Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.10.25. 14:24
Szia MM!

A magasságom 187 cm, 94 kg a súlyom és egy Laser SL 166cm R13.2(az idei R12.9) használok alapvetően carvingra, de tavaly voltam kint Szabékkal verseny táborban és ott GS pálya volt tűzve, nem volt probléma a léccel.A kereskedőnél még van egy pár a tavalyiból...
Előzmény: (MM 72051)
bikkamokka
22 élménybeszámolót írt
22
15 éve tag
2009.10.24. 22:50
Kedves Péter!

Köszönöm a gyors választ!
Ebben a kategóriában keresgélek, még a hó-show-ra lehet, hogy kinézek, de találtam egy német webshop-ot. (Bízom benne, ezzel senki üzletét nem rontom:) ahol a tavalyi Fischer Progressor 9+ 350 eur, az idei 500 eur (+ szállítás). Eközött a kettő között gondolkozom, illetve még k2 is szóba jöhet, nekik van 184 cm-es lécük. Itt a apache recon, vagy inkább a cross fire (az x-plorer-t már túl mélyhavasnak érzem).
(A GS léc adottságaiban lehet, hogy a magasságomhoz megfelelőbb lenne, de inkább a rövidebb íveket szeretem egy feketén, mint száguldani egy piroson.)

Bikkamokka
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.24. 21:39
gaboca

Nos, igen. A svájci termékekben a tapasztalataink alapján már amúgy is bízunk...:-) Ha ezt írták a lécről, nos akkor az valószínű úgy is van...pláne hogy meg is erősíted...:-)
Igen, ami itt kézzel készül, abban lehet bízni.

Úgyhogy kipróbálom...mindenképp.

Apropó, Te milyen magas vagy, milyen hosszút használsz és milyen technikájú síelésre?

Köszi
MM
bmiq
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.10.24. 21:37
Ha valaki igazán jó, minden terepen használható lécet szeretne venni, akkor annak a Salomon X-Wing családot ajánlom, mert mind pályán, mind pályán kívül megállja a helyét ez a sí!Mindemellett több kategóriából választhatsz a cslaádon belül is ahhoz mérten, milyen sítudásal rendelkezel.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.24. 21:03
Köszi a tanácsot Péter.
Még átgondolom.
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.24. 19:47
Az USA-ból felesleges rendelni! A postaköltség nagyon +dobja az árat! Az EU-n kívülről VÁM mizéria is lehet! Német vagy Osztrák eladótól sokkal kisebb a kockázat, esetleg a személyes átvétellel minden kockázat elkerülhető. Hivatalos eladónál a garancia, sőt a visszaküldés is lehetséges. Ha a több százas eladás után is az értékelése 99% feletti akkor nem lehet vele gáz!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.24. 18:54
ha nincs más választásod valóban jó lehet az ebay, csak tényleg vigyázz, hogy kinek milyen értékelése van, egy barátom máig várja a B5-jét az USA-ból. Alapszabály, hogy minél közelebbi országból rendelj, pl. az ebay.at ilyen szempontból ideális lehet.
Előzmény: (Bukfenc 72040)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.24. 18:03
bikkamokka!
Ha itthon nem találsz lécet, itt körülnézve, nem is drágán beszerezhetsz. Ha nem privát eladótól veszed szinte 100% a biztonság! Csak kell hozzá számla.
http://sport.shop.ebay.de/Skier-/42814/i.html?_armrs=1&_mdo=Sport&_mspp=&_pcats=42812%2C13389%2C888
Üdv! Bukfenc
Előzmény: (bikkamokka 72033)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.24. 17:18
klaco:
ha az igazi carving még nem megy, érdemes lenne egy oktatót igénybe venni. pl. Eplényben 1 napra, vagy akár fél napra is "bérelhetsz" egyet, és szignifikáns változás állhat be a tudásodban ennyi idő alatt is (persze gyakorlat teszi a mestert, de ahogy Édesapám mondja: a carving sí magától sízik, csak minél kevésbé kell akadályozni...)

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (klaco 71915)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.24. 17:00
Helló Bikkamokka!

