Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Tarvisio
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Haus Im Hochtal - 3 modern 4 fős apartman Karintiában
ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.03.07. 18:13
Kár, hogy nem futottunk össze. (mikor voltál erre) Ha tudtam volna...

A beszámolómat rövidesen megírom, de azért én pozitívabb vagyok. (élvezeti jelleg) Bár az biztos, hogy érdekes agya volt annak aki ezt a pályarendszert kitalálta.
Ma Nassfelden voltunk, holnap megyünk Sella Neveára.
Előzmény: (bouquetk 171259)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2014.03.07. 14:34
Csabornak válaszolva ismét írok a helyről. Tavaly már voltam itt egy napot, és nem volt valami nagy véleményem róla. Most sem ide készültünk, hanem Sella Neveára. Sajnos a rengeteg hó miatt a szokásos út le volt ide zárva, így Log Pod Mangartom-ból, ahol laktunk nem volt értelme körbe kerülni. Így maradt ismét két napra Tarvisio. Kezdők miatt a 401-es felvonónál indultunk. Ez a része felejtős a rendszernek, a felvonók lassúak, hiába ülősek. Az első normális felvonó a 414-es, ezzel lehet felmenni. Az alatta feketének jelzett pálya nem rossz, de azért a fekete enyhe túlzás neki. Viszonylag elfogadható volt a 8-as pálya fenn, de abban is sok a megeresztős rész. Ez még-inkább igaz a 7-esre. A kis falu látványos, de igencsak gyalogolós. A hátsó hosszú piros pálya tetszett a legjobban, a fekete elég rövid, a vége meg lapos.
Megismertük az olasz pályazáró rendszert az első napon. Kissé elkalkuláltuk az időt a visszaindulásnál, de a fennhagyott zsák miatt muszáj volt visszamenni. A 17-es pálya már le volt hálóval zárva, de lementünk rajta, mondván hogy 4-re odaérünk a 411-es felvonóhoz. Ez be is jött, de az csak 3/4-ed 4-ig járt, és már állt. Így nem maradt más mint a felgyalogolás a 9-es pályán. A kezelők ekkor mentek fel motorosszánnal. Eltelt pár perc és egy szán lejött értünk. Persze jól letolt minket a vezetője, teljesen igaza volt. Fenn már várt a záró patrol. Türelmesen kivárta, amíg összecuccoltunk, és mögöttünk jőve bezárta a terepet.

Másnapra semmiféle pályakarbantartás nem történt, pedig délután-este semmi hó nem esett. Ennek következtében a 6-os fekete elég pocsék állapotba került.Érdekes módon, míg a 7-es pályán semmit sem lehetett látni, a hátsó piroson és feketén egész tűrhetőek voltak a viszonyok. Már napközben megbeszéltük, hogy itt fejezzük be a nap végén, úgy hogy a kocsi átjön értünk. Így megspóroltuk a falun történő ismételt átgyalogolást.
Összefoglalva a véleményem nem lett sokkal jobb a helyről. A felvonók jó része lassú, kényelmetlen, nincs takarítva, ill. nincs teteje.A gyakorlottabb sízőknek az a jobb választás, ha eleve a kabinos felvonóhoz mennek.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2014.03.07. 10:14
Egyike azon tipikus helyeknek, ami arra indít, hogy azt mondjam: Ide nyáron is el kell jönni!
Előzmény: (csabor 171203)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.03.06. 17:52
Kellemes napon vagyunk túl.
Elképesztő mennyiségű hó van, csak a védőhálók teteje látszik ki a pálya mellett a hóból.
Reggel rendesen kifagyott pálya, kicsit kemény felszínnel. Délután a hegyen letoltuk a felső porhó réteget, így a meredekebb helyeken előjött a jég, a völgyben kicsit kásásodott a hó.
Nem sütött a nap, de kellemes volt az idő. (a napsütés hiánya jót tett a pályáknak)
Természetesen megcsináltam a magam képét a kis kolostorfaluról, de részletesebb beszámoló képekkel majd később. (még a múltkorit sem volt időm megírni)

Csabor az élvezeti síelő
CIMG0102.JPG
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.03.05. 15:15
Megérkeztünk. Komoly mennyiségű hóval nézünk farkasszemet.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.03.04. 21:54
Reggel indulok. Egy éve már senki sem írt erről a terepről. Van pótolni valóm.
dh33
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.02.14. 10:54
2013. január végén töltöttünk el Tarvisio-ban egy csodálatos hetet a családdal. Mivel három gyermekünkkel voltunk, a nehezebb pályákat most elkerültük, de a kék és a könnyebb piros pályákon egy fantasztikusat síeltünk. A pályák állapota szinte tökéletes volt, jegesedést is talán csak egyszer, az egyik nap végén tapasztaltunk, azt is csak egy kis helyen.
Kiválóan átsíelhető a pályarendszer, az olaszok kedvesek és vendégszeretőek, szinte sosem kellett várakozni a felvonóknál, még hétvégén sem. A felvonóknál kisegítő emberek türelmesek és segítőkészek voltak a kicsi gyerekekkel, rossz élményről nem mesélhetek, mert nem volt benne részünk a hét során.
Mindenkinek ajánlom, gyerekeseknek, kalandvágyóknak és baráti társaságoknak egyaránt, mert mindenki megtalálhatja azt, amit szeretne, egy helyen.
Mi csak egy hibát követtünk el, egyedül mentünk, nem vittünk magunkkal nagymamát, barátokat, vagy valakit, akire legalább egy fél napra ráhagyhattuk volna a gyerekeket, mert akkor nem kellett volna nekünk sem lemondani /síelve/ Monte Lussari csodálatos világáról.
SAM-2545.JPG
SAM-2346.JPG
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2013.02.06. 11:19
Eléggé felejtős hely. A múlt pénteken voltam itt egy napot. Egyetlen olyan pályát nem találtam ami tetszett volna. Az összekötés jó dolog, de gyalogolós. Valahogy a pályák vonalvezetése nem jött be nekem. Még a feketékben is nagy lankák vannak.
Előzmény: (Viri 152834)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2013.01.29. 18:39
Nem jár ide senki? Dobjuk fel kicsit a topicot, főleg hogy állítólag összekötötték Tarvisio és Monte Santo di Lussari pályákat.

