csütörtökön is megyünk)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2012.02.21. 22:18
Múlt hét pénteken (feb17) egy barátommal úgy döntöttünk, hogy a szokásos pénteki munkahelyi stresszlevezető tevékenység (agysejt morzsolás) helyett megnézzük Visegrádot egy esti sízés erejéig.

Délelőtt folyamatosan az iroda ablakot bámultam és a szakadó hó miatt egyre erősebb volt a bizsergés a talpamban.

Mire elindultunk, sajnos befutott a melegfront, a Dunakanyar környékén gyenge eső fogadott minket.
Szerencsére később alábbhagyott, de a hőmérséklet már fagypont feletti volt.

A parkoló érkezésünkkor már tele volt (a felvezető út végig jeges Pest felől érkezve), kellemes tömeg a pályán.

Gyors barátkozás a felvonóval majd a pálya. Sajnos a meleg megtette a hatását, a hó eléggé meg volt roggyanva és buckás volt a pálya, csakis élen lehetett raja haladni, de nem volt olyan, amire számítottam, tudom az időjárásért senki nem okolható.

Amúgy este hangulatos a pálya, jó a világítás, szép a "kilátás" a Duna túlpartjának fényeire.

Maga a pálya amúgy jó lejtésű és széles, kár, h a felső szakasz szinte az egész szezonban nem használható. És kár, h nincs kb. 1000 méterrel magasabban az egész :)

A mozgás azért megvolt, de hazaérve egy sört be kellett dobni, a csalódást enyhítendő :)

Talán megnézzük még egyszer normális időjárás mellett.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.21. 12:29
Igen megnyugtatókat írtál, este természetesen ott a helyünk!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.