Fischeréknél a Progresor család változott a legkevésbé, a grafika egy kicsit más. A Progressor 9+ -nál 0,5-ös dupla titanium került a szendvicsszerkezetbe, a famag alá és felé, Flowflex rugós-gömbcsuklós platni+kötés, ahogy tavaly is.
Az üzletben van a dealer katalógus, ezért fejből nem tudom a méreteket, de annyit mondhatok, a két lécnek annyi köze van egymáshoz, mint pingvinnek a harangöntéshez... :)
A Magnum a Supershape sorozat legkevésbé sikerült darabja, cross léc létére sokan (én is) túl puhának találtam. Az iSupershape hibátlan darab, sokan szeretik, de az SL léc, ahogy az iSupershape Speed sem rossz, csak az meg GS. A Progressornál a Nordica Spitfire-hez hasonlóan a léc eleje SL geometriájú, míg a közepe-hátulja GS, így a léc dinamikus, „pumpáló” sízésnél kis ívre hajolva SL lécként viselkedik, viszont hosszú ívre megeresztve a slalom síktől eltérően nem „szitál”, hanem stabilan húzza az ívet (főleg ha a máshogy terheled, azaz kis íveknél előre, hosszabbnál kicsit hátra). A 9+-ban nem hiszem hogy csalódnál, viszont itthon senkiről nem tudok, aki rendelt volna idén, vagy lenne tavalyi léce. A forgalmazó sem rendelt a saját boltjába.
K2 lécek a szívem csücske, sajnos itthon méltatlanul mellőzik őket.
Magasságoddal pláne bajban vagy, nem sok kereskedő rizikózik be 170, pláne 180 feletti léceket. Érdemes lenne alig használt tesztsíkre rámozdulnod, azok jellemzően ebben a te méretedben vannak.
Előzmény: (bikkamokka 72033)
bikkamokka
22 élménybeszámolót írt
22
15 éve tag
2009.10.24. 11:36
A szekértőkhöz, tapasztaltakhoz egy (pár) kérdés:
Fischer változtatott a belső szerkezeteken az ide évre? Főleg a 9+ progressor érdekel.
A Progressor 9+ formára nagyon hasonlít egy HEAD isupershape magnumhoz, amit már próbáltam (177 cm-es léc) és tetszet.
A K2 lécekről mi az általános vélemény? Versenyezni nem nagyon versenyeznek, de pozitív véleményeket olvastam eddig pár típusról (főleg allmountain, vagy már inkább a off-piste irányról)
Egy pár adat: 205 cm magas vagyok, 95 kg, Salomon Impact 10 cipőben gyűrőm a léceket, 21 éve,négy év kihagyással síelek, már inkább piros és fekete pályán.
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.10.24. 10:18
Szia MM!
Én a tavalyit használom és nagyon bejött,kiegyensúlyozott léc, mindenféle hákli nélkül a kinézete már csak hab a tortán.Tavaly 20 nap felett síeltem vele élezés nélkül, most hoztam el a szervizből és talp felől nem kellett csiszolni mert még hibátlan volt. Elveimmel ellentétben kipróbálatlanul vettem meg mert nem találtam kölcsönzőt ahol lett volna, az összes támpontom egy élménybeszámoló volt, miszerint is ,,ha Te tudod,hogy mit akarsz csinálni, akkor a léc azt megcsinálja neked", és tényleg így van, ez az én tapasztalatom is. Az ára sem volt horror én 125.000 vetem szezon végén.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.24. 00:28
Hmmm

Most nézem, hogy az idei termékek közül, a Stöckli Laser SL 166cm-ben tényleg elég érdekesnek túnik nekem...

Módosítottam. Tehát, a karakterisztikája és leginkább a hossza az elég jónak tűnik...