https://sielok.hu/images/siterkepek/tarvisio.jpg
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2012.01.18. 22:38
szia, írnál bővebben is? mennyire kezelt a pálya? milyen idő volt? le tudtatok csúszni a hegy lábáig? sella nevea-ra átmentetek? onnan is láttam egy hosszú kéket. Mi épp most jöttünk volna haza (10-15 közöttre volt tervezve), de alig írt arrafelé havat:((legalábbis frisset.
ratrak2010
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2012.01.17. 22:22
Kicsit nosztalgiáztunk a bőr piacon, ahol kemény alkudozással és magyar nyelven fogadtak az olaszok, végül 'megbánták' hogy milyen olcsón ruháztak fel minket.
Irány a sípálya, olasz meg szlovén, horváth sí csapatok már ott gyakorolhattak. A pénztár előtt egy repülő fogadott minket. Remélem nem célzás akart lenni.
A pálya északi piros, hó volt emiatt és kellemes síelés nyílott minden idelátogatónak.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2010.02.15. 14:58
A hivatalos honlapjuk szerint megfelel. Sajnos eléggé eldugták a síbérlet-árakat:
Bérletek: http://www.tarvisiano.org/jsptarvisiano/cont.jsp?nodes=1-173-192-194-495&doc=687
Napijegyek: http://www.tarvisiano.org/jsptarvisiano/cont.jsp?nodes=1-173-192-194-495&doc=685

Valószínűleg aktuálisak, mert a 2009/10-es szezonra írják őket.
Előzmény: (Carousel 84627)
Carousel
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2010.02.15. 14:46
Helló!

Valaki ha volt kinnt ebben a szezonban, meg tudja mondani, hogy a honlapon található napi síbérletár megfelel-e a valóságnak?

Üdv.: Zoli
phon vacano
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.02.26. 09:59
Köszi az infót, Gábor. Közben lett egy kontaktszerűségünk is kinn így elég valószínű, hogy kigurulunk.

Üdv,

pv
doomerman
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2008.02.18. 19:59
Üdv!

Tarvisio nagyon jó választás! Sajnos szállásról nem, de a "terepről" sok információval tudok szolgálni!

3 pályája van, az elsőn minden megvan, ami szem-szájnak ingere. Lankásabb pályák az alján, keményebb pályarendszer a tetején, ahonnan csak fekete pálya hoz le. Az idei felújítások óta a felvonók nagyon rendeben vannak, kellően gyorsak, a pályák jók. Innen át lehet sielni a kettes pályára, de busszal/kocsival is átmehetünk.

A kettes pálya, a Monte Lussari a legjobb pálya szerintem... Nagyon hosszú, nagyon jól karbantartott pálya, meseszép kilátással! A felvonó villámgyors kabinos!

A hármas pálya (Sella Neva) teljes egészében kék, itt még nem is voltunk soha. Erről nincsenek infóim.

Ha jót akasz sielni, Tarbvisiót nagyon tudom ajánlani!

Remélem, segítettem, hasznos volt az infó!

Gábor

U.i.: Itt láthatod a kettes, Monte Lussari pálya épen aktuális állapotát:
http://en.hribi.net/webcam/monte_lussari/68
phon vacano
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.02.18. 08:40
Március elején fontolgatunk egy síelést és Tarvisio is szóbakerült.

Szállás, pályainfo minden érdekel...

Előre is köszönöm.
doomerman
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2008.01.18. 13:20
Üdv!

Mieza punnyadás?:D Már egy ideje semmi bejegyzés! Pedig 120cm hó van!!!!

Egyébként nemtudjátok, a Lussarin működik a teljes völgylesiklás?
igus
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2007.01.18. 09:56
Andrea:

Ha ebbe a Tarvisio-s topikba szeretnél képeket felrakni, akkor ebből az albumból válogathatsz hozzá:

http://kep.tar.hu/tarvisio/50229130
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2006.12.15. 23:13
Sajnos a képeid nem jönnek le, de ha elküldöd csinálunk belőle galériát itt a sielok.hu-n
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.27. 16:17
akit érdekel itt vannak a jan. 20-i Tarviz képek
http://kep.tar.hu/skier/50013428#2
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.