Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2024.03.12. 14:40
Szia!
A vadonsport oldalán találsz használt teszt síléceket. Nézd meg ott is, hátha találsz egy jót árban és képességekben is.
Előzmény: (Akosos 221114)
Akosos
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2024.03.12. 12:15
Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre erről a sílécről.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/59585/
Jelenleg egy Elan cross cx-et (112-70-98-as) használok kb 15 éve, azt is használtan vettem, tökéletesen kiszolgálta az igényeimet, de frissítenék.
/családi síelések, az utóbbi években főleg a kicsikkel, de a nagyfiammal azért a fekete pályákat is szeretjük:) /
Szemeznék egy Deacon 80-assal, de újat nem vennék, használtban meg nem találtam....
Ez is tetszik, nagyon hasonló a karakterisztikája a mostanihoz....
köszi előre is!
Ákos
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2024.03.10. 10:38
Nem bántásképpen mondom, de lehet, hogy kissé túlspilázod ezt a felszerelés kérdést. Keresed a tökéletest, ami nincs, mert nincs két azonos pálya, más a hó stb. Lehet, hogy csak élvezni kellene ami éppen van.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.09. 13:17
100%, hogy fáradt lécet teszteltem, ez ránézésre is több, mint nyilvánvaló volt.
A másik dolog, hogy tömegcsökkentés miatt a próbált évjárat és az én lécem között szerkezetet is módosítottak. Senki nem beszél róla, de ha valaki megnézi az adott 2 évjárat tömegadatait, akkor látszik, hogy szerkezeti hangolás is volt.
Az alapvető probléma az volt, hogy ez a 84-es középrész már all-mountain kategóriaként fut, egyébként teljesen helytelenül, mert amúgy 100% pályaléc(!!!) csak jobban alkalmazkodik a délutáni, lazább, túrtabb körülményekhez.
Mivel a valóban all-mountain (90 és felette középrész) tényleg hosszabbakat ad meg minden iránymutatás és kalkulátor - valóban több irányból is hagytam magam bevinni a málnásba a mérettel.
Ez a 84-88 kategória egy ilyen senki földje all-condition, átmeneti zóna, itt azért nem könnyű tökéletesen eligazodni, főleg akkor, ha ebben a kategóriában eddig nem rendelkeztem személyes tapasztalattal.
Na most már van tapasztalat!
Mindezt úgy írom, hogy senki irányába semmilyen ellenérzésem nincsen a témával kapcsolatban.

"Ha rádolgozol, (mint szobafestő az új kettes létrára), a léc idővel fárad, félúton találkoztok!"
Én erre maximálisan nyitott lennék, sőt - van egy olyan része is, hogy ez a léchossz, ebben a keménységben azért kedvesen, de odaszól, ha hibázik az ember. Tudnánk közeledni egymáshoz hosszabb távon, ebben kérdés sincs. A térdem féltem, mert ha van rá lehetőség, akkor az utolsó leheletemig szeretnék sielni!
Nehéz döntés, de jelenleg a tanulás lehetőségén kívül minden más paraméter az elengedés mellett van.
Előzmény: (VÁrpád 221087)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.08. 21:40
:)
Abban is kitűnő “szakemberek” segítettek a kiválasztáskor 1 teljes(!) mérettel nagyobbat…
Aztán az éjszakázások az interneten.
Mindegy, sok utánajárás és kidobott pénz és sok segítség pl. Tőled (!) után a bakancsomat úgy érzem, hogy ma sem tudnék jobbat választani. Egyszerűen kiváló, mert tökéletesen az én lábamra való.
Síben is ide szeretnék eljutni, csak megint túl sok az ismeretlen az egyenletben. -5cm elég e ahhoz, hogy érezhető változást hozzon, -10cm-nél meg már akkorát csökken a rádiusz, hogy azt már én nem akarom, valamit a léc is lényegesen puhább lesz, amit szintén nem akarok.
Kész őrület.
Előzmény: (gaboca 221077)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2024.03.08. 20:35
Nekem úgy rémlik a bakancs választásod sem volt egyszerű futam... ;-)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.08. 15:38
Ez a valaki meg joggal várja el, hogy egy szaküzlet eladója egy szakember legyen!
Azt pedig még inkább joggal várja az ember, hogy egy saját lécekhez "fejlesztett" "kalkulátor" ne írjon ennél az adott kalkulátornál is nagyobb hülyeséget.
Új geometriák, új anyagtani és technológiai megoldások vannak. Nagyon könnyű bevinni az erdőbe még egy nagyon nem kezdőt is.
A másik irányból is igaz a történet: sokszor az évtizedes aranyszabályokhoz való ragaszkodás hoz hibás eredményt.

Akár egy sítesztnapon próbált azonos méretű léccel is előfordulhat, hogy azalatt a 2 óra hossza alatt azt érzi az ember, hogy megjött az iPhone-érzés és utána, amikor napokig sajátjaként használja, akkor derül ki, hogy a léc egy energiavámpír (avagy a saját kondíciónk hiányos az adott léchez).

Én nem gondolom, hogy ennyire fekete vagy fehér ez a kérdéskör.

