Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Tarvisio
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Haus Im Hochtal - 3 modern 4 fős apartman Karintiában
ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.25. 21:17
Nos vissza is érkeztünk, így igéretemhez híven, be is számolok.

szóval csütön, jan.20 voltunk Tarvisioba, az út Sopronból kb. négy óra volt, s még annyiranem is siettünk. A honlap szerint, amit még előtte nap is lázasan böngésztem útoljára dec. 28.-án esett hó, ráadásul azért a január sem volt éppen egy huh de télies, így a honlapon megadott 125 cm.es hóadatot némi fenntartással fogadtuk.
Szóval megérkeztünk Tarvisba. Aznap eshetet vmi hó is, kb olyan 8 cm. Hó pedig bőven volt, s nem csak a pályákon, hanem azon kívól is, na meg lenn a völgyben is. a kabinos aljánál parkoltunk le, s egyből célba is vettünk a Monte Lussarit. A pályák tényleg gondosan, szőnyegszerűen voltak leratrakolva, semmi bucka, semmi jég, semmi kikopás; még lenn a völgyben sem !! pedig azért tegyük gyorsan hozzá, hogy a völgy nagyjából 750 m-en fekszik. Várakozási idő az egész nap folyamán nulla; a lejtőkön is alig voltak. ez alól egyedül a lussari volt kivétel, bár ez is "mihez képest", hiszen a mérvadó a többi pálya, ahol rajtunk kívül egy két kóbor sízővel, max baráti társaságokkal futottunk össze. a felvonók elég modernek, így gyorsan felvisznek, a pályák meg tényleg nagyon szélesek, és jó hosszúak; bár javarészt pirosak ill. feketék, így kezdőknek talán nem a legmegfelelőbb terep. A pályarendszer odavissza könnyedén átsízhető, igaz az összekötő kék pályák, főleg, ha a Lussari oldalról jövünk elég laposak, de ez inkább boardosoknak jelenthet gondot; nekik így azt ajánlom, hogy vegyenek egy nagy lendületet, vagy legyen melletük egy segítő síző:)
A gerincen van a már korábbi hozzászólásokban is említett duplaszékes. Bár kétségkívül nem egy mai darab, de szerintem azért nem olyan lassú, pl. a st coronai egyszékes jóval lassab. Meg a mostani duplaszékesek eleve nem olyan gyorsak, mint pl egy négyszékes.
Innen nagyon szép a kilátás. S valóban egy feketepályán lehet lejönni, de ennek főleg a felső része ami kritikus, mármint meredekségi szempontból. Még talán annyit a lejtőkről, hogy kevés az utazós rész bennük, így egy viszonylag állandó meredekséggel számoljunk, ez elképzelhető, hogy afárasztó lehet. A pályapreparálásra visszatérve annyit, hogy még késő délután is tiptop állapotba voltak; ezek az olaszok tudnak valamit:)
Éttermek: a pályák mellett nem jellemző, ellenben a völgyben, vagy a hegytetőkön van pár.
Síbérletár: korrekt, az egynapos 23 euró volt, igaz két helybéli srác olyan dél magasságában 10 euróért probált egy napos jegyet nekem eladni, hát kár, hogy nem előbb jöttek:)))
képeket majd később csatolok.
ps:
értékelés: ötös:)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.19. 22:27
köszönök minden infót, idővel nem lesz probléma, most néztem a promoturon, napos,változóan felhős időt jelez. Viszont most még azon morfondírozunk,hogy Tarvisio vagy Sella, Sella ugyanis valahogy a képek alapján jobban tetszik, érdekessebbnek tűnik; bár kétségkívül Tarvisba több a pálya. Na majd elválik. Viszont néztem hogy Sellán 7köznap mindössze 3 felvonó müxik..hát remélem ez csak vmi elírás. Holnap indulunk,majd beszámolok,ha visszaérkeztünk.
Találtam egy használhatobb térképet is.
Bata Gábor
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.19. 18:59
A http://www.promotur.org/?id=80 oldalon találtam egy sítérképet, bár használhatónak azért megkötésekkel nevezném... (Baromi pici, az oldalon nem nagyítható/zoomolható és kizárólag olaszul van.) Aktuálisnak aktuális lehet, amennyiben a új 16-os piros pálya már létezik - a régi Lussari kabinos felvonó egy szakasza felújítva, "szigetüzemben" -, de "aperta" szerepel mellette. A pálya részletezésénél pedig befeketedik :) (nera), és azt mondja, hogy "nuova pista per gare e allenamenti in quota", amiből én csak annyit értek, hogy Új Pista. :)

Tarvisio egyébként elérhető sícélpont (időben, térben és árban...), a pályák messzemenőkig gondozottak, számomra teljesen kielégítőek :), a "tömegvonzás" pedig mérsékelt. Hétvégeken - ahogy kérdezted is - kicsit többen vannak (iskolák stb.) de ez ugye legfeljebb két nap egy turnusban, ki lehet bírni. Még a lenti pályákon is alig van sorállás, a Florianca gerincen szinte örül az ember, ha nem érzi magát teljesen egyedül. :) Ennek egy hátránya van, hogy lejönni csak fekete pályán lehet, mert a kétüléses felvonó évek óta nem működik, amin le is lehetett jönni, a négyüléses buborékos meg valami ok miatt csak felfelé szállít utasokat, valahogy úgy, mint a "Stairway to Heaven"... Lussari - a "kolostor pálya" - kicsit forgalmasabb, de elfér a nép, olyan széles, mint a felvonulási tér, a felvonó meg elég nagy kapacitású, hogy ne kelljen várakozni.

