Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.17. 21:23
Helló Pbence!

Nemigen tudnék választani, egyik miatt sem sírnád el magad ha alattad lenne.
Az elős kettő egy klasszik GS léc, a második kettő kisebb íveken is jól muzsikál.
Elképzelhetetlen, hogy az állás/tárolás miatt bármi baja lenne a lécnek, ha belegondolsz, egynapi sízésnél mit kap egy léc....
A javasolt hossz okés, bár ritkán találni ilyen hosszban az utolsó két lécet.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (pbence 73878)
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2009.11.17. 21:16
Sziasztok,

Idén tervezek új lecet venni, már más topikban érdeklődtem, különböző típusok íránt és most sikerült (valamelyest) leszűkíteni. E mellett visszaolvastam kb 150 hsz-t.

195 cm vagyok, 76 kg vagyok, haladó szinten síelek, döntő többségében a pályán, szeretem a hosszabb íveket, de a rövid fordulókat sem vetem meg.

Általam felállított sorrendben most négy "versenyző" van.
Head Supershape Speed
Elan Gsx
Nordica Dobermann Spitfire
Elan Speedwave 12
Ti melyiket választanátok?

Én 176/177 cm körüli sílécre gondoltam, de a hozzászólások kapcsán picit elbizonytalanodtam. Milyen magasságot javasolnátok?

E mellett nem feltétlen ragaszkodom idei modellhez, viszont jelenthet-e hátrányt ha kifutó modellről van szó? (Pl. tárolás miatt, v anyagfáradás)

Köszönöm a segítséget!
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.17. 17:22
Biztos mind a kettő fasza de nekem, az atomic sl az tuti rövid
asszem még csak 170 esben sincs én meg 192 vagyok, és szeretem a sebességet :D a rossignolt nem tudom milyen még csak a geometriáját sem, de minnyá megnézem :D

pl a stöckli laser sc jónak tűnik nagyon, sokat dícsérik teszetkben, meg mindenki :D de még egy helyen nem láttam hogy a pontozás szerint jó helyen végzett volna, ált. uccsó :S
vahur1961
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2009.11.17. 08:32
Vanczi!
Én is hasonló lécekben gondolkozom.
Ezt néztem ki eddig, bár ezeknek kicsi a rádiusza és igen-igen drága lécek: 1. Rossignol Radical R9s World Cup síléc + Axium 140 TI TPI2, 2.Atomic Race TI SL síléc + Neox TL 10 kötés.Várom, hogy olcsóbbak legyenek!Mondjatok róluk véleményt!
Vahur
Előzmény: (vanczi 73744)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.16. 21:54
Köszi a hozzászólásokat, egyébként én is sejtettem hogy a rugalmasság lehet itt a fő szempont nem törődtek a súllyal...
Ti tudtok olyan csúcskategóriás lecet mondani ami 170-175.ös hosszban van 14-15ös rádiusszal?? ja és kb 70mm középrésszel. mert ha most választhatnék én nem tudnám eldönetnei milyen kéne... most egy Head supershapem van a nordica dobermann spitfire pro is ide tartozik, azt mondhatni ismerem, a kistestvérével sokat mentem, egyéb ötletek??
a junior race departmentes verseny lecek mit tudnak a bolti amatőr versenylecekhez képest?? érdemes lenne egy gs kategóriájút azokból kipróbálni?? azoknak kb ilyen rádiuszuk lehet ahogy elnéztem őket vagy kicsit nagyobb.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.11.16. 21:00
Szia Péter!

Nálam nem von le semmit az értékéből én így is nagyon szeretem, pont jó nekem a rugalmassága, nem szeretem a nagyon rideg léceket. Tavaly a Szab által szervezett sítáborban cseréltünk a barátjával lécet, Tamásnak Fischer WC SL van és mindketten azt állapítottuk meg, egy vérvonalat képviselnek, nem volt lényegi különbség a két léc között
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 20:19
Ha Gransport S10-et vettél, akkor kár lenne az RX8-ért.....
Ismét csak annyit mondhatok, hogy minden léc annyit ér amennyi talpa van. Az már egy következő kérdés, hogy a te paramétereidnek megfelel, azaz NEKED megéri-e az adott ár.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (nagyakos23 73724)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 20:16
Helló Vanczi!

Köszi a helyesbítést, valóban laminált üvegszálas magja van, csak a GS-nek van famagja, javítottam (egyelőre nem rendelhető amúgy sem, mert eladtuk az összeset, ami volt) Bízom benne hogy a léc értékéből ez nem von le, gondolom itt is a rugalmasság volt a fő szempont.
A titanium valóban egy speckó alumínium ötvözet, farigcsálni is lehet, de brutál torziós együtthatója van, és nem olcsó anyag, tehát érdemes benne hinni.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (gaboca 73722)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 20:10
Helló Vanczi!