Jelenleg azt gondolom, hogy a sielő számára legideálisabb bakancs kiválasztása sokkal fontosabb, de egyszerűbb témakör, mint a léc kiválasztása.
Előzmény: (Lackó 221036)
Hiking
7 élménybeszámolót írt
7
1 hónapja tag
2024.03.07. 13:24
Ááá, rájöttem miért nem működik nekem a kalkulátor. 195 centi vagyok, 195 centiig lehet vinni a csúszkát, de csak 193 centiig ad értéket, fölötte nem.

Megjegyzem, még mindig az egyik legjobb kalkulátor, mert a többi meg olyat csinál, hogy bizonyos magasság felett semmi mást nem vesz figyelembe, csak a magasságot, így mindenféle célra, sőt mindenféle testtömegre ugyanazt ajánlja.
Előzmény: (Pisti P 220873)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2024.03.04. 17:53
Nem sok mindenre jó ez a táblázat.

Aki annyira nem ért hozzá, hogy gőze sincs, milyen méret való neki, az inkább ne ötleteljen, hanem kérje ki egy szakember véleményét!
(Elkölt lécre egy vagyont, de nem ér rá ennyire? )

Nekem amúgy sehogy sem adta ki a helyes méretet. :-)
Előzmény: (Pisti P 220873)
Pisti P
8 élménybeszámolót írt
8
10 éve tag
2024.02.22. 06:19
Sokan elkövetnek egy nagy hibát, amikor lécet választanak, mégpedig azt, hogy túl rövid lécet szeretnének maguknak. Ez fordított logika. A lényeg, hogy nem a síléc rádiuszából kell kiindulni. A síléc kategóriájának kiválasztása után, a fordulási kör sugara az egyéb paraméterek következménye kell hogy legyen.
Ez a síléc-hossz választó sokat segíthet:
https://sswboardhouse.com/ski-length-calculator/
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2024.02.10. 13:50
Akkor messze vagyunk, van pár esélyes léc.
Előzmény: (kgergo 220749)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.10. 12:56
Heló, Debrecenben vagyok.
Előzmény: (gaboca 220747)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.10. 12:55
Szia, köszönöm a tippet.
Előzmény: (bouquetk 220743)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2024.02.10. 12:39
Szia! Merrefelé laksz?
Előzmény: (kgergo 220736)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2024.02.10. 09:15
Ha használt cuccban gondolkodsz, akkor itt nem fogsz találni, ugyanis annak nagyon kicsi az esélye, hogy pont egy olyan lécet találjál, ami itt ajánlanak, ráadásul ilyen egyedi paraméterekkel. Szerintem el kellene menni egy megbízható, használt léceket áruló boltba, és egy hozzáértő segítségével választani. A 130-as tuti rövid neked, esetleg megfontolandó női lécet keresni, azok vannak ilyen súly-magasságra optimalizálva.
Előzmény: (kgergo 220736)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.10. 08:18
Szia, köszi a felvetést, ezen még nem gondolkodtam, egyelőre maradok a sínél.
Előzmény: (Bélapó 220740)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2024.02.10. 06:52
szkeptikus vagyok a látatlanban adott tanácsokkal kapcsolatban, de ha a térded nem a "legjobb", miért nem térsz át snowboardra? Egy jó oktató egy hét alatt megtanít, a térded nincs oldalirányú terhelésnek kitéve, és ugyanúgy élvezheted a havat, mint síelésnél. Persze az elején potyogsz néhányat, de ha belejössz, biztonságosabb mint a sí. (én 50+ tanultam 40 év síelés után és a mai napig űzöm - 76 múltam - és állítom, kisebb a terhelés mint a sínél.)
Előzmény: (kgergo 220736)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.09. 22:55
Sziasztok!

Előre gondolkodva a következő szezonra, leírva a friss élményt a segítségeteket kérem léc választásában.
170 cm/52 kg, tehát igen könnyű testtömeggel rendelkező férfi vagyok. Sítudásom közepesnek mondanám, nem tudom olyan szép szabályosan, párhuzamosan vinni a két lécet egymás mellett, viszont nem hóekében megyek le a hegyről.
Jelenleg egy gyereklécem van, Atomic Redster Edge XT 130.
Volt lehetőségem kipróbálni egy ismerős lécét, Salomon XDR Focus 160. Ezzel sokkal stabilabban csúsztam. Talán túl hosszú az én magasságomhoz, de nem szenvedtem vele. A kicsi lécet buckán és nagyobb tempónál bizonytalannak éreztem és nagyon dobált a pálya, a Salomon sokkal jobb volt. Ez az a markáns különbség, ami miatt másik lécet néznék.
Tudnátok ajánlani néhány lécet, amivel biztosabban síelhetnék és tudnék vele fejlődni? Nem szeretném, hogy túl nehéz legyen a léc és túl küszködős a kezelése, ill. a térdem nem a legjobb, nem tenném tönkre.
Használt lécben gondolkodom, szeretném 50 ezer Forint környékén megúszni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Gergő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2024.01.08. 20:01
Érdekes, ahogy a kézi meló keveredik a robottechnikával. :-)
Előzmény: (fezso6 220129)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2024.01.08. 19:22
2015 óta Elan lécet használok, így érdekelnek az Elan újdonságai vagy bármi ami a márka körül történik.Most kaptam egy videót amit megosztanék veletek:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.