Sella Nevea-n egyszer voltam, öt éve. Sajnos elég rossz idő volt, ráadásul valami verseny/edzés miatt a pálya egyik ága teljesen, a másik fél "nyomon" le volt zárva, így arról nem maradtak olyan kedvező emlékeim. Kétségtelen, hogy magasabban van, bár én eddig Tarvisioban is csak jó hóviszonyok közepette voltam (pl. tavaly és tavalyelőtt is), de ahogy hallom, a pályakarbantartásnak köszönhetőn még akkor is lehet síelni ott is, mikor az erdőben már érik a szamóca. :)
igus
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.01.19. 16:12
csatolok egy fotót
acsillog.jpg
igus
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.01.19. 15:58
Évek óta visszajáró vagyok Tarvizióba !
Meglehet, hogy kezdetben nem volt teljes megelégedettségünkre a kínált lehetőség (5 éve), de manapság már minden vonatkozásban ideális.
A pálya aljában van hely a tanulóknak meg a kisgyerekeknek, vagy a bemelegítőknek. Lenn is tökéletesen karbantartott viszonyok mellett.
Fent a gerincet pedig (zárt ülőfelvonóval jutunk fel) már inkább csak a jobban sielőknek ajánlanám. Nem azért, mert annyira veszélyesen meredek pálya volna, hiszen a gerinc maga csak piros jelzésű, hanem azért, mert lefelé irányba nem hoz le a felvonó, hanem lécen kénytelen lejönni mindenki, aki felment. Márpedig a gerincről lefelé vezető pálya fekete színjelzésű.
Aki nem idén kezdte a síelést, annak nem ijesztő, kb. 20 perc alatt le lehet érni a völgybe.
A panoráma tényleg csodálatos a gerincen, szóval megéri felmenni annak is, aki bátortalan egy kicsit.

Azután pedig javasolhatom a másik pályát a Monte Luzari nevezetűt. 4 km-re van Tarvizió központához képest (Udine irányában).
A parkolóból induló 6 személyes zárt felvonó visz fel (félútan van 1 kiszállási lehetőség azoknak, akik csak a félpályát vállalják be).
Fenn a gerincen van 1 templom meg egy picike falu, kocsma, bolt, ez-az, és gyönyörű látvány.

Ez a két fő pálya, amit hirtelenjében ajánlani tudnék, mindkettő tökéletesen karbantartott állapotban.

Aztán hogyha valaki kezdő még, akkor eme 2 pálya között félúton volna még egy további kispálya, 4 üléses nyitott felvonóval jár.
Ez szinte mindig üres (mind a 2 választható irányban) - merthogy annyira egyszerű. Mondom, hogy kezdőknek való.
Bata Gábor
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.19. 10:55
A http://www.promotur.org/?id=80 oldalon találtam egy sítérképet, bár használhatónak azért megkötésekkel nevezném... (Baromi pici, az oldalon nem nagyítható/zoomolható és kizárólag olaszul van.) Aktuálisnak aktuális lehet, amennyiben a új 16-os piros pálya már létezik - a régi Lussari kabinos felvonó egy szakasza felújítva, "szigetüzemben" -, de "aperta" szerepel mellette. A pálya részletezésénél pedig befeketedik :) (nera), és azt mondja, hogy "nuova pista per gare e allenamenti in quota", amiből én csak annyit értek, hogy Új Pista. :)

Tarvisio egyébként elérhető sícélpont (időben, térben és árban...), a pályák messzemenőkig gondozottak, számomra teljesen kielégítőek :), a "tömegvonzás" pedig mérsékelt. Hétvégeken - ahogy kérdezted is - kicsit többen vannak (iskolák stb.) de ez ugye legfeljebb két nap egy turnusban, ki lehet bírni. Még a lenti pályákon is alig van sorállás, a Florianca gerincen szinte örül az ember, ha nem érzi magát teljesen egyedül. :) Ennek egy hátránya van, hogy lejönni csak fekete pályán lehet, mert a kétüléses felvonó évek óta nem működik, amin le is lehetett jönni, a négyüléses buborékos meg valami ok miatt csak felfelé szállít utasokat, valahogy úgy, mint a "Stairway to Heaven"... Lussari - a "kolostor pálya" - kicsit forgalmasabb, de elfér a nép, olyan széles, mint a felvonulási tér, a felvonó meg elég nagy kapacitású, hogy ne kelljen várakozni.