:-)
MM
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.23. 19:47
A téma jó és nem is off csak rossz helyen hoztad szóba.https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=2685
Itt a megfelelő topic.
Előzmény: (vanczi 71999)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.23. 19:19
Összességében a Nordica tűnik nekem (neked) a legjobb vételnek, a Z3 szintén hibátlan, csak nem ennyire nagyon kedvező vétel. A Stöckli valóban elit cucc, csak szerintem a rádiusz nagyon lekorlátozná a használhatóságot. Amúgy 16-26 ropi között van egy kötés hozzá.
Esetleg utánanézek a raktárban/boltban, hátha van hosszabb Völkl, amit nem tettünk fel.
Előzmény: (alfer 72003)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.23. 19:12
vanczi:
Az élezés lényegét nemigen lehet pár mondatban összefoglalni, de ökölszabályként elmondható, hogy a hegyesebb (kisebb) élszög élesebb kantnit produkál, ami viszont hamarabb csorbul. A szöget talp felől nemigen lehet túlzottan "hegyezni", max. 1 fok a standrard, de a spílereknél inkább 0,5 fok, azaz talp felől a versenyzőknek csak tompul a szög. Oldalról lehet igazán hegyezni, a standard a 2-3 fok, de pl. Stöckli SL FIS síléceknél, a Fischer FIS SL léceknél 5 fok. Történelmileg is a verseny léceknek volt először döntött az oldalfala, hogy jobban dönthetőek és jobban szögbe élezhetőek legyenek.
Ha már oldalfal: sz@rt sem ér az élszög, ha a léc kantniját nem stabilizálja valami. Ha kantnit nem támasztja felülről egy stabil megoldás, akkor kemény pályán a kantni néhány fokot ki tud "fordulni", azaz hiába minden élezés, kicsúszik alólad. Leginkább ezt az oldalfalas szendvicsszerkezettel oldják meg, üdítő kivételként a top Atomic léceket lehetett említeni (tavalyig, idén már ők is beálltak a sorba), illetve a top Völkl léceket, amik bár nem szendvicsek, de a héjszerkezetben a kantni felett végigfut oldalanként egy-egy függőleges fa "léc".
Még fontosabb a léc torziós szilárdsága, azaz hogy minél kevésbé csavarodjon. Amint kemény pályán (és ehhez nem kell jég sem) elcsavarodik a léc, a dolgozó élhossz kb. 70%-al rövidül, a léc csak a csőr és a far legszélesebb részén érintkezik a felülettel, azaz garantáltan kivágódik alólad.
Szintén sokat számít, hogy a léc mennyire van végigélezve, az átlag használónak a léc első és hátsó részén a kantnit le kell élezni, hogy ne bukjanak át a lécen a kanyar kezdetekor, ne "harapjon" annyira a léc. Versenyzőnek natürlich végig van élezve.
Minél puhább a hó, annál inkább tök mindegy, milyen szögeid vannak. Szűzben inkább már magának az oldalfalnak a szöge számít (ami gyártáskor már adott), hogy a feltorlódott hóréteg ne tudja "megütni" a lécet oldalirányba, illetve az egész lécnek könnyűnek, szélesnek, és felhajtott csőrűnek kell lennie, hogy fel tudjon "úszni" a hóra.
Előzmény: (vanczi 71999)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.23. 16:05
Kiegészítem még annyival, hogy a Z3 18, a Hot Rod 16, a Stormrider 21,4 m rádiuszú. Valójában a Völkl felé húzna a szívem, viszont azok meg 163 cm körül mozognak, a 170 cm-esek pedig 80-90e-től kezdődő idei modellek. Nemtommicsinájjak... Kicsit határozatlan vagyok. Vagy mégsem?
Előzmény: (alfer 72001)
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.10.23. 15:22
170 vagy 174 tök mindegy, ha a 174-el nem boldogulsz a 170 is sok.
Én a Stöecklit választanám mert kézi munka.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.23. 15:17
Szia!
Megnézegettem az összes típust, amit írtál, írtatok. A végére három maradt, amiket az ár, árengedmény, hossz figyelembevétel választottam. Ezek:
Rossignol Z3 170 cm
Nordica hot rod eliminator 170 cm
Stöckli stormrider at 174 cm
A legutóbbit egy elég excluzív lécnek gondolnám a leírtak alapján, nem egy tömegcucc. (jó értelemben). Viszont kötés nélkül van, és a hossza miatt kétségeim vannak, hogy boldogulnék-e vele. A másik kettő közül pedig egyértelműnek tűnik a Nordicát választani... Vélemény??
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.23. 14:28
Tudom kicsit off , de ha már az élezésről beszélünk akkor megkérdezném hogy szerinted milyen szögre érdemes élezni a lecet, ha azt szretném hogy jól harapjon jegen de puhább közülmények közt is jó legyen. általában nagyon dinamikusan síelek és kemény/jeges körülmények közt sem szeretek lemondani a dúrva carvingolásról. én 87-86 fokra gondoltam. láttam kunzmann meg toko kézi élezőket aminek egy tekerővel lehetett állítani a szögét 85-ig lefele, szóval ez nem ilyen szögvas + reszelő ráfogatva kombó. sajna nekem csak 89 fokos élezőm van az utóbbi típusból.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.