Nem elírás, az acél rugalmasabb, mint a titanium, ezért a top SL lécben acél van, hogy csúzliként lőjön ki a kanyarból, de ahhoz már comb kell, alatta levőknél (SC, RC) titanium. A famagjuk tényleg más, csak az SL-nek van XTD Sensor.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (vanczi 73714)
nagyakos23
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.16. 18:26
Sziasztok,
olyan kérdésem lenne hogy haladó síelő vagyok lassanként mondhatom, ajánlásra vettem egy nordica s10 et, merthogy olcsó volt 42000 ft, ami tényleg olcsó, de nem néztem eléggé utána. tehát aki ért hozzá nyugtasson meg hogy nem vettem rossz lécet vagy jöjjön a rút igaszság és mondja azt hogy adjam inkább el a vaterán mig nem bukom rajta.
Amugy eddig egy ficher rx 8 cal síeltem , visszaesés e ez a nordica léc ahhoz képest vagy nem? előre is köszi
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.11.16. 18:03
Szia vanczi!
A Volkl honlapján is ugyan ezt írják, szóval nem elírás, ellenben a Stöeckli Laser 4D-vel amit Péterék famagosnak írnak valójában szintetikus magja van. Én személy szerint el tudom képzelni, hogy a tián lemez az leginkább alumíniumötvözet, csak a Titán az trendibb megnevezés. Anno az első szériás Elan SLX lécemre is az volt irva Titanium és amikor kicsit lepatogott a szélén a felület kezelés, akkor gyönyörűen látszott az alumínium egy kis grafitos színű mázzal, és remekül lehetett farigcsálni belőle, amit a titániumról nehezen tudok elképzelni, azóta szkeptikus vagyok minden titánféle dologgal, minden márkánál...
Előzmény: (vanczi 73714)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.11.16. 16:48
Halihó, kedves sporttársak!

Egyrészt a papír mindent elbír.
Másrészt a lábad + tudásod és nem utolsósorban az erőnléted nem bír el mindent.

Ezért a három legfontosabb dolog lécvásárlás előtt:

1. Próba
2. Próba
3. Próba

Amúgy minden gyárnak vannak olcsó, közepes, és magas árfekvésű modelljei.

Az olcsótól nem lehet magas követelményeket elvárni.

Üdv.:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.16. 15:44
Péter,

Nézegettem a honlapon a leceket és az tűnt fel hogy a legkomolyabb volkl sl-nek acél erősítése van, a tőle olcsóbb rc-nek meg titánium. ez nem ellentmondás? meg a famagjuk is más elvileg.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 12:22
Helló Nau!

Az ideiek késnek, kb. november vége. Kifutóból találsz itt elég sokat:
https://www.sportoutlet.hu

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Nau 73696)
Nau
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.11.16. 11:23
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Völkl lécek mikor kerülnek a boltokba?

Köszi
Nau
h69
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2009.11.12. 09:42
Hat annyit megtanultam, hogy ezutan csak olyan lecet veszek, amiben titan lemez erosites van, a tobbi purhabbal felnyomott uvegszallal osszeragasztott es ket muanyagcsovel erositett Atomic-ok, stb elmehetnek a "hetvegi" sizoknek. Elnezest kerek az Atomic fan-oktol, de eddig ahany eltorott lecet lattam es draga volt az mind Atomic volt. Na persze ezekbol is vannak titan szerkezetuek, csak en nem szeretem. 2 evet egy ilyennel siztem, de fel sem erte azt a Volkl-t amirol beszeltem korabban.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2009.11.12. 08:47
Szia h69!

Én eddig egy Salomon Equipe10-est nyúztam de sajna leütöttem a kantnit róla így már csak kövezni használom.
A jelenség hasonló volt nálam is, ami a bepattogásra vonatkozik.
Eddig a nem megfelelő sítudásomra fogtam de ezek szerint másnál is jelentkezett ez a probléma.
Szeretem ezt a lécet meg drága is volt de valahogy nem volt az igazi....
h69
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2009.11.11. 22:14
Koszi az infot.Olvastam en is, de az abszolut nem az a lec, marmint ami a parametereit illeti. En 80 euroert kapnam meg Salamon kotessel es valami nagyon profi magasitoval.
A tavaj kolcson kertem egy Salamon Equipe 10est vagy milyent es annyira szar leccel eletemben nem mentem, annyira lagy volt, hogy nem tartott a kanyarban, pattogott el az eleje. Es ilyen forumokon fel volt dicserve.
Koszi a linket en is lattam, de ezt csak egy ember irta, ahoz, hogy meggyozzenek ahoz legalabb 10en ugyan azt kell irjak es aztan jovok en, na, de most azt hiszem ezt megveszem es majd irok esetleg ide egy par sort rola, habar eddig volt egy olyan Volkl lecem amibol csak 390et gyartottak versenyzoknek, eddig az volt a kedvencem, igaz, nagyon el volt fenve, de ugy is olyan stabil es konnyen iranyithato 193as volt, hogy meg sziklasizni is azzal mentem, persze faraszto lec volt, de tudta a dolgat.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.11. 21:15
h69:
Én még nem mentem vele (szerencsére), katalógus alapján f@sza az építése, de itt pl. a leggyengébb értékelést kapta az egy évvel újabb modell a Kneissl-k között:
http://www.newgear.net/skitest_skis.asp?LA=EU&SP=SKI&YR=2007&BR=KN
Sőt nem is emlékszem hogy kapott-e valaha valami 7-es alatti értékelést itt. Régebben király sík voltak a Kneissl-k Apum is elsőnek kapott egy Ergo CG-t, azzal a roi emelt ultrakönnyű horrordrága tönkremenős svájci spéci (nem ESS) kötéssel, basszus nem jut eszembe a neve, ööööööö, megvan, Cavinton!
Aztán amióta kivonult a versenysportból, azóta inkább nem nyilatkozom róluk....
Az áruk önmagában nézve, mint egy számérték, az jó.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (h69 73338)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.