Sella Nevea-n egyszer voltam, öt éve. Sajnos elég rossz idő volt, ráadásul valami verseny/edzés miatt a pálya egyik ága teljesen, a másik fél "nyomon" le volt zárva, így arról nem maradtak olyan kedvező emlékeim. Kétségtelen, hogy magasabban van, bár én eddig Tarvisioban is csak jó hóviszonyok közepette voltam (pl. tavaly és tavalyelőtt is), de ahogy hallom, a pályakarbantartásnak köszönhetőn még akkor is lehet síelni ott is, mikor az erdőben már érik a szamóca. :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.12. 18:28
valaki nem tud egy használható sítérképet?
bergfexen nincs feltöltve, a tarvisiano.org honlapon sokmindent megtaláltam, még liftek technikai adatait is megírják, de pályatérképet nem találtam..

egyedül skimaps.com-on találtam, de ahogy néztem ott 1000 éves térképek vannak. valaki esetleg tudna vmi újat??
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.05. 22:42
aki a tavalyi szezonban, vagy esetleg most volt Tarvisióban az tudna friss infókkal szolgálni.
legfőbbkép a várakozás érdekelne egy szombati nap, s hogy Sella Nevea jobban megéri-e, vagy inkább Tarviso?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.11.21. 13:21
sziasztok
mennyire vannak sokan szombaton (január 20. környékén) Tarvisioban, s szerintetek melyik a jobb Sella Nevea, vagy Tarvisio?
norikai
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2004.10.03. 19:46
Sziasztok!
Kérlek segítsetek. januárban sítúrát szeretnék szervezni barátoknak. Tud valaki ajánlani olyan szállást Olaszo.-ban, ahol tuti a hó, sok pálya, és diákoknak is megfizethetó (diákszállás, apartman)
Aki tud segíteni kérem irjon a nora.kiraly@parlament.hu címre. Köszönöm!
foresta
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2003.12.13. 11:40
Sziasztok.
Aki már járt Tarvisioban síelni, az tudja milyen élményt nyújt. Aki még nem, szívből tudom ajánlani. Egy ottani barátomnak köszönhetően kedvezményes szállás és síbérlet ajánlattal tudok segíteni az alpok szerelmeseinek. Az újonnan épített szállás minősége, felszereltsége osztrák színvonalú. Készítettem egy info oldalt: http://vnet.hu/foresta árakkal, képekkel. Az új appartmanok képeit kb 10 nap mulva tudom feltenni, most rendezik be. Részletekért keressetek az oldalon található tel.számon, v e-mailen. Mivel a szállás új és a szilveszter közel, dec.27-jan3-ig nagyon gyalult áron adják ki (ezt ma közölték), hely még van. Üdvözlettel: Andi
Jules
2 élménybeszámolót írt
2
22 éve tag
2002.01.06. 17:09
2002 január 02. és 03.-án siletük Tarvisioban.
A pálya jól karbantartott, hóágyúzott. Az egész napos jegy 21 EUR.
Előtt 5 napot siletünk a Gerlitze-n, illetve 1-et Verditzben (csak a 2. szekció volt jól silhető). Véleményem szerint z olaszok sokkal jobban gondozzák a pályáikat mint az osztrákok.
Béla
1 élménybeszámolót írt
1
22 éve tag
2002.01.02. 18:52
Szia Ákos!

Néhány éve voltunk Tarvisioban, és most januárban újra visszatérünk. Szerintem a következő előnyei vannak: közeli, autópályán végig elérhető, olcsó és a kombinált bérlettel változatos. A pályák nem túlságosan bonyolult rendszert képeznek, de autóval lehet mozogni közöttük. Javaslom Sella Nevea és Arnoldstein meglátogatását, a Szlovén pályákra én többet be nem teszem a lécemet (zsúfoltság, karbantartás hiánya - Kranjska Gora, borzasztó felvonó, rövid, jeges pályák - Bovec). A nyáron jártam Tarvisio-ban és örömmel láttam, hogy épül az új felvonó az általunk csak Kolostor-pályaként becézett helyen, a várostól néhány kilóméterre délre.
Hát röviden ennyit. Jó sielést!
Béla
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2001.12.27. 18:08
Igaz, mi legalább 5 éve voltunk Tarvisioban síelni, akkor sajnos az időjárás nem kedvezett, az alsó pályákon eső esett, fenn viszont szép volt a hó. (erre számítani lehet, mert nem túl magas a tszf magasság) A nagy pálya egyébként nem túl hosszú és az ülőszékes felvonó ami a gerincen megy csigalassú, emlékeim szerint, de némileg kárpótol a pazar kilátás:-)

Inkább kezdő sízőknek ajánlanám, bár van egy fekete pálya is (az amikor ott jártunk elsőként lett lezárva, hóhiány miatt)

A szálláshelyek színvonala nem mindig éri el az osztrák színvonalat, mi többet is bejártunk mire találtunk megfelelőt. Érdemes azonban előre foglalni, mivel így kedvezményes síbérlettel kombinálva jobb csomagárak jönnek ki.
Ákos
2 élménybeszámolót írt
2
22 éve tag
2001.12.21. 22:11
Tarvisioi tapasztalatok érdekelnének, főképp a pályákra vonatkozóan: milyenek a lehetőség, mondjuk Ausztriához viszonyítva?
Kösz az infokat, (remélem ír valaki)
Ákos.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.